متر دستی چی بخرم؟ (راهنمای خرید و بهترین های 1401)

بهترین مارک متر دستی نواری و نجاری کدام است؟ موضوع این مقاله معرفی برترین مدل های انواع مدل های باکفیفیت با متراژهای پرفروش در سایز های مختف است، این ابزار اندازه گیری کوچک کاربردی ترین وسیله ای است که در هر خانه ای وجود دارد.

متر دستی دارای کارکردهایی مختلفی هستند. و در  انواع مختلف اندازه گیری موجود هستند: مهندسی ، لیزری ، نواری و خیاطی و…

هنگام خرید این وسیله باید به عملکردهای متفاوت مانند گیره نگهدارنده ، قابلیت اندازه گیری در واحدهای مختلف (اینچ) ، نوع سری و … توجه کرد، این ابزار اندازه گیری باید کار برای مشاغل و حرفه های مختلف تسهیل کند.

این ابزار کارهای ساختمانی ، تجهیزات ، نجاری ، آهنگری و…. آنها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند ، بنابراین انتخاب متر مناسب برای هر کاربر بسیار مهم است.

بهترین مارک متر اندازه گیری نواری و نجاری ارزان

 • مارک نووا
 • مارک رونیکس
 • مارک دلی
 • مارک توسن
 • مارک اکتیو تولز
 • مارک کنزاکس
 • مارک بی ام آی
 • مارک واستر

راهنمای خرید بهترین انواع متر دستی

راهنمای خرید بهترین انواع متر دستی

انواع متر

شرکت تولید کننده متر های متفاوتی تولید می کند که هر کدام از آنها اهداف متفاوتی دارند. در زیر ، برای مقایسه بهتر ، متداول ترین انواع متر های دستی و کاربردهای آنها را معرفی کرده و مشخصات و ویژگی های آنها را به طور مختصر معرفی می کنیم.

 • متر لیزری
 • متر باتری دار اتوماتیک
 • چزخ متر دار
 • متر فایبرگلاس
 • متر مهندسی
 • متر دستی و متر کوچک

متر فایبر گلاس

متر های فایبرگلاس یکی از متر های مدرن است که در سالهای اخیر مورد استقبال قرار گرفته است. بدنه اصلی متر از الیاف شیشه ساخته شده است که مقاوم در برابر سایش ، مقاوم در برابر ضربه و ضد رطوبت است. کاربرد این متر تفاوت چندانی با سایر انواع روکش های فلزی و PVC ندارد. اما انعطاف پذیری بیشتر نسبت به انواع دیگر کنتورها اجازه می دهد تا از آن برای اندازه گیری مواد منعطف تر مانند گونی ، سیم ، حصار و … استفاده شود.

متر دستی فلزی

نوع دیگر ابزارهای اندازه گیری متر های فلزی است که همانطور که از نامش پیداست دارای بدنه فلزی است. عملکرد این متر تفاوت چندانی با مترهای دارای روکش PVC ندارد. جنس بدنه فلزی مقاومت ضربه ای دستگاه را افزایش می دهد و می تواند برای اندازه گیری در کارهای مختلف استفاده شود. این مترها برای کار در محیط های مرطوب مانند کارهای نصب مناسب نیستند.

متر باطری خور

متر باتری خور یک متر دیگر است که معمولاً دارای بدنه ABS است که در برابر ضربه و دوام مقاوم است. مهمترین تفاوت این متر با انواع دیگر مترها (مانند فلز ، الیاف شیشه و روکش PVC) این است که متر باتری دارای سیستم جمع آوری خودکار است و کاربر می تواند با فشار یک دکمه متر را جمع کند. مواد این متر نیز بسیار انعطاف پذیر است ، که آن را برای اندازه گیری در مقیاس بزرگ ایده آل می کند.

متر خیاطی

ساخته شده از پلاستیک نرم و کشسان. در هر دو طرف ذکر شده است که در مدل قدیمی ، یک طرف آن یک اینچ و طرف دیگر آن یک سانتی متر است و اکنون دو طرف سانتی متر بیشتر متداول است.

نکته جالب در مورد این مدل درج مقیاس چاپ شده به صورت سکه ای است ، به این معنی که اگر متر را به حالت سکه برچرخانید، ترازو همچنان به درستی نمایش داده می شود. طول این نوع متر یک و نیم سانتی متر است. یک سر فلزی در قسمت اولیه متر نصب شده است که به ثابت ماندن کمک می کند.

متر مهندسی

متناسب با شرایط استفاده و نیاز مهندسان طراحی و تولید شده است.از این نظر از نظر ظاهر با نمونه های سنتی متفاوت هستند.

بدنه از پلاستیک یا آلومینیوم ساخته شده و شامل یک دسته معمولی یا D شکل است. در مرکز متر یک دسته چرخشی ارگونومیک برای تا کردن نوار مقیاس وجود دارد.

نوارها با پارچه یا فلز پوشانده شده اند و عرض باریکی دارند. به جای قلاب در ابتدای نوار قرار دهید تا به راحتی به منبع اندازه گیری متصل شوید. اندازه معمولی دستگاه مهندسی 30 متر و 50 متر است.

متر مهندسی

متر لیزری

یک از جدیدترین مترهای موجود در بازار مترهای لیزری هستند. از نظر عملکرد ، آنها رقیبی قوی برای نوع دستی هستند ، دقیق تر و آسان برای استفاده. آنها برای مناطق بزرگ بسیار مناسب هستند.

اگر بخواهیم مسافتهای طولانی را با یک وسیله دستی اندازه گیری کنیم ، یک نفر باید سر ابزار اندازه گیری را نگه دارد و شخص دیگر آن را به موقعیت مورد نظر بکشد و با استفاده از ابزار اندازه گیری لیزری ، این کار به راحتی قابل انجام است ، یا حتی فقط یک نفره

استفاده از متر لیزری باعث صرفه جویی در وقت و نیروی کار پروژه می شود. بسته به مدل و توابع داخلی ، برخی از آنها را می توان با کمک برنامه های کاربردی مخصوص روی تلفن کنترل کرد یا برخی محاسبات ریاضی را نیز می توان انجام داد.

متر تاشو

در مقایسه با گذشته ، کاربردهای آن محدودتر است. ساخته شده از چوب یا فایبرگلاس. هنگام کار ، به قطعه کار می چسبد و مانند خط کش از آن استفاده می کند. قطعات را می توان به تعداد مورد نیاز باز کرد و در نهایت پس از اتمام کار با جزئیات مونتاژ کرد. شاید بتوان این مدل را خانواده ای بزرگ از متر نواری دانست! اندازه دو متری آن بیشتر رایج است.

متر چرخدار

برای اندازه گیری مسافت های طولانی استفاده می شود. این دستگاه دارای چرخ بزرگ و دسته ای است که کاربر می تواند به راحتی آن را گرفته و چرخ را حرکت دهد. در ابتدای پروژه ، نقطه صفر باید در ابتدای محل مورد نظر قرار گیرد. نوع قدیمی که در مدلهای دستی و دیجیتال تولید می شود ، باید تعداد دور چرخ ها را نشان دهد ، اما شمارنده روی مدلهای جدیدتر نصب شده است.

متر چرخدار هم مکانیکی و هم دیجیتالی کار می کنند. البته نوع مکانیکی ترجیح داده می شود ، زیرا نیازی به تعویض باتری ندارد و در صورت نیاز به تعمیرات ، پیچیدگی کمتری دارد. اغلب می توان آن را با متر دوچرخه تا 10 کیلومتر اندازه گیری کرد.

در برخی از مدلها ، پایه ای در کنار چرخ نصب شده است به طوری که چرخ ثابت است و هیچ مقایسه ای برای زمان استراحت یا محاسبات پیدا نمی شود. کاربرد اصلی متر چرخدار در کارگاه های ساختمانی ، مهندسی عمران ، ژئودتیک و راه سازی است. البته می توان از آن برای اندازه گیری فاصله کابل یا خط لوله نیز استفاده کرد.

راهنمای خرید انواع متر دستی

راهنمای خرید انواع متر دستی

اندازه و سایز متر

اولین و مهمترین نکته هنگام انتخاب متر حداکثر طول تیغه متر است که اندازه گیری شما را به همان اندازه محدود می کند.بنابراین طول متر را که می خواهید اندازه گیری کنید برای حداکثر ابعاد مورد نظر خود انتخاب کنید.

به عنوان مثال ، برای استفاده در خانه یا کار با جزئیات کوچک ، کمترین اندازه ها انتخاب خوبی خواهند بود زیرا تفاوت قیمت بین اندازه ها وجود دارد و می توانید هنگام خرید هوشمندتر باشید.

متداول ترین اندازه گیری های نوار شامل 2 متر ، 2 متر ، 1.5 متر ، 1.5 متر و در نهایت 2 متر است. البته اندازه های کوچکتر و بزرگتر وجود دارد ، اما در بازار سازهای ایران نادر است و این اندازه ها رایج است. و ممکن است ذکر شود در دسترس تر هستند

نکته دیگر این است که برای اندازه گیری های بیش از 3 متر معمولاً از ابزارهای اندازه گیری ساخته شده از پارچه یا فایبرگلاس یا ابزارهای اندازه گیری فلزی-مکانیکی استفاده می شود. زمین استفاده می شود.

جنس بدنه

جنس محفظه و محفظه ابزار اندازه گیری تاثیر زیادی بر نوع استفاده و البته قیمت ابزار اندازه گیری دارد.امروزه برای ساخت وسایل اندازه گیری محفظه یا اتاق بیشتر از مواد پلاستیکی استفاده می شود.

از آنجا که محفظه معمولاً از ABS یا PVC و اتصالات متصل ساخته شده است ، بدنه متر را می توان با یک روکش لاستیکی محافظت کرد که به آن متر روکش دار می گویند.

مزیت این نوع مترها این است که می توان متر را در برابر خرابی یا شکستگی دوربین یا اتاق محافظت کرد ، به همین دلیل بسیار محبوب هستند و اکثر صنعتگران این مترها را ترجیح می دهند ، زیرا به دلیل استفاده مداوم در محیط کار ، متر به احتمال زیاد ضربه می خورد

قابلیت های دیگری مثل بدنه ABS با روكش soft finish و یا بدنه پولیش شده ، مواردی از روش های تولید بدنه مترها میباشند كه حین به دست گرفتن متر به راحتی قابل حس كردن میباشند و میتواند نظر شما را به خود جلب كنند!

سایر ویژگی ها ، مانند بدنه ABS با روکش نرم یا بدنه صیقلی ، برخی از روش های تولید بدنه مترها هستند که هنگام نگه داشتن متر به راحتی احساس می شوند و می توانند توجه شما را به خود جلب کنند!

مترهای فلزی نسلی قدیمی تر از این مترها هستند ، اما چون سنگین تر هستند ، به مرور منسوخ شده اند.

راهنمای خرید انواع متر دستی

ترمز متر

متر های نواری معمولاً با یک ، دو یا سه ترمز تولید و عرضه می شوند ، ترمز متر اصلی در جلوی بدنه و در دسترس ترین نقطه بدنه متر قرار دارد و با پایین آوردن دکمه ترمز حرکت تیغه متر به طور کامل متوقف و ثابت شده است.

بسته به طراحی مترها ، ترمزهای دیگر معمولاً در زیر محفظه یا کنار متر قرار دارند که معمولاً ترمزهای ثابت یا عرضی هستند. با نگه داشتن دکمه ترمز ، انقباض تیغه متر متوقف می شود ، که برای کارگران حرفه ای در کارهای مداوم و حرفه ای بسیار مفید است.

قلاب متر

قلاب متر ، در ابتدای تیغه متر نواری از قلاب فلزی یا لاستیکی وجود دارد که نقش مهمی در اندازه گیری ها دارد و می تواند در اندازه گیری دقت و سهولت استفاده بسیار موثر باشد ، زیرا قلاب مناسب به راحتی در بخشی یا آغاز

محدوده اندازه گیری متصل است و کار کاربر را آسان می کند. در بازار ابزار ایران ، ابزارهای اندازه گیری با قلاب مغناطیسی از محبوبیت بیشتری برخوردارند زیرا به راحتی به کاربر کمک می کنند ، به ویژه در کاربردهای فلزی. البته این ویژگی هزینه متر را نیز افزایش می دهد.

تیغه متر نواری

برای اندازه گیری تیغه ها دو نکته مهم وجود دارد که هر دو به راحتی قابل تشخیص هستند: ضخامت تیغه و اندازه عرض تیغه یا عرض آن. تیغه های ضخیم معمولاً عمر طولانی تری دارند و از آنها استفاده بهتری می کنند. در مقایسه با متر ، تشخیص تیغه های ضخیم تر از باریک تر است. برای کار مداوم و حرفه ای ، ابزارهای اندازه گیری با تیغه های ضخیم تر توصیه می شود.

یک متر عرض تیغه استاندارد وجود دارد ، بنابراین برای مترهای 3 متری معمولاً عرض تیغه را می توان در 2 یا 2 میلی متر ، در 3 و 2.2 متر ، در 7 و 2 میلی متر و در 1.5 و 2 متر تولید کرد. ٢٥ و ٣٢ میلی متر می تواند عرضه شود

توجه داشته باشید که هرچه تیغه پهن تر باشد ، قیمت خرید شما بیشتر است ، بنابراین برای استفاده معمولی یا خانگی ، یک متر با تیغه باریک نیز به شما در شروع کار کمک می کند.

نوع دیگر تیغ متر؛ تیغه فلزی است که در پشت و جلو چاپ شده است ، یعنی. می تواند هم در تیغه و هم در پشت تیغه استفاده شود ، که برای مشاغلی که اندازه گیری های مکرر و سریع دارند بسیار مناسب است.

نکته دیگر در تولید ابزارهای اندازه گیری تیغه ها استفاده از روکش نایلونی روی تیغه است که خط و خش روی خطوط ایجاد نمی کند و مترهایی که تیغه آنها دارای روکش پلاستیکی است بسیار حرفه ای تر و البته قیمت بالاتری دارند.

لسیت قیمت و خرید بهترین مدل های در بازار ایران

1. متر 3 متری توسن مدل TMT-03M

متر 3 متری توسن مدل TMT-03M

انوع متر دستی

خیلی خوبه، فقط مواظب دستتان باشید، اگر بعد کشیدن ولش کنید سریع بسته میشه بعد مدتی کوتاه نوشته های روی متر کمرنگ و پاک میشه

در کارگاه دعوا زد و یکی از کارگران متر را ۲۰ متر پرتاب کرد و شیشه پنجره هم شکست، در کمال تعجب متر فقط کمی ترک خورد و مشکل خاصی نداره! QC passed!

چون جنس فلزی متر دستی که عدد روشه مثل کاغذ میمونه و با آب کنده میشه و اینکه لقی ۳ میل بیشتر دارد و اینکه موقع اندازه گیری خیلی بده

بهترین برند متر

وقتی بازش کردم زیر متر سیاه بود (جای انگشت)مشخص بود که مرجوعی است . اما خوب مشکلی نداشت مجموع نکردم

خیلی خوبه این متر خیلی فونت خوبی داره و خوش دسته پیشنهاد می کنم

از همه نظر عالی. استقامت،فنر،جنس متر و حتی نوشته های روی متر همه عالی بود. من چند مدل متر دارم از نمونه های مختلف و توسن با قیمت یک چهارم بقیه خریدم و حرف اولو میزنه.

متر اندازه گیری قد کودک

قیمت و کیفیت مناسبی داره جمع و جور و یک گیره هم داره که ببندی به کمربند

خیلی خوبه، فقط مواظب دستتون باشید، اگر بعد کشیدن ولش کنید سریع بسته میشه

سلام دوستان کار من دکوراسیون هست و متاسفانه متر های موجود بازار یا اعدادشون پاک میشه یا میشکنن یا جنس خوب هم باشه گم میشه این جنسو بار اول خریدم کیفیتش عالی قیمت عالی اعداد پاک نمیشه فوق العاده هست

خیلی جالب نیست. خوشم نیومد. بهتر بود از این مدلهای کاور دار انتخاب میکردم.

متر دستی اندازه گیری فنری

سلام خیلی خوب و جمع و جوره خیلی راحت ازش استفاده می توانید بکنید و به نظر من باید دکمه اش یدونه تکی هم می‌شد ولی خوبه بخرید.

شبکه و فنر قوی دارد، اعداد روش به سانتی متر هست(برخلافِ خیلی متر های دیگه که فوت و اینچ هم دارن) 3 تا سفارش دادم یکی برای خودم و 2تا برای همکاران

این متری که به دست من رسید از هر نظر عااالیه و با این قیمت واقعا ارزش خرید داره… پشتش گیره برای کمربند داره… قفل ضامن داره… کیفیت جنس بدنه ش و خود متر خیلی خوبه و فنرش هم اوکیه کاملا… درجه بندی رو هم الکل اینا مالیدم پاک نشد که البته تو طول زمان مشخص میشه… تا یک متر هم به صورت افقی کاملا صاف و شق و رق وایمیسته

خوبه، دقیقا مثل عکساشه. به‌درستی می‌شه از همونا برای خرید محصول تصمیم گرفت

مشخصات ابزار

وزن 100 گرم
طول نوار 3 متر
عرض نوار 19 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر , فوت , اینچ
سایر مشخصات قفل: دارد
بند: ندارد
گیره: دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. متر 5 متری آیرون مکس مدل 5019

متر 5 متری آیرون مکس مدل 5019

باسلام من کارم در پنجره دوجداره هست کار ما میلیمتر قبول داره ومن چندسالی هست که از این متر استفاده میکنم از همه لحاظ تعیدش میکنم اصل بودنش از نوشته پشت متر و رنگ خوب روی خود موتور شناخته می شود ….شنبه سفارش دادم دوشنبه به دستم رسید از تهران به کرمان..باتشکر از سایت خوب

من جوشکار حرفه ایم متر آیرون مکس متر خوب و فرش عالی چند سال دارم استفاده میکنم،محکم،فقط تنها مشکلش اینه که آهنربا در نوک متر دستی وجود دارد

بعد از تحقیق این متر رو سفارش دادم کیفیت ساختش بالاست و جنس خوبی هم داره برای خرید پیشنهاد میکنم

من جوشکار حرفه ایم مترآیرون مکس متر خوب وفنرش عالی چندسال دارم استفاده میکنم،محکم،فقط تنها مشکلش اینه که آهنربا درنوک متر وجود نداردچون قبلا استفاده کردم میدونستم خوبه سنگ کار هستم چهار سال دستم کار کرد خیلی زیاد استفاده میکنم.

باسلام من کارم در پنجره دوجداره هست کار ما میلیمتر قبول داره ومن چند سالی هست که از این متر استفاده میکنم از همه لحاظ تعیدش میکنم اصل بودنش از نوشته پشت متر و رنگ خوب روی خود متر شناخته میشود ….شنبه سفارش دادم دوشنبه به دستم رسید از تهران به کرمان..باتشکر از سایت خوب

متر اندازه گیری بدن

سلام. از این متر من حدود 9 ساله دارم استفاده میکنم خیلی عالیه من کابینت سازم و فقط از همین برند میخرم البته اصلی و فرعی داره که خیلی هم راحت میشه تشخیص داد

اصلی هاش متر رو که باز میکنی نوشته هاش ماته و پشت متر هم نوشته داره اما فیک هاش نوشته هاش براقه که باعث میشه زود پاک بشه و پشت متر هم سفیده و چیزی نوشته نشده این موضوع رو دقت کنین قطعا از این متر خوشتون میاد.

این مترو چند ساله دارم و ازش فوق العاده راضیم خیلی خوبه و عالیه من قبلا ۸ تومن میخریدم از بازار ولی الان تورم ایجاد شده خیلی زیاده از دستم زیاد افتاده ولی سالم میمونه یکمی ضعیف هست

متر مربع واحد اندازه گیری است

ولی عالیه رنگ نارنجیش باعث میشه کمتر گم بشه من ام دی اف کارم واقا ب کارم میاد و چون اینچ نداره خیلی بهتره برا ما از دیجیکالا چند وقت پیش چنتا سفارش دادم خیلی خوب بود ممنون عمر بالاییم داره حتما بخرین ارزششو داره

کیفیت محصول خوب می باشد . اندازه مناسبی برای اندازه گیری در خانه دارد .

برای کار خانه عالیست ۵ متر دستی هست ولی آهنربا نداره فونت نوشته ها عالی و کاربردی هست

یه دونه دارم چند سالی هست استفاده میکنم خیلی خوبه یه دونه گرفتم واسه پسر خالم

نسبت به این رنج قیمت واقعا متر خوبیه . روان و فنر خوبی هم داره

مشخصات ابزار

وزن 200 گرم
طول نوار 5 متر
عرض نوار 19 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات قفل: دارد
بند: دارد
گیره: دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. متر 5 متری بی اس ام مدل BS-56G

متر 5 متری بی اس ام مدل BS-56G

مشخصات ابزار

وزن 160 گرم
طول نوار 5 متر
عرض نوار 19 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر , اینچ , فوت
سایر مشخصات قفل: دارد
بند: دارد
گیره: دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. متر 5 متری فیسکو مدل UNI

متر 5 متری فیسکو مدل UNI

راهنمای انتخاب متر

مناسب برای استفاده در منزل برای استفاده در کارگاه،دوام چندانی نداشته و خیلی زود دچار خرابی می شود

من با متر فیسکو خیلی کار کردم متری که تو عکس هستن متر خوبیه اما متری که برای من ارسال کردن جنسش اشغاله هیچ ربطی هم به عکس نداره نخرید که پولمونو دور ریختنی دو روزه خراب میشه

نسبت به متر های ارزان دیگه این نمونه از همه بهتره.پیشنهاد میکنم فعلا که خوب به نظر میرسه ولی به مرور استفاده باید دید فنر داخلش زود خراب نشه

متر چی بخرم؟

پنج متر ی اما از ۴۵۰ سانت به بعدش خیلی خشک و سفت است و بزور بیرون میاد. اگه استفاده تون زیاده خوب نیست احتمالا زود خراب بشه اما اگه مثل من گهگاه لازم تون میشه کار راه بندازه. ولی متر توسن خیلی بهتره

یه مدل دیگه از متر رو فرستادن ولی مال همین شرکت بود. خوب بود مناسب برای مصارف خانگی نسبتاً بد نیست فقط یه مقدار ضعیفه وقتی زیاد باز میشه خم میشه

خرید متر لیزری

نسبت به قیمت خوبه اگه می خواهید خراب نشه بهتر بیشتر از ۳ متر باز نکنید…. تا فنر ش خوب کار کنه … ضامن نگهدارنده موتور زود خراب میشه…از ما گفتن

متر دستی تقریبا خوبی هستن برای استفاده روزمره ولی اگر بخواهید حرفه ای کار کنید باید ضد ضربه رو بخرید من برای استفاده روزانه خرید کردم قیمتش هم به نسبت بیرون مناسب تر هستش تشکر

خوب بود و سر موقع به دستم رسید دقیقا مثل عکس بود کیفیت ساختش پایینه اما نسبت به قیمتش برای کارهای معمولی خوبه.

نسبت به قیمت بد نیست لق میزنه داخلش متن من سه متری دارم اینجوری نیست یکم بد جمع میشه ولی مرجوع نکردمسلام این متر مقرون به صرفه و مناسب برای کارای دم دستی است، و نباید انتظار کار چندماهه ازش داشت

متر خیلی خوبی است قفلش هم به خوبی کار می کند جنس خوبی دارد نسبت‌به قیمت

انواع متر اندازه گیری

خیلی معمولی و دم دستی و بسیار نازک که وقتی 20 سانت باز میشه میشکنه از وسط البته من به دلیل پاره بودن سر متر مرجوع کردم

با توجه به قیمت پایین کیفیت خوبی داره یه جنس متوسط برای کار های سبک و خونگیه در ضمن یه دکمه داره برای قفل کردن متر که دکوریه و کار نمیکنه

نسبت به قیمتش به صرفه هست،اما کاش ۱۰ سانت اضافه داشت که راحت ۵ متر را انداز بگیری چون تا ۵متر بیشتر بیرون نمیاد

متر واحد اندازه گیری مسافت است

هنوز استفاده نکردم ولی فکر میکنم اونقدر خوب نباشه

سفارشم خیلی زود به دستم رسید دستتون درد نکنه. متر همونی که من میخواستم هست خدا ازتون راضی باشه.

به این رنج قیمت میتونم بگم تنها برندیه که ارزان تر از همست و کیفیت خوبی هم داره فقط ی خورده عرضش کمه و نازکتر ولی کیفیتش خیلی خوبه با این قیمت من سری قبل دوتا سفارش داده بودم بازم سفارش دادم

سلام من قبلا از این برند استفاده کردم خوب بود.متاسفانه متر ارسال شده از سر چهار نیم تا خوردگی داشت.

مشخصات ابزار

وزن 130 گرم
طول نوار 5 متر
عرض نوار 15 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات قفل: دارد
بند: ندارد
گیره: دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. متر 5 متری کنزاکس مدل KMT-250

متر 5 متری کنزاکس مدل KMT-250

افراد معمولا ترجیح می دهند با ابزارهایی کار کنند که کار با آنها آسان است و زمان و انرژی زیادی نمی گیرد. ابزارهای اندازه گیری پارچه را در نظر بگیرید. مونتاژ کردن و باز کردن نوار به دقت و زمان نیاز دارد. از سوی دیگر، انعطاف‌پذیری نوار چنین ابزار اندازه‌گیری به کاربر اجازه نمی‌دهد تا فواصل طولانی را به تنهایی اندازه‌گیری کند.

اموزش متر اندازه گیری

با محصول فوق بسیاری از این مشکلات را نخواهید داشت. این متر دستی دارای نوار فلزی می باشد که با طراحی صحیح خود هنگام اندازه گیری فواصل خم نمی شود و تنها برای اندازه گیری فواصل قابل استفاده است. از طرفی ساختار فلزی این نوار از شکستگی و بریدگی در هنگام خم شدن محافظت می کند. در قسمت ابتدایی نوار مغناطیسی وجود دارد که هنگام اندازه گیری به کاربر کمک زیادی می کند.

طول نوار این متر 5 متر و عرض آن 25 میلی متر است. اعداد این محصول در یک طرف بر حسب سانتی متر چاپ شده است. محفظه این کنتور دارای استحکام بالا و وزن مناسب می باشد. این محصول توسط کنزاکس با نام “KMT-250” به بازار عرضه شده است.

اندازه گیری بدون متر

الان ۳ ساله دارم تو کار برق کاری استفاده میکنم و همچنان مقاوم و خوشدست

باسلام کاملا روان و محکم. حدود 2.5 متر دستی می‌تونه از جایگاه خارج بشه بدون اینکه بشکنه . آهن ربای سرش هم خیلی قوی و خوبه .

بدنه کیفیت خیلی خوبی داره. فنر هم قوی هست. من ازش خیلی خوشم اومد

اندازه گیری با متر دستی خیاطی

من این مترو به قیمت ۷۰ هزار تومان در تاریخ دی ماه ۱۴۰۰ خریداری کردم اما الان آمدم دیدم که قیمتش ۲ برابر شده فقط در چند روز واقعا چرا این کار را می‌کنید قیمتش ثابت نگه دارید تا دیگران هم بتوانند استفاده کنند

باسلام کاملا روان و محکم. حدود 2.5 متر می‌تونه از جایگاه خارج بشه بدون اینکه بشکنه . آهن ربای سرش هم خیلی قوی و خوبه .

من این مترو به قیمت ۷۰ هزار تومان در تاریخ دی ماه ۱۴۰۰ خریداری کردم اما الان آمدم دیدم که قیمتش ۲ برابر شده فقط در چند روز واقعا چرا این کار را می‌کنید قیمتش ثابت نگه دارید تا دیگران هم بتوانند استفاده کنند

متر دستی دیجی کالا

عالیه. خیلی راحت تا 5 متر باز شد چند بار امتحانش کردم و باز کردن و جمع کردم مشخصات کیفیت فوق العاده ای داره تا 3 متر باز کردم و متر صاف و بدون شکست تا نخورد عالی بود

متر دستی خوب و‌ باکیفیت هست تحمل خمش خوبی دارد توصیه میکنم بخرید.

یکمی موقع جمع کردن بیرون میمونه ولی با یه فشار کم جمع میشه. به نصبت قیمتش راضی کنندست

اندازه و سایز متر خیلی بزرگه و برای تو دست گرفتن ممکنه اذیت کنه. درکل راحت نیستید باهاش.

مشخصات ابزار

وزن 295 گرم
طول نوار 5 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد
– لاستیک جاذب ضربه روی بدنه
– دارای سری آهنربایی روی تیغه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. متر 5 متری کنیوس مدل TBF05X

متر 5 متری کنیوس مدل TBF05X

مشخصات ابزار

وزن 210 گرم
طول نوار 5 متر
عرض نوار 17 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر , فوت
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد
– دارای قفل بسیار محکم جهت جلوگیری از حرکت نوار متر
– قابلیت جمع شدن خودکار
– چاپ اعداد با فونت درشت بر روی نوار
-حرکت بسیار روان نوار

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. متر 5 متری نووا مدل NTT 5025

متر 5 متری نووا مدل NTT 5025

مشخصات ابزار

وزن 280 گرم
طول نوار 5 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد
– نوک متر از جنس فولاد ضدزنگ برای محافظت از تیغه
– نوک تیغه آهن ربایی برای اندازه گیری راحت تر
– بدنه ضد ضربه محکم از جنس پلاستیک ABS
– قفل محکم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. متر 5 متری واستر

 

مشخصات ابزار

وزن 245 گرم
طول نوار 5 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر , فوت , اینچ
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد
– دارای بدنه‌ی پلاستیکی از جنس ABS با قابلیت جذب ضربه
– ابعاد بسته‌بندی: طول: 18، عرض: 12.5، ضخامت: 4.5 سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. متر 5.5 متری رونیکس مدل Rh-9055

متر 5.5 متری رونیکس مدل Rh-9055

مشخصات ابزار

وزن 250 گرم
طول نوار 5.5 متر متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– نوک متر از جنس فولاد ضدزنگ برای محافظت از تیغه
– نوک تیغه آهن ربایی برای اندازه گیری راحت تر
– بدنه ضد ضربه محکم
– قفل محکم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. متر 5.5 متری لند مدل Rabin5.5

متر 5.5 متری لند مدل Rabin5.5

مشخصات ابزار

وزن 200 گرم
طول نوار 5.5 متر متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد
– سه قفل مجزا در کنار متر و زیر متر و همچنین بالای متر دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. متر 8 متری اینکو مدل HSMT0808.1

متر 8 متری اینکو مدل HSMT0808.1

مشخصات ابزار

طول نوار 8 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر , فوت
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد
– دارای سیستم اتو زیرو auto-zero
– دارای دو کلید جمع کن سریع نوار
– دارای روکش نایلونی زرد رنگ برای محافظت از نوار

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. متر 8 متری میلواکی مدل 5708_22_48

متر 8 متری میلواکی مدل 5708_22_48

مشخصات ابزار

وزن 60 گرم
طول نوار 8 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر , اینچ , فوت
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: ندارد
– گیره: دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. متر 10 متری رونیکس مدل 9017

متر 10 متری رونیکس مدل 9017

مشخصات ابزار

طول نوار 10 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. متر 10 متری واستر مدل B-G1

متر 10 متری واستر مدل B-G1

مشخصات ابزار

وزن 250 گرم
طول نوار 10 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. متر رونیکس مدل Rh-9050 طول 5 متر

متر رونیکس مدل Rh-9050 طول 5 متر

مشخصات ابزار

وزن 230 گرم
طول نوار 5 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– گیره: دارد
– نوک متر از جنس فولاد ضدزنگ برای محافظت از تیغه
– نوک تیغه آهن ربایی برای اندازه گیری راحت تر
– بدنه ضد ضربه محکم
– قفل محکم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. متر نووا مدل NTT 3016 طول 3 متر

بهترین متر دستی

مشخصات ابزار

وزن 130 گرم
طول نوار 3 متر
عرض نوار جنس نوار
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– نوک متر از جنس فولاد ضدزنگ برای محافظت از تیغه
– نوک تیغه آهن ربایی برای اندازه گیری راحت تر
– بدنه ضد ضربه محکم از جنس پلاستیک ABS
– قفل محکم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. متر نووا مدل NTT 7525 طول 7.5 متر

متر نووا مدل NTT 7525 طول 7.5 متر

مشخصات ابزار

وزن 420 گرم
طول نوار 7.5 متر
عرض نوار 25 میلی‌متر
جنس نوار فلزی
درجه بندی سانتی‌متر
سایر مشخصات – قفل: دارد
– بند: دارد
– نوک متر از جنس فولاد ضدزنگ برای محافظت از تیغه
– نوک تیغه آهن ربایی برای اندازه گیری راحت تر
– بدنه ضد ضربه محکم از جنس پلاستیک ABS
– قفل محکم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

منبع
biknikshorttoolsamazon

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *