بهترین مارک قیچی ورق بر

قیچی ورق بر یکی از ابزار های همه کاره ای است که برای برش ورق فلز استفاده می شود زیرا ورق فلز سبک تر و انعطاف پذیرتر است، بنابراین برای برش فلز به قیچی دستی نیاز داریم.

قیچی ورق به فعالان صنعت حلب توصیه می شود زیرا علاوه بر ایجاد امنیت برای کاربر در حین کار، از آسیب دیدن ورق ها در هنگام برش جلوگیری می کند و برش های تمیزتر و دقیق تری را ایجاد می کند.

یکی از ابزارهای دستی پرکاربرد قیچی ورق بر است که ابتدا برای برش ورقه آلمینیومی و فلز در ساخت هواپیما استفاده شد

قیچی ورق معمولا در سه نوع ساخته می شود و با کد رنگ مشخص می شود تا به وضوح قابل تشخیص باشد.

 • قیچی ورق با دسته زرد برای برش مستقیم فلزات.
 • دسته قرمز به معنای قیچی با دست چپ
 • دسته سبز دارند به معنای قیچی با دست راست است.

ضرورت خرید قیچی ورق بر

برای برش ورق های فلزی روش های مختلفی مانند استفاده از سنگ فرز، هوا برش و … وجود دارد که بسته به شرایط می توان از آنها استفاده کرد. استفاده از قیچی ورق یکی از روش های کاربردی است.

قیچی ورق به دلیل راحتی استفاده و استحکام اهرمی که ایجاد می کند برای سازندگان حلب و کسانی که به هر نحوی در برش فلزات فعالیت می کنند بسیار مفید است.

از جمله مزایای مهم استفاده از قیچی اهرمی می توان به سهولت استفاده و استحکام بالای اهرم، افزایش ایمنی به دلیل کاهش صدمات در هنگام برش ورق و همچنین به دلیل دقت بالای این قیچی ها در هنگام برش، کاهش ضایعات ناشی از برش تیز به همین دلیل استفاده از این قیچی برای حلبی سازان و کسانی که با برش فلز سر و کار دارند ایده آل است.

بهترین مارک قیچی ورق بر

بهترین مارک قیچی ورق بر

 • نووا
 • رونیکس
 • اکتیو
 • میلواکی
 • واستر
 • کنزاس
 • استنلی

راهنمای خرید اینترنتی انواع قیچی ورق بر

قیچی ورق یکی از پرکاربردترین ابزارهای دستی است که می توان از آن برای برش ورق فلزی استفاده کرد. این قیچی ها به گونه ای ساخته شده اند که به راحتی می توان از آن برای برش ورق های فلزی نازک مانند آلومینیوم و حلب استفاده کرد.

انواع مختلفی از قیچی ورق بر وجود دارد. قیچی ورق مستقیم برای برش مستقیم ورق های فلزی. قیچی چپ دست برای برش چپ مناسب است و برای چپ دست ها در خلاف جهت عقربه های ساعت مناسب است. تیغه ورق سمت راست برای برش در زوایای راست و مناسب برای راست دست ها و در جهت عقربه های ساعت.

کد رنگ برای جدا کردن آسان قیچی ورق استفاده می شود. بنابراین، دسته قرمز نشان دهنده قیچی در ورق سمت چپ، دسته سبز نشان دهنده قیچی در ورق سمت راست، و دسته زرد برای برش مستقیم فلزات استفاده می شود. البته هر فردی می تواند از همه این قیچی ها استفاده کند و بسته به نوع برش، گاهی اوقات به هر سه نوع قیچی نیاز است.

مدل های دیگری از قیچی ورق مانند قیچی اردکی یا حلب برای برش ورق به صورت خم موجود است. قیچی هواپیما سبک با چهار لولا بوده و برای ایجاد برش های زاویه دار، منحنی و با دقت و ظرافت بالا مناسب است و برای برش های بلند مناسب نیست.

قیچی رومیزی نوع صنعتی این ابزار است و بیشتر برای برش فلز، پلاستیک و ورق استفاده می شود. این نوع قیچی برخلاف قیچی ورقی با دست روی زمین یا میز قرار می گیرد و قدرت بیشتری نسبت به آن دارد.

انواع قیچی ورق بر

sheet metal shears biknik

قیچی ورق بر ابزاری شبیه به قیچی آشپزخانه با تفاوت در استحکام تیغه ها است، این تیغه های قدرتمند آن را برای برش ورق های فلزی سبک، پلاستیک، لاستیک و مقوا مجهز می کند. قوی ترین نوع این قیچی که به قیچی ورق‌بر هواپیمایی معروف است ورق هایی تا ضخامت 1.6 میلی متر را برش می دهد.

قیچی حلب بر

قیچی حلب شباهت زیادی به قیچی معمولی دارد با این تفاوت که دسته بلندتر و تیغه های کوتاه تری دارد. همچنین موقعیت دست در آنها به قدری بزرگ است که می توان چهار انگشت دست را به طور کامل و به راحتی قرار داد.

این قیچی بهترین انتخاب برای برش مستقیم بدون خم شدن هستند، اما برای برش های منحنی به خوبی کار نمی کنند. نکته ای که در مورد قیچی وجود دارد این است که توانایی برش حداکثر قطر ورق برای هر جفت قیچی ارتباط مستقیمی با اندازه آن دارد، بنابراین قیچی های بزرگتر ورق های ضخیم تر را برش می دهند.

حلب‌ بر نوک اردکی

حلب‌ بر نوک اردکی یکی دیگر از انواع قیچی بر است که از نظر شکل تیغه کمی با قیچی حلب‌ بر متفاوت است. تفاوت تیغه ها باعث می شود که قیچی برای برش های منحنی تقویت شود تا بتواند به راحتی منحنی ها را با گوشه های تیز برش دهد. عیب این قیچی نسبت به مدل قبلی این است که ورقه های نازک تری را برش می دهد.

قیچی ورق‌ بر هواپیمایی

قیچی ورق‌ بر هواپیمایی برای اولین بار برای برش صفحات آلومینیومی در صنعت هوافضا مورد استفاده قرار گرفت و از این رو به این نام نامگذاری شد. این نوع قیچی نسبت به انواع دیگر سبک تر است. قیچی های معمولی فقط یک لولا دارند، در حالی که قیچی ها دارای چهار لولا هستند تا میزان نیروی کار را به حداقل برسانند.

یکی از مهمترین ویژگی های این نوع قیچی قابلیت ایجاد برش های گوشه ای، خمیدگی و منحنی است. اما عیب آن برش های طولانی است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که قیچی هواپیما برای برش های ظریفی که نیاز به دقت زیادی دارد و همچنین سطح زیادی از ورق را برش نمی دهد مناسب است.

قیچی ورق‌ بر لوله

مدل های دیگری از قیچی هواپیمایی وجود دارد که برای برش لوله مناسب است و به قیچی لوله معروف است. تفاوت این مدل قیچی با سایر مدل ها در نوع تیغه هاست. قیچی روی ورق لوله ای از سه قسمت تشکیل شده است که دو قسمت آن در پایین و دیگری در جلو قرار دارد. به عبارت دیگر تنها تغییر این است که بین دو تیغه در طرف مقابل قرار می گیرد و به این ترتیب لوله بریده می شود.

قیچی ورق‌ بر سر خم

قیچی ورق بر سر خم نوعی از قیچی هواپیمایی است که دارای سر خمیده است که به آن سر خم می گویند. وجود این خم شدن در سر قیچی باعث شده است که از آن برای برش قطعاتی که به راحتی در دسترس نیستند استفاده شود، مثلاً قطعه ای که در بالا یا پایین قرار دارد و مستقیماً قابل برش نیست. این قیچی قدرت کمتری هم دارد و به همین دلیل نمی توان از آن برای ورق های خیلی ضخیم استفاده کرد.

نکات مهم برای خرید اینترنتی قیچی ورق بر

 • قیچی با طول و نوع فعالیت مناسب بخرید.
 • بدنه قیچی باید در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشد.
 • وجود دسته ایمن نیز به محافظت از دست کاربر در هنگام برش کمک می کند.
 • وجود فنر مناسب برای قیچی ورق، کاربر را از خستگی در حین کار مصون می دارد.
 • به مقدار مجاز قیچی توجه کنید و مدلی را انتخاب کنید که متناسب با ضخامت ورق و نوع آن باشد.
 • تیغه های سخت شده آنها را بادوام می کند. توصیه می شود نوع فولادی که برای ساخت قیچی استفاده می شود ترجیحاً فولاد کروم مولیبدن باشد.
 • وجود دسته های ارگونومیک و پلاستیک یا لاستیک نرم برای جلوگیری از لیز خوردن قیچی و تعرق دستی از دیگر مواردی است که هنگام خرید قیچی ورق باید به آن توجه کنید.

لیست قیمت روز قیچی ورق بر

عوامل مختلفی مانند نوع قیچی، اندازه، برند و سازنده، کاربرد، مواد بکار رفته در ساخت در تعیین قیمت قیچی ورق موثر است. تولید کنندگان انواع مختلف قیچی برای ورق را با قیمت های مختلف ارائه می دهند. به عنوان مثال قیمت قیچی ورق دار اهرمی در مدل های مختلف با قیمت قیچی ورق رومیزی متفاوت بوده و به شرکت سازنده نیز بستگی دارد.

1. قیچی ورق بر چپ بر اکتیو مدل AC6210L

قیچی ورق بر چپ بر اکتیو مدل AC6210L

بهترین قیچی ورق بر اهرمی

قیچی همانطور که از نامش پیداست یک ابزار دستی ایده آل برای برش ورق فلزی، ورق UPVC، حلقه سیم و قیچی آلومینیومی است. با توجه به سختی برش های اریب سمت راست یا چپ هنگام برش ورق، قیچی ورق فلزی به سه نوع برش مستقیم، برش راست و برش چپ تقسیم می شود.

یکی از قیچی های با کیفیت برای برش برگ به سمت چپ است که با رنگ قرمز آن از بقیه قیچی های برگ متمایز می شود. چپ دست ها نیز عمدتا از این قیچی های چپ دست برای برش ورق های فلزی استفاده می کنند.

اندازه این قیچی 10 اینچ (250 میلی متر) است. این قیچی دارای فک های سخت شده است و از آلیاژ کروم مولیبدن (CR-MO) ساخته شده است تا طول عمر و مقاومت این قیچی ها را هنگام برش ورق های فلزی افزایش دهد.

قیمت قیچی ورق بر دستی

دسته این قیچی راحت و ارگونومیک بوده و همچنین دارای روکش نرمی برای جلوگیری از تعریق طولانی مدت دست و همچنین جلوگیری از لیز خوردن قیچی در دست می باشد.

همچنین یک قفل روی این قیچی تعبیه شده است تا در هنگام کار نکردن با این قیچی قفل شود تا امنیت آن افزایش یابد.

بدنه این قیچی به گونه ای طراحی شده است که حداکثر برش روی ورق های فلزی را می توان با حداقل فشار به دست آورد تا در مصرف انرژی کاربر صرفه جویی شود.

با قابلیت فنری شدن روی دسته ها، دسته پس از هر برش به حالت باز باز می گردد تا در هنگام برش، کاربر مجدد فقط به دسته فشار وارد کند و مجبور نباشد

دوباره دستگیره ها را باز کند. این قیچی دارای استانداردهای GS و TUV جهت افزایش اعتماد کاربر به این محصول می باشد. کیفیت برش خوبی داری زیر یک میلی متر رو به خوبی میبره.. بیش از این کار ازش نکشید

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۸ × ۲.۵ × ۲۵ سانتی‌متر
دسته روکش دار
وزن ۳۶۰ گرم
سایر توضیحات – فک سخت‌کاری شده و ساخته شده از آلیاژ کروم مولیبدنیوم
– مناسب جهت برش ورق‌های فلزی، ورق‌های UPVC، حلقه‌های سیمی و برش آلومینیوم
– دارای دسته ارگونومیک روکش‌دار
– دارای بدنه با طراحی منحصر به فرد جهت برش آسان با حداقل فشار

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. قیچی ورق بر راست بر اکتیو مدل AC6210R

قیچی ورق بر راست بر اکتیو مدل AC6210R

بهترین قیچی ورق بری

تیغه هاش خوبه فعلا برای دم دست خوبه برای استفاده هر روز فکر نکنم دوام بیاره ولی در کل عال یه مشکل کوچک که داره تیغه هاش کامل به هم تماس بر قرار نمیکنن یکم خلاص هستش وگرنه عالی

هنوز طولانی مدت استفاده نکردم تا نقاط ضعف ش مشخص بشه ولی برای کارهای خانگی خوبه

بسیار عالی و با کیفیت و قیمت خیلی مناسب نسبت به بازار طوری که من دوباره یک چپ بر و یک راست بر سفارش دادم ممنون

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۸ × ۲.۵ × ۲۵ سانتی‌متر
دسته روکش دار
وزن ۳۶۰ گرم
سایر توضیحات – فک سخت‌کاری شده و ساخته شده از آلیاژ کروم مولیبدنیوم
– دارای دسته ارگونومیک روکش دار عرق گیر دست
– دارای استاندارد GS و TUV

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. قیچی ورق بر راست بر رونیکس مدل RH-3902

قیچی ورق بر راست بر رونیکس مدل RH-3902

قیچی ورق بالا یکی از محصولات رونیکس می باشد. از این قیچی برای برش قطعات فلزی نازک استفاده می شود. این قیچی می تواند ورق های فولادی سخت را با حداکثر ضخامت 1.2 میلی متر برش دهد. رونیکس این قیچی ورق را مطابق با استاندارد ANSI آمریکا تولید کرده است.

برای افزایش استحکام این قیچی ها از آلیاژ فولادی استفاده شد. همچنین این قیچی برای دوام بیشتر به روکش CR-MO مجهز شده و شکل دندانه ای دارد. دسته این ابزار دارای روکش پلاستیکی است که طراحی ارگونومیک دارد و از فشار بیش از حد جلوگیری می کند.

بسیار عالی و با کیفیت و قیمت خیلی مناسب نسبت به بازار طوری که من دوباره یک چپ بر و یک راست بر سفارش دادم ممنون از ابزار فروشی بیک نیک عزیز

مشخصات فنی ابزار

ابعاد طول: ۲۴ ، عرض: ۷ ، ضخامت: ۲ سانتی‌متر
جنس دسته فولادی
وزن ۴۱۰ گرم
سایر توضیحات – تیغه‌های ساخته شده از فولاد CR-MO با لبه‌های دندانه‌دار
– قدرت اهرم بالا جهت سهولت برشکاری
– راست بر
– توانایی برش ورق های فولاد سرد تا ضخامت (۱.۲ mm)
– دارای دسته‌ی ارگونومیک – دارای گواهی ANSI

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. قیچی ورق بر راست بر نووا NTT-2307

قیچی ورق بر راست بر نووا NTT-2307

نوا در راستای عرضه این محصول توانسته است به استاندارد GS آلمان و DIN 6438 دست یابد. جنس پلاستیکی پوشش دسته و طراحی صحیح، پشتیبانی خوبی را برای کاربر تضمین کرده است.

برای افزایش ایمنی ابزار و افزایش عمر تیغه، یک ضامن برای قفل کردن زبانه های تیغه روی قیچی در نظر گرفته شده است.بهترین برند قیچی ورق بر قیچی در بسیاری از مشاغل استفاده می شود.

آهنگری و ساخت سازه های فلزی رایج ترین کاربرد قیچی ورق فلزی است. شرکت نوا یکی از پیشروترین تامین کنندگان داخلی انواع ابزارهای دستی، بادی و برقی می باشد.

این شرکت با بازاریابی محصولاتی که کیفیت قابل قبولی دارند و تهیه آن از نظر قیمت مقرون به صرفه است، جایگاه مناسبی در بازار ایران ایجاد کرده است.

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۲۵x۷x۳ سانتی‌متر
جنس دسته فولادی
ویژگی‌های قیچی‌، چاقو و ابزار باغبانی قفل

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. قیچی ورق بر رونیکس مدل RH-3904

قیچی ورق بر رونیکس مدل RH-3904

خرید قیچی ورق بر

تو پیشنهاد ویژه خریدم خوبه ولی حیف چندماه پیش میخواستم بخرم نخریدم الان چندبرابر قیمت قبل پول دادم خیلی توقع بالا نداشته باشید ازش – برای برش ورق های زیر 0.5 میل میتونید روش حساب کنید.

من ورقی نسبتا ضخیم رو به راحتی با این برش دادم.البته نمیدونم برای مصرف غیر خانگی کارایی دارد یا خیر و در بلند مدت چطور خواهد بود.

سلام ؛ من کارهای فنی زیادی انجام میدم ، این کالا رو بر اساس نظر کاربران و مقایسه قیمت نسبت به بازار ، دقیق بررسی کردم و خریدم ….. برای کارهای معمولی و ابزار خونگی عالیه و راضی ام .

اگه تأمین کننده قیچی رونیکس " گرد بر 3905 " ، قیمت رو مناسب کنه حتماً یه قیچی گرد بر رونیکس هم میخرم .

قیمت روز قیچی ورق بر

از ارزان ترین قیچی های بازار که در حد کاربری خانگی جوابگو هست. حقیقتا به صرفه و قیمت مناسبه. رونیکس و نووا و توسن و کنزاکس و بقیه جنس های پر فروش بازار همه شون مثل همن و فقط اسمشون فرق میکنه. کیفیت و سازنده همه شون یکیه.

هرچیزی ازبین این چندتا برند میخواهید بخرید اونی رو بخرید که ارزونتر هست چون هیچ فرق کیفی باهم ندارن. از اینا بهتر;ایران پتک; هست.

من معمولا ابزارهای ;ایران پتک; رو ترجیح میدم به اینا، شاید ظاهر خوشگلی مثل اینا نداشته باشه اما جنس بهتری داره. باز هم اگر جنس بهتر میخواهید باید تاپ تول و هنس و لیکوتا بخرید،

همینا سالها براتون کار میکنن. نیاز هم نیست برند اروپایی بخرید با قیمت 10 برابری (که تازه در ایران عزیزمون تمام این برندها فیک هستن بدون هیچ تردیدی)

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۲۵x۷x۲ سانتی‌متر
جنس دسته فولادی
وزن ۳۹۰ گرم
سایر توضیحات – قابلیت برش ورق های فولاد سرد تا ضخامت ۱.۲ میلی متر
– امکان برش ورق های فولاد ضد زنگ تا ضخامت ۰.۷ میلی متر
– دسته ارگونومیک ساخته شده از جنس TPR مجهز به لبه های دندانه دار

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. قیچی ورق بر راست بر ولبورن مدل PA 1980

قیچی ورق بر راست بر ولبورن مدل PA 1980

با توجه به هزینه ای که میکنید نباید انتظار یه قیچی حرفه ای داشته باشید ولی برای استفاده خانگی کاملاً مناسبه و نیازتون رو بر طرف میکنه .با توجه به قیمت مناسب برای منزل و کارهای سبک خوب است ولی برای کارهای حرفه‌ای مناسب نیست

این وسیله رو برای برش سازه کناف سفارش دادم بسیار عالی و مرغوبه کل بازار بگردی با ابثین قیمت ننیتونی پیدا کنی البته تو تخفیف ویژه خریدم ممنونم از فروشگاه محبوب

نسبت به قیمت عالی من باهاش ورق گالوانیزه بریدم خیلی خوب برش داد ولی توقع اینو نداشته باشید که با این قیچی ورق یک میل برش بدید برای کارهای معمولی خیلی عالیه

من از بیرون گرفتم اما قیچی خوب و عالی است بخصوص قیمت مناسبی هم داره

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۲۸x۹x۳ سانتی‌متر
وزن ۴۲۰ گرم
ویژگی‌های قیچی‌، چاقو و ابزار باغبانی قفل

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. قیچی ورق بر رونیکس مدل RH-3905

قیچی ورق بر رونیکس مدل RH-3905

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۲۵x۷x۲ سانتی‌متر
جنس دسته فولادی
وزن ۳۹۰ گرم
سایر توضیحات قابلیت برش ورق های فولاد سرد تا ضخامت ۱.۲ میلی متر
امکان برش ورق های فولاد ضد زنگ تا ضخامت ۰.۷ میلی متر
دسته ارگونومیک ساخته شده از جنس TPR

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. قیچی ورق بر میلواکی مدل 4030

قیچی ورق بر میلواکی مدل 4030

مشخصات فنی ابزار

جنس دسته فولادی
ویژگی‌های قیچی‌، چاقو و ابزار باغبانی قفل
سایر توضیحات – تیغه‌ی فلزی ساخته شده به روش فورج
– دارای تیغه‌ای ضد زنگ
– دارای دسته‌ای ارگونومیک

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. قیچی ورق بر رونیکس مدل RH-3906

قیچی ورق بر رونیکس مدل RH-3906

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۲۵x۷x۲ سانتی‌متر
جنس دسته فولادی
وزن ۳۹۰ گرم
سایر توضیحات – قابلیت برش ورق های فولاد سرد تا ضخامت ۱.۲ میلی متر
– امکان برش ورق های فولاد ضد زنگ تا ضخامت ۰.۷ میلی متر
– دسته ارگونومیک ساخته شده از جنس TPR

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. قیچی ورق بر نووا مدل 2305

قیچی ورق بر نووا مدل 2305

مشخصات فنی ابزار

جنس دسته فولادی
وزن ۵۳۵ گرم
ویژگی‌های قیچی‌، چاقو و ابزار باغبانی قفل

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. قیچی ورق بر نووا مدل NTT 2308

قیچی ورق بر نووا مدل NTT 2308

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۲۶۰ × ۵۵ × ۲۰ سانتی‌متر
جنس دسته فولادی
وزن ۴۳۰ گرم
سایر توضیحات – دارای دندانه‌های مقاوم جهت برش ورق‌های فولادی با ضخامت ۰.۶ تا ۱ میلی‌متر
– تیغه‌های فولادی با روکش کروم
– قدرت اهرم بالا جهت سهولت برشکاری
– دارای دسته‌ی ارگونومیک از جنس پلاستیک
– قیچی مستقیم بر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. قيچی ورق بر واستر مدل VR003

قيچی ورق بر واستر مدل VR003

مشخصات فنی ابزار

ابعاد ۲۵x۸x۲.۵ سانتی‌متر
ویژگی‌های قیچی‌، چاقو و ابزار باغبانی قفل
وزن ۴۵۰ گرم
سایر توضیحات – سايز ۲۵۰ ميلي متر (۱۰ اينچ) ـ کروم واناديوم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین قیچی ورق بر

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *