بهترین مدل سنسور دنده عقب ماشین راهنمای خرید و قیمت روز

فهرست مطالب نمایش

بهترین سنسور دنده‌ عقب خودرو کدام است؟ موضوع این مقاله معرفی برترین مدل ها و برند های سنسور دنده‌ عقب خودرو در ایران است در ادامه باما همراه باشید.

بسیاری از مردم و صاحبان خودرو ممکن است در پارک خودرو خود دچار مشکل شوند و هنگام دنده عقب اذیت شوند. این مشکلات ممکن است به دلیل نگرانی بیش از حد راننده در مورد پارکینگ یا ناتوانی در انجام این کار به دلیل مشکلات فیزیکی باشد، سنسور عقب خودرو وسیله ای است که برای چنین افرادی ساخته شده و در دنده عقب از طریق صدا یا صفحه نمایش (مانیتور خودرو) فاصله شما را از موانع پشت سرتان نشان می دهد!

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً با این دستگاه آشنا هستید. اما جالب است بدانید که بسیاری از افراد اطلاعات کافی در این مورد ندارند و در نتیجه هزینه های غیرمنطقی را متحمل می شوند. در این مقاله راهنمای کاملی برای برای خرید اینترنتی سنسور عقب خودرو در اختیار شما قرار می دهیم .

سنسور خودرو چیست؟

سنسورهای زیادی در خودرو استفاده می شود. وظیفه آنها اطلاع رسانی به راننده در مورد عملکرد صحیح قطعات و سیستم های خودرو یا ارسال اطلاعات به بخش های مختلف است. خرابی سنسور می تواند بسیار پرهزینه باشد.

انواع سنسور دنده عقب ماشین

سنسور دنده عقب خودرو

سنسور دنده عقب یک سنسور التراسونیک است که بر روی سپر عقب خودرو نصب شده است. این سنسور با انتشار صداهای بالای 20 کیلوهرتز که برای گوش انسان قابل شنیدن نیست، فاصله بین خودرو و اجسام اطراف را تشخیص می دهد.

سنسور صدا را از طریق یک فرستنده ارسال می کند و فاصله آن را از اجسام اطراف از طریق بازتاب های دریافتی توسط گیرنده سنسور تشخیص می دهد. و سپس با صدایی آلارم مخصوص هنگام برخورد خودرو به اجسام را هشدار میدهد

سنسور دنده عقب الکترومغناطیسی

این سنسورها نسبت به سنسورهای التراسونیک دنده عقب دقت بیشتری دارند و برای نصب نیازی به سوراخ در سپر خودرو ندارند. این حسگرها با ایجاد میدان مغناطیسی اشیاء اطراف خودرو را تشخیص می دهند.

هر بار که تغییری در میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط سنسور ایجاد می شود، سیگنالی به ECU خودرو ارسال می شود تا راننده را از وجود مانع مطلع کند. سنسورهای الکترومغناطیسی عقب محدوده وسیع تری را نسبت به سایر سنسورهای عقب پوشش می دهند.

بهترین سنسور دنده عقب استیل

ضرورت خرید سنسور دنده عقب خودرو

در شب های بارانی یا هوای مه آلود که دید راننده کافی نیست، وجود این سیستم احتمال تصادف را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این سنسورها در هنگام پارک خودروی نیز کمک زیادی به راننده می کنند که بزرگترین چالش رانندگی برای بسیاری از افراد است.

تصادفات زیادی در گذشته به دلیل حضور کودکان در عقب خودرو و در منطقه مرده راننده هنگام حرکت خودرو به عقب رخ داده است. اما با اختراع و تولید این وسیله کاربردی، تعداد این تصادفات به میزان قابل توجهی کاهش یافت. اما هنوز خودروهای زیادی به خصوص در کشور ما هستند که به این سیستم مجهز نیستند و در واقع این ابزار به عنوان یک آپشن برای خودروهای گران قیمت تر وجود دارد.

راهنمای خرید اینترنتی خرید سنسور دنده‌ عقب خودرو

هنگام خرید سنسور عقب خودرو به چه نکاتی باید توجه کرد؟ برای اینکه بتوانید بهترین مدل را برای خود بخرید، چند نکته و ویژگی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. فروشندگان پرسود زیادی هستند که تنها هدفشان فروش محصولشان به شماست و برایشان مهم نیست که واقعا به محصول نیاز دارید؟ ! پس حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا در دام چنین افرادی نیفتید!
قیمت سنسور دنده‌ عقب خودرو

قیمت سنسور دنده‌ عقب خودرو

قیمت سنسور سرعت عقب به مدل و تعداد چشمی بستگی دارد. اما در مجموع می توانید خودروی خود را با قیمتی مناسب به این وسیله کاربردی و مهم مجهز کنید. البته هزینه نصب سنسور دنده عقب جدا از قیمت خرید می باشد. اما نگران نباشید، به قیمت آن می ارزد. زیرا با نصب این سنسور خواهید دید که این سیستم بارها و بارها خودرو شما را از هزینه های سنگین تعمیر و رنگ آمیزی نجات می دهد.

قیمت سنسور اصلی عقب کمی بالاتر است اما این نیز با توجه به تعداد چشم محاسبه می شود. به عنوان مثال سنسور چرخ عقب 206 و سنسور چرخ عقب سمند هر کدام دو چشمی کارخانه ای دارند و قیمت آنها نیز بر اساس همین مسله تعیین می شود.

اما نگران نباشید برای تجهیز خودرو به سنسور دنده عقب خودرو نیازی به خرید مدل اصلی ندارید زیرا با خرید سنسورهای دیگر بر روی تمامی خودروها نصب میشود.

نوع سنسور دنده‌ عقب خودرو

دو مدل سنسور دنده‌ عقب برای خودروها وجود دارد. نوع اول سنسور اولتراسونیک و نوع دوم سنسور الکترومغناطیسی

این سنسورها بر اساس انتشار صدای با فرکانس بالا و دریافت انعکاس صدا کار می کنند که در ادامه نحوه عملکرد این سنسورهای اولتراسونیک را بخش اول توضیح دادیم. این سنسورهای اولتراسونیک (سنسور دنده عقب) از قبل بر روی سپر عقب خودرو نصب شده اند و در صورتی که خودروی شما از این سنسورها استفاده نمی کند، می توانید با سوراخ کاری روی سپر عقب نصب کنید.

نوع اول در اکثر خودروها استفاده می شود. عملکرد سنسور اولتراسونیک برای دنده عقب به گونه ای است که فرکانس صوتی را در اطراف خود در اطراف خودرو منتشر می کند. انعکاس صدا از اجسام به گیرنده های صوتی حسگرها اطلاعات لازم مانند فاصله آنها از خودرو را در اختیار آنها قرار می دهد.

کارشناسان معتقدند عملکرد سنسور الکترومغناطیسی دنده عقب بهتر از اولتراسونیک اول و البته گرانتر است. بسیاری از شرکت های خودروسازی مانند فیات و آئودی از نوع دوم در خودروهای خود استفاده می کنند.

طراحی آن به گونه ای است که با ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف بدنه خودرو اطلاعات لازم را ایجاد می کند. بنابراین، هنگامی که یک جسم یا شخص در میدان مغناطیسی حسگرهای الکترومغناطیسی قرار دارد، اطلاعات به CPU سیستم حسگر ارسال می شود. پس از پردازش اطلاعات، در صورت لزوم، سیگنال صوتی یا تصویری صادر می شود. این فرآیند در کسری از ثانیه اتفاق می افتد.

دوربین دنده عقب یا سنسور دنده‌ عقب خودرو؟

  • سنسور: سنسور دنده عقب نوعی سنسور است که در هنگام دنده عقب و پارک خودرو راننده را از وجود موانع مطلع می کند.
  • دوربین: دوربین دنده عقب به عنوان سنسوری برای پارک و دیدن موانع در حین رانندگی استفاده می شود.

سنسور دنده عقب

سنسور دنده عقب

این سنسور تشخیص را با کمک انتشار صدا یا امواج فراصوت یا الکترومغناطیسی انجام می دهد. پس از شناسایی مانع و کاهش فاصله تا خودرو، سنسور از طریق آلارم یا نمایشگر LED به راننده هشدار می دهد.

سنسورهای الکترومغناطیسی بسیار دقیق تر از سنسورهای صوتی هستند. در برخی موارد، سنسور قادر به تشخیص موانع کوچک یا باریک نیست و می تواند برای خودرو و عابران پیاده خطرناک باشد. این خطر زمانی که خودروهایی با فاصله بین محورهای بلند به دلیل عدم دید عقب بیشتر با مانع مواجه می شوند، بیشتر آشکار می شود.

دوربین دنده عقب یا سنسور دنده‌ عقب خودرو؟

دوربین دنده عقب

این دوربین ها دارای زاویه دیدی هستند که معمولاً بین 180 تا 360 درجه است. زاویه دید دوربین بستگی به نوع دوربین و محل نصب آن دارد. هر چه زاویه دید دوربین بازتر باشد، هنگام انتخاب دوربین، جزئیات بیشتری در منظره یاب دیده می شود، باید قابلیت دید در شب آن را نیز در نظر گرفت، زیرا برخی از دوربین ها این ویژگی مهم را ندارند.

فاکتورهای مهم در انتخاب این دوربین ها مانند میدان دید، دید در شب و محافظت در برابر ضربه. به طور کلی، خودروهایی که دارای دوربین دید عقب هستند، نسبت به خودروهایی که دارای سنسور دید عقب هستند، بسیار کمتر با خودروها برخورد می کنند.

لیست قیمت روز بهترین مدل های سنسور دنده عقب خودرو

سیستم های مختلف خودرو هر روز بیشتر از دیروز در حال بهبود هستند که هر کدام رانندگی را آسان تر می کنند. یکی از فناوری هایی که در سال های اخیر در خودروها استفاده می شود سنسور دنده عقب خودرو است که به راننده کمک می کند در هنگام پارک خودرو راحتتر پشت خود را ببیند و تمرکز بیشتری داشته باشد. س

نسورها فناوری دیگری است که به کمک رانندگان آمده است تا در هنگام نزدیک شدن به مانع در هنگام پارک یا دور زدن به رانندگان هشدار دهد. البته در خودروهای مدرن از سنسورها و دوربین های عقب استفاده می شود و خودروهای قدیمی به این فناوری مجهز نیستند. قیمت سنسور دنده عقب خودرو بسته به موارد مختلف متفاوت است که در ادامه بیشتر به آنها میپردازیم.

1. سنسور دنده عقب استیل میت مدل P5-B بسته 4 عددی

سنسور دنده عقب استیل میت مدل P5-B بسته 4 عددی

قیمت سنسور دنده عقب 206

قیمتش خوبه. ولی دقت سنسور ها خیلی خوب نیست. در هر حال فکر می کنم اگر دوربین میخریدم بهتر بود.

خیلی شیک و زیبا با بسته بندی حرفه ای صدای قوی مانیتور جذاب همه جوره عالیه جنسش خوبه قیمتش از بیرون بهتره دقتش خوبه صداش ملایمه رو مخ نیست

چیز جالب و بدرد بخور. ولی نمیدونم شانس من بود یا جنسش بده اولین روز یکی از سنسوراش سوخت.

قیمت سنسور دنده عقب

راحت نصب شد، جعبه گردبر داشت، دقته بالایی دارد موقع نزدیک شدن به اجسام

سلام اولا ممنون از دیجی کالا بابت ارسال سریع و بموقع تازه نصب کردم برای 405 خودم نصب کردم راحت بود واقعا نسبت به قیمت خیلی خوبه نشانگر قشنگی داره صدای بوق قابل تنظیم و میشه کم و زیاد و قطعش کرد اندازه تا مانع تغریبا درست نشون میده

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سیستم برقی خودرو مشترک
تعداد در بسته‌بندی 4
سایر توضیحات دارای جتس مقاوم در برابر سرما و گرما، نور آفتاب و آب
مجهز به صفحه نمایش دیجیتال LED رنگی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. سنسور دنده عقب خودرو استیل میت کد B1 بسته 4 عددی

سنسور دنده عقب خودرو استیل میت کد B1 بسته 4 عددی

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سیستم برقی خودرو مشترک
تعداد در بسته‌بندی 4
سایر توضیحات دارای جنسی مقاوم در برابر سرما و گرما ، نور آفتاب و آب
قابل نصب بر روی تمامی خودروهای داخلی و خارجی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. سنسور دنده عقب خودرو استیل میت کد W1 بسته 4 عددی

سنسور دنده عقب خودرو استیل میت کد W1 بسته 4 عددی

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سیستم برقی خودرو مشترک
تعداد در بسته‌بندی 4
سایر توضیحات دارای جنسی مقاوم در برابر سرما و گرما ، نور آفتاب و آب
قابل نصب بر روی تمامی خودروهای داخلی و خارجی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. سنسور دنده عقب چیتا مدل XD-089 بسته 4 عددی

سنسور دنده عقب چیتا مدل XD-089 بسته 4 عددی

نصب سنسور دنده عقب

الان رسید دستم اقلامش فکر کنم تکمیله مانیتورش قشنگه ال ای دی ۳رنگ ابی چشمک زن یعنی اماده به کار ابی ثابت یعنی تشخیص مانع در فاصله دور۲.۵ متر سبز با بوق از ۱.۵متر به پایین قرمز ثابت هم زیر ۴۰سانت وقرمز چشمک زن با بوق ممتد زیر ۳۰سانت شیشه رو هم مانع تشخیص میده

خوبه این فعلا نصبش نکردم رو زمین تستش کردم سالم بود اقلامش فقط گرد برش فکر نکنم بتونه حتی سپر و سوراخ کنه انقدری که مزخرفه ابعاد سنسورا خیلی ریزه واینکه کابل سنسورا ۲تکه هستش با اورینگ داخلی که واتر پروفش کرده

ولی احتمال سرقش بالا میره اینجوری زاویه دید سنسورا خوبه۶۰درجه بالاتره بنظرم گارانتی هم زده روش حدودا۱۶ماه ولی انقدری که اما و اگر گذاشتن واسش عمرا هیچ مشکلی رو گردن بگیرن. در کل مشکل خاصی نداره

فیوز سنسور دنده عقب پارس

کیفیت ساخت عالی و عملکرد عالی . فقط فاصله ها رو دقت کنید درست بزنید والی خطا میزنه فاصله هارو دقیقبزنید عملکردش هم عالیه

چیتا همیشه عالیه روی ی ماشینم 3 ساله دارمش خیلی عالیه هیچ مشکلی نداره الان اینو گرفتم برای یکی دیگه به ضمانت خودم اگر واقعا دنبال ی سنسور خوب هستین در این رنج قیمت این بهترینه، البته بقیه بیشتر پول اسم و برند میگیرن اما چیتا فقط پول جنس و کیفیت

برند چیتا برن خوبیه،من دزدگیرش رو هم دارم حرف نداره،اینم بد نیست،خوبیش اینه ک خطا نداره و همش سالم بود،گردبرش داخلش بود،ضعفشم اینه بیشتر از یه متر نمیشه روش حساب کرد

قیمت سنسور دنده عقب پژو پارس

سنسور خوبیه. تا یه وجب مونده به مانع، هشدار میده (وقتی فاصله روی نمایشگر صفر میشه). دادم نصاب نصب کرد. ارور و خطا نداره.

کلا محصولات چیتا متوسط رو به بالا هستند در ضمن سعی کنید بدید نصاب براتون نصب کنه

نصبش کردم خیلی دقیق و عالیه حتی میگه سمت چپ شیٔ هست یا سمت راست یا هر دوطرف دقیقا هم فاصله ها رو بهتون میگه… همه چیز سالم و درست راضی بودم کاملا قیمتا هم نسبت به بازار واقعا پایین تر بود… ارزش خرید خیلی زیاد… حتما پیشنهاد میشه ممنون از دیجی کالا.

نصب سنسور دنده عقب 206

نمایشگر قشنگی داره تو بارون خطا داره و بوق میزنه نصب راحت روی ۲۰۶ خودم نصب کردم فقط دوتا سنسور و بستم نمایشگرم به نظر یکی از دوستان روی آینه گذاشتم جالب و قشنگ شد

کیفیتش خوبه و اندازه هارو خیلی دقیق نمایش میده ،نمایشگرش هم خوبه ،به نسبت بازار قیمتش بهتره

یه هفته است که ازش استفاده می‌کنم، نصبش آسونه و به نظرم خودتون می‌تونین نصبش کنین و اینکه یکمی احساس می‌کنم که سنسور رو راحت می‌شه از جاش درآورد!!

بهترین مارک سنسور دنده عقب

نمیدونم مشکل از کجاست اما وقتی پشت سرت خالیه الکیه بوق میزنه خیلی خطا داره و دقیق و مثل فابریکی نیست

سنسور صدا داره تو خودش که سه حالت کم و زیاد و قطع میشه و اینکه ۴ تا سنسور داره که ۳تا رو رو نصب کنین من ۴ تا نصب کردم خیلی افتاد گوشه سپر درصد خطام رفت بالا چیز جمع و جور عالیه بدین کسی بلده نصب کنه براتون خوبه.

مشخصات ابزار

تعداد در بسته‌بندی 4
سیستم برقی خودرو مشترک

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. سنسور دنده عقب چیتا

سنسور دنده عقب چیتا

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودرو ها

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. سنسور دنده عقب خودرو بوستر مدل BSP-X4V

سنسور دنده عقب خودرو بوستر مدل BSP-X4V

مشخصات ابزار

تعداد در بسته‌بندی ۴
سیستم برقی خودرو مشترک

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. سنسور دنده عقب خودرو تی ماتریکس مدل 36 بسته 4 عددی

سنسور دنده عقب خودرو تی ماتریکس مدل 36 بسته 4 عددی

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سیستم برقی خودرو مشترک
نوع حسگر خودرو فاصله
سیستم برقی خودرو مشترک

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. سنسور دنده عقب خودرو کلاو مدل 18

سنسور دنده عقب خودرو کلاو مدل 18

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سایر توضیحات ۴ سنسور خار فلز سایز ۱۸.۵ میلیمتری
نمایشگر ۳ رنگ نمایش متراژ

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. سنسور دنده عقب خودرو مدل B-4

سنسور دنده عقب خودرو مدل B-4

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سایر توضیحات سنسور دنده عقب خودرو مشکی به همراه تمامی متعلقات

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. سنسور دنده عقب خودرو مدل CMS456A

سنسور دنده عقب خودرو مدل CMS456A

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سایر توضیحات – دارای ۴ سنسور عقب برای تعیین فاصله
– سیستم رادار عقب خودرو مجهز به صفحه نمایش دیجیتال LED رنگی
– نصب بر روی تمام خودروها

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. سنسور دنده عقب خودرو مدل dan0050 بسته چهار عددی

سنسور دنده عقب خودرو مدل dan0050 بسته چهار عددی

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سیستم برقی خودرو مشترک
تعداد در بسته‌بندی 4
سایر توضیحات جنس کالا ABS ضد آب
ساخت کشور چین
مناسب برای تمامی خودروها حالت نصب ۴ سنسور در داخل سپر پاسخ دادن به مانع
حجم صدای آلارم ۶۵dB
قابلیت نصب برای سپر جلو و عقب خودرو
دارای نمایشگر هشدار به همراه مته برای نصب
فاصله‌ی تشخیص: ۰.۳ تا ۲.۵ متر برق ۱۰.۵ تا ۱۶ولت

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. سنسور دنده عقب خودرو مدل e19

سنسور دنده عقب خودرو مدل e19

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سیستم برقی خودرو مشترک
تعداد در بسته‌بندی 1
سایر توضیحات نوع حسگر خودرو فاصله
برق ۱۰.۵ تا ۱۶ ولت
جریان ۲۰ تا ۲۰۰ میلی‌آمپر
فاصله‌ی تشخیص: ۰.۳ تا ۲ متر
دارای نمایشگر هشدار
دارای ۴ سنسور برای نصب روی سپر به همراه مته برای نصب

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. سنسور دنده عقب خودرو مدل Gold

سنسور دنده عقب خودرو مدل Gold

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سایر توضیحات نوع حسگر خودرو فاصله
برق ۱۰.۵ تا ۱۶ ولت
جریان ۲۰ تا ۲۰۰ میلی‌آمپر
فاصله‌ی تشخیص: ۰.۳ تا ۲ متر
دارای نمایشگر هشدار
دارای ۴ سنسور برای نصب روی سپر به همراه مته برای نصب

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. سنسور دنده عقب خودرو مدل tengdi assistant

سنسور دنده عقب خودرو مدل tengdi assistant

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سایر توضیحات حالت نصب ۴ سنسور در داخل سپر
ولتاژ کاری ۱۲ ولت
پاسخ دادن به مانع تا متراژ ۰m – ۲m
حجم صدای آلارم ۶۵dB
قابلیت نصب برای سپر جلو و عقب خودرو
ضد آب شامل ۴ سنسور

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. سنسور دنده عقب کروز کد 45 مناسب برای 206 مجموعه 2 عددی

سنسور دنده عقب کروز کد 45 مناسب برای 206 مجموعه 2 عددی

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو پژو ۲۰۶ – پژو ۲۰۷
سیستم برقی خودرو Valeo
نوع حسگر خودرو فاصله
تعداد در بسته‌بندی ۲

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. سنسور دنده عقب کلاو مدل Dn

سنسور دنده عقب کلاو مدل Dn

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سیستم برقی خودرو مشترک
تعداد در بسته‌بندی ۴
سایر توضیحات رنگ مشکی مناسب تمامی خودروها همراه نشانه گر سه رنگ
همراه مته جهت نصب
تشخیص مانع از فاصله حدود سه متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. سنسور دنده عقب لنزو مدل BMW-112

سنسور دنده عقب لنزو مدل BMW-112

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سیستم برقی خودرو مشترک
تعداد در بسته‌بندی ۴

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

18. سنسور دنده عقب مدل CS مناسب تمام خودروها

سنسور دنده عقب مدل CS مناسب تمام خودروها

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سایر توضیحات مناسب تمامی خودروها رنگ مشکی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

19. سنسور دنده عقب خودرو زنوتیک مدل PK200B

سنسور دنده عقب خودرو زنوتیک مدل PK200B

مشخصات ابزار

مناسب برای خودرو تمام خودروها
سایر توضیحات دارای صفحه نمایش تصویری رنگی
هشدار موانع به‌ وسیله بوق هشدار دهنده
دارای ۴ عدد سنسور آلتراسونیک نقره ای رنگ
تنظیم میزان صدای هشدارها
میزان تخمین حدفاصله: ۲ متر
ولتاژ مصرفی ۱۲ ولت

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

پرفروش ترین سنسور دنده عقب خودرو

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *