بهترین مغزی قفل درب چوبی و ضد سرقت

سیلندرهای قفل یکی از مهم ترین اتصالات در حرفه ساختمان سازی هستند. بسیاری از درهای ساختمان با قفل نصب شده (به جز درهای چوبی اتاق) از سیلندرهای قفل برای باز و بسته شدن استفاده می کنند.

کیفیت سیلندر برای مسائل ایمنی بسیار مهم است. زیرا بسیاری از سارقان پس از بازکردن جای پلاک به راحتی به مهره و سیلندر قفل دسترسی خواهند داشت و با فشار دادن به راحتی می توان مغزی را شکست و به داخل دسترسی پیدا کرد.

مغزی قفل با کیفیت تضمین خوبی برای ایجاد ایمنی در محل کار است. عواملی مانند جنس، نوع قفل و تعداد ساچمه ها و پین های فولادی بسیار مهم هستند.

سیلندرهای درب در سایزهای مختلف و با انواع قفل های دندانه دار، کامپیوتری و … موجود می باشند معمولاً متریال با کیفیت به کار رفته در سیلندرها چدن یا فولاد بوده و در برندهای مختلف قابل ارائه می باشد.

تقریباً همه درهای ساختمانی دارای دستگیره و مدل قفل هستند. در مورد ورودی آپارتمان، درب حمام و سایر درهای فلزی، سیلندرها و مهره های قفلی برای عملکرد صحیح قفل مورد نیاز است. معمولاً مواد با کیفیت مورد استفاده در سیلندرها برنج یا سرب است.

سیلندر قفل

سیلندر های قفلی یکی از مهم ترین اجزای قفل هستند. مغزی ها دارای دو مدل اصلی مغزی هوشمند و مکانیکی هستند که خود به زیرساخت های مختلفی طبقه بندی می شوند. قیمت مغزی قفل به مدل آن و مواد استفاده شده برای ساخت آن بستگی دارد.

سیلندر های قفلی مهمترین قسمت قفل است که با قرار دادن کلید در آن باز و بسته می شود. برای اینکه عملکرد به درستی کار کند، باید به خوبی در مغزی قرار گیرد تا بتوان در را باز یا بسته کرد.

مغزی قفل دارای شیارهایی است که کلید را در جای خود نگه می دارد. کوچکترین تفاوت بین شیارهای کلید و سیلندر مانع از ورود کلید به داخل قفل می شود و یا در صورت قرار گرفتن در قفل نمی تواند حرکت کند.تعویض مغزی آسیب دیده معمولاً ارزان تر از خرید یک قفل کامل است.

مغزی قفل از جمله قفل مهمترین قسمت قفل است که امنیت قفل را تضمین می کند. بدون مغزی نمی شود در را قفل کرد.

کیفیت مغزی قفل

کیفیت مغزی قفل

کیفیت مغزی قفل بسیار مهم است چون قسمت اصلی یک قفل از و نباید به راحتی شکسته شود همچنین، یک قفل با کیفیت معمولی و لولای در می‌تواند توسط سارقان برای دستکاری پین‌ها در مغز سارق استفاده شود. اما مغزهای با کیفیت را نمی توان با پین یا سیم باز کرد.

تقریباً همه درب های ساختمانی دارای مدل دستگیره و قفل هستند که برای درب ورودی آپارتمان ها، درب های حمام و سایر درب های فلزی به تعدادی قفل و مغزی قفل برای عملکرد صحیح قفل نیاز است. سیلندرهای درب در سایزهای مختلف و با کلیدهای دندانه دار مختلف، کامپیوتری و .. معمولا بهترین متریال مورد استفاده برنج یا سرب می باشد.

مغزی قفل درب چوبی

درب ورودی چوبی جدید به دلیل ایمنی و استحکام بالا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه اکثر واحدهای آپارتمانی مجهز به درب چوبی ضد سرقت می باشند. قفل های ضد سرقت درب به گونه ای ساخته شده اند که ممکن است یک قفل ساز حرفه ای نتواند هنگام گم شدن کلید آن را باز کند. هنگامی که قصد خرید یا اجاره آپارتمان را دارید، بهتر است یک هسته قفل در چوبی را در نظر بگیرید.

ورودی چوبی با نصب بهترین مغزی قفل محکم می شود به گونه ای که فقط می توانید آن را از داخل باز و بسته کنید و یکی از مزیت های آن استفاده از قفل مکانیکی از بیرون است. برخی از دلایل تفاوت قیمت قفل درب چوبی در بازار به ضخامت و نوع قفل و نوع مغزی و محل قرارگیری پیچ سیلندر و کیفیت سیلندر قفل درب چوبی بستگی دارد.

مغزی قفل درب ضد سرقت

امروزه برای تامین امنیت بیشتر از درب های ضد سرقت در ساختمان های مسکونی و اداری به جای درب های معمولی استفاده می شود که مهمترین ویژگی آن مغزی قفل مناسب است. در واقع درب ضد سرقت اگر سیلندر قفل مناسبی نداشته باشد و افراد غریبه به راحتی وارد ساختمان شما شوند، تفاوت چندانی با درب معمولی ندارد.

سیلندر های کامپیوتری

سیلندر قفل کامپیوتری و چه تفاوتی با سیلندرهای معمولی دارد؟ کدام بهتر است بخرم؟ سیلندرهای قفل کامپیوتری ساختاری بسیار جدید و مدرن دارند و از سیلندرهای جدید محسوب می شوند. ساختار این استوانه ها به گونه ای است که ساچمه بندی می شوند و دارای حفره های ریز و درشت می باشند.

یکی از مزیت های بارز این سیلندرها نسبت به سیلندرهای معمولی این است که ایمنی بسیار بالاتری دارند.از نکات بارز این سیلندرها این است که بر خلاف سایر سیلندرها دو طرفه هستند. یعنی چرخاندن کلید هیچ تاثیری در باز یا بسته شدن آنها ندارد.

البته امروزه با توجه به پیشرفت گسترده تکنولوژی امکان کپی کردن کلیدهای کامپیوتر وجود دارد. بنابراین سوالی که در هنگام خرید آنها باید در نظر داشت این است که به امنیت آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

لیست قیمت روز مغزی قفل درب چوبی و ضد سرقت

1. سیلندر قفل ال ام اس مدل 45/45

سیلندر قفل ال ام اس مدل 45/45

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۹x۱.۲x۲.۸ میلی‌متر
وزن قفل ۴۰۰ گرم
جنس قفل و سیلندر قفل برنجی
رنگ قفل و سیلندر پیشانی طلایی رنگ قفل
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، وسط
ویژگی‌های کلید ۵ کلید در بسته‌بندی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. سیلندر قفل ام آر تی مدل M-70

سیلندر قفل ام آر تی مدل M-70

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۶۹x۳۱x۱۶ میلی‌متر
وزن قفل ۱۵۰ گرم
ویژگی‌های کلید – دارای ۲ کلید کارگری و ۵ کلید اصلی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. سیلندر قفل اولترا کد 014

سیلندر قفل اولترا کد 014

از چیزی که فکر میکردم بهتر بود و ظاهری بسیار مناسب دارد. من برای جایی گرفتم که تعویض کنم ولی هنوز این کار انجام نشده تا کیفیت کارکردش را ببینم ولی ظاهر مشکلی نداردواقعا با توجه به قیمت مناسبش خوبه و پیشنهاد میشه اصلا پشیمونتون نمی‌کنه اما به شرطی که همینی که برای من فرستادن برای شما هم بفرستند

اقا شک نکنید کاملا مطلوبه عجیبه که اینقدر ارزونه واقعا شک نکنید کیفیت بالایی دارد و معمولی نسبت به قیمتش خوبه اما من این خیر رو تکرار نمیکنم

من خريد و نصب كردم الانم دارم استفاده ميكنم فعلا كه بد نبوده نظر با خودتونه باسلام جنسش عالیه فکرشم نمیکردم ب این خوبی باشه توصیه میکنم

به هیچ عنوان برای درهای ورودی و اصلی استفاده نکنید متاسفانه برای درب ورودی خرید کردم بصورت یکطرفه از بیرون برید و هلاوه بر ۵۰ قیمت خودش ۱۲۰ فقط کلید ساز گرفت در را باز کنه، فقط به عنوان دکور برای اتاق خوبه

خیلی روان قفل میشه و تعداد کلیدش بالاست مشکلی نداشتم باش ولی میارزه

مشخصات ابزار

ابعاد سیلندر ۷۰ × ۳۴ × ۱۵ میلی‌متر
وزن قفل ۱۲۰ گرم
جنس قفل و سیلندر سیلندر برنجی
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، وسط
ویژگی‌های کلید کلید آهنی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. سیلندر قفل تنسر مدل TL-1621-70

سیلندر قفل تنسر مدل TL-1621-70

شاسی قفلش هم زیاد هرز میچرخه و هم توخالی و خشکست فکرکنم تومایه های الومینیوم خشکه یا چدنه ک این ضعف کمی نیست شکنندستبا توجه به قرار نگرفتن جای پیچ در وسط برای درهای معمولی بازار ایران که لبه دارند و قفل در وسط در نیست عالیه خیلی خوش دست هستش اما رنگش برنجیه، طلایی زیبایی نیست

و ساختش چندان ظرافت نداره اما در کل خوبه برای درهای داخلی که بخواین یه طرف کلید خور نباشه برای در ورودی توصیه نمی کنم

پس از پنج ماه استفاده دچار هرزگردی شد و ناچار شدم تعویص کنم.اما رنگ با کیفیت و راحتی استفاده رو داره

مشخصات ابزار

ابعاد سیلندر ۱۲۰ × ۳۵ × ۱۷ میلی‌متر
وزن قفل 300 گرم
جنس قفل و سیلندر سیلندر برنجی
سایر توضیحات ضد دریل‌کاری ضد سرقت دارای ۶ پین برنجی
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، وسط
ویژگی‌های کلید کلید برنجی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. سیلندر قفل سرویس بهداشتی کد 2723

سیلندر قفل سرویس بهداشتی کد 2723

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۱۰x۱.۵x۳ میلی‌متر
رنگ قفل و سیلندر پیشانی نقره‌ای رنگ قفل , زبانه بالا نقره‌ای رنگ
جنس قفل و سیلندر سیلندر آهنی
ویژگی‌های سیلندر قفل سرویس

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. سیلندر قفل سما مدل sa90

سیلندر قفل سما مدل sa90

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۹۰x۳۰x۳۰ میلی‌متر
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، وسط
سایر توضیحات مغزی قفل ۹۰ میلیمتری sema مناسب برای درهای upvc دارای ۵ کلید برند مرغوب سما ترکیه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. سیلندر قفل ضدسرقت میلاک مدل 704030K

سیلندر قفل ضدسرقت میلاک مدل 704030K

تو این مدت کم که خریدم فقط میتونم بگم نرم و روون، کلید هاش هم کامل بود، فعلا که همچیش خوبه هنوز ننداختم ولی یکم با چیزی که توی عکس بود متفاوت بود و خیلی تمیز نبودقیمت نسبت به قفل سوییچ کلید بالاست و کیفیت معمولی من قبلا خریدم نصاب هستم . روغنش کنید کلیدش بلنده واسه ضد سرقت هم چیز خوبیه

روی جعبه نوشته ۵ کلید ولی توی جعبه قفل ارسالی نوشته ۳ کلید بیشتر نبود هم فقط گفت مرجوع کن در صورتی که میتونستن بگن خسارت ساخت ۲ کلید میدیم برای کسی که ۱۰ روز منتظر میمونه سفارشش رو تحویل بگیره باید ارزش قایل باشید نه اینکه بگد نمیخوای پس بفرست

با این قیمت سیلندر آشغال هم به کسی نمیدن . نسبت به قیمتش منطقی بود.پشیمان نیستم پنج عدد خریدم برای مدل ایرانی خیلی خوب بود. فکر نمی کردم تو این موضوع جنس ایرانی با کیفیت داشته باشیم. واقعا تجربه خوبی بود.

مشخصات ابزار

ابعاد سیلندر ۷۰*۳۵*۲۰ میلی‌متر
وزن سیلندر ۲۰۰ گرم
جنس قفل و سیلندر سیلندر برنجی
ویژگی‌های کلید کلید برنجی
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، کنار
سایر توضیحات دارای نوار فولادی ضد سرقت

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. سیلندر قفل کاله کد 164BNE

سیلندر قفل کاله کد 164BNE

امروز به دستم رسید انقدر بی کیفیته که انگاری دست دوم تودکارتن گذاشتن فرستادن…حوصلشو ندارم وگرنه حتمآ مرجوعش میکردم کیفیت خیلی خوبی داره. من چندسال پیش از مغازه گرفتم . واقعا راضی هستم.سلام. این مغزی را برای درب ضد سرقت خریدم . فکر میکنم از کیفیت بالایی برخوردار باشد. جایگزین مغزی قبلی کردم و بسیار روان کار میکند. کیفیت فوق العاده خوبی داره و توی این دو ماه استفاده ایرادی ندیدم

نکته مهم اینست که این مغزی با ۱۰ پبن کار میکند که ضریب ایمنی را بسیار بالا میبرد. بطور کلی قفل کاله ترک جزو قفلهای با کیفیت محسوب میشود. ممنون از تحویل بموقع

قیمت پایین و گول زننده ی رنگ طلایی . من خودم مغازه دار هستم از قیمت کالی که دیجی کالا گذاشته بود تعجب کردم ، از قیمت عمده خرید من کمتر بود سفارش دادم اما متاسفانه یه جنس تقلبی برام اوردن محصولات کالی یه نایلون پلمپ دورش هست

که این نبود سیلندر کالی ۲۰ پین هست یعنی دو ردیفه این تک ردیف اگر داخل قفل رو ببینید متوجه میشید . خلاصه که اصلا کالی نبود فقط جعبه کالی داشت

بنظر یه جنس دست دوم چینی هست تو قیمت ۱۰۰ تومن . خلاصه اشتباه من رو نکنید . فقط رنگ نقره ای داره کالی . طلایی رو مرجوع کردم . دیجی کالا بابت فروش جنس تقلبی باید پیگیری کند .

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۷۰x۱۳x۳۳ میلی‌متر
وزن سیلندر ۳۶۰ گرم
ویژگی‌های کلید کلید برنجی
سایر توضیحات دارای ۵ عدد کلید برنجی مناسب برای درب های چوبی و ضد سرقت ۱۰ پین ساخت کشور ترکیه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. سیلندر قفل کلون مدل 4K 70MM

4K 70MM

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۱۱x۲x۱.۵ میلی‌متر
وزن قفل ۲۱۹ گرم
جنس قفل و سیلندر سیلندر برنجی
ویژگی‌های سیلندر قفل آپارتمانی – سوئیچی
رنگ قفل و سیلندر پیشانی نقره‌ای رنگ قفل
ویژگی‌های کلید ۴ کلید در بسته‌بندی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. سیلندر قفل کلون مدل 70 WC

سیلندر قفل کلون مدل 70 WC

جنس ایرانی و طبق معمول رنگ ضعیف و قالب مواج داره روش فارسی هم نوشته کلوندر کل از خریدم راضی هستم ولی همونطور که توی تصاویری که براتون ارسال کردم جنس روکش ضعیفه و با اولین بار که با پیچ گوشتی بخای در رو باز کنی از بین میره .

نکته دیگه اینکه جای پیچ و زبانه سیاه رنگ با مغزی قبلی فرق می کنه و کم بالا و پایینه و باعث میشه طبق تصویر کمی پایین از دستگیره (داخل دستگیره) نصب بشه

برای دستشویی و حمام واقعا ضروریه و اگر اتاق خواب رو اگر فقط از داخل قفل میکنید خیلی مناسب هست

مشخصات ابزار

وزن سیلندر ۲۰۰ گرم
ابعاد قفل ۱۰۵x۳۰x۱۸ میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. سیلندر قفل کمل کد 6030

سیلندر قفل کمل کد 6030

خوب بود ولی برای درمان کمی کوچک بود ولی باز هم کار راه انداختمتاسفانه سیلندر ۹ سانت خیلی خیلی توی بازار کمه و انتخاب زیادی نداشتم داخل بازار که فقط از این مدل که ۲ تا کلید کارگری دارن با صد تا برند مختلف بود که همشون یک جور بودن و خیلی خوب به نظر نمیومدن امروز این سیلندر رسید به دستم،

وزنش سنگینه و خیلی مستحکم به نظر میاد؛ شکل ظاهری هم دقیقا همینی که توی عکسها هست سیلندر و کلیدها همگی برنجی هستن فقط هیچ کجای محصول مشخص نبود مبدا محصول کجاست

یا توی کدوم شرکت تولید میشه ایراد دیگه هم اینکه ظاهر کلیدها خیلی ساده است و اصلا دلچسب نیستن

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۹x۳x۱ میلی‌متر
وزن قفل 250 گرم
جنس قفل و سیلندر سیلندر برنجی
ویژگی‌های سیلندر قفل سوئیچی . محل پیچ سیلندر، کنار
رنگ قفل و سیلندر پیشانی طلایی رنگ قفل
ویژگی‌های کلید ۵ کلید در بسته‌بندی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. سیلندر قفل گلف مدل G408

سیلندر قفل گلف مدل G408

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۱۰۷x۳۲x۱۶ میلی‌متر
مناسب برای درهایی با ضخامت ۷ سانتی‌متر
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، وسط
ویژگی‌های کلید کلید برنجی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. سیلندر قفل مارتک مدل 6756

سیلندر قفل مارتک مدل 6756

مشخصات ابزار

ابعاد سیلندر ۱۰ × ۳۳ × ۷۲ میلی‌متر
وزن سیلندر ۳۰۰ گرم
ابعاد قفل ۱۰ × ۳۳ × ۷۲ میلی‌متر
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، وسط
جنس قفل و سیلندر رنگ قفل و سیلندر
زبانه پایین طلایی مناسب برای درهایی با ضخامت

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. سیلندر قفل مدل HT252

سیلندر قفل مدل HT252

سیلندر کیفیت لازم را ندارد‌. پایه های فنرها در قیمت پایین سیلندر شکسته ‌و به هم متصل شده اند. عمر طولانیی نداره به علتی که نوشتمخوبه راحت باز و بسته میشه. جنس خیلی عالی نیست مثل بندهای ترک.ولی خوبه میشه حساب کرد روش.کف قیمته

کیفیت عالی داره ، ظاهرش عالیه ، روان هست و دوشیاره است که باعث میشه کلیدایی که بهش بخوره کمیاب باشه و ابمنی بیشتری داشته باشه .

جنس مغزی به نظرم از برنجه . تعداد کلیدهای یدکیش هم کافیه. قیمت عالی و رقابتی . ارزش خرید بالا . من چند هفته اس نصب کردم و کاملا راضی ام

بنده قبلا از این مدل سیلندر قفل از بازار خریداری کرده بودم و رضایت کاملی نسبت بهش داشتم ، البته اون آلیاژش از مس بود

ولی اینی ک خریداری کردم رنگش طلایی هست و مشخص نیس از چه آلیاژ و ساخت کجاست ، انشاالله عمر و کارایی خوبی داشته باشه

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۷۰x۱۲x۲۸ میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. سیلندر قفل مدل silver

سیلندر قفل مدل silver

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۱۰۰x۳۵x۱۰ میلی‌متر
وزن قفل ۲۰۰ گرم
جنس قفل و سیلندر سیلندر برنجی
رنگ قفل و سیلندر زبانه پایین نقره‌ای
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، وسط
ویژگی‌های کلید کلید برنجی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. سیلندر قفل مدل YP07

سیلندر قفل مدل YP07

مشخصات ابزار

ابعاد سیلندر ۱۵*۳۰*۷۰ میلی‌متر
وزن سیلندر ۱۲۵ گرم
جنس قفل و سیلندر سیلندر آهنی
ویژگی‌های سیلندر قفل محل پیچ سیلندر، وسط
ویژگی‌های کلید کلید استیل

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. سيلندر قفل منير صنعت مدل PA 1755

سيلندر قفل منير صنعت مدل PA 1755

مشخصات ابزار

ابعاد قفل ۷۰x۳۲x۱۵ میلی‌متر
وزن سیلندر ۳۰۰ گرم
مناسب برای درهایی با ضخامت ۷ سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

18. سیلندر کالی مدل ۱۶۴

سیلندر کالی مدل ۱۶۴

مشخصات ابزار

ابعاد سیلندر ۶۸x۳۲x۲۶ میلی‌متر
وزن قفل ۴۰۰ گرم
ابعاد قفل ۶۸x۳۲x۲۶ میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

19. مغزی قفل سما مدل L90-UPVC

مغزی قفل سما مدل L90-UPVC

مشخصات ابزار

ابعاد سیلندر ۹۰ میلی‌متر
مناسب برای درهایی با ضخامت ۹ سانتی‌متر
ابعاد قفل ۹۰x۳۰x۳۰ میلی‌متر
سایر توضیحات مغزی قفل ۹۰ میلیمتری مناسب برای درهای upvc دارای ۵ کلید

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین مغزی قفل

جلوگیری از خراب شدن مغزی قفل

مغزی قفل درب ضد سرقت

در سال های اخیر با حجم زیادی از خرابی قفل های برقی و مغزی آن ها مواجه شده ایم، از این رو در این متن قصد داریم با طرح راهکارهایی برای جلوگیری از خرابی مغزی به طور کامل جلوگیری کنیم.

همانطور که می دانید قفل های مغزی یکی از پرمصرف ترین پراق الات سال 2021 هستند و در انواع مختلفی برای استفاده در دسترس هستند و این قفل ها علاوه بر کاربرد منحصربفرد خود دارای مشکلات زیادی هستند و به دلیل باز و بسته شدن مکرر آسیب می بینند.

برای جلوگیری از آسیب مغزی باید راهکارهایی در نظر گرفت تا در ساختمان ها و مراکز خرید روزانه با مشکل مواجه نشویم. در نظر داشته باشید که با استفاده مکرر از قفل، قفل حالت اولیه خود را از دست می دهد و به دلیل برقی بودن، با ترفندهای باز کردن قفل به هیچ وجه نمی توان در را باز کرد.

برای جلوگیری از آسیب مغزی ابتدا باید بدانیم مغز قفل چگونه خراب میشود، جنس مغزی بیشتر اوقات برنجی است و البته برای بازکردن آن ها از کلیدهای برنجی استفاده می شود اما بیشتر اوقات به دلیل اینکه ساکنین ساختمان هستند.

از کلیدهای فولادی یا آلیاژهای دیگر برای باز کردن قفل ها استفاده کنید، این قفل ها مشکل دارند زیرا به مرور زمان این قفل ها خورده می شوند و نمی توانند دقیق قفل های قبلی را به شما ارائه دهند.

 

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *