راهنمای خرید بهترین چشمی دیجیتال درب

بهترین چشمی دیجیتال درب کدام است موضوع این مقاله معرفی برترین مدل های چشمی دیجیتال درب است، امنیت خانه و نظارت بر افرادی که سعی در ورود به خانه دارند یک چالش دائمی است و سیستم های معمولی که برای این منظور طراحی و ساخته شده اند در مکانیزم آنها برای دهه ها تغییر نکرده است.

چشمی های معمولی سالهاست که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند ، اما اشکالات قابل توجهی دارند. تصاویری که از داخل این نوع چشم ها مشاهده می شوند کیفیت پایینی دارند ، به ویژه هنگامی که کسی که پشت درب است در راهروی تاریک یا در نور ایستاده باشد. علاوه بر این ، ارتفاع نصب شده در چشم ممکن است برای همه اعضای خانواده مناسب نباشد.

همه این دلایل و همچنین نیاز به داشتن خانه ای که معیارهای یک خانه هوشمند و مدرن را داشته باشد ، بسیاری را بر آن دارد تا به جای چشم معمولی از چشم های دیجیتال استفاده کنید.

راهنمای خرید چشمی دیجیتال درب

چشمی دیجیتال درب چیست؟

چشمی درب یکی دیگر از محصولات امنیتی ساختمان است که با عملکرد خاص خود به یک محصول جالب و محبوب تبدیل شده است.

در ابتدا از چشمی دیجیتالی درب به عنوان یک محصول لوکس و لاکچری در ساختمان های گران قیمت استفاده می شد ، اما با گذشت زمان ، با تکمیل فرصت ، روز به روز ، به ابزاری تبدیل شد که هر واحد به آن نیاز داشت.

عملکرد کلی این چشمی مانند چشمی های قدیمی در جلوی درب ساختمان است.یک حفره کوچک برای دوربین پشت درب وجود دارد که به شما امکان می دهد بفهمید چه کسی خارج از واحد است و درب شما را می زند.

تفاوت بین چشمی های دیجیتال و چشمی های قدیمی این است که همه اطلاعات دیجیتالی هستند. علاوه بر تصویر پشت در ، می توانید تصویری بزرگتر با کیفیت بالاتر نیز بگیرید. اندازه صفحه نمایش این چشمی ها می تواند تا 5 اینچ متغیر باشد.

انواع چشمی

چشمی درب دیجیتال بسته به قیمتی که دارند ، هرکدام می تواند ویژگی خاصی را ارائه دهند.

اما ساده ترین روش طراحی این محصولات این است که با فشردن یک دکمه می توانید تصویر آن طرف درب را به صورت دیجیتالی با کیفیت مناسب مشاهده کنید.

برای مدل های ساده تر ، خبری از ضبط تصاویر و حتی دید در شب نیست ، اما برای محصولات قدرتمندتر ، این ویژگی ها اضافه شده است.

مزیت چشمی های دیجیتال نسبت به مدل های قدیمی

  • در چشمی های دیجیتالی ، توانایی دید نسبت به چشم معمولی بازتر است.
  • چشمی دیجیتال دارای مادون قرمز است که به افراد اجازه می دهد در شب کاملا دید داشته باشند.
  • امکان ذخیره تصاویر در چشمی های دیجیتال به صورت HD است. حافظه این چشمی ها معمولاً از 2 تا 8 گیگابایت است.
  • در مدل های قدیمی که امکان مشاهده کودکان وجود نداشته ، به کمک چشم های دیجیتالی می توانند به راحتی پشت در را ببینند.
  • در چشمی های دیجیتال، تصاویر تار و نامفهوم مانند مدل های قدیمی نیست اند و در مدل های دیجیتالی کاملا واضح و قابل تشخیص هستند.

امکان دید در شب

تقریباً همه چشمی های درب دیجیتال متوسط تا بالا دارای قابلیت دید در شب هستند.

دید در شب در این دستگاه ها به این معنی است که با قرار دادن چندین LED مادون قرمز چشمی ، می تواند تصاویر را در فاصله یک متری دریافت کرده و به صورت سیاه و سفید روی صفحه نمایش دهد. این عملکرد در مکانهایی که سنسور سقفی وجود دارد بسیار مفید است.

امکان ضبط تصاویر

یکی از حداقل نیازهای کاربر این است که تصاویر پشت در را می توان به عنوان فیلم یا عکس ذخیره کرد. این را از راه های گوناگون می توان انجام داد.

روش اول این است که دستگاه را با فشار دادن زنگ چشمی در پشت در قابلیت ضبط چشمی درب فعال شود و شروع به ذخیره عکس یا فیلم روشن کند.

راه دیگر این است که تصویر را به صورت دستی با کمک دکمه ای که روی صفحه دستگاه است به صورت دستی ذخیره کنید. اما این دو روش یک مشکل بزرگ دارند و آن این است که شخص باید یک دکمه را به صورت فیزیکی فشار دهد.

برای حل این مشکل ، این گزینه روی برخی از چشمی های دیجیتالی درهای رده بالا قرار می گیرد تا بتوانند حرکت را تشخیص داده و قابلیت تصویر برداری فعال شود.

بهترین چشمی دیجیتال درب

امکان تشخیص حرکت

یک ویژگی جالب که امنیت بیشتری را برای کاربران فراهم می کند این است که سنسور واقع در پشت در ، حرکت فرد را تشخیص داده و بلافاصله آن دروبین شروع به فیلم برداری میکند، بنابراین حتی اگر در خانه نیستید می توانید زمانیکه به خانه برمیگردید . عکس ها را مشاهده کرده و حرکات افراد را مشاهده کنید.

البته ، این تصویربرداری می تواند به صورت دستی یا توسط خودتان انجام شود. می توانید فیلم ها را به جای عکس ذخیره کنید. همه این حالت ها به شما امکان می دهد تصاویری از افراد پشت درب واحد را مشاهده کنید.

منیع تغذیه

برای تامین انرژی مورد نیاز این دستگاه ها از باتری لیتیومی یا قلمی استفاده میشود، چشمی های دیجیتالی ساده از باتری های قلمی استفاده می کنند ، بزرگترین مشکل هزینه خرید باتری های جدید و مشکل تعویض است. اما اگر چشمی مجهز به سنسور حرکت نباشد ، همان باتری AAA می تواند چند ماه دوام بیاورد.

اما در سیستم های جدیدتر با سنسورهای حرکت ، یک هفته بیشتر دوام نمی آورد و باید از باتری های لیتیوم استفاده کرد. باتری لیتیومی می تواند بیش از یک ماه به طور مداوم کار کند و به راحتی توسط شارژر یا منبع تغذیه تلفن همراه شارژ می شود.

انتخاب نوع شبکه

اما پیشرفته ترین چشمی دیجیتالی به این شکل است ، علاوه بر داشتن تمام عملکردهای فوق ، اگر در خانه نباشند ، می توانند از وضعیت افرادی که به خانه شما مراجعه میکنند نیز مطلع شوید و حتی مکالمات از راه دور با آنها داشته باشند.

این ویژگی را می توان به طرق مختلف بدست آورد که هریک دارای فناوری پیشرفته و گرانتر هستند، که شبکه اتصال چشمی دیجیتال به دو صورت وای فای و سیم کارتی است،

چشمی دیجیتال وای فای

این محصولات دارای Wi-Fi داخلی هستند که می توانند در خانه یا محل کار به Wi-Fi متصل شوند و از آن برای انتقال تصاویر و صداها به صورت رفت و برگشت در اینترنت استفاده می کنند و به صاحب خانه اجازه می دهد در هر زمان کسانی که به خانه آنها مراجعه میکنند را تشخیص دهد.

در بسیاری از چشمی های دیجیتالی Wi-Fi ، هنگامی که عملکرد تشخیص حرکت فعال می شود ، پیامی به صاحب خانه ارسال می شود تا بتواند درب پشتی خانه خود را بررسی کند. امکان دیگر این است که تصاویر ثبت شده را از راه دور در چشمی برخی از درهای دیجیتال مشاهده کنید.

چشمی دیجیتال سیم کارتی

این نوع چشمی های دیجیتال درب از طریق سیم کارت نصب شده در آنها می توانند صدای محیط را از طریق تماس صوتی با صاحب خانه منتقل کنند و در صورت تمایل می توانند صدای صاحبخانه را در محیط پخش کنند.

در برخی از این محصولات ، تصاویر گرفته شده از طریق MMS نیز می توانند منتقل شوند. برخی از این چشمی های دیجیتالی اجازه می دهند تصاویر و صداها از طریق اینترنت در سیم کارت منتقل شوند ، بدون نیاز به خطوط تلفن همراه برای برقراری تماس.

کیفیت و زوایه دید

عامل مهم دیگر برای خرید چشمی دیجیتالی درب توجه به اندازه صفحه نمایش و کیفیت تصویر صفحه درب است که بر قیمت آن تأثیر می گذارد.

برخی از چشمی های دیجیتال مجهز به دوربین فیلمبرداری و تصویر برداری هستند و می توانند آنها را در حافظه داخلی ذخیره کنند و این ویژگی یکی از نکاتی است که قبل از خرید چشمی درب باید به آن توجه کنید.

زاویه دید که توسط چشم دیجیتالی پوشش شده است یکی دیگر از ویژگی های این چشمی ها است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. اگر می خواهید از این چشم ها برای مکان هایی استفاده کنید که نیاز به دید بازتری دارند ، چشم هایی با قدرت باید نمای وسیعی از مکان مورد نظر را خریداری کنید.

لیست قیمت روز چشمی درب دیجیتالی

1. چشمی درب ادلر مدل 3010G

بهترین چشمی درب دیجیتال

Adler 3010 Digital Eye محصول سال 2018 شرکت آلمانی Adler Homer می باشد. این محصول دارای لنز اپتیکال 105 درجه و LCD 2.8 اینچی می باشد. این محصول به راحتی می تواند بدون آسیب رساندن به درب، جایگزین چشمی های درب قدیمی معمولی شود و یا پس از مدتی استفاده، این محصول را به در دیگری منتقل کرده و یک چشم معمولی جایگزین این محصول شود.

چشمی درب دیجیتال برای نصب بر روی انواع درب های چوبی، فلزی و GVC با ضخامت 38 تا 110 میلی متر مناسب می باشد. منبع تغذیه این محصول باتری های قلمی موجود در بازار می باشد و با توجه به فعال بودن گزینه صرفه جویی انرژی این محصول، حدود 1200 بار استفاده از این محصول، نیاز به تعویض محصول می باشد.

چشمی دیجیتال درب

یکی از ویژگی های این چشمی دیجیتال این است که ظاهر آن کاملا شبیه چشم های قدیمی است و در هنگام استفاده از این محصول فرد پشت در متوجه حضور کاربر در داخل در نمی شود.

دیده نمیشه باید حتما نور باشه تا فرد پشت در دیده شود چشمی از نظر دید مناسب .ولی صفحه مانیتور کوچک بود ولی من راضی هستم . در تاریکی هیچ چیز.

چشمی درب ادلر مدل 3010G

مشخصات ابزار

ابعاد 13x7x2 سانتی‌متر
زاویه دید 105
وزن 200 گرم
بازه ضخامت در 4-11 سانتی‌متر
سایر توضیحات این محصول تنها با یک سوراخ بر روی درب نصب میگردد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. چشمی درب دیجیتال اسمارت ای مدل i9

چشمی درب دیجیتال دیجی کالا

در ساخت چشمی درب این چشمی یک شیار سیم کارت است و می توانید انواع مختلف سیم کارت را در چشم دیجیتال قرار دهید. برای تماس با شماره تلفنی که در تلفن هوشمند وارد کرده اید با چشم دیجیتال در حالی که در خانه نبودید. این چشم دیجیتالی هم در داخل و هم در فضای باز قابل استفاده است.

وقتی در خانه هستید، این چشم دیجیتال مانند هر چشم دیجیتال معمولی دیگری عمل می کند و می توانید افرادی را ببینید که زنگ خانه شما را به صدا در می آورند یا جلوی در توقف می کنند.

چشمی دیجیتال درب آپارتمان

در حالت باز، مشتری می تواند با فشردن آلارم دیجیتال چشمی با تلفن همراه شما در هر نقطه از دنیا تماس بگیرد و یا با دوبار فشار دادن شاسی چشم دیجیتال پیامی به جا بگذارد. در هر موقعیتی در فضای باز، می توانید با فعال کردن سنسور دیجیتال حرکت چشم، از فعالیت های خارج از منزل عکس بگیرید.

حالت خارج از منزل: زمانی که شخصی پشت درب شما حسگرهای حرارت و حرکت را فعال می کند و دستگاه به طور خودکار یک پیام متنی به شماره های ذخیره شده در دستگاه ارسال می کند. وقتی شخصی پشت در شماست و زنگ را نمی زند ابتدا عکس می گیرد و بعد زنگ صوتی می دهد و اگر محل را ترک نکرد آژیر دستگاه روشن می شود.

چشمی درب هوشمند

در صورتی که صاحبخانه در منزل نباشد، مشتری می تواند با زدن زنگ به مدت 3 ثانیه در هر نقطه از دنیا تماس گرفته و با صاحبخانه صحبت کند. پس از دریافت پیامک، صاحبخانه می تواند با دستگاه تماس گرفته و با شخصی که پشت در است صحبت کند.

حالت داخلی: زمانی که شخصی پشت در را فشار می دهد و زنگ در به طور خودکار عکس می گیرد و همزمان زنگ در به صدا در می آید. وقتی شخصی پشت در شماست و زنگ را نمی زند ابتدا عکس می گیرد و بعد زنگ صوتی می دهد و اگر محل را ترک نکرد آژیر دستگاه روشن می شود.

پیچ چشمی دیجی کالا

با سلام من قبلا از جای دیگر تهیه کردم و برام جالب بود دیجی کالا هم این مدل و داره خیلی کمیاب است و تولید آن متوقف شده بسیار دستگاه خوبی با امکانات بالاست و کار با منوی فارسی راحتی دارد در ضمن لمس تاچ آن هم خیلی ساده و زیباست سیم کارت هم می خورد در کل من راضی هستم پرچم دیجی کالا بالا

در مجموع وقتی در دوربین ها گزینه حسگر حرکتی مطرح می شود بدین معناست که با حرکت، دستگاه شروع به گرفتن فیلم و عکس کند در این چشمی با حرکات پشت درب با کمی فاصله مانیتور روشن می شود ولی فیلم یا عکس گرفته نمی شود و فقط طبق پروتکل خودش عمل می کند. در مجموع خریدش را توصیه نمی کنم.

دوربین چشمی درب

با سلام ساخت کشور چین است البته تحت لیسانس اروپا – گارانتی 7 روز دیجی کالا بعد از آن گارانتی ندارد تا حالا تعداد بالا فروختیم خرابی نداشته رجیستر شده کارکرد با سیم کارت ایرانسل و همراه اول و رایتل و تالیا – منو و زبان فارسی دارد و اس ام اس متن فارسی پشتیبانی می کند مثل این دیگه گیرتون نمیاد با خیال راحت خرید کنید با سپاس

سلام این مدل الان تو ایران و خاورمیانه فقط بنده موجود دارم که در دیجی کالا در حال فروش هستم بله امکان ضبط تصاویر و … از طریق سنسور حرکتی چه روز و چه دید در شب را دارد و در مموری حافظه خود ذخیره می کند.

خرید چشمی درب

از طریق سیم کارت می توانید با شخص پشت درب تماس صوتی زنده داشته باشید تماس تصویری آن را بلد نیستم و باهاش کار نکردم در صورتی که وقتی از خانه بیرون بروید تنظیم منشی دستگاه را فعال کنید همه چیز اتوماتیک از طریق دستگاه مدیریت می شود در صورتی که فرد مراجعه کننده بار اول زنگ بزند منشی راهنمایی می کند

چشمی درب آپارتمان دیجیتال تا با صاحبخانه صحبت کنی و اتوماتیک به شماره همراه اضطراری پارک شده از لیست شماره های اضطراری زنگ می زند. توضیحات و نوشته ها در دیجی کالا گوشه کوچکی از امکانات مورد نیاز خریداران هست و امکانات بالای دیگری دارد که با مراجعه به انها متوجه خواهید شد. با سپاس

چشمی درب دیجیتال اسمارت ای مدل i9

مشخصات ابزار

ابعاد 9x1x14 سانتی‌متر
زاویه دید 175
وزن 640 گرم
بازه ضخامت در 3 الی 10 سانتی‌متر
سایر توضیحات آلارم هشدار چشمی دیجیتال
ارتباط اتوماتیک
پیام کوتاه. تماس صوتی
دوربین
صدای زنگ درب و قابلیت تغییر صدا
عملکرد فیلم برداری
پاسخگویی اتوماتیک

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. چشمی درب دیجیتال مدل DB-801

قیمت چشمی درب

دید در شبش کار نمیکنه، اگه راه پله تاریک باشه اصلا تصویر نمیده! متاسفانه به وای فای وصل نمیشود و در تاریکی بسیار بسیار تصویر ضعیف است این وسیله با این مبلغ ارزش خرید دارد.

این چشمی سنسور حرکتی نداره و کار همون چشمی ساده را میکنه و دید در شب هم با نبودنش فرقی نداره

قیمت بالاست و دوربین شب کور است ضایعه دیدش فقط برای جلودرب است باز نیست شیک هست ولی کیفیت تصویر پایین دید در شب داره خیلی ضعیفه انگار اصلا نداره

چشمی در دیجیتال

نصب دوربین، خیلی راحت بود. ولی زاویه دید، خیلی محدود است و کناره های در ورودی را نشان نمی دهد.

من برای درب ضد سرقت آپارتمان گرفتم که خیالم راحت باشه بچه ام‌ درب رو بدونه برای کی باز میکنه دوستان گفته بودند دید در شب مشکل داره و درست بود باید حتما نور کمی وجود داشته باشه وگرنه انتظار دید در شب دوربین عکاسی رو نداشته باشید

در کل نصب ساده ای داره و مشکل نیست. قبلش نظرات رودخوندم‌ باطری شارژی گرفتم که به صرفه باشه. اما مهم‌ترین مسئله ای که دیدم کج بودن دوربین بعد از نصبه نسبت به خط عمودی است

قیمت چشمی درب آپارتمان

یعنی یک مقدار متمایل به چپ باید باشه تا تصویر رو‌صاف نشون بده یعنی اگر بخواهی تصویر مانیتور با زاویه نشان نده باید دوربین پشت در رو یک مقدار کج کنی اگر ارائه دهنده این محصول در دیجی کالا بتونه راه حلی برای این موضوع بده بقیه چیزاش خوبه

سلام به نظر من قیمتش خوبه صفحه ال سی دی هم بزرگ و متناسب می باشد ولی نداشتن سنسور حرکتی یکی از نقاط ضعفش است و هنوز نمیدونم مصرف باتری به چه اندازه است چون چهار تا باطری قلمی میخوره و اگر مصرف باتری زیاد باشه احتمالا هزینه بر می باشد ضمنا دید در شب هم ضعیف است ولی در کل با توجه به قیمتهای بازار مناسبه

چشمی دیجیتال ایرانی کالای با کیفیتی هستش و برای در خونه گذاشتم و یکم تنظیمات داره انجام بدی راحت ازش میشه استفاده کرد و باطری قلمی هم ۴ تا میخواد

چشمی درب دیجیتال مدل DB-801

مشخصات ابزار

ابعاد 3*5*9 سانتی‌متر
زاویه دید 120
وزن 300 گرم
بازه ضخامت در 48 – 98 سانتی‌متر
سایر توضیحات – مجهز به صفحه نمایش3.2 اینچ و دوربین اچ دی
– قابلیت عکس برداری و فیلم برداری
– مجهز به سنسور دید در تاریکی مطلق
– ساپورت رم تا 32 گیگ و داری انواع پیچ جهت نصب انواع درب ساده و ضد سرقت
-ساپورت باطری قلمی جهت روشن شدن دستگاه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. چشمی درب دیجیتال مدل DB-900

چشمی درب دیجیتال مدل DB-900

مشخصات ابزار

ابعاد 3*15*9 سانتی‌متر
زاویه دید 170
وزن 400 گرم
بازه ضخامت در 48 – 98 سانتی‌متر
سایر توضیحات -مجهز به صفحه نمایش3.2 اینچ و دوربین اچ دی
– قابلیت عکس برداری و فیلم برداری
– مجهز به سنسور دید در تاریکی مطلق
– ساپورت رم تا 32 گیگ و داری انواع پیچ جهت نصب انواع درب ساده و ضد سرقت
-ساپورت باطری قلمی جهت روشن شدن دستگاه
-دارای سنسور حساس به حرکت جهت ضیط تصاویر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. چشمی درب هوشمند مدل C4

چشمی درب هوشمند مدل C4

مشخصات ابزار

ابعاد 1.5x8x14 سانتی‌متر
زاویه دید 165
وزن 300 گرم
بازه ضخامت در 10 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. چشمی درب هوشمند مدل D5

چشمی درب هوشمند مدل D5

مشخصات ابزار

ابعاد 20x10x10 سانتی‌متر
زاویه دید 120
وزن 300 گرم
بازه ضخامت در 10 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. چشمی دیجیتال درب اپیک مدل VP

چشمی دیجیتال درب اپیک مدل VP

مشخصات ابزار

ابعاد 8x8x2 سانتی‌متر
زاویه دید 120
وزن 100 گرم
بازه ضخامت در 3.5 تا 12 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. چشمی دیجیتال درب اتوبان مدل کلاسیک

چشمی دیجیتال درب اتوبان مدل کلاسیک

مشخصات ابزار

ابعاد 2×7.5×12.5 سانتی‌متر
زاویه دید 100
وزن 380 گرم
بازه ضخامت در 4-10 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. چشمی دیجیتال درب اتوبان مدل مدرن

چشمی دیجیتال درب اتوبان مدل مدرن

مشخصات ابزار

ابعاد 1.9×4.5×6.5 سانتی‌متر
زاویه دید 100
وزن 340 گرم
بازه ضخامت در 4-10 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. چشمی دیجیتال سی آر مدل VP-YC

چشمی دیجیتال سی آر مدل VP-YC

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x2 سانتی‌متر
زاویه دید 100
وزن 200 گرم
بازه ضخامت در 4 تا 10 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. چشمی دیجیتال سی آر مدل WP-YC

چشمی دیجیتال سی آر مدل WP-YC

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x5 سانتی‌متر
زاویه دید 170
وزن 200 گرم
بازه ضخامت در 4-10 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. چشمی دیجیتال سی آر مدل ZP-YC

چشمی دیجیتال سی آر مدل ZP-YC

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x2 سانتی‌متر
زاویه دید 170
وزن 300 گرم
بازه ضخامت در 3-10 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

پرفروش ترین چشمی دیجیتال درب

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *