راهنمای خرید اره برقی یا اره زنجیری

اره برقی به اره زنجیری معروف است. این ابزار ابزاری است که در باغداری و کشاورزی مورد نیاز است. این ابزار برای برش ، ساخت چوب ، منبت و موارد دیگر استفاده می شود.

این ابزار یکی از خطرناک ترین ابزارها برای کارهای چوبی و باغبانی است. اگر نوع اره با کاری که می خواهیم انجام دهیم مطابقت ندارد ، نسبت خطر استفاده از دستگاه افزایش می یابد.

برای افزایش ضریب ایمنی هنگام استفاده از اره برقی، بهتر است از وسایل ایمنی مانند کفش ایمنی ، کلاه ایمنی ، عینک و سایر ویژگی های ایمنی استفاده کنید.

اره برقی یکی از کاربردی ترین تجهیزات در زمینه نجاری ، باغداری ، جنگلداری ، مجسمه سازی ، اطفا حریق و … است. اره برقی با نام های دیگری مانند اره برقی ، اره برقی ، اره برقی و اره نیز شناخته می شود. برخلاف این ابزار ، یک نوع ساده وجود دارد ، یعنی اره دستی. از مزایای اره برقی می توان به سرعت بالای کار ، اتلاف وقت کمتر و عدم نیاز به قدرت بدنی بالا اشاره کرد.

برای خرید اره زنجیری باید مانند سایر تجهیزات و ابزارآلات باید راهنمای خرید و اطلاعات مربوطه داشته باشیم. در این مقاله به راهنمای خرید اره زنجیری و نکاتی را که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید توضیح خواهیم داد.

اره زنجیری چیست و چه کاربردی دارد؟

اره زنجیری چیست و چه کاربردی دارد؟

مبدل عمده چوب و الوار چوبی اره برقی است. این دستگاه قابل حمل است و به صورت دستی قابل استفاده است. اره این دستگاه به صورت تیغه ای زنجیری است که به دور یک محور نیروی محرکه موتور می چرخد ​​و با قرار دادن آن بر روی انواع مختلف چوب ، چوب بریده می شود. این دستگاه از لحظه برش درختان و تبدیل آنها به چوب تا درجه برش چوب در کارگاه مورد استفاده قرار می گیرد و انواع مختلفی دارد.

اره برقی در اندازه های مختلف موجود است که هر کدام برای کاربردهای خاص خود هستند. دستگاه اره ای به طول 15 سانتی متر تا 150 سانتی متر وجود دارد.

این ابزار در اندازه های کوچک برای اندازه گیری چوب در کارگاه یا در خانه برای برش هیزم یا هرس شاخه های درخت و در ابعاد بزرگتر برای برش درختان و تبدیل آنها استفاده میشود.

در گذشته از اره های دستی بزرگ به صورت دو نفره برای قطع درختان استفاده می شد. اما با گذشت زمان و با اختراع اره برقی ، کار برش بسیار سریعتر و راحت تر انجام شده است. ماشین های اولیه وزن و حجم زیادی داشتند و با گذشت زمان پیشرفت هایی انجام شد و دستگاه اره ای با حجم کمتر و وزن کمتر و همچنین قدرت برش بیشتر ساخته و به بازار عرضه شد.

در ابتدا از این دستگاه فقط برای قطع درختان و تبدیل آنها به قطعات کوچکتر استفاده می شد. اما با گذشت زمان و همچنین استفاده از لوازم جانبی مختلف ، از این دستگاه برای تبدیل چوب به تیرهای چوبی در اندازه های مختلف نیز استفاده می شود.

تاریخچه اره زنجیری

ایده ساخت اره برقی اولین بار در زمینه پزشکی برش استخوان مطرح شد. سپس در سال 1927 اولین اره برقی برای استفاده در زمینه های غیر پزشکی طراحی شد.

وزن این اره های اولیه به قدری زیاد بود که برای حمل آنها از چرخ استفاده می شد. همچنین ، دو نفر برای نگه داشتن اره برقی در هنگام استفاده مورد نیاز بودند.

البته این مشکل پس از جنگ جهانی دوم با پیشرفت در تولید محصولات آلومینیومی حل شد و فرم اره برقی سبک فعلی به دست آمد.

آشنایی با انواع اره زنجیری

آشنایی با انواع اره زنجیری

اولیت قدم برای خرید اره زنجیری آشنایی با انواع مختلف این ابزار است. اره ها بسته به نیروی محرکه به انواع زیر تقسیم می شوند: بنزینی ، برقی ، سرشاخه زن و دستی تولید می شود که بیشترین کاربرد آن اره های بنزینی و برقی است.

اره دستی

نوع اولیه اره های زنجیری اره های دستی هستند همانطور که از نام آن پیداست ، یک اره است که برای برش به جای موتور برقی یا بنزینی به قدرت دست نیاز دارد. البته کار با این ابزار به قدرت بدنی بالایی نیاز دارد و پس از مدت کوتاهی دست را خسته می کند.

اره زنجیری بنزینی

این مدل اره برقی طرفداران بیشتری دارد. زیرا قدرت موتور بالایی دارد و سرعت کار بالاتری نسبت به نوع الکتریکی دارد. نوع بنزین مخصوصاً برای استفاده در مناطق وسیع و در کارهای سنگین توصیه می شود.

هرچه حجم مخزن سوخت اره بیشتر باشد ، قدرت و عملکرد موتور نیز بیشتر است. اما مسئله وزن زیاد و سر و صدای زیاد است. همچنین به نگهداری دقیق تر و نگهداری منظم نیاز دارد.

اره زنجیری برقی

با اره برقی ، تعداد وات نشان دهنده قدرت موتور است و هرچه عدد بیشتر باشد ، قدرت اره برقی بیشتر است. اره برقی برای برش درختان نازک تر و هرس درختان حیاط مناسب است.

اگر قصد دارید در خانه یا مکانهایی که باید سر و صدای کمی داشته باشد ، از اره برقی استفاده کنید. اما اره های بنزینی قدرت بیشتری دارند ، از تحرک و سرعت برش بیشتری برخوردار هستند و برای کارهای نیمه حرفه ای و حرفه ای ایده آل هستند.

اره زنجیری شارژی

این اره قدرت و پیشرفت های جدیدی در ولتاژ دارد و باتری به کارکرد بهتر آن کمک کرده است ، اما باید گفت که باتری وزن ابزار را افزایش می دهد و باعث کاهش زمان کار اره می شود. این اره ها بسته به کار مورد نیاز باید کاملاً بارگیری یا تعویض شوند.

اره زنجیری سرشاخه زن

این مدل می تواند برقی ، بنزینی و قابل شارژ باشد. به دلیل کوچک بودن بسیار سبک بوده و طراحی ویژه آن برای بریدن شاخه های بلند درختان است. دستگاه به یک پایه متصل است که می تواند تلسکوپی یا ثابت باشد.

تفاوت اره زنجیری برقی و بنزینی چیست؟

 • اره بنزینی دارای یک موتور دو زمانه ، معمولاً یک سیلندر است. این دستگاه سیلندر پیستون را با سوخت بنزین به حرکت در می آورد و حرکت رفت و برگشتی پیستون را از میل لنگ به حرکت چرخشی تبدیل می کند. این دستگاه بسیار قدرتمند است و همچنین سرعت بالایی دارد و صدای زیادی تولید می کند.
 • اما با اره برقی ، اره توسط یک موتور الکتریکی چرخانده می شود. این دستگاه وزن و حجم کمتری نسبت به اره بنزینی دارد و همچنین صدای آن بسیار کمتر از نوع بنزینی است.
 • لازم به ذکر است که یکی از مزایای اره بنزینی این است که می توان از آن در هر کجا استفاده کرد و فقط به راحتی از سوخت بنزین استفاده می شود. اما اره برقی فقط در جاهایی که برق وجود دارد قابل استفاده است. اما سرعت کار دستگاه اره برقی از نظر وزن کم و نوع کارکرد این دستگاه از اره بنزینی بیشتر است.
 • برای کار با دستگاه اره بنزینی ابتدا باید سوخت مورد نظر را در مخزن آن پر کرده و با دستکاری دستگاه را روشن کنید و دستگاه تا پایان کار روشن خواهد ماند.
 • اما برای کار با دستگاه اره برقی ، با فشار دادن دکمه دستگاه روشن شده و هنگام آزاد شدن دستگاه خاموش می شود.
 • اره بی سیم ، مانند اره بنزینی ، در هر جایی قابل استفاده است ، اما محدودیت های خود را دارد. قدرت و سرعت کمتر این دستگاه نسبت به نوع الکتریکی آن کمتر است و نمی توان از این دستگاه برای برش تنه های ضخیم استفاده کرد.
 • به دلیل قدرت محدود ، اره های برقی اره هایی با طول حداکثر 50 سانتی متر دارند. اما دستگاه اره برقی بنزینی به دلیل قدرت زیاد و سرعت زیاد و همچنین استفاده از این دستگاه در اعماق جنگل ها برای قطع درختان ضخیم دارای تیغه هایی تا 150 سانتی متر است.

بهترین مارک دستگاه اره زنجیری:

اره زنجیری در نوع بنزینی یا اره برقی با مارک های مختلف در بازار وجود دارند که معروف ترین آنها عبارت اند از:

 • اره زنجیری اشتیل (Stihl)
 • افکو (Efco)
 • کنزاکس (Kenzax)
 • باکستر (Boxter)
 • ماکیتا (Makita)
 • دیوالت (Dewalt)
 • هوم لایت (Homelite)
 • هیوندای (Hyundai)
 • رونیکس (Ronix)
 • پایونیر (Pioneer)
 • اینهل (Einhell)

راهنمای خرید اره زنجیری

راهنمای خرید اره زنجیری

طول تیغه اره

به طول تیغه توجه کنید که بزرگترین سایز چوبی است که اره می تواند برش دهد. استاندارد آن باید حداقل 5 سانتی متر بیشتر از عرض تنه درخت باشد. اما به خاطر داشته باشید که افزایش طول تیغه تعادل اره را کاهش می دهد.

طول تیغه اره ارتباط مستقیمی با وزن و توان دستگاه دارد و هرچه تیغه بیشتر باشد ، قدرت و حجم موتور دستگاه باید بیشتر باشد و بنابراین وزن آن افزایش می یابد. هرچه دستگاه سنگین تر باشد ، حفظ تعادل دشوارتر و شرایط کارکرد این دستگاه دشوارتر خواهد بود.

قدرت و نوع موتور

قدرت و نوع موتور در اره برقی متفاوت است و هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. به طور کلی قدرت اره بنزینی بیشتر از اره برقی است. ظرفیت موتور ارتباط مستقیمی با قدرت اره بنزینی دارد.

قدرت اره برقی بر حسب وات بیان می شود که این تعداد وات قدرت موتور است و هرچه عدد قدرت بیشتر باشد ، قدرت بیشتری نیز وجود خواهد داشت.

قدرت بدنی کاربر

برای کار با این ابزار باید هماهنگی بین کاربر و اره وجود داشته باشد. از آنجا که این نوع اره ابزاری قدرتمند است که باید به خوبی کنترل شود ، بنابراین برای خرید این ابزار باید مدلی را انتخاب کنید که علاوه بر پوشش نیازهای شما ، بتوانید آن را کنترل کنید.

توانایی کاربر در نگه داشتن ، کنترل و کار با اره ، همراه با طراحی ارگونومیک و تعادل دستگاه ، از نکات مهمی است که باید به خاطر بسپارید. اگر با قدرت بدنی کاربر مطابقت نداشته باشد ، کاربر خسته می شود و کار با دستگاه برای او مشکل است.

انتخاب نوع دستگاه

برای انتخاب اره مناسب ابتدا باید نوع کار با آن را تعیین کنید. در این حالت ، نوع بنزینی یا برقی باید متناسب با شرایط کارکرد و نوع استفاده در نظر گرفته شود.

حجم مخزن سوخت

در مورد اره بنزینی ، حجم مخزن سوخت یکی از نکات مهم است. اگر حجم مخزن کم باشد ، سوخت به سرعت تمام می شود و باید دوباره پر شود.

ایمنی اره زنجیری

ایمنی اره زنجیری

استفاده از اره برقی نیاز به تجربه و مهارت دارد. خرید اره برقی همانند خرید وسایل دیگر نیست. تفاوت بین اره برقی تفاوت در میزان خطری است که در صورت استفاده نادرست از آن می توانند ایجاد کنند. همیشه هنگام کار با ابزار خطر آسیب دیدگی وجود دارد ، اما با رعایت چند نکته ساده می توان تا حد زیادی از آن جلوگیری کرد.

هر ساله بیش از 100000 مورد آسیب هنگام کار با اره برقی گزارش می شود. به دلیل قدرت بالای این ابزار علاوه بر دانش و آگاهی ، برای کار ایمن با اره برقی به تجربه و تمرین نیز احتیاج خواهید داشت.

علاوه بر انتخاب اره برقی مناسب بر اساس کاربرد و عملکرد ، باید به ویژگی های ایمنی به کار رفته در آن نیز توجه کنید. فقط به قیمت خرید اره برقی توجه نکنید. سلامتی و ایمنی شما بیش از این هزینه دارد.

تجهیزات ایمنی برای کار با اره برقی اجباری است. از ویژگی های ایمنی مورد نیاز شما می توان به لباس مناسب ، کفش کار ، عینک ، کلاه ایمنی ، هدفون محافظ و دستکش اشاره کرد.

سیستم روغن کاری

سیستم روغن کاری ریل اتوماتیک نکته مهم دیگری هنگام انتخاب دستگاه اره زنجیری است و می تواند سرعت دستگاه را افزایش دهد.

حجم موتور

حجم موتور ارتباط مستقیمی با قدرت دستگاه دارد و هر چه حجم موتور بیشتر باشد ، مصرف سوخت و قدرت دستگاه بیشتر می شود و برای برش چوب های ضخیم و سخت بسیار مناسب است.

با اره بنزینی ، قدرت موتور با اسب بخار و با اره برقی ، قدرت موتور با وات اندازه گیری می شود. اره بنزینی قدرت بیشتری نسبت به اره برقی دارد اما سر و صدای زیادی نیز ایجاد می کند.

قیمت اره زنجیری

قیمت اره های بنزینی بیشتر از اره های برقی است و این کاملا منطقی است. زیرا با این اره درختان بزرگی را قطع خواهید کرد و به قدرت موتور بیشتری نیاز دارید. مسئله مهم دیگر قطعات مورد استفاده در اره های بنزینی است. معمولاً تجهیزات داخلی این دستگاه بسیار قدرتمندتر است و باید در این زمینه بیشتر مراقب باشید.

خود حرفه ای بودن دستگاه یکی از دلایل مهم افزایش قیمت است. اگر مبتدی هستید و شاخ و برگ درختان حیاط خانه خود را می برید ، اره برقی برای شما بهتر است ، وزن کمتری دارد و ارزان تر است! اما اگر برای فضای کاری بزرگ به دستگاهی قدرتمند نیاز دارید ، اره برقی دیگر گزینه مناسبی نخواهد بود و به دستگاهی کاملاً حرفه ای نیاز خواهید داشت. اره زنجیری بنزینی معمولاً یک گزینه حرفه ای تر از برقی است.

جنس زنجیر در اره زنجیری

زنجیرهای فولادی برای دماهای پایین ساخته می شوند یا از زنجیرهای الماس برای برش سنگ ، سیمان یا فلزات دیگر استفاده می شود.

زنجیره های الماس به جای روغن با آب روان می شوند تا گرمای حاصل از برش فلزات و سیمان را کاهش دهند و خاک و گرد و غبار محل برش را بشویند. هنگام بحث در مورد زلزله و سایر بلایای طبیعی ، اره های برقی الماس به طور گسترده در عملیات ساخت و نجات استفاده می شود.

انواع زنجیر در دستگاه اره زنجیریانواع زنجیر در دستگاه اره زنجیری

نوع زنجیر مورد استفاده در اره برقی برای افرادی که به طور حرفه ای در زمینه اره برقی کار می کنند بسیار مهم است. تعداد دندانهای موجود در زنجیر ، محل قرارگیری قطعات ، شکل قطعات و مواد آنها مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

زنجیر full chisel

این نوع زنجیره دارای دندانهای صاف و عمودی است که برای برش چوب ، تنه درختان و چوب نرم مورد استفاده قرار می گیرد. استحکام زنجیرهای جامد نسبت به سایر انواع زنجیرها کمتر است و عناصر محافظتی که در سایر زنجیره ها وجود دارد در زنجیرهای full chisel وجود ندارد.

زنجیرsemi chisel

این نوع زنجیر دارای زوایای نرم تری است و بر خلاف مدل قبلی برای چوب در خاک ، چوب منجمد و چوب خشک استفاده می شود ، در واقع این زنجیره برای برش چوب سخت مناسب است و از ایمنی بیشتری برخوردار است.

زنجیر full skip

این نوع زنجیر دندان کمتری دارد اما از آنجا که هر دندان چوب بیشتری مصرف می کند از راندمان بالا و سرعت خوبی برخوردار است. استفاده از این نوع زنجیر در هنگام برش قطعات بزرگ چوب برای افرادی است که می خواهند تنه درختان بزرگ را ببرند. در واقع این زنجیر برای اره های بزرگ نصب شده و برای اره های کوچک مناسب نیست.

زنجیر semi skip

این نوع زنجیر دندانهای بیشتری دارد و بیشتر برای کارهایی که به ظرافت و سرعت بالایی نیاز دارند مفید است.

سخن پایانی

اگر استفاده از اره برقی بنزینی برای شما دشوار است ، مدل های نسبتاً کوچکتری را انتخاب کنید ، زیرا هر دو از نظر وزن سبک تر و از نظر کیفیت از شرایط بهتری برخوردار هستند.

این مدل اره به دلیل موقعیت اجرایی از نظر قیمت متنوع است و شرایط خرید را بسیار ساده می کند. نکته مهم این است که برای خرید یک محصول با کیفیت بالا ، باید پارامترهای مختلف آن و همچنین قدرت بدنی خود را ارزیابی کنید.  اگر دستگاه با قدرت بدنی شما مطابقت نداشته باشد ، خسته خواهید شد و کنترل خود را از دست خواهید داد.

برای خرید اره بنزینی روش های آنلاین با کمترین قیمت پیش روی شماست تا بتوانید کاملاً هوشمندانه خرید کنید. شما می توانید برای خرید ابزارهای زنجیره ای و تمام ابزارهای ساختمانی از فروشگاه آنلاین استفاده کنید.
لیست پرفروش ترین اره زنجیری

منبع
familyhandymanconsumerreports

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *