10 مدل از پرفروش ترین اره پروفیل بر

پرفروش ترین مدل اره پروفیل‌ بر مختص کدام برند است؟ موضوع این مقاله معرفی برترین مدل های اره پروفیل‌ بر در ایران است؛ اره پروفیل یکی از ابزارهای برقی است که در صنعت ساختمان و صنایع بزرگتر برای برش پروفیل و فلزات استفاده می شود. این ابزار پرکاربرد در دو نوع صنعتی و ساختمانی تولید می شود. نوع صنعتی در خطوط تولید خودرو ، حمل و نقل ، هوافضا و سایر موارد استفاده می شود.

و نوع ساختمانی برای برش پروفیل درب ، پنجره ها ، نرده ها ، نرده ها و غیره مناسب است. قبل از خرید اره پروفیل ، باید به نوع ، اندازه و وزن دستگاه ، ظرفیت خم شدن ، قدرت و سرعت موتور و ضخامت و نوع دیسک برش توجه کنید.

کار با پروفیل بر در مقایسه با سایر اره های زنجیری از آنها پیکربندی ایمن تر و راحت تر دارد و می تواند کاربر و اطرافیان را در محل کار ایمن تر کند. برای استفاده از چنین ابزاری ، فقط دستورالعمل های دستگاه را با دقت بخوانید و با درک کامل نحوه استفاده از آن استفاده کنید. علاوه بر حفظ ایمنی ، بالاترین کارایی را نیز برای شما به ارمغان می آورد.

اره پروفیل‌ بر چیست؟

در دنیای امروز پروفیل‌ در صنایع مختلف مانند حمل و نقل ، ساخت و ساز ، هوا فضا ، خودرو و بسیاری دیگر از صنایع مهم نقش مهمی دارد. این محصول با داشتن مزایایی از جمله وزن کم و مقاومت بیشتر، کاربرد گسترده ای دارد و کار صنعتگران را بسیار تسهیل می کند.

دستگاه پروفیل بر از دسته ابزارهای برقی است و به دلیل استحکام بیشتر نسبت به انواع فرز ها، در صنعت ساخت و ساز بسیار محبوب است.

پروفیل های بره با توجه به کاربرد آنها به دو دسته طبقه بندی می شوند. مدل هایی که بیشتر در صنعت ساختمان استفاده می شود و برای انواع درها و پنجره ها استفاده می شود

و نوع صنعتی که در صنایع بزرگ استفاده می شود. این پروفیل از چندین قسمت اصلی تشکیل شده است ، یعنی موتور ، بازوی متحرک ، دیسک برش و گیره نگهدارنده. این اره با دقت بسیار زیادی در زوایای مختلف در جهت چپ و راست بریده می شود.

بهترین مارک اره پروفیل

بهترین مارک اره پروفیل بر در بازار کدام است؟

برای خرید پروفیل بر ابتدا لازم است بهترین برندهای تولیدکننده دستگاه پروفیل بر ایرانی و خارجی را بشناسید که در ادامه بهترین مارک اره پروفیل بر را معرفی میکنیم:

برندهای معرفی شده جزء پرفروش ترین مارک اره پروفیل بر در بازار هستند که در ادامه مجصولات برتر این شرکت هارا معرفی میکنیم.

نکاتی که برای خرید اره پروفیل بر باید بدانید:

توان موتور

موتور یک دستگاه الکتریکی در واقع مهمترین قسمت آن است و با وات بیان می شود. هرچه عدد بزرگتر باشد ، قدرت برش اجسام جامد نیز بیشتر خواهد بود.

دور موتور

یکی دیگر از عناصر مورد توجه هنگام انتخاب این دستگاه سرعت آن است که با چرخش در دقیقه بیان می شود. هرچه این عدد بیشتر باشد ، دستگاه سریعتر و تیزتر می شود.

گیره دستگاه

برخی از مدل ها دارای یک گیره هستند. و به شما امکان می دهد پروفیل را در زاویه برش دلخواه محکم کنید. در بیشتر موارد ، برش های اشتباه به دلیل تغییر پروفیل به میزان چند میلی متر در حین برش است.

ضخامت تیغه

ضخامت تیغه موضوع دیگری است که باید با توجه به ماده ای که برای برش انتخاب می شود ، انتخاب شود. واضح است که هرچه ضخامت دیسک برش زیاد باشد، توانایی برش اجسام سخت تر نیز بیشتر می شود.

گونیای قابل تنظیم

برخی از این اره ها دارای زاویه قابل تنظیم هستند که باعث می شود هرگونه برش زاویه ای به راحتی انجام شود.

قیمت پروفیل بر

قیمت پروفیل بر و نکاتی که در قیمت تاثیر میگدازند

قطعاً اولین اره پروفیل با شکل فعلی آن بسیار متفاوت بود. از قدرت ، سرعت و گشتاور گرفته تا نوع تیغه و ویژگی های اضافی در طول سالها تغییر کرده است.

چه عواملی در افزایش یا کاهش قیمت این دستگاه تأثیرگذار هستند؟ در ادامه به عواملی که در قیمت پروفیل بر تاثیر میگدازند میپردازیم باما همراه باشید.

دور موتور پروفیل بر

سرعت موتور اره پروفیل که تأثیر مستقیمی بر کیفیت برش دارد ، می تواند مقادیر مختلفی داشته باشد. بسته به نوع عملکرد ، دستگاه ممکن است به گشتاور کم و بیش نیاز داشته باشد.

توان موتو

توان موتور یکی از عوامل اصلی در تعیین توان هر وسیله الکتریکی است ، بنابراین مسلم است که قدرت موتور و توان دستگاه تأثیر مستقیمی در تعیین قیمت آن دارد.

آلیاژ قابل برش

این پارامتر ترکیبی از دو پارامتر فوق است ، یعنی دور موتور و قدرت ، زیرا این دو پارامتر قدرت دستگاه پروفیل را برای برش قطعات با سختی مختلف تعیین می کنند.

صفحه برش اره

اندازه و مواد صفحه برش (تیغه) نیز در تعیین قیمت پروفیل بر موثر است. حداکثر اندازه دیسک برش را می توان در این بخش از ابزار نصب کرد.

وزن دستگاه

اره های پروفیل بر یکی از معدود دستگاه هایی است که وزن بیشتر آنها برای انتخاب نکته ای بهتری است. پارامتری که مطمئناً از نظر کیفیت و ماهیت دستگاه بی تأثیر نیست.

طول و جنس کابل

طول کابل و جنس کابل نیز می توانند در تعیین سرعت اره پروفیل بر موثر باشند. به عنوان مثال ، دستگاهی با طول کابل بیشتر و کیفیت بهتر برای بسیاری از شرایط عملکردی نتیجه بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها دارد و پرداخت هزینه بیشتر برای چنین دستگاهی (در صورت لزوم) می تواند به نفع مصرف کننده و خریدار باشد.

قیمت پروفیل بر

لیست قیمت اره پروفیل‌ بر در بازار (قیمت امروز است)

خرید اره پروفیل در انواع مختلف و موجود در بازار با قیمت های مختلف. مواردی که در بخش قبل اشاره کردیم تأثیر بسزایی در تعیین قیمت این ابزار دارد. به عنوان مثال ، اره پروفیل‌ بر با قدرت موتور بالا گران تر خواهند بود. یا ماشینهای با قابلیت برش مورب گرانتر هستند. شما باید تعیین کنید که دستگاه شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد و با توجه به بودجه خود بهترین را خریداری کنید.لطفا توجه داشته باشید که قیمت بالا فقط نشانه کیفیت بالا نیست ، باید پارامترهای دیگر را نیز در نظر بگیرید.

آشنای با عملکرد و نحوه کار با اره پروفیل‌ بر

 1. در مرحله اول باید اطمینان حاصل کنید که اره در وضعیت خوبی قرار دارد و قادر به برش دادن پروفیل است ، برای این منظور بهتر است پایه ، کابل و کلید اره را بررسی کنید.
 2. همیشه کابل برق دستگاه را با متناسب با محیط کار خود کوتاه و بلند کنید ، زیرا بریدن این سیم برای شما و دیگران بسیار خطرناک است.
 3. استفاده از تجهیزات محافظ مانند عینک ، دستکش و لباس کار شما را از آسیب دیدگی قسمت های برش خورده در دستگاه محافظت می کند ، بنابراین قبل از استفاده حتماً نکات ایمنی را رعایت کرده و ایمنی خود را حفظ کنید.
 4. قبل از شروع برش ، حتماً محل برش را با کمک ماژیک روی پروفیل مشخص کرده و برای محاسبه زمان برش ، به ضخامت پروفیل توجه کنید. اگر زمان برش طولانی بود ، آن را چندین بار از تیغه جدا کنید تا از گرم شدن محل کار جلوگیری کنید. و دوباره شروع به برش کنید.
 5. یکی از نکات مهم در هنگام استفاده از پروفیل ها عدم استفاده از این ابزار در سطوح آلیاژی بتن ، فولاد ، سیمان و حتی آلومینیوم است ، اگرچه دستگاه پروفیل توانایی برش این نوع کارها را دارد ، اما به دلیل اینکه ماموریت اصلی این دستگاه برای برش پروفیل ها است و برش مواد دیگر باعث کند شدن سرعت آن می شود و می تواند در برش های بعدی به کاربر آسیب برساند.
 6. همچنین برای جلوگیری از آسیب رسیدن دستگاه در حین کار ، نباید به طور مکرر از آن استفاده کرد و باید برای مدت کوتاهی استراحت کرد تا از سوختن سیم پیچ موتور جلوگیری شود.
 7. به هیچ عنوان نباید دستگاه را برای شروع به آن ضربه بزنید و از قرار دادن اجسام سنگین روی گیره خودداری کنید.
 8. در پایان عملیات برش ، تیغه را تمیز کرده و در جای مخصوص قرار دهید. و اطمینان حاصل کنید که دو شاخه دستگاه پس از پایان کار به منبع تغذیه متصل نیستند.
 9. تیغه های دستگاه پروفیل‌ قابلیت تیز شدن مجدد را ندارند، و باید هر چند مدت تعویض شوند.

نکات ایمنی کار با اره پروفیل بر

نکات ایمنی کار با اره پروفیل بر که نمیدانید!

 • در اولین قدم ، پوشیدن لباس مناسب ، استفاده از عینک مخصوص ، دستکش و استفاده از هدفون محافظ از مهمترین نکات ایمنی است.
 • استفاده از ماسک برای جلوگیری از ورود گرد و غبار ضروری است.
 • بررسی سیستم برق کارگاه و دستگاه قبل از شروع کار به آرامش شما در حین کار کمک می کند. اگر پریز از دستگاه دور است ، بهتر است قبل از شروع سیم طولانی را تهیه کنید.
 • در تمام سنگهای برش ، اطلاعات دقیق در مورد میزان سرعت قابل استفاده و مواردی که مورد نیاز است ، با توجه به نوع قطعه ای که باید قبل از شروع کار خوانده شود ، ذکر شده است. زیرا در بعضی موارد در صورت طولانی شدن زمان برش ، قطعه باید چندین بار از تیغه جدا شود تا از گرم شدن آن جلوگیری شود.
 • حتماً بعد از کند یا شکسته شدن تیغه را تعویض کنید ، زیرا در صورت کند یا شکسته شدن به شما آسیب می زند.
 • قبل از شروع کار اطمینان حاصل کنید که دستگاه برش و تمام پیچ ها از وضعیت خوبی برخوردار هستند.
 • برای جلوگیری از حرکت قطعه کار هنگام برش ، بهتر است آن را با گیره‌ ی پروفیل بر محکم کنید.
 • اگر صدای غیرمعمولی می شنوید یا سرعت اره کم یا متوقف می شود ، بلافاصله دستگاه را خاموش کنید.
 • وقتی پروژه سنگین است و شما نیاز به استفاده طولانی مدت از دستگاه دارید ، بهتر است هر از گاهی دستگاه را خاموش کنید تا از سوختن سیم پیچ جلوگیری شود.

10 مدل از بهترین اره پروفیل بر های موجود در بازار

1.اره پروفیل بر دیوالت D28730

اره پروفیل بر

مشخصات ابزار

ابعاد 58*48*60 سانتی‌متر
وزن 17 کیلوگرم
بازه توان 1500-2000 وات
توان 2300 وات
بازه دور موتور 3000-4000 دور بر دقیقه
دور موتور 4000 دور در دقیقه
قطر صفحه 355 میلی متر
توانایی برش با زاویه دارد
گیره دارد

مشاهده این محصول در دیجی کالا

2.اره پروفیل بر بوش مدل GCO 14-24J

اره پروفیل بر

فیلم آنباکس اره پروفیل بر بوش مدل GCO 14-24J

مشخصات ابزار

ابعاد 52×25.6×40 سانتی‌متر
وزن 17 کیلوگرم
بازه توان 2000-3000 وات
توان 2400 وات
بازه دور موتور 3000-4000 دور بر دقیقه
دور موتور 3800 دور در دقیقه
قطر صفحه 355 میلی متر
توانایی برش با زاویه دارد
گیره دارد

اقلام همراه

 • صفحه برش
 • گیره نگهدارنده
 • آچار تعویض صفحه
 • دفتر چه راهنما

سایر مشخصات

 • شیار صفحه برش: 25.4 میلی‌متر
 • تعادل عالی و وزن سبک
 • دارای بازویی آلومینیومی
 • قدرت بسیار زیاد در برش
 • دارای موتور مقاوم به گرد و غبار
 • دارای قابلیت 20%مصرف کمتر صفحه برش به نسبت مدل قبلی(GCO240)

مشاهده این محصول در دیجی کالا

3.اره پروفیل بر توسن مدل 5180C

اره پروفیل بر

مشخصات ابزار

ابعاد 25 × 24 × 32 سانتی‌متر
وزن 7.5 کیلوگرم
حداکثر زاویه قابل برش 45 درجه
توان 1280 وات
دور موتور 7000 دور در دقیقه
قطر صفحه 180 میلی متر
توانایی برش با زاویه دارد
گیره دارد

مشاهده این محصول در دیجی کالا

4.اره پروفیل بر توسن مدل 5198C

اره پروفیل بر

مشخصات ابزار

ابعاد 57×34×44 سانتی‌متر
وزن 17 کیلوگرم
حداکثر زاویه قابل برش 45 درجه
توان 2200 وات
اقلام همراه ندارد
توانایی برش با زاویه ندارد
گیره دارد

مشاهده این محصول در دیجی کالا

5.اره پروفیل بر رونیکس مدل 5901

قیمت اره پروفیل بر

فیلم آنباکس اره پروفیل بر رونیکس مدل 5901

مشخصات ابزار

وزن 17 کیلوگرم
حداکثر زاویه قابل برش 45 درجه
توان 2300 وات
دور موتور 4000 دور در دقیقه
قطر صفحه 355 میلی متر
توانایی برش با زاویه دارد
گیره دارد

اقلام همراه

 • دفترچه راهنما
  سنگ پروفیل بر

سایر مشخصات

 • حداکثر ظرفیت برشکاری:
 • سطح مقطع گرد: 130 میلیمتر
 • سطح مقطع مربع: 120 میلیمتر
 • سطح مقطع مستطیل: 120×130 میلیمتر
 • سطح مقطع زاویه‌دار: 140×140 میلیمتر
 • قابلیت عملکرد آسان و سریع برای برش‌های متوالی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

6.اره پروفیل بر رونیکس مدل 5902

قیمت اره پروفیل بر

فیلم آنباکس اره پروفیل بر رونیکس مدل 5902

مشخصات ابزار

ابعاد 50x30x35 سانتی‌متر
وزن 18 کیلوگرم
بازه توان 2000-3000 وات
توان 2400 وات
بازه دور موتور 3000-4000 دور بر دقیقه
دور موتور 3900 دور در دقیقه
قطر صفحه 355 میلی متر
توانایی برش با زاویه دارد
گیره دارد

مشاهده این محصول در دیجی کالا

7.اره پروفیل بر ماکیتا مدل LW1401

قیمت اره پروفیل بر

فیلم آنباکس اره پروفیل بر ماکیتا مدل LW1401

مشخصات ابزار

ابعاد طول: 50، عرض: 29، ارتفاع: 62 سانتی‌متر
وزن 16.6 کیلوگرم
توان 2200 وات
حداکثر زاویه قابل برش 45 درجه
دور موتور 3800 دور در دقیقه
قطر صفحه 355 میلی متر
توانایی برش با زاویه ندارد
گیره دارد

سایر مشخصات

 • مناسب برای برش فلزات
 • حداکثر عمق برش در زاویه‌ی 90 درجه: 12.5 سانتی‌متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

8.اره پروفیل بر هیوندای مدل HP2535-MC

خرید اینترنتی اره پروفیل بر

مشخصات ابزار

ابعاد 40 ×31 ×53 سانتی‌متر
وزن 17.5 کیلوگرم
توان 2300 وات
دور موتور 4000 دور در دقیقه
قطر صفحه 355 میلی متر
توانایی برش با زاویه ندارد
گیره دارد

سایر مشخصات

 • حداکثر ظرفیت برش: 130 میلی‌متر
 • دارای دیسکی با سوراخ مرکزی 25.4 میلی‌متر
 • دارای قفل اسپیندل
 • محافظ صفحه
 • دارای کابل 2 متری

مشاهده این محصول در دیجی کالا

9.اره فلز بر ماکیتا مدل LC1230

خرید اینترنتی اره پروفیل بر

مشخصات ابزار

ابعاد 44*35*57 سانتی‌متر
وزن 19 کیلوگرم
توان 1750 وات
دور موتور 1300 دور در دقیقه
بازه توان 1500-2000 وات
بازه دور موتور 1000-2000 دور بر دقیقه
حداکثر زاویه قابل برش 45 درجه
اقلام همراه تیغه
قطر صفحه 305 میلی متر
توانایی برش با زاویه دارد
گیره دارد

مشاهده این محصول در دیجی کالا

10.پروفیل بر آاگ مدل SMT 355

بهترین اره پروفیل بر<a href=

مشخصات ابزار

وزن 16.5 کیلوگرم
توان 2300 وات
دور موتور 3800 دور در دقیقه
حداکثر زاویه قابل برش 45 درجه
قطر صفحه 355 میلی متر
توانایی برش با زاویه دارد

اقلام همراه

 • صفحه سنگ
 • آچار
 • دفترچه‌ی راهنما

سایر مشخصات

 • دارای قفل صفحه
 • دارای پایه‌های لاستیکی
 • قابلیت برش تا زاویه‌ی 45 در جه از هر طرف
 • دارای گیره ابزارگیر
 • طول کابل برق: 4 متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
businessinsiderlatimes

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا