لیست قیمت روز پرفروش ترین لامپ های زنون

وقتی نوبت به خرید چراغ ماشین مناسب می رسد، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. اما در این بین لامپ های زنون گزینه خوبی هستند. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از رانندگان به دنبال خرید بهترین و قدرتمندترین لامپ های زنون هستند.

زنون نوعی گاز است که در داخل لامپ زنون قرار دارد و هنگام گرم شدن نور زیادی از خود ساطع می کند. در لامپ های معمولی این گاز هالوژن است که گرم می شود و نور و گرما از خود ساطع می کند.

تفاوت لامپ زنون با لامپ هالوژن در این است که زنون برای رسیدن به دمای مورد نظر و انتشار نور به برق بیشتری نیاز دارد، بنابراین ما به یک منبع تغذیه نیاز داریم که ترانسفورماتور باشد. همانطور که میدانید لامپ زنون با برق خودرو بدون اتصال به ترانس زنون مخصوص روشن نمی شود و باید به ترانس متصل شود.

ترانسفورماتورهای مختلفی با بازدهی متفاوت وجود دارند که هر کدام به عنوان پکیج قدرت خروجی (از نظر وات) شناخته می شوند مانند 35 وات، 55 وات و …. البته هر چه وات بیشتر باشد، نور بیشتر و البته مصرف انرژی بیشتر است.

کیفیت ترانسفورماتور نیز مانند هر وسیله الکترونیکی اهمیت دارد و در ساخت آن از قطعات و فناوری های مختلفی استفاده شده است که قطعا قیمت دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد.

میزان پراکندگی نور و شدت نور کل به توان خروجی ترانسفورماتور بستگی دارد اما رنگ نور به نوع لامپ بستگی دارد. هر لامپ دارای مشخصه ای به نام کلوین است که رنگ نهایی لامپ را در حداکثر جریان ورودی تعیین می کند. هرچه عدد کلوین بیشتر باشد، طیف نور آبی تر است. هرچه عدد کلوین کمتر باشد، طیف زرد بزرگتر است.

عملکرد لامپ زنون

شاید در حین رانندگی در جاده ها با خودروهایی برخورد کرده باشید که نور زیاد و شفافیت و روشنایی چندین برابر لامپ های معمولی دارند، بله درست حدس زده اید این نور بسیار بالا و پرنور قطعا به دلیل ترنس زنون و خاص بودن آن است.

داخل این نوع لامپ محفظه ای با گاز زنون وجود دارد. این محفظه کاملاً آب بندی و بدون درز و نفوذ عایق می باشد.

برای احتراق این محفظه که حاوی گاز زنون است نیروی الکتریکی بسیار قوی یا به اصطلاح تخلیه لازم است. هنگامی که این تخلیه بسیار سنگین در داخل لامپ زنون اتفاق می افتد، به دلیل تخلیه، احتراق بین دو قطب الکترود رخ می دهد.

به طور کلی در طول کل فرآیند گاز زنون داخل لامپ که توسط نیروی الکتریکی بسیار بالایی فشرده می شود و در اثر اشتعال ایجاد شده در این محفظه، گاز زنون نور بسیار روشن و شفافی تولید می کند.

لامپ هالوژن یا لامپ زنون

در مکانیزم لامپ های هالوژن که همان لامپ خودرو است از قطعه فلزی به نام رشته ای استفاده می شود که از تنگستن ساخته شده است که در واقع عامل نور در لامپ های معمولی است.

این قطعات فلزی که بسیار حساس نیز هستند به مرور زمان بر اثر لرزش جاده و حرکت خودرو آسیب می بینند و نور آنها بسیار کاهش می یابد. اما بر خلاف لامپ های هالوژن خودرو، لامپ های زنون به هیچ وجه در اثر نوسانات حرکتی و ارتعاشات آسیب نمی بینند و تاثیری بر نور خروجی تولیدی خود ندارند. به طور کلی نور زنون 35 وات 2.5 تا 4 برابر بیشتر از یک لامپ هالوژن 55 وات نور ساطع می کند.

این امر باعث می شود که استفاده از این نوع زنون در سیستم روشنایی خودرو به دلیل نوسانات برق خودرو و سیم کشی و سیستم تغذیه آن آسیب کمتری وارد کند ضمن اینکه به دلیل مصرف کمتر برق از فشار زیاد باتری است. سیستم منبع تغذیه خودرو حذف شده است که به طور قابل توجهی عمر باتری، سیم کشی و سیستم منبع تغذیه خودرو را به طور کلی افزایش می دهد.

راهنمای خرید انواع لامپ زنون

راهنمای خرید انواع لامپ زنون

زنون در بازار خودرو نام مدل سبکی است که به عنوان چراغ جلوی خودرو استفاده می شود و اتفاقاً از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است. داخل لامپ زنون گاز زنون وجود دارد که باعث شفافیت نور می شود. در واقع روشنایی لامپ زنون به دلیل وجود گاز زنون و عدم وجود نخ فلزی در داخل آن است که باعث افزایش عمر آن شده و احتمال سوختن و آسیب دیدن این لامپ را نسبت به سایر لامپ ها کاهش می دهد.

زنون به صورت کارخانه ای روی خودروهای خارجی نصب می شود اما خودروهای داخلی این لامپ را ندارند و مردم از آن برای اضافه کردن آپشن های بیشتری به خودرو استفاده می کنند. این گزینه در شب به راحتی قابل تشخیص است. خودروهای دارای لامپ زنون نور بیشتری نسبت به لامپ های معمولی ساطع می کنند.

اجازه دهید در مورد ساختار و عملکرد لامپ زنون بسیار کوتاه صحبت کنیم. لامپ زنون محفظه ای است که با گاز زنون پر شده و از بیرون بدون درز عایق شده است. گاز زنون داخل محفظه با وجود دو قطب الکترود، در اثر نیروی الکتریکی و تخلیه بار، نور شدید و درخشانی از خود ساطع می کند. بنابراین، همانطور که مشخص است، برخلاف سایر لامپ‌های معمولی، لامپ‌های زنون هیچ رشته‌ای فلزی (رشته‌های تنگستن) در داخل ندارند و تنها از طریق گاز زنون نور قوی تولید می‌کنند.

انواع لامپ زنون

لامپ زرد

بهترین لامپ زنون برای استفاده در هوای مه آلود، برفی و بارانی لامپ زرد است. این لامپ دارای نور تمام زرد 3000 کلوین و نور سفید مایل به زرد 4300 کلوین است. این لامپ ها برای رانندگی در جاده های تاریک و مسافت های طولانی نیز بسیار مناسب هستند و دید راننده را در هنگام رانندگی افزایش می دهند.

لامپ سفید

همانطور که گفتیم رنگ روشن لامپ 6000 کلوین سفید است. این لامپ ها علاوه بر خروجی نور بالا و دید بهتر راننده، خودرو را زیبا و جذاب می کنند.

لامپ آبی

لامپ های 8000 کلوین محبوب ترین لامپ ها در بین ورزشکاران هستند. رنگ آبی مایل به سفید این لامپ ها زیبایی خیره کننده ای به چراغ های خودرو بخشیده است. این لامپ ها به اصطلاح نور تیزتر دارند.

مزایا و معایب لامپ زنون

مزایا و معایب لامپ زنون

مزایای لامپ زنون

 • طول عمر: لامپ های زنون به دلیل ساختاری که دارند عمر طولانی تری نسبت به رقبای خود دارند. رشته فلزی در سایر لامپ ها بسیار حساس است و به مرور زمان در اثر جابجایی زیاد دستگاه آسیب دیده و آسیب می بیند اما زنون اینطور نیست.
 • مصرف کمتری دارند: اگرچه لامپ های زنون برای درخشش در اولین لحظات به توان الکتریکی بالایی نیاز دارند، اما زمانی که به دمای کار می رسند نسبت به سایر لامپ ها انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند.
 • قدرت بالا: لامپ های زنون سه برابر بیشتر از لامپ های معمولی نور و نور ساطع می کنند و ایمنی رانندگی را افزایش می دهند، زیرا نور بیشتر به معنای قدرت بیشتر برای راننده است.

معایب لامپ زنون

 • تاخیر چند ثانیه ای هنگام روشن شدن زنون چند ثانیه طول می کشد تا بار الکتریکی بالایی تولید کند و این تاخیر در روشن شدن آن را برای نور بالا نامناسب می کند.
 • نور خیره کننده اگر لامپ زنون استاندارد نباشد، نور فوق العاده قوی و کورکننده ای تولید می کند که برای راننده جلویی آزاردهنده است و می تواند دید او را برای چند ثانیه مختل کند.
 • اثرات زیست محیطی: زنون حاوی جیوه فلزی و مواد سمی در داخل محفظه خود است که در صورت شکستن آن اثرات مخربی بر محیط زیست خواهد داشت.

گزینه های رنگ متفاوت : بر خلاف لامپ های هالوژن که به یک رنگ عرضه می شوند ، یا LED هایی که چهار رنگ را ارائه می دهند ، بسیاری از کیت های HID برتر دارای هفت گزینه رنگی برای انتخاب هستند. تغییر شدت نور به خودی خود باعث تغییر رنگ نور می شود که رنگ های مختلف آبی ، صورتی ، سبز و سفید به شما می دهد. معمولاً نور سفید روشن ترین و روشنایی بهتری نسبت به سایر رنگ ها دارد.

ترانس زنون

ترانس زنون وظیفه تبدیل ولتاژ و توان به لامپ ها را بر عهده دارد. قدرت و انتشار نور زنون به قدرت ترانسفورماتور بستگی دارد. امروزه ترانسفورماتورها با کیفیت پایین به بالا ساخته می شوند که قدرت ترانسفورماتور به صورت دیجیتالی روی آن مشخص می شود اما معمولاً این توان ترانس واقعی نیست.

یکی از بهترین راه ها برای خرید زنون ترانس خوب، خرید برندهای معروف زنون بازار در ایران است که عبارت اند از:

 • زنون رمینگتون (Remingtin)
 • زنون زیمر (Zimmer)
 • زنون تک پرو (Tacpro)
 • زنون لنزو (Lenzo)

شارژ گاز زنون چند ثانیه طول می کشد تا حداکثر نوری که می توانند تولید کنند تولید کند. این زمان بسته به نوع ترانسفورماتور متفاوت است. در عین حال، ترانسفورماتورهای شارژ سریع به زمان شارژ کمتری نیاز دارند. راه دیگر این است که با فردی با مهارت و تجربه در این زمینه مشورت کنید.

همانطور که گفتیم ترانسفورماتورهای زنون قدرت های متفاوتی دارند. هرچه ترانسفورماتور قوی تر باشد، حرارت تولید شده توسط لامپ زنون متصل به آن بیشتر می شود و این گرمای زیاد می تواند به مرور زمان باعث کدر شدن شیشه شود.

لامپ زنون استاندارد

اگر قصد خرید لامپ زنون را دارید توجه به ایمنی آن بسیار مهم است، اگرچه لامپ های زنون مفید هستند اما در صورت عدم رعایت اصول ایمنی می توانند خطرناک باشند. یکی از مهم ترین عوامل ایمنی لامپ های زنون تاثیر آن بر روی آنها در هنگام تصادف می باشد.لامپ های زنون که در کارخانه بر روی خودرو نصب می شوند کاملا موارد ایمنی را رعایت می کنند که عبارتند از:

  • تنظیم درست کاسه چراغ
  • استفاده از لامپ های استاندارد
  • نصب در کاسه چراغ دارای لنز

لیست قیمت روز بهترین مدل های لامپ زنون پرفروش ترینها

1. کیت ترانس زنون مدل GZ Ballast 55w

کیت ترانس زنون مدل GZ Ballast 55w

مشخصات ابزار

مدل لامپ H۱ – H۳ – H۴ – H۷ – ۹۰۰۵ – ۹۰۰۶ – H۱۱ – ۸۸۰
نوع لامپ زنون (HID)
ویژگی‌های لامپ مقاوم در برابر آب
مناسب برای خودر تمتم خودروها

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. کیت و لامپ زنون آی ام بی مدل H7

کیت و لامپ زنون آی ام بی مدل H7

مشخصات ابزار

مدل لامپ H۱ – H۳ – H۴ – H۷ – ۹۰۰۵ – ۹۰۰۶ – H۱۱ – ۸۸۰
دامنه ولتاژ ۱۲ ولت
توان مصرفی ۴.۵۸ وات
ویژگی‌های لامپ مقاوم در برابر آب
مناسب برای خودر تمتم خودروها

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. کیت و لامپ زنون خودرو مدل h4

کیت و لامپ زنون خودرو مدل h4

مشخصات ابزار

مدل لامپ
دامنه ولتاژ ۱۲ ولت
توان مصرفی ۵۵ وات
ویژگی‌های لامپ مقاوم در برابر آب
سایر مشخصات مناسب برای خودر کیا ریو – پراید
طول عمر: ۳۰۰۰

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. کیت و لامپ زنون خودرو مدل H11 بسته دو عددی

کیت و لامپ زنون خودرو مدل H11 بسته دو عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ H۱۱
دامنه ولتاژ ۱۲ ولت
توان مصرفی ۵۵ وات
ویژگی‌های لامپ مقاوم در برابر آب
سایر مشخصات میزان روشنایی: ۴۰۰۰-۵۰۰۰
طول عمر: ۲۰۰۰۰
بازه میزان نوردهی: ۴۰۰۱-۵۰۰۰

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. کیت و لامپ زنون لنزو مدل H1 بسته دو عددی

کیت و لامپ زنون لنزو مدل H1 بسته دو عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ H۱۱
دامنه ولتاژ ۳۸۰ ولت
توان مصرفی ۵۵ وات
مناسب برای خودرو تیبا – دنا – کیا سراتو ۱۶۰۰- رنو مگان – پروتون ویرا – فولکس واگن گل – رنو کپچر – سیتروئن زانتیا – رانا – پژو ۲۰۷

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. کیت و لامپ زنون مدل H1

کیت و لامپ زنون مدل H1

مشخصات ابزار

مدل لامپ
دامنه ولتاژ ۱۲ ولت
توان مصرفی ۵۵ وات
طول عمر ۲۰۰۰۰
میزان روشنایی ۱۰۰۰۰
مناسب برای خودرو تیبا – پراید – دنا – رنو مگان – پژو ۲۰۶ – هیوندای i۲۰ – هیوندای i۳۰

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. کیت و لامپ زنون مدل H4

کیت و لامپ زنون مدل H4

مشخصات ابزار

مدل لامپ
دامنه ولتاژ ۱۲ ولت
توان مصرفی ۵۵ وات
طول عمر ۲۰۰۰۰
میزان روشنایی ۱۰۰۰۰
مناسب برای خودرو رنو L۹۰ – کیا ریو – پراید – پروتون Gen۲

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. کیت و لامپ زنون مدل H7

کیت و لامپ زنون مدل H7

مشخصات ابزار

مدل لامپ
دامنه ولتاژ ۱۲ ولت
توان مصرفی ۵۵ وات
طول عمر ۲۰۰۰۰
میزان روشنایی ۱۰۰۰۰
مناسب برای خودرو دنا – کیا سراتو ۱۶۰۰ – مزدا ۳ – رنو مگان – هیوندای توسان – پژو ۲۰۶ – هیوندای سوناتا – هیوندای سوناتا YF – هیوندای i۳۰ – کیا اپتیما – کیا سراتو

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. لامپ زنون اسرام مدل H4 بسته دو عددی

لامپ زنون اسرام مدل H4 بسته دو عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ
دامنه ولتاژ ۹_۱۶ ولت
توان مصرفی ۳۵ وات
طول عمر حداقل ۳۵۰۰ ساعت
رنگ لامپ سفید
مناسب برای خودرو رنو L۹۰ – کیا ریو – پراید – مزدا ۳۲۳ – نیسان رونیز – نیسان پاترول – رنو ساندرو – پیکان

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. لامپ زنون اسرام مدل H7 بسته دو عددی

لامپ زنون اسرام مدل H7 بسته دو عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ
دامنه ولتاژ ۹_۱۶ ولت
توان مصرفی ۳۵ وات

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. لامپ زنون خودرو اچ آی دی مدل H1 8000K بسته 2 عددی

لامپ زنون خودرو اچ آی دی مدل H1 8000K بسته 2 عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ
دامنه ولتاژ ۹_۱۶ ولت
توان مصرفی ۵۵ وات
طول عمر ۳۰۰۰
میزان روشنایی ۳۲۰۰
مناسب برای خودرو – مناسب برای خودروهای ایرانی و خارجی
– دارای نور سفید مناسب رانندگی در جاده و شهر
– دارای ترانس ضد آب – افزایش طول عمر باتری خودرو
– طول عمر بالا نسبت به لامپ های فابریک خودرو
– قابل استفاده در انواع موتور سیکلت ها و ماشین های آفرود

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. لامپ زنون خودرو ایگل مدل D2S 35W Plasma Xenon

لامپ زنون خودرو ایگل مدل D2S 35W Plasma Xenon

مشخصات ابزار

مدل لامپ D۲S
ساخت کشور ساخت کشور کره
توان مصرفی ۳۵ وات

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. لامپ زنون خودرو ایگل مدل D4S 35W Plasma Xenon

لامپ زنون خودرو ایگل مدل D4S 35W Plasma Xenon

مشخصات ابزار

مدل لامپ D4S
ساخت کشور ساخت کشور کره
توان مصرفی ۳۵ وات

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. لامپ زنون خودرو فیلیپس مدل D1S 85415

لامپ زنون خودرو فیلیپس مدل D1S 85415

مشخصات ابزار

مدل لامپ D۱S
دامنه ولتاژ ۱۲ ولت
توان مصرفی ۳۵ وات

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. لامپ زنون خودرو مدل h3 بسته دو عددی

لامپ زنون خودرو مدل h3 بسته دو عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ
دامنه ولتاژ ۱۲ ولت
توان مصرفی ۵۵ وات
میزان روشنایی ۸۰۰۰
بازه توان مصرفی ۰-۱۲
سایر توضیحات – مناسب برای مه شکن :
سمند برلیانس . پراید
– قبل از خرید از نوع پایه لامپ خودرو خود مطمئن شوید
– این محصول فاقد کیت میباشد
هیوندای جنسیس

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. لامپ زنون خودرو مدل H4-2 بسته 2 عددی

لامپ زنون خودرو مدل H4-2 بسته 2 عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ
توان مصرفی ۵۵ وات
مناسب برای خودرو رنو L۹۰ – پراید – مزدا ۳۲۳ – نیسان پاترول – رنو ساندرو
رنگ لامپ سفید
سایر توضیحات این کالا شامل ۲ عدد لامپ زنون HID H۴-۲ میباشد رنگ نور سفید یخی قابل استفاده با انواع کیت زنون در وات های متفاوت

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. لامپ زنون خودرو مدل HID H1 بسته 2 عددی

لامپ زنون خودرو مدل HID H1 بسته 2 عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ
توان مصرفی ۵۵ وات
مناسب برای خودرو تیبا – پراید – کیا سراتو ۱۶۰۰ – پژو ۲۰۶ – پژو ۲۰۷
رنگ لامپ سفید
سایر توضیحات این کالا شامل دو عدد لامپ زنون HID است
قابل استفاده برای تمامی کیت های زنون با وات متفاوت
مناسب جهت انواع خودرو داخلی و خارجی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

18. لامپ زنون مدلH7 بسته دو عددی

لامپ زنون مدلH7 بسته دو عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ
توان مصرفی ۵۵ وات
مناسب برای خودرو جک S۵ – پراید – پژو ۲۰۶ – پژو ۲۰۷
رنگ لامپ سفید
سایر توضیحات این کالا شامل دو عدد لامپ زنون میباشد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

19. لامپ هدلایت مدل S350 H7 بسته دو عددی

لامپ هدلایت مدل S350 H7 بسته دو عددی

مشخصات ابزار

مدل لامپ
نوع لامپ COB – SMD – لامپ ال ای دی – زنون (HID)
توان مصرفی ۳۰ وات
ویژگی‌های لامپ مقاوم در برابر آب
رنگ لامپ سفید
سایر توضیحات دامنه ولتاژ: ۱۲ ولت
میزان روشنایی: ۳۵۰ وات
بازه توان مصرفی: ۲۴.۱-۳۶
بازه میزان نوردهی: ۴۰۰۱-۵۰۰۰

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین لامپ زنون

 

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *