لیست قیمت بهترین کابل جوشکاری دستگاه جوش

لیست قیمت بهترین کابل جوشکاری دستگاه جوش کدام است؟ جوشکاری یکی از پرسودترین فعالیت هاست، اما زمانی می توانید آن را انجام دهید که تمام تجهیزات جوشکاری آماده و با بهترین کیفیت باشد.

کابل جوش یکی از ابزارهای اصلی و مهم در صنعت جوشکاری است که هنگام خرید باید مراقب آن باشید زیرا کابل مناسب می تواند کار شما را بهبود بخشد. در روش جوش قوس الکتریکی با الکترود باید حرارت مناسبی بین دو فلز ایجاد شود که با ذوب و سرد شدن فلزات به هم متصل می شود.

در واقع گرمای موجود در حین جوشکاری از طریق الکتریسیته تولید می شود، بنابراین کابل دستگاه جوشکاری مسئول برق می باشد.

کابل جوشکاری چیست؟

کابل جوش نوعی سیم و کابل است که برای تغذیه مدار الکتریکی ژنراتور جوش استفاده می شود. ساختار کابل جوش از هادی های مسی تشکیل شده است که انعطاف پذیری خوبی دارند.

این هادی های کابل دارای روکش های عایق یا محافظ هستند. این قسمت بر روی هادی کشیده می شود تا از عوامل مضر خارجی محافظت کند. عایق معمولاً از لاستیک مصنوعی ساخته می شود.

اکثر این کابل ها به گونه ای طراحی شده اند که در شرایط سخت به خوبی مقاومت کنند. به عنوان مثال، برخی از نمونه های با کیفیت حتی در برابر سوختگی های صنعتی، نشت روغن، بریدگی های تصادفی یا نشت رطوبت بسیار مقاوم هستند.

کاربرد کابل جوش

کاربرد کابل جوش

روکش کابل جوش از نظر خواص مکانیکی، فیزیکی و الکتریکی مقاومت بسیار بالایی دارد. گاهی اوقات در برابر فشارهای مکانیکی، سایش، ضربه و پارگی مقاوم است.

کابل جوش در کلاس هایی ساخته می شوند که هر کدام کیفیت متفاوتی دارند که بسته به نوع فعالیت می توان از انواع مختلفی استفاده کرد. از کاربردهای این ابزار می توان به صنایع خودروسازی، کشتی سازی، حمل و نقل اشاره کرد.

کیفیت بالای این محصول که در بازار عموما به آن کابل جوش می گویند، به مصرف بهینه برق، ایمنی عمر و دوام بالا کمک می کند. سعی کنید در حین فعالیت از نزدیکترین مکان برق تهیه کنید تا هزینه طول و جریان سیم کاهش یابد!!

مواقعی وجود دارد که کابل جوشکاری هدف متفاوتی را انجام می دهد. بستگی به نیازهای خاص دارد. عمدتاً برای استفاده با نگهدارنده‌های الکترود و گیره‌ها برای جوش قوس الکتریکی، جعبه جوش، شینه یا ترانسفورماتور طراحی شده است.

توصیه می کنیم قبل از استفاده از کابل جوش برای برنامه جوش 600 ولت، نمودار ظرفیت کابل جوش را بررسی کنید. نمونه های با کیفیت این محصول اغلب به رنگ نارنجی که کمتر رایج است و ویژگی هایی مانند رزوه بیشتر برای افزایش انعطاف پذیری، دمای بالاتر و تایید بیشتر صنعت موجود است.

به خاطر داشته باشید که این کابل های جوشکاری سطح بالاتر به ندرت در طول های بیش از 500 در دسترس هستند. این نسخه‌های بادوام‌تر کابل‌های جوش اغلب می‌توانند در کاربردهایی مانند بالابرها یا جرثقیل‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌های گران‌تر برای کابل‌های آویز و حلقه استفاده شوند. قبل از استفاده از کابل جوش در یک برنامه غیر معمول، همیشه باید با متخصص حوزه در مورد نیازهای الکتریکی دقیق خود مشورت کنید.

کابل جوشکاری خوب چه ویژگی های دارد؟

کابل جوشکاری رسانای برق جریان جوش است. کابل جوش شامل یک سری رشته های مسی یا آلومینیومی با کیفیت بالا است.

سیم مسی خالص به سیم جوش انعطاف پذیری بیشتری نسبت به انواع دیگر هادی های الکتریکی می دهد. پوشش عایق برای مقاومت در برابر حرکات مکرر بر روی سطوح ناهموار طراحی شده است. با افزایش جریان الکتریکی (بر حسب آمپر)، قطر کابل جوش و سطح مقطع رزوه مسی باید افزایش یابد.

این مفهوم شبیه افزایش جریان آب از طریق شیلنگ است. برای حمل آب بیشتر به شلنگ هایی با قطر بزرگتر نیاز است. شما از یک شلنگ کوچکتر برای تمیز کردن باغ خود استفاده می کنید، در حالی که آتش نشانی از یک شلنگ بزرگتر برای خاموش کردن آتش استفاده می کند.

راهنمای خرید کابل جوش

راهنمای خرید کابل جوش

کابل های جوش در فرآیند جوشکاری نقش مهمی دارند، حال باید بهترین کابل جوش را برای عملکرد صحیح فراهم کنیم. در این قسمت سعی داریم به این موضوع بپردازم تا در خرید این محصول به شما کمک کند.

  • اولین نکته کاهش ولتاژی است که در کابل اتفاق می افتد. افت ولتاژ تا 4 ولت مجاز است. به عبارت دیگر، کابل نباید باعث افت اختلاف پتانسیل بیشتر از این مقدار شود.
  • انعطاف پذیری کابل یکی دیگر از موارد مهم است زیرا هر چه کابل نرم تر باشد، راحتی و آزادی جوشکار بیشتر است.
  • علاوه بر این، کابل باید به گونه ای محافظت شود که مقاومت کافی در برابر کشش، سایش و پاشش ناشی از جوشکاری داشته باشد.
  • از آنجایی که کابل جوش باید جریان را به گونه ای منتقل کند که گرما در محل جوش ایجاد شود اما توجه داشته باشید کابل جوشی که خریداری میکنید نباید داغ شود

جنس کابل

  • کابل جوش مسی
  • کابل جوش آلومینیومی

کابل جوش مسی مقاومت کم عملکرد بهتری نسبت به کابل جوش آلومینیومی دارد.

قیمت کابل جوش مسی نسبت به آلومینیوم گرانتر است

قیمت کابل جوش چنده؟

قیمت‌هایی که در وب‌سایت‌ها و شرکت‌های مختلف مشاهده می‌کنید ممکن است دائماً در نوسان باشد زیرا عوامل زیادی بر این قیمت‌گذاری تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، نه تنها تحولات داخلی، بلکه عوامل جهانی نیز می تواند بر نوسانات قیمت انواع کابل ها از جمله کابل های جوشکاری تأثیر بگذارد.

مواد بکار رفته در ساخت کابل جوش مهمترین عامل بر قیمت کابل های جوشکاری باشد. به عنوان مثال، در حالی که مس ارزان است، می توان انتظار داشت کابل ها قیمت مناسبی داشته باشند و بالعکس، تغییر قیمت این ماده و رشد آن به طور مستقیم بر قیمت کابل های جوش تاثیر می گذارد.

محصولات مبتنی بر فلز و همچنین عایق های پلیمری و پلاستیکی اغلب در معرض نوسانات قیمت هستند. به طور کلی در دسترس بودن مواد اولیه، سازنده، کیفیت کابل و هزینه کلی ساخت در تعیین قیمت نهایی موثر است. نباید انتظار داشت که قیمت سیم پاش جوش با قیمت کابل جوش 20 یا سایر انواع کابل جوش یکسان باشد.

مقاومت کابل جوشکاری

استفاده از کابل های جوش از نام آن مشخص است. این کابل به دلیل ساختاری که دارد، معمولاً برای کاربردهای دشوار استفاده می شود. به عنوان مثال، بهترین ابزار برای جوشکاری است که وظیفه انتقال انرژی در ولتاژهای بالا را بر عهده دارد. از این کابل ها می توان برای انتقال نیرو به ماشین های صنعتی و ژنراتورهای برق نیز استفاده کرد.

برخی از کابل های جوشکاری عملکرد ویژه ای دارند. به عنوان مثال، کابل های جوش 4 گیج در بسیاری از ماشین های الکتریکی برای تغذیه الکترودها استفاده می شود. البته بیشترین کاربرد این نوع کابل در جوشکاری قوس الکتریکی می باشد.

استحکام و قدرت کابل جوش، طول کابل و جنس کابل از عواملی هستند که بسته به نوع استفاده متفاوت است و در هنگام خرید این کابل باید در نظر گرفته شود.

راهنمای خرید کابل جوش

کیفیت کابل جوشکاری

کیفیت کابل جوش به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، مواد به کار رفته در هادی ها و پوشش های محافظ، روش ساخت و برند سازنده، همگی بر کیفیت نهایی محصول تأثیر می گذارند. یک قانون کلی برای انتخاب کابل وجود دارد و آن این است که هر چه کابل بلندتر باشد، قطر کابل نازک تر می شود.

با این حساب آمپر کمتری برای این کابل لازم است. هنگامی که به کابل ضخیم نیاز دارید، باید کابل مناسبی را انتخاب کنید تا از افت آمپر جلوگیری کنید تا از آسیب به دستگاه خود جلوگیری کنید.

در نهایت، انتخاب یک محصول با کیفیت نه تنها باعث صرفه جویی در زندگی میشود، بلکه باعث صرفه جویی در مصرف برق نیز می شود. کابل هایی با کیفیت بالا وجود دارند که طبق استانداردهای بین المللی ساخته شده اند و در عوض در شرایط مختلف محیط کار از استحکام و دوام خوبی برخوردارند.

آشنایی با انواع کابل جوش

انواع کابل های جوشکاری بسته به نوع استفاده به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. به عنوان مثال یکی از این تقسیم بندی ها شامل کلاس کابل در دو دسته K و M می باشد که هر کدام از این کابل ها از نظر مشخصات متفاوت هستند که البته از نظر قیمت کابل کلاس M نسبت به نوع اول گرانتر است. اما دسته های دیگری از کابل های جوشکاری شامل موارد زیر است.

کابل جوشکاری نیوتن

هادی های این کابل تماما از مس ساخته شده و در سایزهای مختلف از 12 تا 18 میلی متر ساخته و عرضه می شود. کابل های نیوتن با فویل عایق و TRP عرضه می شود. طول هر کویل این کابل که خریداری خواهد شد 50 متر می باشد. کابل های نیوتن در صنایع مختلفی برای تولید انواع در، پنجره و اسکلت فلزی استفاده می شود.

کابل جوش پاور

کابل جوش پاور از آلیاژ مس بدون ناخالصی ساخته شده است. این عامل منجر به حداکثر رسانایی مورد نیاز برای این کابل می شود. مورد اول یک کابل برق جوش در سایز 12 تا 18 میلی متر است. این کابل ها به دلیل کیفیت عالی در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل جوشکاری آلفا

بهترین نوع کابل جوش مدل پاور است. اما کابل های برق آلفا درجه 2 هستند و بیشتر برای مصارف خانگی، جوشکاری نیمه صنعتی یا آهنگری استفاده می شوند.

انتخاب کابل بر اساس نوع جوشکاری

انتخاب کابل بر اساس نوع جوشکاری

حال که با انواع کابل های جوش آشنا شدیم، بهتر است بگوییم که برای چه نوع جوشکاری از این کابل استفاده می کنیم. به طور کلی دو نوع جوش؛ جوشکاری قوس الکتریکی و جوشکاری مقاومتی وجود دارد که از کابل های مخصوص جوشکاری استفاده می شود. از این کابل برای تغذیه الکترودهای مدار دستگاه دو نمونه استفاده می شود. در زیر به معرفی این روش های جوشکاری به صورت جداگانه می پردازیم.

جوشکاری مقاومتی

جوشکاری مقاومتی یکی از روش های کم هزینه و مقرون به صرفه برای اتصال مواد به یکدیگر است. برای اتصال دو قطعه با استفاده از این روش به مواد دیگری نیاز نیست که این بزرگترین مزیت جوشکاری مقاومتی است.

در این روش با اعمال فشار و ایجاد مقاومت ماده بر روی فلز قرار می گیرد که حرارت ایجاد می کند و فلز مورد نظر را ذوب می کند. فلز بین دو الکترود قرار می گیرد و جریان انتقال یافته توسط کابل جوش از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل می شود. فلز به دلیل مقاومت در برابر جریان الکتریکی ذوب و جوش داده می شود.

جوشکاری قوس الکتریکی

وقتی صحبت از جوشکاری قوس الکتریکی می شود، به فرآیند استفاده از قوس الکتریکی برای تولید گرما برای ذوب فلز و اتصال دو قطعه فلز به یکدیگر اشاره می کنیم.

به عبارتی قوس الکتریکی مد نظر بین یک الکترود و اجزای در حال اتصال یعنی همان فلزات ایجاد می‌شود تا دو محل مورد نظر ذوب و به هم متصل شوند. این روش جوشکاری هم می‌تواند به صورت دستی و هم به شکل مکانیکی باعث اتصال دو خط فلزی به یکدیگر شود.

لیست قیمت و خرید کابل جوشکاری

1. کابل جوشکاری وینر مدل مدل W-2016 طول 5 متر

کابل جوشکاری وینر مدل مدل W-2016 طول 5 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۵۰۰x۱.۶x۱.۶ سانتی‌متر
وزن ۲۵۰۰ گرم
جنس کالا مس روکش P.V.C
ویژگی‌های ابزار جوشکاری جوش برقی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. کابل جوشکاری وینر مدل مدل W-1014 طول 5 متر

خرید کابل دستگاه جوش

کالای فوق هم روکش خوب و نرمی داره و هم میزان حس خوبی داره روکش نرم و مقاوم،مقدار سیم مس بالا و استاندارد داره، در کل عالیه.

من برا Big3 (تقویت اتصال بدنه باتری خودرو ) و سیستم گرفتم ، کیفیت خوبی داره ، برا جوشکاری هم جواب میده

قیمت کابل جوشکاری

کابل بسیار با کیفیتی هست استاندارد هم داشت و متراژ دقیق و کیفیت خیلی بهتر از کابل وینر که قبلا خریده بودم روکش نسوز داشت و قیمت با بازار یکی بود

کابل جوش وینر W-1014 ، روکش نرم و مقاوم ، میزان مس استاندارد و کیفیت عالی. من اول از گلد ابزار خریدم که کابل دیگری با کیفیت پایین فرستاد مرجوع کردم . از کالاخانه عظیمی خریدم که کابل اصلی رو فرستاد .

این کابل وینرر تو عکس 14 برا من 12 یه مارک دیگه فرستادند دیجی کالا پس اصالت چیو شما تایید میکنی.

کابل جوشکاری وینر مدل مدل W-1014 طول 5 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۵۰۰x۱.۴x۱.۴ سانتی‌متر
وزن ۲۱۵۰ گرم
جنس کالا مس

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. کابل جوشکاری وینر مدل W-2016 طول 15 متر

کابل جوشکاری وینر مدل W-2016 طول 15 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۵۰۰x۱.۶x۱.۶ سانتی‌متر
وزن ۷۵۰۰ گرم
جنس کالا مس روکش P.V.C
ویژگی‌های ابزار جوشکاری جوش برقی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. کابل جوشکاری وینر مدل W-2014 طول 10 متر

کابل موتور جوش

کابل خوبی هست لازمتون هست از دست ندید سلام با توجه به قیمت بسیار مناسب می باشد

من یکی گرفتم تو کار واقعا عالی بود و اصلا داغ نشد من دو قسمت کردم یکی ۳.۳ متر برای اتصال یکی هم ۶.۷ متر برای انبر الان یکی دیگه هم سفارش دادم برای وقتی که افزایش طول لازم دارم با رابط راحت میشه این کار رو کرد انتظارات منو که بر طرف کرد فقط نمیدونم دیجی کالا لج کرده و عکس هایی که از کالا گرفتم رو ثبت نمی کنه

نسبت به کابل های دیگه مقدار افشان کمتری داره به نظرم استفاده ی سنگین نکردم ازش ولی به نظر میاد تو آمپر بالا و طولانی مدت داغ کنه برای استفاده معمولی رو ب بالا خوبه ولی اگه استفاده سنگین دارین پیشنهاد نمیکنم

قیمت کابل دستگاه جوش

کابل اگه پلمب باشه خیلی بهتره اینکه دست من رسید بعضی جاهاش یه مقدار زخمی بود. نمیدونم چرا ولی اگه بدون خوردگی بود که خیلی بهتر بود چون لازم داشتم دیگه مرجوع نکردم.

طبق عکسی که مصرف کننده فرستاده افشان کابل سایز ۱۴ نیست حتی سایز ۱۰ نیست

من با وینکس آزمایش کردم اصلا تغییر در قدرتش نشد. کابل خوبیه نسبت به قیمتش خوبه برای کارهای سبک عالی است

کابل جوشکاری وینر مدل W-2014 طول 10 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۰۰۰x۱.۴x۱.۴ سانتی‌متر
وزن ۳۵۰۰ گرم
جنس کالا مس
ویژگی‌های ابزار جوشکاری جوش برقی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. کابل جوشکاری افشان پارسیان مدل 35-1 طول 25 مت

کابل جوشکاری افشان پارسیان مدل 35-1 طول 25 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۲۵۰۰x۱.۴x۱.۴ سانتی‌متر
وزن ۱۵۰۰۰ گرم
جنس کالا تمام مس آنیل شده

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. کابل جوشکاری وینر مدل G.W-3012 طول 20 متر

کابل جوشکاری وینر مدل G.W-3012 طول 20 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۲۰۰۰x۱.۲x۱.۲ سانتی‌متر
وزن ۴۲۰۰ گرم
جنس کالا سیم ۱۰۰% مس با روکش pvc
ویژگی‌های ابزار جوشکاری جوش برقی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. کابل جوشکاری وینر مدل G.W-3012 طول 10 متر

سلام برای دستگاه جوشکاری 200 تا 300 آمپر خوبه؟ پاسخ نخیر.ضعیف است

سلام این کابل برای جوشکاری نیمه صنعتی قابل استفاده است یا نه پاسخ سلام در حد خانگی و خورده کاری

کابل جوشکاری وینر مدل G.W-3012 طول 10 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۰۰۰x۱.۲x۱.۲ سانتی‌متر
وزن ۱۸۰۰ گرم
جنس کالا سیم ۱۰۰% مس با روکش pvc
ویژگی‌های ابزار جوشکاری جوش برقی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. کابل جوشکاری وینر مدل G.W-3012 طول 5 متر

کابل جوشکاری دیجیکالا

سلام و درود ، ایا از این کابل میشه برای باتری به باتری خودرو استفاده کرد ؟ ثبت پاسخ‌ افتضاح افتضاح قطر کابل به اندازه انگشت کوچک که همش پلاستیک بود یک سیم

از عوامل دیجیکالا میخوام که اگه بی طرفانه کار می کنند نظر منو هم ثبت کنند سیم بسیار کم رشته،بطوری که بعد از یک ساعت کار داغ میشه،اما پوست کابل خیلی کلفته لامصب هرچه رشد کرده زده به پوستش!!!

بهترین کابل جوشکاری

کابل بسیار خوب و با کیفیتی هستش اگه یه کابل خوب بخواهید این بهترین انتخاب هستش

کابل درجه یک نیست ولی بازم کار راه اندازه. برای اتصال باتری به باتری میشه استفاده کرد!؟ برای باتری ۶۶آمپر و لحظه‌ی استارت۱۱۰۰ آمپر!؟ ثبت پاسخ‌

کابل جوشکاری وینر مدل G.W-3012 طول 5 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۰۰۰x۱.۲x۱.۲ سانتی‌متر
وزن ۱۸۰۰ گرم
جنس کالا سیم ۱۰۰% مس با روکش pvc
ویژگی‌های ابزار جوشکاری جوش برقی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. کابل جوشکاری مدل 35-1 سایز 14 طول 20 متر

کابل جوشکاری مدل 35-1 سایز 14 طول 20 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۲۰۰۰x۴x۴ سانتی‌متر
وزن ۲۰۰۰۰ گرم
جنس کالا مس

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. کابل جوشکاری مدل 35-1 سایز 14 طول 15 متر

کابل جوشکاری مدل 35-1 سایز 14 طول 15 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۵۰۰x۴x۴ سانتی‌متر
وزن ۱۵۰۰۰ گرم
جنس کالا مس

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. کابل جوشکاری مدل 1-70 سایز 18 طول 20 متر

کابل جوشکاری مدل 1-70 سایز 18 طول 20 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۲۰۰۰x۱.۸x۱.۸ سانتی‌متر
وزن ۱۰۰۰۰ گرم
جنس کالا مس

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. کابل جوشکاری مدل 1-14 سایز 14 طول 5 متر

کابل اتصال دستگاه جوش

دوستان اگر قصد خرید این کابل دارید باید بدونید که سایزش ۱۲ هست چون میزان مس موجود به اندازه سایز ۱۲ میباشد تو عکسی که گذاشتم میتونید کابل سایز ۱۲ رو مشاهده کنید که این کابل مشابه همین

سیم مسی داخلش کمه برای کارهای خانه خوبه چون پشت سر هم دو سه باری آب بکنی داغ میشه

یک یا دو الکترو سه با آمپر صدوپنجاه زدم داغ نکرد ولی زیاد تر بزنی یکم ولرم میشه

کابل خوب فقط :همدان ، کاوه تک و خراسان بیشتر کابل روکش بود اصلا به درد کارهای سنگین یا حتی سبک نمیخوره

خرید کابل جوشکاری

انصافا الکی نوشتن 14 من مرجوع کردم دم دیجی گررررم به خاطر پشتیبانی قوی

رشته مسی خیلی کم استفاده شده اگه بیشتر بود بهتر میشد

سلام.میخوام باطری ۴۰۵ رو ببرم تو صندوق عقب ۶۶ آمپر هست این کابل مناسبه؟ ثبت پاسخ‌

آیا واقعا سایزش ۱۴ است یا کمتره چون برا جوشکاری میخوایم پاسخ سلام سایز 14 تمام مس میباشد

سلام اگه بیشتر بخوام باید چیکار کنم مثلا ۱۰ متر پاسخ سلام در حال حاضر موجود نیست متاسفانه

کابل جوشکاری مدل 1-14 سایز 14 طول 5 متر

مشخصات ابزار

ابعاد ۰.۵*۰.۵*۵۰۰۰ سانتی‌متر
وزن ۳ گرم
جنس کالا مس
ویژگی‌های ابزار جوشکاری جوش برقی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین کابل جوش

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *