20 مدل بهترین تب سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی

فهرست مطالب نمایش

بهترین مارک تب سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی (ترمومتر لیزری) کدام است؟ موضوع این مطلب معرفی برترین برندهای سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی در بازار است، بسته به کار یا نیاز خود در شرایط خاص می توانید از بهترین تب سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی استفاده کنید. بنابراین امکانات مختلفی برای این منظور ایجاد شده است.

دماسنج های وجود دارد که دما را نشان می دهد و علاوه بر دماسنج های تماسی ، دماسنج های غیر تماسی نیز جایگاه ویژه ای دارند. این دماسنجها با نزدیک شدن به محل مورد نظر ، دما را اندازه گیری می کنند. از سوی دیگر ، به دلیل نیاز امروز به مبارزه با ویروس کرونا و نیاز به اجتناب از تماس با سطح بدن ، نیاز به این دستگاه بیش از پیش احساس می شود.

بسیاری از شرکت ها هستند که هنگام ورود دمای بدن کارکنان خود را با این دستگاه اندازه گیری می کنند. استفاده از این دستگاه به انتشار ویروس و حفظ ایمنی و سلامت محیط کمک می کند.

شرایطی پیش می آید که نیاز به دماسنج های غیر تماسی مهم خواهد بود ، مانند کار در آزمایشگاه ها ، بیمارستان ها ، کنترل ورودی مراکز خرید یا مراکز اجتماعی ، کنترل ورود خودروها و کار در مراکز صنعتی. به همین دلیل ، تهیه و استفاده از بهترین تب سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی بسیار مهم خواهد بود. این دماسنج برای اندازه گیری دمای موجود زنده یا بخشی از یک ساز یا جزء استفاده می شود.

تب سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی چیست؟

تب سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی بدون تماس با بدنه بسیار ضروری شده است. به عنوان مثال ، با اندازه گیری دمای بدنه موتور ، هم در مراحل تولید و کنترل کیفیت و هم در حین استفاده ، می توان از نقص های احتمالی دستگاه مطلع شد. و او اقدامات لازم را برای رفع این نقص انجام داد.

اندازه گیری دما روشی برای تشخیص طیف مادون قرمز است که توسط جسم وارد دستگاه می شود. از نور لیزر برای تعیین محل اندازه گیری دما استفاده می شود ، که باعث شده برخی به اشتباه این نوع دستگاه را نوعی لیزر بنامند.

بهترین مارک ترمومتر لیزری

بهترین مارک ترمومتر لیزری

  • مستک
  • فلوک
  • بنتک

ترمومتر لیزری مارک بنتک

بنتک Benetech ، مستقر در شهر صنعتی شنژن ، چین ، تولید کننده دستگاه های اندازه گیری صنعتی دیجیتال در زمینه آزمایشات فیزیکی و بازرسی و شرایط محیطی است. بنتک محصولات خود را به بیش از 70 کشور جهان صادر می کند.

محصولات این شرکت شامل بهترین تب سنج دیجیتالی ، دیتا لاگر ، رطوبت سنج ، صدا سنج ، باد سنج ، ضخامت سنج و کالیپر اولتراسونیک است. محصولات این شرکت در صنعت ایران مانند نیروگاهها ، صنایع فرآوری ، صنایع غذایی و آزمایشگاههای مرکزی به دلیل کیفیت بالا و مقرون به صرفه مورد استقبال گسترده قرار گرفته است.

ترمومتر لیزری مارک مستک

برند مستک Mastech یکی از مشهورترین شرکت ها در زمینه ابزار دقیق و ابزار اندازه گیری است. این شرکت از سال 1998 فعالیت اصلی خود را به طور جدی آغاز کرده و موفق بوده است.

از جمله مهمترین محصولات این شرکت می توان به انواع تسترهای تنسور ، LCR متر ، آشکارساز ولت متر و نقشه بردار ، دستگاه اندازه گیری شدت نور و سایر مولتی مترها اشاره کرد.

ترمومتر لیزری مارک فلوک

برند فلوک Flock در ایالات متحده در سال 1948 تأسیس شد و سهم قابل توجهی از بازار در صنعت ، برق ، دما ، کنترل محیط زیست ، کالیبراسیون و دارو را به دست آورد.

به عنوان پیشرو در زمینه تجهیزات الکتریکی و صنعتی ، نام تجاری Flock اکنون در سراسر جهان در حال گسترش است و در هوافضا ، مخابرات ، برق ، گاز و غیره استفاده می شود. صنعت. برد دیجیتال پیشرفته ، دقت بالا و محفظه محکم و مقاوم در برابر ضربه از جمله ویژگی های کلیدی محصولات این شرکت بزرگ آمریکایی است.

راهنمای خرید ترمومتر لیزری

راهنمای خرید ترمومتر لیزری

تب سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی ترمومتر لیزری چه کاربردی دارد؟

  • دماسنج ها کاربردهای زیادی دارند و در آشپزی ، پزشکی ، ساختمان سازی ، محیط های مکانیکی و صنعتی و خطرناک استفاده می شوند.
  • به عنوان مثال ، دیجیتالی لیزری غیر تماسی ترمومتر لیزری برای اندازه گیری دمای بدن کودکان بسیار ایده آل است و کافی است آن را نزدیک پیشانی کودک قرار دهید.
  • همچنین در آشپزخانه بدانید که آیا دمای ظرف شما به دمای پخت مطلوب رسیده است یا خیر ، شما می تواند از این ابزار استفاده کند.
  • لازم به ذکر است که در مکانیک شناخت عملکرد مناسب قسمتهای مختلف خودرو و همچنین اندازه گیری دمای سطوح غیر قابل لمس و خطرناک می تواند انتخاب مناسبی باشد.
  • امکان لمی تمام سطوح وجود ندارد. یکی از این سطوح ، تابلوهای برق ، تیرهای برق و … است که می توان دمای دقیق آنها را با دماسنج به طور دقیق اندازه گیری کرد.
  • همچنین می توانید از دماسنج لیزری استفاده کنید تا متوجه شوید کدام قسمت از خانه به خوبی عایق بندی نشده است. همانطور که گفته شد ، این دماسنج یک دستگاه همه کاره است.

نکات مهم برای خرید تب سنج دیجیتالی لیزری غیر تماسی ترمومتر لیزری

وزن ترمومتر لیزری

اولین نکته هنگام خرید دماسنج توجه به وزن و اندازه محصول است. به یاد داشته باشید که این مدل های دماسنج ، اگرچه در فناوری جدیدتر هستند ، اما هنوز به صورت دستی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین ، بهتر است از نظر وزن و اندازه برای استفاده راحت تر طراحی شود.

دقت اندازه گیری

نکته دوم هنگام انتخاب دماسنج توجه به دقت اندازه گیری آن است. شاید برای شما جالب باشد ، اما با یک دماسنج ، علاوه بر دمای بدن انسان ، می توانید دمای ظرف غذا ، عایق درها و پنجره ها ، دمای تلویزیون ، یخچال و بدون اتصال به آنها را اندازه گیری کنید. به

محدوده‌ دمایی

اکثر مدلهای این دستگاه دمای زیر منفی 50 درجه سانتیگراد تا بیش از 500 درجه سانتیگراد یا منفی 58 درجه سانتیگراد تا 932 درجه فارنهایت را حفظ می کنند.

اما مدل های گران قیمت نیز وجود دارد که می توانند تا 1000 درجه سانتیگراد اندازه گیری کنند. هنگام خرید ، حتماً به نوع استفاده توجه کنید ، زیرا برای خرید نوع خانگی نیازی به هزینه زیادی ندارید.

راهنمای خرید ترمومتر لیزری

سازوکار آسان

شکی نیست که استفاده از این دماسنج ها بسیار راحت است ، کافی است دما را اندازه گیری کنید ، دکمه را فشار دهید. اما اگر برای شما مهم است که دماسنج شما به گونه ای باشد که بتوانید آن را به راحتی در کیف ابزار خود قرار دهید یا به کمربند خود وصل کنید تا بتوانید در مواقع ضروری به راحتی از آن استفاده کنید ، این عامل را نیز در نظر بگیرید.

قابلیت انتشار

نسبت انرژی ساطع شده از یک جسم به انرژی ساطع شده از یک جسم سیاه در همان دما را توان تابشی می نامند. محدوده انتشار از 0 تا 1 است. جسم سیاه توانایی انتشار 1 را دارد.

اکثر آنها دارای قابلیت انتشار ثابت برای اندازه گیری دقیق دما هستند. برخی دیگر دارای دماسنج های مناسب برای اندازه گیری سطوح براق و شفاف هستند که با تابش آنها سازگار و گران است.

واحد اندازه گیری دما

نکته بعدی که هنگام انتخاب و خرید دماسنج بسیار مهم است توجه به واحد دمای دستگاه است. اکثر دماسنج های جدید می توانند دمای صفحه را در فارنهایت و سانتیگراد اندازه گیری کنند. این انتخاب ماست ؛ اما توجه داشته باشید که اکثر دماسنج ها می توانند خود واحد دما را تنظیم کنند.

منبع تغذیه

اکثر دماسنج ها با باتری اتوماتیک یا قلم و حتی کتابی کار می کنند. با این حال ، مدل هایی در بازار وجود دارد که می توان آنها را با باتری های قابل شارژ استفاده کرد. انتخاب در این زمینه بستگی به نظر شما دارد.

خاموش شدن خودکار

اگر دماسنج شما این ویژگی را داشته باشد بسیار عالی است. به این ترتیب شما به طور کامل از فکر از دست ندادن باتری استفاده شده در ساختار دستگاه خلاص خواهید شد. اکثر دماسنج های دارای این عملکرد پس از 10 تا 15 ثانیه استفاده به طور خودکار خاموش می شوند.

لیست قیمت روز ترمومتر لیزری قیمت امروز (آپدیت)

1. ترمومتر لیزری اچ کو مدل WDKL-EWQ-001

ترمومتر لیزری اچ کو مدل WDKL-EWQ-001

اصولا بهترین تب سنج دیجیتالی دقیق نیستند ولی با اینکه جز ارزون ترین ها است دقیقه و با دماسنج جیوه ای یک دما را نشان می دهدالبته در فروش شگفت انگیز مناسب است. به صورت عادی ارزش خرید دارد.

کالای دریافتی در قسمت های مختلف با فیلم و عکس های سایت مغایرت داشت ، نوشته روی دستگاه ، جای انگشت روی دستگاه و… رنگ کالای ارسالی با رنگ انتخابی من مغایرت داشت

ترمومتر لیزری چیست؟

البته از نظر بنده اهمیت نداشت. بسته بندی مشخص بود قبلا باز شده و احتمالا مرجوع شده. دستگاه در جعبه رها شده بود بدون هیچ کاور یا نگه دارنده ای.

قیمت این دستگاه در سایت های مشابه از ۲۵۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان زده شده که احتمالا کالایی که برای من با قیمت ۴۰۰ تومان ارسال شده همان ۲۵۰ تومان هست.

دمای زیر صفر رو نمایش نداد و دائم آلارن خیلی کن نمایش داد ولی برای رنج بالای صفر بد نبود.فقط کالیبره کردنش یکم سخت بود

کاربری اصلی این دستگاه بهترین تب سنج دیجیتالی (پزشکی) و البته حالت دومی هم برای اشیاء داره که دامنه سنجش اون هم در راهنما ذکر نشده اما تست کردم بین صفر تا 98 جواب داد.

بهترین تب سنج

من این دستگاه رو تو شگفت انگیز خریدم. رنگ سفید ولی چیزی که برام فرستادن دورش طوسی بود که خب من خیلی خوشحالم و به نظرم زیباست. به راحتی درجه رو مشخص مسکنه. یه حالت surface هم داره که حیلی جالبه. در کل راضیم

بهترین تب سنج دیجیتالی ما دستگاه المانی هم داریم ولی تفاوتی با این نداره در صورتیکه قیمت اون ۱۰ برابر این هست

من ۲ تا سفید خریدم کیفیت خوبی داشت ولی یک عدد بنفش خریدم و جنس فیک فرستاذه بودند که عودت دادم

بهترین مارک تب سنج

من فروشنده رو سبز گستران انتخاب کرده بودم سفارش من بنفش رنگ بود که بجاش خاکستری فرستادن باتری توش رو هم برداشته بودن

پلمپ بودن محصول و قسمت هایی از جعبه پاره شده بود و معلوم بود قبلا استفاده شده ونو نیست. این کار اصلا درست واخلاقی نیست

بسیار خوب است من با چند دستگاه دیگر در مطب دکتر تست کردم درجه درست بود

بهترین برند تب سنج

دستگاه خوبی به نظر می رسد و کیفیت قابل قبولی دارد و کار با این دستگاه بسیار راحته البته مشخص نیست چرا قیمت این کالا در رنگهای مختلف این میزان نوسان و تفاوت داره ؟!

بیشتر از ۴۰۰ هزار تومان فکر نمیکنم ارزش خرید داشته باشه نقطه ضعفش هم نداشتن دفترچه راهنمای فارسی و بسته بندی ضعیف کالا و پلمپ نبودن کالا بود مطمئنا قبلا پک باز شده بود

مشخصات ابزار

وزن 140 گرم
نوع لیزر مادون قرمز
دامنه اندازه گیری 32-42.9 درجه سانتی‌گراد
دقت 0.2c
باتری دارد
قابلیت خاموش شدن خودکار دارد
سایر توضیحات – دو عدد باتری 1.5 ولت
– دارای صفحه نمایش در ابعاد 3×4 سانتی‌متر
– سبک و قابل حمل
– قابلیت نگه داشتن اطلاعات
– قابلیت انتخاب ℃ / ℉

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. ترمومتر لیزری بلانت بیرد مدل DN-997

ترمومتر لیزری بلانت بیرد مدل DN-997

من در شگفت انگیز سفارش دادم،بسیار سریع در ۳_۴ روز برام اوردن، دستگاه خوبی است و بسیار سریع دما را اندازه گیری میکنه و کلید خاموش روشن نداره و خودکار خاموش میشه..من امروز روز اولی است که استفاده میکنم و راضی هستم.

دستگاه خوبیه. برای من باطری هم موجود بود در جعبه. خیلی سریع دما رو نشون میده. هم بدن هم محیط یا جسم. ولی دقتش رو مطمئن نیستم چون با بهترین تب سنج دیجیتالی زیر زبانی تقریبا نیم درجه اختلاف داشت.

تو فروش ویژه با یه قیمت خیلی عالی خریدم دقتش عالیه مود دمای بدن و دمای محیط داره که بازه ی دمای محیطش از صفر تا ۱۰۰ درجه س

تب سنج بزرگسالان

تب سنج مناسبی با توجه به قیمت پرداختی می باشد که با تست دما دقت خوبی دارد، خوشدست است، بسته بندی تعریفی ندارد و جای دو باطری در محل بسته بندی خالی است. در مجموع کار راه انداز می باشد و در شگفت انگیز خریدش توصیه می شود.

خیلی خوبه ، دما رو بسته به نرمال یا غیر نرمال بودن با یک طیف رنگ نشون میده. طبیعی سبز ، کمی بالا زرد و خیلی بالا قرمز ، تو شگفت انگیز خریدم و راضی ام کامل

بهترین تب سنج دیجیتالی کارآیی لازم به نحوی که اطمینان آور باشد ندارد اصولاً وسیله خیلی ضروری برای مصارف خانگی نیست لذا من حیث المجموع ارزش خرید ندارد

برند تب سنج

با جیوه ای مقایسه کردم بسیار دقیق بود الان ۶ ماهی هست که خریدم و استفاده میکنم و به مشکلی نخورده

من با توجه به نظرات کاربران خرید کردم فکر میکردم که درسته و خوب نشون میده ولی ظاهرا روی دمای عادی بدن تنظیمه و‌حدود دمای بدنو‌درست نشون میده ولی بعد از مدتی که بچم تب کرد و داغ بود هرچی با این دستگاه گرفتم دیدم

همون دمای نرمال قبل را نشون میده در صورتی که با تب سنج دیگه دو سه درجه بالاتر بود و بچه هم واقعا تب داشت لطفا دوستان در دمای تب تست کنن الانم که مدت مرجوعیش گذشته و یه تب سنج خراب بدون استفاده رو دستم مونده

تب سنج دیجی کالا

از دقت قابل قبولی برخوردار است. البته در فروش شگفت انگیز ارزنده است. کاملا دقیقه من تست کردم و به همین دلیل است که توصیه میکنم در شگفت انگیز بخرین

بنظرم از کیفیت خوبی برخوردار باشد، کار کردن باهاش هم خیلی راحت است تشکر

دستگاه خوبیه من با دماسنج دیجیتالی تماسی و یه ترمومتر فروسرخ دیگه تست کردم نتیجه هاش با اونا یکی و حتی بهتر بود. لازمه یادآوری کنم این دستگاه هیچ اشعه ای ساطع نمیکنه

قیمت روز تب سنج

فقط امواج فروسرخ ساطع شده از اجسام رو دریافت میکنه و برخلاف اسمش هیچ ربطی به لیزر ندارد و اسم خارجی IR ترمومتر هستش. باطری های روی دستگاه رو استفاده نکنین و یه جفت باطری نو بندازید.

با سلام ترمومتر خوبیه اما جعبه پلمپ نبود و باتری های نیم قلمی همراه دستگاه نبود!اما در کل خیلی خوبه…

توصیه میکنم به نسبت قیمتش مناسب بود تو تخفیف خیلی زشت بود که باطری ها از داخل بسته برداشته شده بود

تب سنج چه مارکی بخرم؟

در شگفت انگیز خریداری کردم و به نظرم هم دقیق بود و هم خوش دست ارزش خرید داره فقط دو تا باطری و نداشت

دو باتری نیمه قلمی آلکالاین انداختم و به راحتی فعال شد. دو حالت محیط و بدن داره که در حالت بدن با حدود ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتر فاصله، بهترین تب سنج دیجیتالی رو روبروی پیشانی بگیرین و تریگر (دکمه تفنگی) رو فشار بدید، سریعاً دما رو نشون میده. کارایی مناسبی داره؛ ولی واقعاً اینا با قیمت شگفت‌انگیز هم اینقدر نمی ارزن.

مشخصات ابزار

وزن 115 گرم
نوع لیزر مادون قرمز
دامنه اندازه گیری 32-42.9 درجه سانتی‌گراد
دقت 0.3c
باتری ندارد
قابلیت خاموش شدن خودکار دارد
سایر توضیحات – دارای صفحه نمایش در ابعاد 3×4 سانتی‌متر
– سبک و قابل حمل

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. ترمومتر لیزری یونی تی مدل UT305H (پرفروش ترین مدل)

بهترین مارک تب سنج لیزری

دوستان خواهش میکنم دقت کنید این وسیله هر چند از نظر دمایی محدوده ی بدن انسان رو پوشش میده ولی تحت هیچ شرایطی برای کنترل دمای بدن ازش استفاده نکنید چرا که بسیار بسیار خطرناکه دماسنج های لیزری مخصوص تب سنجی اتیکت های مخصوص به خودشون رو دارن

در پاسخ به دوستی که گفتن این دماسنج برای اندازه گیری دمای بدن مناسب نیست اولا باید بگم که امواج مادون قرمز هیچ ضرری برای بدن ندارن دوما همانطور که در کلیپ مربوط به تب سنج اشاره شده

این دستگاه برای اندازه گیری تب طراحی شده و مجوزها رو هم در چین داره اگر مدل دستگاه رو در اینترنت به انگلیسی سرچ کنید می بینید دقیقا برای اندازه گیری دمای بدن انسان ساخته شده

بهترین تب سنج دیجیتالی

با توجه به چند خرید از دیجی کالا، از خریده ایم و نحوه عملکرد دیجی کالا بخصوص در شرایط فعلی بازار کاملا راضی هستم.

تو این روزهای کرونایی بخصوص واسه افرادی که مشاغل پر رفت وآمد دارند لازمه

بنده قبل از خرید محصول رو در سایت های خارجی چک کردم، یکی از برندهای معتبره که قیمتش از محصولات دیگه بالاتر بود، جالب اینه که تو شگفت انگیز از قیمت ارزی خارجی ارزونتر بود، من که راضیم.

بهترین برند تب سنج دیجیتال

دوستان این نکته لازمه چون خیلی ها دارن دماسنج می فروشند بجای تب سنج. محدوده تب سنج دمای بدن یعنی بین 35 تا 42،میاشد ولذا دقتش باید زیاد باشه چون یک دهم ها مهم می باشد دقت معمولا +_ یک دهم است ولی دماسنج برای محیط خاصی و متفاوت از منفی 40 تا مثبت 700 درجه می باشد

دقتش بهمین دلیل یک درجه است نه یک دهم بنابراین کمکی به انسان نمیکنه چون اشتباه یک درجه خیلی خطرناکه. وگرنه مادون قرمز ضرری نداره هر دو از متادون استفاده می کنند دقت کنید موقع خرید دماسنج محیط لیزری نخرید

نی نی سایت

صفحه lcd سیاه بود طوری که اصلا اعداد دیده نمیشد، دو تا باتری کتابی نو خریدم چون شک کردم ایراد از باتری باشه ولی فرقی نکرد. مجبور شدم مرجوع کنم ، برای محل کارم نیاز مبرم داشتم و قیمت شگفت را هم از دست دادم. ولی دیجی خان هنوز راضیم ازت.

خیلی خوبه، بهترین تب سنج دیجیتالی نه دماسنج چون دماهای خیلی بالا و خیلی پایین رو نمیتونه اندازه بگیره تنها ایرادی که از نظره من داره اینکه جا زدن باطریش کمی سخته! راستی دماها رو دقیق اندازه میگیره..

بدنه محکمی داره، سریع هستش و دقت برای استفاده روزانه کاملا رضایت بخش هستش

دماسنج دیجیتال

سلام . وسیله خوب و کاربردی هست با استفاده آسان پیشنهاد میکنم حتما تهیه کنید .فقط بحث دقت و کالیبره هست که تست نکردم

دوستان من این محصول رو دو ماه میشه دارم استفاده میکنم خیلی عالی و کاربردی هستش و پیشنهاد میکنم برای خریدش.

کیفیت ساخت خوب – دقت اندازه گیری خوب – دارای چراغ سبز و قرمز جهت نشان دادن حالت نرمال و یا تب دار

تو پیشنهاد شگفت انگیز خریدم که ارزش خرید بالایی داشت، از لحاظ کیفیت و جنس بدنه به نظر خوب میاد، البته من دو هفتس که خریدم، و زیاد نمیتونم نظر دقیقی بدم اما تو این مدت راضی بودم و اندازه گیری دقیقی رو ازش دیدم

نوع تب سنج

با این دلار و این وضع موجود باید به جنس های لول پایین عادت کرد، متاسفانه همان درصد خطای پایینی هم که دارد باعث گمراه کردنتان می شود ،پارسال با این پول بیورر میتونستی بگیری الان از اینا، یکی از دکمه ها هم دکوریه

عملکرد دقیق و پایدار با میزان خطای کم. این دستگاه فقط جهت اندازه‌گیری دمای بدن کالیبره شده و در برای سنجش دمای محیط‌های مختلف کاربردی ندارد.

تب سنج پیشانی دیجی کالا

با سلام من دستگاه رو از دیجی خریدم و امروز به دستم رسید استفاده اولیه از رضایت بخش بود و کیفیت ساختش هم خوبه انشاالله که همینطور هم بمونه در آینده برای استفاده تو خونه خریدم ضمنا درصد خطایی هم نداشت چون من یکی دیگه داشتم البته برند دیگه اندازه گیریشون مثل هم بود توصیه می کنم بخرید

دستگاه خیلی خوب و با کیفیتی هست. با یه برند خیلی بهتر از این همزمان استفاده کردم که فقط یک دهم درجه اختلاف داشت. درجه تب این دستگاه روی ۳۷.۵ تنظیم شده.

و از این درجه به بالا آلارم قرمز رنگ میده فقط ای کاش اندازه گیری محیط هم داشت. این کالا چینی است. باطریشم کتابی هست. بصورت خودکار بعد از چند ثانیه خاموش میشه

چه مارکی خوبه

سلام ‌ یک سوال داشتم وقتی Lo روی صفحه نمایش میاد و دیگه به تب سنج برنمیگرده که بخوام تب رو اندازه بگیرم .چیکار باید کرد ؟ وقتی هم دکمه اصلی بهترین تب سنج دیجیتالی رو نگه داریم scan میاد من خیلی از کارکردش راضی نیستم .متوجه عملکردش نشدم . کسی میتونه کمک کنه؟؟

با سلام این ترمومتر عدد دقیقی نشون نمیده و در عرض یک دقیقه دو عدد مختلف نشون میده.میخواستم از گارانتیش استفاده کنم یا اینکه حداقل تلفنی با شرکتش صحبت کنم

ترمومتر لیزری یونی تی مدل UT305H

مشخصات ابزار

وزن 185 گرم
نوع لیزر مادون قرمز
دامنه اندازه گیری 32-42.9 درجه سانتی‌گراد
دقت 0.3c
باتری دارد
سایر توضیحات توضیحات باتری: دارای باتری قدرت 9 ولت (6F22)
قابلیت خاموش شدن خودکار: دارد
– دارای صفحه نمایش در ابعاد 3×3 سانتی‌متر
– سبک و قابل حمل
– قابلیت نگه داشتن اطلاعات
– قابلیت انتخاب ℃ / ℉

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. ترمومتر لیزری بنتک مدل GM321

ترمومتر لیزری بنتک مدل GM321

مشخصات ابزار

وزن 115 گرم
دقت اندازه‌گیری 1.5٪ ±
دامنه اندازه گیری 50- تا 380 درجه سانتیگراد
نوع سنجش دما
باتری دارد
نمایشگر دارد
سایر توضیحات -وضوح تصویر: 0.1 ℃ / ℉
-زمان پاسخگویی : 500ms
-طول موج: 8-14 μm
-انتخاب اشاره گر هدف لیزری
-قابلیت روشن / خاموش کردن نور پس زمینه
-قابلیت تنظیم ضریب تابش
-منبع تغذیه: باتری 2 * 1.5V AAA

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. ترمومتر لیزری بنتک مدل GM550

ترمومتر لیزری بنتک مدل GM550

مشخصات ابزار

وزن 130 گرم
نوع لیزر مادون قرمز
دامنه اندازه گیری (℉1022~58-) ℃550 ∼ 50-
دقت ±1.5 درجه سانتی گراد
باتری دارد
توضیحات باتری باتری 9V کتابی
سایر توضیحات قابلیت خاموش شدن خودکار: دارد
دارای نور صفحه نمایش
دارای Emissivity (تابش) از پیش تعیین شده 0.95
نمایش دما به صورت سانتی گراد و فارنهایت
قابلیت خاموش و روشن کردن نشانگر لیزر دماسنج
نسبت D:S برابر با12:1

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. ترمومتر لیزری بیگ هلثی مدل HZK-801

ترمومتر لیزری بیگ هلثی مدل HZK-801

مشخصات ابزار

وزن 100 گرم
دامنه اندازه گیری 34-42.9 درجه سانتی گراد
دقت ±0.3 درجه سانتی گراد
توضیحات باتری DC3V
سایر توضیحات قابلیت خاموش شدن خودکار: دارد
اقلام همراه: دفترچه راهنما
– فاصبه اندازه گیری 3 تا 5 سانتی متر
– صفحه دیجیتالی
– ذخیره 32 حالت در حافظه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. ترمومتر لیزری تکنو مدل E300

ترمومتر لیزری تکنو مدل E300

مشخصات ابزار

وزن 50 گرم
دامنه اندازه گیری ℃ 32-43
دقت 0.1
قابلیت خاموش شدن خودکار دارد
سایر توضیحات برند: تکنو
مدل: E300
نحوه سنجش:
اندازه گیری بدون نیاز به تماس(غیر تماسی)
نمایش دما به صورت سانتی گراد و فارن هایت
دقت اندازه گیری: ℃ 0.1
فاصله اندازه گیری: 5 – 3 cm
دامنه اندازه گیری بدن: ℃ 32-43
محدوده اندازه گیری سطح: ℃100 – 0
عملکرد: باطری قابل تعویض
نوع باطری : دو باطری نیم قلمی
خاموشی خودکار: بعد از 15 ثانیه
سایز: 155 x39x40.5mm
وزن خالص: 82 گرم (شامل باتری نیست)

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. ترمومتر لیزری دیجیتال بنتک مدل GM700

ترمومتر لیزری دیجیتال بنتک مدل GM700

مشخصات ابزار

وزن 147 گرم
نوع لیزر اینفرارد
دامنه اندازه گیری 50- تا 700+ درجه سانتیگراد
دقت ±1.5% ℃
توضیحات باتری باطری 9 ولت
قابلیت خاموش شدن خودکار دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. ترمومتر لیزری دیجیتال بنتک مدل GM900

ترمومتر لیزری دیجیتال بنتک مدل GM900

مشخصات ابزار

وزن 147 گرم
دامنه اندازه گیری ‎-50 ~ 900 ℃
دقت ±1.5% ℃
توضیحات باتری باتری قلمی- 9 ولت
قابلیت خاموش شدن خودکار دارد
سایر مشخصات زمان پاسخ‏:‏ 500ms
طول موج 8‎-14 μm
قابلیت خواندن داده های آماری
دارای هشدار درجه حرارت بالا یا پایین
℃/℉ انتخاب ضریب دمایی
قابلیت ذخیره داده ها
قابلیت انتخاب اشاره گر هدف لیزری
قابلیت خاموش و روشن کردن نور پس زمینه صفحه نمایش
قابلیت خاموش شدن بصورت اتوماتیک
نشانگر شارژ باطری

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. ترمومتر لیزری سنیت مدل SNT320

ترمومتر لیزری سنیت مدل SNT320

مشخصات ابزار

وزن 165 گرم
نوع لیزر لیزر نیمه هادی با نور قرمز
دامنه اندازه گیری 50 – تا 380 + درجه سلسیوس
دقت 0.1 درجه سانتیگراد
توضیحات باتری باتری کتابی 9 ولت
قابلیت خاموش شدن خودکار دارد
سایر مشخصات نسبت نقطه ای فاصله 12:1
قابلیت تکرار : %1.5 +/-
نشانگر لیزری نقطه هدف اندازه گیری
نور پس زمینه صفحه نمایش

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. ترمومتر لیزری صنعتی بنتک مدل GM550E

ترمومتر لیزری صنعتی بنتک مدل GM550E

مشخصات ابزار

وزن 147 گرم
دامنه اندازه گیری (℉1022~58-) ℃550 ∼ 50
دقت ℃1.5±
توضیحات باتری قلمی
قابلیت خاموش شدن خودکار دارد
سایر مشخصات -قابلیت اندازه گیری مینیمم، ماکسیمم، میانگین، انحراف معیار

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. ترمومتر لیزری فلوک مدل 59max

ترمومتر لیزری فلوک مدل 59max

مشخصات ابزار

وزن 150 گرم
دامنه اندازه گیری -30…350
باتری دارد
قابلیت خاموش شدن خودکار دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. ترمومتر لیزری کیو کیو زد ام مدل TF600

ترمومتر لیزری کیو کیو زد ام مدل TF400

مشخصات ابزار

وزن 120 گرم
دامنه اندازه گیری 32 تا 45 درجه سانتی گراد
دقت 0.1 ℃
باتری دارد
سایر توضیحات نمایش دما به صورت سانتی گراد و فارن هایت
فاصله اندازه گیری: 5 – 3 cm
خاموشی خودکار: بعد از 15 ثانیه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. ترمومتر لیزری لوترون مدل TM-958

ترمومتر لیزری لوترون مدل TM-958

مشخصات ابزار

وزن 140 گرم
دامنه اندازه گیری ℃30- تا ℃300 سانتی گراد
دقت ℃0/05
توضیحات باتری باطری قلمی 9 ولت
سایر توضیحات قابلیت خاموش شدن خودکار: دارد
کیف حمل دستگاه
دارای لیزر نشانگر قابل تظیم
ثابت نگهدارنده اتوماتیک صفحه نمایش
قابلیت تنظیم کانون سنجش

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. ترمومتر لیزری مدل GM-320

ترمومتر لیزری مدل GM-320

مشخصات ابزار

وزن 130 گرم
ابعاد 14x8x3 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. ترمومتر لیزری مستک مدل MS6531C

ترمومتر لیزری مستک مدل MS6531C

مشخصات ابزار

وزن 230 گرم
دامنه اندازه گیری از منفی 40 درجه سانتی گراد تا 800 درجه سانتی گراد
توضیحات باتری باطری کتابی 9 ولت
سایر توضیحات قابلیت اندازه گیری با پراب از منفی 60 درجه سانتی گراد تا 1080 درجه سانتی گراد
اقلام همراه کیف حمل – باطری – دفترچه راهنما

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

18. ترمومتر ليزري وینتکت مدل WT-320

ترمومتر ليزري وینتکت مدل WT-320

مشخصات ابزار

وزن 150 گرم
دامنه اندازه گیری -50 ~ 380℃ (-58~716℉)
دقت ±1.5℃
باتری دارد
سایر توضیحات قابلیت خاموش شدن خودکار: دارد
قابلیت هلد دما روی صفحه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

19. ترمومتر ليزري وینتکت مدل WT550

ترمومتر ليزري وینتکت مدل WT550

مشخصات ابزار

وزن 147 گرم
دامنه اندازه گیری (℉1022~58-) ℃550 ∼ 50
دقت ℃1.5±
باتری دارد
سایر توضیحات توضیحات باتری: قلمی
قابلیت خاموش شدن خودکار: دارد
اقلام همراه: جعبه حمل ، باتری
-قابلیت اندازه گیری مینیمم، ماکسیمم، میانگین، انحراف معیار

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

20. دماسنج ترمومتر لیزری مدل GM-320

دماسنج ترمومتر لیزری مدل GM-320

مشخصات ابزار

وزن 114 گرم
دامنه اندازه گیری -50 ~ 400℃ (-58~752℉)
دقت ±1.5℃
باتری دارد
سایر توضیحات توضیحات باتری: دارای دو عدد باتری نیم قلم
قابلیت خاموش شدن خودکار: ندارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین ترمومتر لیزری

سوالات متداول

بهترین تب سنج دیجیتالی

دقت دماسنج مادون قرمز چقدر است؟

مطالعات مختلف نشان داده است که دماسنج های مادون قرمز به اندازه دماسنج های سنتی از دقت بالایی برخوردار هستند ، به ویژه آنهایی که متخصصان برای اندازه گیری دمای بدن بیمار به آن اعتماد دارند.

در مطالعه اخیر ، دمای بدن 450 کودک دو ساله و کوچکتر در بیمارستان با استفاده از دماسنج سنتی و دماسنج مادون قرمز اندازه گیری شد. نتایج نشان می دهد تنها اختلاف دمای حدود 0.03 درجه سانتیگراد بین دو دماسنج وجود دارد.

تفاوت ترمومتر لیزری پزشکی و صنعتی چیست؟

ترمومتر های لیزری صنعتی مانند ترمومتر پزشکی عمل می کنند. در واقع همه اجسام اطراف ما تابش مادون قرمز را منتشر می کنند که مقدار و شدت آن متناسب با دمای بدن است. این دستگاهها برای جمع آوری و سپس پردازش اشعه مادون قرمز ساطع شده از جسمی طراحی شده اند که دمای آن باید بر حسب درجه سانتیگراد و فارنهایت اندازه گیری شود.

این دماسنج ها بصورت غیر تماسی طراحی شده اند تا بتوان از آنها در محیط های خطرناک و همچنین غیرقابل دسترسی استفاده کرد. به عنوان مثال ، برای اندازه گیری دمای قسمت های مختلف خودرو و درک نحوه عملکرد صحیح آن ، این دستگاه یک ابزار حرفه ای و موثر است.

اگر بخواهیم تفاوت معنی داری بین این دماسنج ها و نوع طبی را مقایسه کرده و متوجه شویم. باید گفت که تنها تفاوت در محدوده دما است. اما عملکرد آنها کاملاً شبیه یکدیگر است. در واقع نوع صنعتی این دماسنجها دمای زیر منفی 50 درجه سانتیگراد تا بیش از 500 درجه سانتیگراد و در برخی مدلهای خاص تا 1000 درجه سانتیگراد را نشان داده و در واقع حفظ می کند. اما نوع پزشکی دمای 32 تا 42 درجه را نشان می دهد و نمی توان از آن برای اندازه گیری دمای اتاق و سایر اجسام استفاده کرد.

اگر بخواهیم تفاوت ترمومتر لیزری پزشکی و صنعتی مقایسه و بررسی کنیم. باید گفت، تنها تفاوت آنها در محدوده دمایی است. اما عملکرد آنها کاملا مشابه یکدیگر می باشد. در واقع نوع صنعتی این دماسنجها، دماهای پایین تر از منفی ۵۰ درجه‌ سانتی‌گراد تا بیش‌تر از ۵۰۰ درجه‌ سانتی‌گراد و در بعضی مدل های خاص تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد را نشان داده و در واقع پشتیبانی می کنند.

اما نوع ترمومتر پزشکی دمای ۳۲ تا ۴۲ درجه را نشان می دهند و قابل استفاده برای اندازه گیری دمای اتاق و سایر اجسام را ندارند.

نحوه‌ی کار با ترمومتر لیزری به چه صورت است؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه راهنمای استفاده از ترمومتر لیزری را شرح دهیم میتوانیم به سه بخش تقسیم کنیم که عبارت اند از:

روشن کردن

بیشتر دماسنج های مادون قرمز با باتری کار می کنند. برخی با باتری AA و برخی دیگر با باتری AAA یا 9V کار می کنند. برخی دیگر از دماسنج های مادون قرمز از باتری های لیتیوم تغذیه می کنند. استفاده از این دماسنج ها آسان است.

محفظه باتری در دسته دماسنج قرار دارد و قبل از فشار دادن دکمه روشن / خاموش باید باتری را وارد دماسنج کنید. سپس می توانید دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا دماسنج شروع به کار کند. برخی از دماسنج های بسیار خوب این گزینه را دارند که به طور خودکار خاموش شوند و بعد از 10 یا 15 ثانیه خاموش شوند.

انتخاب واحد اندازه‌ گیری

اکنون باید واحد دمای مورد نظر را انتخاب کنید. اکثر دماسنج ها بر روی فارنهایت تنظیم شده اند ، اما شما به راحتی می توانید دماسنج را روی درجه سانتیگراد تنظیم کنید. برای مشاهده نمادها و .. به مانیتور دماسنج نگاه کنید.

اندازه‌گیری دما

دماسنج را رو به جسم نگه دارید و دکمه اندازه گیری را فشار دهید. در بیشتر موارد ، خواندن دما برای 1 ثانیه یا کمتر انجام می شود و نتیجه روی صفحه LCD قابل مشاهده است.

اگر از نشانگر لیزری استفاده می کنید ، به خاطر داشته باشید که دماسنج برای اندازه گیری دقیق دما به فاصله کوتاهی از نقطه ای که دما اندازه گیری می شود نیاز دارد.

در مورد نشانگرهای لیزری دوگانه ، فاصله بین دو نقطه لیزری اغلب نقطه ای است که دماسنج دما را در آن اندازه گیری می کند. برای اطلاع دقیق از نحوه اندازه گیری دما ، حتماً به دستورالعمل های دماسنج مادون قرمز مراجعه کنید.

منبع
bikniktomsguide

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

1 دیدگاه

  1. دستتون دردنکنه مطالب کامل بود به توی انتخاب تب سنج مورد نظر کمک کرد ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *