راهنمای خرید باتری خودرو لیست بهترین باطری ماشین

بهترین مارک باتری ماشین کدام است؟ باطری ایرانی بخریم یا خارجی؟ موضوع این مقاله بررسی انواع باطری خودرو و راهنمای خرید بهترین مدل های باتری خودرو در بازار است.

باتری خودرو یکی از اجزای اصلی ماشین است و وظیفه آن تامین انرژی خودرو است. در واقع باتری منبع ذخیره برق خودرو است که وظیفه انتقال برق به قطعات مربوطه مانند سیستم روشنایی ماشین را بر عهده دارد.

در خودروهای اولیه، به دلیل نبود سیستم‌ها و تجهیزات الکتریکی در همه جا، باتری‌ها در صنعت رایج نبودند. چراغ های جلو گازی بود و به جای بوق ماشین از زنگ استفاده شد و خوردو به صورت دستی راه اندازی شد. اما روند استفاده از باتری در خودروها برای تامین انرژی مورد نیاز دستگاه های مختلف از حدود سال 1920 به طور قابل توجهی رشد کرده است.

باتری خودرو چیست؟

خودروهای امروزی دارای سیستم پیچیده ای از مدارهای الکتریکی هستند که برای تامین، ذخیره و توزیع انرژی مورد نیاز قطعات مختلف استفاده می شود. باتری ماشین اولین قسمت از این سیستم پیچیده است.

باتری انرژی الکتریکی مورد نیاز خودرو را ذخیره می کند و منبع سیستم الکتریکی خودرو است. باتری خودرو نوعی باتری قابل شارژ است که با توجه به نیاز خودرو از انواع و ولتاژهای مختلف استفاده می کند.

باتری خودروی کم مصرف و بدون نگرانی است که در هر شرایط آب و هوایی کار می کند اما طول عمر آن حدود حداکثر 4 سال است. البته انواع باتری ها طول عمر متفاوتی دارند و هر کدام به مرور زمان سولفاته می شوند اما با رفتار مناسب می توان این طول عمر را تا حد زیادی افزایش داد.

مهم ترین نکته در مورد سلامت خودرو این است که به طور مستقیم بر سلامت سایر قسمت های آن تاثیر می گذارد و اگر خوب کار نکند می تواند به سایر قسمت ها آسیب برساند.

بهترین مارک انواع باتری خودرو

بهترین مارک انواع باتری خودرو

در این مطلب میخواهیم در مورد اهمیت باتری، نقش آن در عملکرد خودرو، انواع و اجزای باتری خودرو با شما صحبت کرده ایم. اگر پس از بررسی باتری به این نتیجه رسیدید که باتری فرسوده شده و قابل شارژ نیست چه باید کرد؟

خرید باتری جدید معمولا منطقی ترین کار است. کیفیت باتری قابل شارژ برای عملکرد خودرو بسیار مهم است. به همین دلیل خرید و انتخاب باتری خودروی جدید از برندها و برندهایی ضروری است که کیفیت خوب و قابل قبولی داشته باشند و بتوانند نیازهای عملکردی خودروی شما را برطرف کنند. پس وقت آن رسیده است که بهترین مارک باتری خودرو را که مناسب برند، نوع و مدل خودروی شماست، بیابید.

امروزه در بازار خودرو باتری ها و قطعاتی از آنها وجود دارد که ساخت کارخانه های ایرانی بوده و توانسته اند تجربه موفقی از محصولات خود را به مصرف کنندگان نشان دهند. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، باتری های ایرانی با کیفیت بخرید و از سلامت و دوام آنها مطمئن باشید، برندهای ایرانی گزینه های بسیار خوبی هستند. در زیر تعدادی از برندهای مطرح ایرانی باتری خودرو را معرفی می کنیم:

شرکت صبا باتری

شرکت صبا باتری یکی از قدیمی ترین کارخانه های تولید باتری در ایران است که بیش از 50 سال فعالیت دارد. باتری اسیدی و باتری اتمی باطری صبا از جمله گزینه های با کیفیت و اقتصادی موجود در بازار می باشد. محصولاتی که این برند در کارخانه های خود تولید و عرضه می کند شامل انواع باتری های 35 آمپر تا 200 آمپر می باشد.

خودروهای سبک و سنگین می توانند از محصولات صبا باتری استفاده کنند و هر دو دسته محصول از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این باتری ها بین یک تا سه سال عمر می کنند. این زمان ممکن است بسته به مصرف، شرایط رانندگی و آب و هوای منطقه مورد استفاده متفاوت باشد. گروه خودروسازی سایپا از محصولات صبا باتری به عنوان محصولات کارخانه خود استفاده می کند.

سپاهان باتری

سپاهان باتری را می توان یکی از شرکت های مهم داخلی دانست. کیفیت محصولات این برند بسیار بالاست و می توانند رقیبی جدی برای محصولات خارجی باشند. سپاهان باتری برای تولید باتری های خود از آخرین فناوری روز صنعت باتری خودروسازی جهان استفاده می کند. در بازار می توانید انواع باتری برای خودروهای مختلف را با نام سپاهان باتری پیدا کنید.

این باتری ها هم برای خودروهای داخلی و هم برای خودروهای خارجی قابل استفاده هستند. پژو 206، سمند و ال 90 از محصولات سپاهان باتری به عنوان باتری خودروهای کارخانه استفاده می کردند.

محصولات سپاهان باتری شامل باتری سوزوکی، باتری اوربیتال، باتری اوربیتال EFB، باتری اوربیتال نقره ای و باتری اوربیتال پرمیوم می باشد.

برنا باتری

برنا باتری یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان باتری در ایران است. این برند تا به امروز قادر است محصولات موفق و قابل قبول زیادی را در بازار عرضه کند. این شرکت دیگری است که محصولات آن برای انواع خودروهای داخلی و خارجی قابل استفاده است. مهمترین نکته مثبت برای این شرکت استفاده از آخرین تکنولوژی ها و دستگاه های ساخت اروپا است.

انواع باتری خودرو

انواع باتری خودرو

باتری اسیدی خودرو (غیر سیلد)

ساختار باتری های اسیدی به این صورت است که 6 محفظه داخل آنها و صفحات دیگری از مواد سربی در داخل این محفظه ها قرار می گیرند که دارای دو قطب + و – هستند.

همه این صفحات در محلول دیگری از آب و اسید سولفوریک قرار دارند که در میان آنها جداکننده های دیگری نیز وجود دارد.

هر کدام از این پنل ها توانایی تولید برق بین 2 تا 2.2 ولت را دارند و با استفاده از کانکتورها به یکدیگر متصل می شوند. این منجر به به اصطلاح باتری های 12 ولتی آنها شد.

نکته ای که در مورد این باتری ها وجود دارد این است که مقدار محلول موجود باید دائما بررسی شود تا اگر احساس شد که سطح آن کاهش یافته است، کمی آب مقطر به آن اضافه شود.

باتری های اتمی

ساختار باتری های اتمی (که به آن ها باتری های سیلد نیز می گویند) به گونه ای است که صفحات قبل از قرار گرفتن در باتری شارژ می شوند.

این باتری ها حاوی آب اسیدی است که داخل باتری ریخته می شود. این نوع سنگین است و به دلیل داشتن مایع ممکن است منفجر شود و خطرات زیادی را به همراه دارد. مایع اسیدی اسید سولفوریک با خلوص 35 درصد است که 65 درصد باقیمانده آن آب است.

روی سطوح آنها از روکش استفاده می شود، به جز ظاهر آنها هیچ پیچی برای اسید وجود ندارد

در ساختار این باتری از کلسیم استفاده شده است. این ماده عمر طولانی تری نسبت به باتری های دیگر به این باتری می دهند.

باتری خودروهای هیبریدی و برقی

باتری خودروهای هیبریدی و برقی

باتری های خودروهای هیبریدی و الکتریکی ساختار کاملا متفاوتی دارند. در خودروهای تمام الکتریکی، باتری باید بتواند برد را تامین کند و توان خروجی و ظرفیت ذخیره انرژی آن نیز از عوامل مهم خودرو هستند. اما در خودروهای هیبریدی نیازی به ظرفیت ذخیره سازی زیاد باتری ندارند و توان خروجی و شعاع آن از عوامل مهم باتری در این خودروها است.

در هر دو گروه، باتری ها لیتیوم یونی هستند، چیزی شبیه باتری های مورد استفاده در تلفن های همراه. این باتری ها که در صورت عدم استفاده به ندرت شارژ خود را از دست می دهند، نقش مخزن خودروهای برقی را ایفا می کنند.

ظرفیت آنها بر حسب کیلووات ساعت بیان می شود و هر چه ظرفیت بیشتر باشد، مسافت پیموده شده در یک چرخه شارژ کامل بیشتر است، درست مانند حجم باک خودرو. البته وجه مشترک این باتری ها با باتری های مورد استفاده در خودروهای بنزینی و دیزلی، عمر مفید آنهاست و اینکه شارژ و دشارژ مداوم آن ها پس از یک دوره 2 تا 4 ساله غیرفعال می شود.

معرفی اجزای باتری خودرو

باتری های خودرو، عمدتا اسید سرب (مرطوب)، سنگین تر از بدنه نه چندان بزرگ خود هستند. این وزن به دلیل اجزای تشکیل دهنده آن زیاد است. هر کدام یک جزء است که عملکرد باتری را به طور کلی انجام می دهد. البته امروزه استفاده از باتری های خشک یا اتمی نیز رایج است. دو نوع اجزای باتری خودرو عبارتند از:

جعبه‌ باتری

جعبه باتری محفظه اصلی است که شامل سایر اجزا است. این جعبه از پلی پروپیلن یا مقداری پلاستیک ساخته شده و دارای خانه های مجزا در داخل است. کف خانه ها با پل هایی پوشانده شده است که تخته ها را نگه می دارند. جعبه باتری شوک های ارتعاشی را به حداقل می رساند و از آسیب به صفحات و الکترولیت ها جلوگیری می کند.

درپوش باتری

باتری توسط این درب روی جعبه مهر و موم شده است. این درپوش از 6 دریچه کوچک تشکیل شده است که محل تزریق الکترولیت روی آنها نصب شده است. این دریچه‌ها همچنین دارای سوراخ‌های سوزنی کوچکی هستند که به محفظه جعبه وارد می‌شوند تا گازهای حاصل از واکنش‌های شیمیایی خارج شوند.

باطری ایرانی

ترمینال‌های باتری

پایانه ها یا بوش ها رابط بین باتری و سیستم الکتریکی خودرو هستند که یکی به کابل مثبت و دیگری به کابل منفی متصل است.

صفحات باتری

  • صفحه‌ منفی: اسکلت این صفحه که به رنگ خاکستری است از سرب، کلسیم و آنتیموان ساخته شده است. مواد موثره (خمیر) این صفحه‌ نیز از اکسید سرب تشکیل شده است
  • صفحه‌ مثبت: مواد اسکلتی صفحه مثبت که به رنگ قهوه ای تیره یا قرمز به نظر می رسد مشابه اسکلت صفحه منفی است اما ماده موثره آن (چسب) دی اکسید سرب در نظر گرفته می شود.
  • صفحه‌ عایق: آنها از پی‌وی‌سی، PVC، کائوچو یا فایبرگلاس ساخته می شوند و به عنوان یک مانع بین اجزای مثبت برای ایجاد جریان موثر از منفی عمل می کنند. جدا کننده باتری نیز نامیده می شود.

نشانگر باتری

این قطعه وضعیت شارژ باتری را در سه حالت شارژ نیمه شارژ و دشارژ نشان می دهد. این یک قطعه استوانه ای در جعبه باتری با یک کره سبز در داخل است. چگالی این کره برابر با چگالی الکترولیت در نظر گرفته می شود. سطح این استوانه از بیرون جعبه باتری قابل مشاهده است و زمانی که تراکم الکترولیت مناسب باشد، کره روی سطح سیلندر می ایستد و رنگ سبز آن نمایان می شود.

اما هنگامی که چگالی الکترولیت به دلیل کاهش اسیدیته و غالب شدن حجم آب کاهش می یابد، کره پایین تر می رود و رنگ آن کمتر دیده می شود. سطح سیلندر یا نشانگر سیاه رنگ باتری زمانی قابل مشاهده است که باتری کاملاً تخلیه شود. این نشانگر در باتری های سرب اسیدی یافت می شود. نوع نشانگر باتری های خشک به صورت نمایشگر رنگی است که میزان شارژ باتری را در سه حالت سبز، قرمز و مشکی نشان می دهد.

قطب‌های باتری

قطب ها از سرب ساخته شده اند و از یک طرف خارج از پوشش باتری و از طرف دیگر در داخل مایع الکترولیت قرار دارند. دو پایانه باتری که در قسمت بیرونی باتری و دو طرف جعبه به رنگ قرمز و آبی ظاهر می شوند در دو نوع مثبت و منفی استفاده می شوند. قطب مثبت که ضخیم تر از قطر منفی است به صفحه مثبت داخل جعبه و قطب منفی به صفحه منفی متصل می شود.

لیست قیمت انواع باتری خودرو های ایرانی و خارجی

1. باتری اتمی خودرو اوربیتال-وان مدل 57412

بهترین مارک باطری ماشین

پارسال خریدم همین مدل سیلور یکسال کار کرد و شانس اوردم گارانتی تمام نشده بود تحویل دادم یکی دیگه گرفتم البته سی تومن ازم گرفتن ….باتری های ایرانی دوام کمی دارد زیاد زیاد سر دوسال تمومه کارشون اگر کولر بگیری یکسال فقط جوابگوست

امروز عصر وقتی اومدم ماشینو روشن کنم بعد از ۲۸ ماه استفاده از این باتری ماشین استارت نزد. فروردین ۹۷ که این باتری رو ۲۶۰ تومن خریدم تا مرداد ۹۹ که شده ۱۲۰۰ واقعا …. نمیدونم…. ولی مطمئنا دوباره از همین شرکت باتری میخرم دوبار واریان انداختم یکیش ۶ ماه یکیش ۱ سال بیشتر کار نداد وای خدا باتری ۲۶۰ تومنی یه میلیون رفته روش!

بهترین باتری ماشین

اینجا فقط باتری سالم بهتون تحویل میدن داغی نمیگیرن، بنابراین. قیمت داغی روش محاسبه میشه بالا میوفته سلام به پراید هم میخوره؟ پاسخ خیر جواب فروشنده کامل بود

باتری های سیلد اوربیتال همون اسیدی هستن اما چون درپوش گذاشتن شما متوجه کم کردن اسید نمیشین و این باعث میشه خیلی زود از دست بره.

بهترین برند باتری خودرو

سلام . ممکنه این باتری رو روی ۲۰۶ تیپ ۵ استفاده کرد ؟ پاسخ شما نهایت مجاز به استفاده از 10 آمپر بالاتر از باتری فابریک هستید اونم در صورتی که مصرف کننده ای مثل سیستم سنگین یا چراغ های غیر فابریک یا تجهیزات اضافه داشته باشید غیر از این نیاز نیست سیم کشی و مدارهای برقی رو مستهلک میکنه

اگر باتری ۶۶ خودمون بدیم چقدر تفاوت قیمت محاسبه میشه ؟؟ پاسخ آمپلی 7500 تومان کسر میگردد سلام روی ماشین من ۴ سال کار کرد.در کل باتری بدی نیست

بهترین مارک باتری خودرو

چه باتری برای ماشین بخریم سلام اگر باتری ۷۴ آمپر خودمون را تحویل بدهیم چقدر دیگه باید هزینه کنیم در ضمن باطری خودم کره ای است پاسخ آمپلی 7500 بابت اسقاط کسر خواهد شد

والا چی بگم باتری کره ای و خارجی اصل که پیدا نمیشه، اصلا شک نکنید نیست! به ناچار از بازار خریدم، قیمت در بازار نسبت به دیجی بدون داغی یه صد تومن ارزانتر بود قبلا باتریم ۵ سال کار کرد خارجی بود امیدوارم اینم ۳ سالی کار کنه

باتری اتمی خودرو اوربیتال-وان مدل 57412

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان ۷۴
مناسب برای خودرو کیا سراتو ۱۶۰۰ – پژو پارس – پژو ۴۰۵ – هیوندای ورنا – رنو L۹۰
رنو مگان – هیوندای سوناتا – هیوندای ix۳۵ – هیوندای سانتافه – کیا اپتیما
توضیحات مدل خودرو مناسب کلیه خودرو های با مشخصه باتری ۷۴ آمپر
سایر توضیحات ولتاژ ۱۲ V ۷۴ آمپر ظرفیت ذخیره سازی ۱۴۰ دقیقه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. باتری اتمی خودرو صبا باتری مدل 50 آمپر

قیمت باطری ماشین دیجی کالا

من خیلی راضی بودم هم زود آوردند و هم خیالم برای گارانتی راحته چون توی هر شهری که باشم اگر مشکلی باشد باتری را در محل تعویض می کنه مکانیک با تمام امکانات اومد چند تا کار دیگه هم ماشین داشت گفتم انجام داد داغی باتری را با قیمت مناسب خودش خرید.

با سلام و احترام، آيا باتري خريداري شده، بر روي خودرو نيز هنگام تحويل نيز نصب ميشود. با تشكر پاسخ مشتری محترم؛ سلام . در صورت توافق با امدادگر امداد خودرو ایران باتری بر روی خودرو شما نصب می گردد

بهترین باتری خودرو

چرا نسبت به جاهای دیگه گرونتره؟ پاسخ مشتری محترم؛ سلام . قیمت اعلام شده بدون احتساب باتری فرسوده می باشد. در صورت توافق با امدادگر امداد خودرو ایران با تحویل داغی باتری با آمپر معادل مبلغ باتری فرسوده شده به شما عودت داده می شود.

آقا ما باتری خراب رو بدیم قیمت این باطری چقدر میشه ..ممنون پاسخ با سلام مشتری عزیز؛ در صورت توافق مشتری با امدادگر امدادخودرو ایران داغی باتری با آمپر معادل قیمت سرب روز محاسبه می گردد. قیمت نمایش داده شده بدون در نظر گرفتن داغی باتری می باشد.

باتری اتمی خودرو صبا باتری مدل 50 آمپر

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان 50
مناسب برای خودرو پراید – رانا – پژو ۲۰۶ – پژو ۲۰۷ – هیوندای i۳۰
توضیحات مدل خودرو باتری ۵۰ آمپر صبا مناسب خودرو های: ۲۰۶، ۲۰۷، پراید، تیبا، رانا
رنو پی کی، ریو، ساینا، جوک، CH-R، پریوس، اکسنت، النترا، آوانته، i۲۰، i۳۰

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. باتری اتمی خودرو سپاهان باطری مدل اوربیتال وان ۵۵ آمپر

بهترین باطری ایرانی

من ک خرید کردم و آقا قیمتش مناسب بود. در ضمن خدمات پس از فروش مثل شارژ و تعمیر رو به صورت رایگان به من هدیه دادند. اول فکر کردم قیمت با باطری فرسوده خودمه.ولی بدون باطری فرسوده این قیمته

انواع باتری خودرو ایرانی تاریخ تولید این مدل باتری سپاهان کجای باطری نوشته شده؟ پاسخ پایین بارکد بر روی جعبه باتری به صورت کد به عنوان مثال عدد 120 0 یعنی روز 120 تم سال 1400

قیمت باتری 74 آمپر دیجی کالا

ببخشید کارت گارانتی باطری کجا مهر میخوره؟ پاسخ سلام گارانتی این باتری ها الکترونیکی است و نیازی به مهر ندارد فقط باید طبق دستورالعملی که در کاتالوگ نوشته شده گارانتی را فعال کنید

این باتری باتری سیلد اسید است برای کار در دمای 25 درجه در نظر گرفته شده است در درون ماشین دنا موتور و کولر حرارت زیادی ایجاد می‌کند این باتری را خراب می‌کند

بهترین باطری ماشین ایرانی

متاسفانه فروشنده برای خودرو نوشته اما باطری سیلد اسید برای یو پی اس و جاهای با دمای 25 درجه مناسب است نه درون خودرو حتما برای خودرو باتری کالکیوم بخرید

واقعا باتری خوبیه،از باطری کره ای هم بهتره،باتری های شرکت سپاهان واقعا عالی است.

باتری اتمی خودرو سپاهان باطری مدل اوربیتال وان ۵۵ آمپر

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان 55
مناسب برای خودرو پراید – پیکان – پژو ۲۰۶ – پژو ۲۰۷ – هیوندای ورنا – هیوندای اکسنت – رنو L۹۰

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. باتری اتمی خودرو صبا باتری مدل 66 آمپر

باتری اتمی خودرو صبا باتری مدل 66 آمپر

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان 60
مناسب برای خودرو کیا سراتو ۱۶۰۰ – رانا پژو پارس – پژو ۴۰۵ – رنو L۹۰ – ام وی ام X۲۲ – جک S۵ – هایما S۷ – هایما S۵
توضیحات مدل خودرو

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. باتری اتمی خودرو سپاهان باطری مدل 60 امپر l2 اوربیتال EFB

باتری اتمی خودرو سپاهان باطری مدل 60 امپر l2 اوربیتال EFB

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان 60
توضیحات مدل خودرو مناسب برای خودروهای هیبریدی stop start ، ساندرو ، L۹۰، پژو ۲۰۶ ، ۲۰۷ ، رانا
سراتو ، ام وی ام ، پراید ، تیبا ، سایناو کلیه خودرو های با باتری پایه کوتاه با امپراژ ۶۰ امپر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. باتری اتمی خودرو مدل MF57401 واریان 74آمپر

باتری اتمی خودرو مدل MF57401 واریان 74آمپر

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان 74
توضیحات مدل خودرو پژو پارس – پژو ۴۰۵ – هیوندای i۳۰ – – رنو L۹۰ – رنو مگان – مزدا ۳ – کیا سراتو – نیسان رونیز – نیسان پاترول
سیتروئن زانتیا – سوزوکی ویتارا – چری تیگو ۵ – لیفان ۶۲۰ – هیوندای توسان – کیا اسپورتیج – هیوندای سوناتا –
سایر توضیحات قیمت باتری بدون در نظر گرفتن ارزش باتری کارکرده شما محاسبه شده است. شما میتوانید باتری کارکرده خود را به قیمت حداقل هرآمپر بفروش برسانید

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. باتری اتمی خودرو صبا باتری مدل 60 آمپر

باتری اتمی خودرو صبا باتری مدل 60 آمپر

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان 60
توضیحات مدل خودرو پراید – کیا سراتو ۱۶۰۰ – پیکان – رانا – روا
پژو پارس – پژو ۴۰۵ – پژو ۲۰۶ – پژو ۲۰۷ – هیوندای i۳۰

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. باتری اتمی خودرو گلوبال مدل MF 574050

باتری اتمی خودرو گلوبال مدل MF 574050

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان ۷۴
توضیحات مدل خودرو مناسب برای انواع خودرو های ایرانی و خارجی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. باتری اتمی اوربیتال-وان مدل 56618

باتری اتمی اوربیتال-وان مدل 56618

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان 66
توضیحات مدل خودرو کیا سراتو ۱۶۰۰ – پیکان – پژو پارس – پژو ۴۰۵ – رنو L۹۰ – تویوتا کمری
تویوتا FJ کروزر – هیوندای سانتافه – رنو کولئوس – کیا اپتیما
توضیحات مدل خودرو مناسب جهت خودرو های با مشخصه باتری ۶۶ آمپر
سایر توضیحات ولتاژ ۱۲ ولت ۶۶ آمپر ظرفیت ذخیره سازی ۱۲۰ دقیقه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. باتری اتمی خودرو مدل MF55501 واریان 55 آمپر

باتری اتمی خودرو مدل MF55501 واریان 55 آمپر

مشخصات ابزار

ویژگی‌های باتری و شارژر خشک (اتمی)
شدت جریان 55
توضیحات مدل خودرو پراید – پیکان – رانا – پژو ۲۰۶ – پژو ۲۰۷ – دوو ماتیز – ام وی ام ۱۱۰
سایر توضیحات قیمت باتری بدون در نظر گرفتن ارزش باتری کارکرده شما محاسبه شده است.
شما میتوانید باتری کارکرده خود را به قیمت حداقل هرآمپر بفروش برسانید

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

پرفروش ترین باتری خودرو

باطری ایرانی بخریم یا کره ای؟

راهنمای خرید باطری خودرو در مورد استفاده از باتری های ایرانی یا کره ای باید گفت که کیفیت باتری های ایرانی مانند باطری صبا، باطری سپاهان و باطری برنا در سال های اخیر بسیار بهبود یافته است و انواع باطری در ایران تولید می شوند. .

استفاده از تکنولوژی های روز و استفاده از دستگاه های اروپایی کیفیت باتری های ایرانی را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.باطری های ایرانی دارای خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر شرکتی می باشند.

باتری های کره ای سال هاست که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند و عمر بسیار خوبی دارند، مانند شرکت های باتری سازی ایرانی. اخیراً آنها با آنها پیشروی کرده اند. پس هنگام خرید باتری می توانید با اطمینان کامل از باطری های ایرانی نیز استفاده کنید که البته قیمت مناسب تری دارند.

تاریخ تولید باطری مهم است؟

راهنمای خرید باتری ماشین قطعا مهم ترین موضوع در خرید باتری تاریخ ساخت آن است. عمر باتری از لحظه تولید آن شروع می شود. و هر چه باتری جدیدتر باشد، عمر باتری بیشتر می شود.

سولفاته شدن در صفحات باتری تقریباً یک سال پس از تاریخ تولید آغاز می شود. بنابراین باتری ای را که بیش از یک سال از تولید آن می گذرد، نخرید.

تاریخ ساخت باطری های ایرانی در برگه گارانتی ایشان درج شده است. و تاریخ ساخت باتری های کره ای روی بدنه باتری هک شده است. که به راحتی می توانید آن را درک کنید.

تشخیص باتری اتمی از اسیدی؟

اگر می خواهید بین باتری های اتمی و اسیدی تمایز قائل شوید، کافی است به بالای باتری نگاه کنید. باتری های اسیدی دارای شش درب باتری هستند که به راحتی باز می شوند. ولی، باتری های اتمی نه در دارند و نه جایی برای باز کردن.

طول عمر کدام نوع باطری بیشتر است؟

به طور کلی باتری های اتمی به دلیل مواد بهتر صفحات و استفاده از کلسیم در صفحات باتری ها عمر طولانی تری دارند. همیشه در خودرو از باتری های اتمی استفاده کنید

لیست پرفروش ترین باطری ماشین ارزان

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *