راهنمای خرید انواع کف شور مربعی و خطی استیل و پلاستیکی

بهترین مدل کف شور خطی و مربعی استیل و پلاستیکی کدام است؟ موضوع این مقاله معرفی برترین مدل های انواع کف شور است، کفشور ابزاری برای هدایت و ورود آب به سیستم فاضلاب است.

احساس نیاز به خرید انواع مختلف کف شور معمولاً زمانی است که ما نیاز به نظافت خانه داریم یا در قسمت خاصی از خانه فاضلابی وجود دارد (مانند حمام و آشپزخانه). این آب باید از کف و زمین جمع آوری شود.

راهنمای خرید انواع کف شور خطی و مربعی

کف شور ها یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی در هر خانه و ساختمان است. کف شور معمولاً از پلاستیک یا فلز ساخته شده و در وسط حمام ، آشپزخانه ، استخر و بالکن قرار دارد. کف شور از طریق لوله های نصب شده در ساختمان به سیستم فاضلاب متصل شده و آب را منتقل می کند.

کف شور طراحی بسیار پیچیده ای ندارد و نیازی به نصب ندارد. کف شور مانند یک درپوش است ، اما کاملاً پوشیده نشده است. معمولاً سوراخ هایی در کف شور وجود دارد که به راحتی آب را منتقل می کند.

ساختار کف شور های مختلف یکسان است و تفاوت اصلی آنها در طراحی سوراخ ها و رنگ است. رنگ کف شور را می توان با توجه به سرامیک و کاشی مورد استفاده انتخاب کرد. پرکاربردترین رنگ کف شور سفید است و می توان آن را با هر طرح و رنگ سرامیک و کاشی ست کرد.

کف شور چیست؟

کف شور چیست؟

کف شور که احتمالا همه با او آشنا هستیم، وسیله ای است که در کف محیطی که ممکن است زمانی نیاز به شستن داشته باشد یا مکان های مثل حمام و آشپزخانه که وظیقه او راهنمای آب به سمت فاضلاب است.

انواع کف شور

انواع زیادی از کف شور ها در اشکال مختلف در بازار وجود دارد ، عمدتا جنس کف شور ها از پلاستیک یا فلز ساخته شده بود ، که هنوز هم در برخی از خانه های قدیمی دیده می شود ، بدیهی است که از چدن ساخته شده است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بحث های جدید در مورد بهسازی منزل ، کف شور ها علاوه بر وظیفه اصلی ، کار زیباسازی محیط را نیز به کاری مناسب برای کف شور تبدیل کرده اند.

انواع کف شور ها بر اساس نوع ظاهر طبقه بندی می شوند. در هر دسته کلی ، طرح ها و عملکردهای متفاوتی برای همه سلیقه ها وجود دارد. آنها عبارتند از:

  • کف شورهای خطی
  • کف شور های مربعی

کف شور مربعی

یکی از انواع کف شور ها که شکل مربع ساخته مشوند که برای کف خانه ها و آشپزخانه ها استفاده می شود. اکثر مردم از انواع ساده استفاده می کنند ، اما انواع دیگر کفپوش مانند سرامیک ، استیل ، پلاستیک و … وجود دارد.

کف شور استیل مقاوم در برابر خراش و کف شور برنجی گرانتر بوده و در نوع کف مربعی از مقاومت بالاتری برخوردارند. بسته به نوع و مدل سرامیک ، کف سرامیکی مربع 10 سانتی متر تا 20 سانتی متر پیدا می شود.

کف شور خطی

کف شور خطی نسبت به انواع دیگر کفپوش ها مدرنتر است. مدلهای فلزی آنها اولین مدلهای موجود در بازار هستند. این مدل بیشتر در کنار استخرها ، حیاط و برخی حمامهای مجلل استفاده می شود.

امروزه برخی از این کف شور به جای تورهای مشبک روی سرامیک نصب شده اند که کاملاً با محیط کف سالن ، حیاط یا استخر هماهنگ بوده و به آنها کف شور مخفی می گویند. این مدل در انواع مختلف کف شور بسیار زیبا هستند و در مقایسه با کف شور های دیگر ، آب بیشتری را نسبت به کف شور مربع وارد چاه فاضلاب می کنند.

کف شور خطی استیل

یکی از پرکاربردترین و کاربردی ترین مدل های کفشور ، خطی استیل است که می توان از آن در قسمت های مختلف ساختمان استفاده کرد. در تولید این مدل از بهترین مواد اولیه و فناوری های مدرن استفاده می شود.

کف شور فولاد ضد زنگ خطی به دلیل مواد فولادی در برابر رطوبت مقاوم است و عمر طولانی دارد. یکی از مزایای استفاده از نوع زهکشی برای مدت کوتاه نیز زیبایی آن است. یکی از پرکاربردترین مدلهای کف خطی نمونه های سرامیکی ساده آن است. مدلهای رایج در توالت و حمام استفاده می شود.

مدل کف شور سرامیکی خطی به دلیل پوشش سرامیکی و محافظتی که بر روی آن قرار گرفته است ، شیک و زیبا به نظر می رسد. بنابراین می توان از کفپوش سرامیکی خطی در اکثر مکانها استفاده کرد.

کف شور خطی پلاستیکی

کف شور پلاستیکی نیز یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین نمونه های کف شور خطی در بازار است که امکانات و کاربردهای مختلفی دارد. از پلیمرهای مشبک فولادی استاندارد در ساخت کفپوش پلاستیکی استفاده می شود.

بدنه اصلی این کفشور، از جنس پلاستیک است و در طراحی آن از سیستم مدولار استفاده شده است. هنگام خرید کف شور باید به آن توجه داشت تفاوت بین مدل خطی و مدل های پلاستیکی است.

راهنمای خرید انواع کف شور پلاستیکی و استیل

تفاوت کف شور خطی استیل با پلاستیکی چیست؟

راهنمای خرید انواع کف شور خطی

تفاوت جنس

مهمترین تفاوت بین کف شور فولادی خطی و مدلهای پلاستیکی مواد آنها است که بر دوام آنها تأثیر می گذارد. از آنجا که کف شور خطی از فولاد خالص ساخته شده است ، این کفپوش ها ضد آب و ضد رطوبت هستند و با گذشت زمان زنگ نمی زنند.

بنابراین می توان از این کف شور در مناطق مختلف استفاده کرد. با این حال ، کف شور های پلاستیکی ساخته شده از پلیمرها ظرفیت تحمل وزن کمی دارند و برای پارکینگ ها و مکان های دیگر مناسب نیستند.

فرق اندازه و ابعاد

تفاوت دیگر این کف شور ها در اندازه تجهیزات است. کف شور فولادی خطی دارای طول طراحی محدود ، آخرین متر است. عرض این بین 8 تا 10 متر و طول آنها بین 30 تا 100 متر است.

در حالی که کفشور های پلاستیکی موجود در بازار از سیستم مدولار استفاده می کنند. این بدان معناست که می توان از این کف شور به عنوان نری و مادگی به طول دلخواه استفاده کرد. بسته به ناحیه مورد نظر ، از چند تکه کف شور پلاستیکی استفاده می شود و ابتدا و انتهای آن با یک قطعه مسدود کننده بسته می شود.

فرق قیمت کف شور خطی پلاستیکی استیل

اصلی ترین فرق بین کف شور خطی پلاستیکی و مدل استیل قیمت فروش این وسیله است. هنگام تعیین قیمت عوامل مختلفی در نظر گرفته میشوند.

از جمله عواملی که بر قیمت این وسیله تأثیر می گذارد ، می توان به اندازه ، مدل و متریال بکار رفته در ساخت اشاره کرد. با این حال ، به دلیل کیفیت مواد ، قیمت جنس استیل بیشتر از مدل های پلاستیکی است.

تفاوت های دیگر بین این کفشور نوع شیب این وسیله است. مدل های شیب دار خطی فولادی به راحتی و به سرعت آب را به خروجی هدایت می کنند. در حالی که مدل های پلاستیکی برابر هستند و بنابراین خروجی های متعددی برای هدایت بهتر آب طراحی شده است.

همچنین طراحی و زیبایی کفپوش خطی فولادی در مقایسه با کفپوش خطی پلاستیکی بسیار بالاست و می توانید با خرید و استفاده از این محصولات زیبایی را در دکوراسیون و طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی خود ایجاد کنید.

لیست قیمت روز بهترین مدل های کف شور

1. کفشور مدل brass005

کفشور مدل brass005

کفشور چیست؟

کف شور پلاستیکی یکی از مهمترین قسمت های هر ساختمانی است که به انتخاب و ظاهر آن توجه بیشتری می شود. تشک های سرامیکی با بدنه و گریل استیل برای کفپوش حمام و آشپزخانه استفاده می شود و با مقاومت بالا در برابر اسید پاک کن ها، زیبایی و دکوراسیون، دوام و طول عمر بهترین گزینه برای فضاهای مختلف می باشد.

کفشور کجا استفاده می شود؟

راهنمای خرید اینترنتی انواع کفشور

در ساختمان های مسکونی از کفشور برای تخلیه آب مورد استفاده برای شستشو یا کارهای دیگر استفاده می شود.

انواع کفشور پلاستیکی در ابتدا این نقاط باید در سطح یا کفشور باشد تا فاضلاب به لوله فاضلاب هدایت شود. کفشور همان شیر ورودی فاضلاب را بر عهده دارد. با پیشرفت علم روز و محصولات متنوعی که وارد بازار شده است، امروزه در بازار می توان مدل های مختلف کفشور را مشاهده کرد.

از جمله مدل هایی که در بازار امروزی به چشم می خورد می توان به کفشور استیل، کفشور برنجی، کفشور خطی، کفشور سرامیکی و … اشاره کرد.

کفشور خطی پلاستیکی هنگام برنامه ریزی برای بازسازی حمام یا ساخت حمام، مهمترین چیز نوع کفی است که آب روی آن تخلیه می شود. کف تنها راه اتصال کف ساختمان و لوله های فاضلاب است. به عبارت دیگر شیر کوچکی در طبقه همکف تعبیه شده است که آب جمع شده در ساختمان را به لوله های فاضلاب منتقل می کند.

راهنمای خرید اینترنتی انواع کفشور

تجهیزات ساختمان بسیار گسترده بوده و شامل قطعات بسیار بزرگ می باشد. یراق آلات مجموعه ای از ابزار و قطعات فلزی و پلاستیکی هستند که نقش مهمی در ساخت و تکمیل هر ساختمان ایفا می کنند. هر روز همه حداقل با چند نمونه از یراق آلات سر و کار دارند و زندگی بدون آنها غیر ممکن است.

قیمت کفشور خطی پلاستیکی لولای در، دستگیره کابینت، رخت آویز، ریل کشو و جاکفشی پرکاربردترین و پرکاربردترین انواع یراق آلات هستند. یراق آلات معمولا کوچک هستند، اما نقش بسیار مهمی در شکل گیری یک خانه دارند. کابینت های خانه بدون دستگیره و لولا قابل استفاده نیستند و نمی توان قسمت های مختلف آن را به یکدیگر متصل کرد، بنابراین یراق آلات نقش بسزایی در شکل گیری ساختمان دارند.

کفشور یکی از پرکاربردترین یراق آلاتی است که در هر خانه و ساختمانی دیده می شود. کف نمکی معمولاً از پلاستیک یا فلز ساخته شده و در وسط حمام، آشپزخانه، استخر و بالکن قرار دارد. کف نمکی از طریق لوله های تعبیه شده در ساختمان به شبکه فاضلاب متصل شده و آب نشت می کند. فوم نمک قطعا در حمام و توالت وجود دارد و آب را حمل می کند.

خرید اینترنتی انواع کفشور

خرید اینترنتی انواع کفشور

ساخت کفشور نمکی بسیار ساده و آسان است و نیازی به نصب ندارد. کفشور نمکی شبیه کلاهک است، اما کاملاً پوشانده نشده است. معمولاً سوراخ هایی در کف نمک وجود دارد که آب را به راحتی عبور می دهد. استفاده از فوم نمک ضروری است،

زیرا در غیر این صورت هر وسیله اضافی می تواند وارد لوله شود و راه آب را مسدود کند. کفشور فوم نمکی ارزان است و استفاده از آن بهتر است زیرا عدم استفاده از آن می تواند هزینه بر باشد.
برخی از کف های پلاستیکی برای آب نمک فرو رفته و دارای یک سبد کوچک برای جمع آوری مواد غیر از آب هستند.

این نوع کفشور های فیزیولوژیکی باید هر چند روز یکبار تخلیه شود تا آب به راحتی از این کف های نمکی عبور کند. به این نوع کفشور فیزیولوژیک شبکه کفشور فیزیولوژیکی نیز می گویند. در حیاط و بالکن کف شور دیده می شود. پس از شستشو و باران معمولاً برگ ها و شاخه های زیادی در اطراف کفشور نمک جمع می شوند.

ساختار کفشور نیترات های مختلف یکسان است و تفاوت اصلی آنها در طراحی سوراخ ها و رنگ است. رنگ کفشور نمک را می توان با توجه به سرامیک و کاشی استفاده شده انتخاب کرد. رایج ترین رنگ کف نمکی سفید است و با هر مدل و رنگی از سرامیک و کاشی قابل ترکیب است. خرید یراق آلات و تجهیزات ساختمانی مستلزم رفتن به مغازه ها و بازارهای شلوغ است،

مشخصات ابزار

ابعاد 12x12x8 سانتی‌متر
جنس چدن
قطر خروجی 2 اینچ
وزن 350 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. کفشور کد 441505

کفشور کد 441505

لوله ای بلند جهت نصب در ته کفشور وجود ندارد برای آشپزخونه مون گرفتم تو کار خیلی قشنگ تر میشه

مشکل بزرگ این کالا اینه که آب را رد نمی‌کند و به علت طراحی قسمت صافی هوا جمع میشه زیرش و آب رد نمیشود مخصوصا در حمام

واقعا توصیه میکنم چون کیفیت جنسش عالیه ممنونم

من دو عدد از این کفشور خریدم و واقعاً عالی و با کیفیت بود. عرض این گاتر 10 سانت و طولش 60 سانت هست. استیل 304 نگیر هست (منظور از نگیر ، عدم جذب توسط آهنربا) و هرگز زنگ نمیزنه. ممنون

بسیار عالی از نظر کیفیت فقط اندازه با سایز متداول یکی نیست حیف شد خریدم و به ناچار مرجوع کردم اما واقعا کیفیت فوق حرفه ای بود …دم سازندش گرم شیر مادر حلالش

مشخصات ابزار

ابعاد 11x11x4 سانتی‌متر
جنس استیل
وزن 150 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. کفشور فرپلاست کد 160V

کفشور فرپلاست کد 160V

مشخصات ابزار

ابعاد 15x15x4 سانتی‌متر
جنس استیل
وزن 400 گرم
سایر توضیحات استیل براق

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. کفشور سیتکو کد 8164

کفشور سیتکو کد 8164

مشخصات ابزار

ابعاد 10*10*7 سانتی‌متر
جنس استیل
وزن 300 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. کفشور جلسومینا مدل 501

کفشور جلسومینا مدل 501

مشخصات ابزار

ابعاد 2×10×10 سانتی‌متر
جنس استیل
قطر خروجی 2.3 اینچ
وزن 210 گرم
سایر توضیحات ضخامت ورق : 1.5×2

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. کفشور پیسو مدل Line640

کفشور پیسو مدل Line640

مشخصات ابزار

ابعاد 40×9.5×6 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 300 گرم
سایر توضیحات جنس بدنه پلی پرو پلین

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. کفشور پیسو مدل 1010G

کفشور پیسو مدل 1010G

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x10 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 200 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. کفشور بهین کد 002

کفشور بهین کد 002

مشخصات ابزار

ابعاد 11x11x7 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
قطر خروجی 2 اینچ
وزن 140 گرم
سایر توضیحات ساخته شده از پلاستیک Abs خود رنگ

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. کفشور بهین آب کد 002

کفشور بهین آب کد 002

مشخصات ابزار

ابعاد 11x11x7 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
قطر خروجی 2 اینچ
وزن 140 گرم
سایر توضیحات ساخته شده از پلاستیک Abs خود رنگ

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. کف شور مدل لورنزو 2020

کف شور مدل لورنزو 2020

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x4 سانتی‌متر
جنس برنج
وزن 350 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. کف شور مدل DN-k11

کف شور مدل DN-k11

مشخصات ابزار

ابعاد 10*10*3 سانتی‌متر
جنس چدن
قطر خروجی 4 اینچ
وزن 400 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. کف شور مدل Brass002

کف شور مدل Brass002

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x8 سانتی‌متر
جنس استیل
قطر خروجی 2 اینچ
وزن 250 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. کف شور ماکرون مدل خطی 1060

کف شور ماکرون مدل خطی 1060

مشخصات ابزار

ابعاد 60x10x6 سانتی‌متر
جنس استیل
قطر خروجی 2 اینچ
وزن 1100 گرم
سایر توضیحات – تهیه شده از استیل ضد زنگ درجه یک
– مقاوم در برابر مواد شوینده و آب و اکسیداسیون و ضد زنگ
– دریچه خودکار برای باز شدن هنگام خروج آب
– جلوگیری از ورود بوی بد و حشرات

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. کف شور ماکرون مدل 4261G

کف شور ماکرون مدل 4261G

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x3 سانتی‌متر
جنس برنج
قطر خروجی 2 اینچ
وزن 250 گرم
سایر توضیحات – ساخته شده از آلیاژ برنج باکیفیت
– مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
– رنگ ثابت کوره ای
– دارای خروجی خودکار برای جلوگیری از بوی بد و عبور حشرات
رنگ طلایی براق

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. کف شور لورنزو مدل 2020 نقره ای

کف شور لورنزو مدل 2020 نقره ای

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x4 سانتی‌متر
جنس برنج
وزن 350 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. کف شور لورنزو مدل 2020 طلایی

کف شور لورنزو مدل 2020 طلایی

مشخصات ابزار

ابعاد 10x10x5 سانتی‌متر
جنس برنج
وزن 375 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. کف شور سیتکو کد 6151

کف شور سیتکو کد 6151

مشخصات ابزار

ابعاد 10*10*7 سانتی‌متر
جنس استیل
وزن 300 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

18. کف شور توسعه صنعت میراب مدل M61

کف شور توسعه صنعت میراب مدل M61

مشخصات ابزار

ابعاد 11x11x10 سانتی‌متر
جنس استیل
وزن 169 گرم
سایر توضیحات کفشور 11 دارای جنس بدنه پلاستیک و درب ساده استیل، دارای دریچه یک طرفه مانع عبور حشرات

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

19. کف شور پیسو مدل Line640_SS

کف شور پیسو مدل Line640_SS

مشخصات ابزار

ابعاد 40×9.5×6 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 362 گرم
سایر توضیحات جنس درب کف شور استیل
جنس بدنه پلی پرو پلین

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

20. کف شور پیسو مدل 1010S

کف شور پیسو مدل 1010S

مشخصات ابزار

ابعاد 10*10*10 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 200 گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

پرفروش ترین انواع کف شور

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *