راهنمای خرید بهترین مارک فازمتر

بهترین فازمتر کدام است؟ موضوع این مقاله در راستای معرفی بهترین فازمتر است، فاز متر ابزاری ساده برای اطمینان از وجود یا عدم وجود برق (ولتاژ) در قطعه است. فاز متر وسیله ای اساسی برای تشخیص هادی فاز از هادی خنثی است.

اطمینان از عدم وجود برق در قطعه کار ، کاربر را از خطرات احتمالی شوک الکتریکی محافظت می کند. کنتورهای فاز عمدتا به صورت پیچ گوشتی تولید می شوند.

فازمتر چیست؟

فازمتر یکی از ابزارهای ضروری متخصصان برق کاری است که برای ست و وجود یا عدم وجود برق در قطعات الکتریکی است

فازمتر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا فاز متر سبک تر ، ارزان تر و حمل آسان تری نسبت به دستگاه مولتی دارد و حتی می تواند به عنوان پیچ گوشتی در برخی مدل ها مورد استفاده قرار گیرد.

ساده ترین فازمترها عمدتا به صورت پیچ گوشتی ساخته می شوند و علاوه بر باز و بسته شدن پیچ ، از آن برای تشخیص هادی فاز از هادی خنثی نیز استفاده می شود.

فازمتر چگونه کار میکند؟

فازمتر چگونه کار میکند

هر وقت نوک فازمتر را در یکی از پریزها یا انتهای هادی ای که برق در آن جریان دارد قرار دهیم و انگشت خود را روی پیچ انتهایی دسته آن قرار دهیم ، در صورت روشن بودن لامپ ، این هادی فاز است.

فاز متر مانند یک لامپ کار می کند. از آنجا که بدن انسان پتانسیل منفی دارد ، می تواند یک قطب منفی برای مقاومت بسیار بالا در مرحله سنج باشد.

به همین دلیل ، وقتی فازمتر را به پریز برق وصل می کنید ، قسمت بسیار کمی از الکترون هایی که از طریق مقاومت فازومتر عبور می کنند ، وارد بدن انسان می شوند و لامپ در فازمتر به دلیل عبور این جریان روشن می شود. تقریباً همه برق کاران همیشه از فاز متر استفاده می کنند.

فاز متر یکی از ابزارهای پرکاربرد است. مهمترین قسمت فازمتر لامپ آن است که دارای یک لامپ نئون با کیفیت بسیار بالا در داخل فازمتر فعال است و هیچ گونه نوسانی در آن مشاهده نمی شود. در ادامه بهترین فازمتر ها را معرفی میکنیم.

بهترین مارک فازمتر در فروشگاه های اینترنتی ابزار آلات

راهنمای خرید بهترین مارک فازمتر

شناخت انواع فازمتر

هر کدام از فازمترها کاربردهای متفاوتی دارند. برای اینکه بتوانید متناسب با نیاز خود فازمتر را انتخاب کنید، باید انواع فازمتر را بشناسید با کاربرد هر کدام آشنا باشید.

فازمتر ساده

این یکی از ساده ترین نوع کنتورهای فاز است که وظیفه پیچ گوشتی را نیز انجام می دهد. این مدل فازومتر یکی از اولین انواع فازومتر است که مورد استفاده قرار می گیرد.

یک فاز متر ساده با پیچ گوشتی همانطور که از اسمش پیداست ، جدا از فاز متر ، یک پیچ گوشتی نیز هست. اما به خاطر داشته باشید که نباید از آن برای باز و بسته شدن پیچ و مهره های اتومبیل خود استفاده کنید.

این پیچ گوشتی برای باز و بسته شدن بیشتر پیچ ها و پریزهای ساختمان طراحی شده است. بنابراین ، باید بگوییم که وجود چنین ابزاری ساده اما کاربردی در هر جعبه ابزار ضروری است.

فاز متر یک سر یا یک تماسه

این نوع یکی از رایج ترین نوع فازمتر است. در این مدل ، یک انتهای آن به جایی که می خواهید برق وجود داشته باشد متصل است و انتهای دیگر آن در دست خواهد بود.

همچنین دارای یک لامپ نئون کوچک دارد که در صورت وجود برق با نور کم می درخشد. لازم به ذکر است که وقتی اتصال فاز فازمتر ولتاژ داشته باشد و انگشت انسان در پیچ انتهایی فازومتر قرار داشته باشد ، برق وجود دارد و در نهایت لامپ روشن می شود.

برای خرید این نوع فاز متر باید توجه داشته باشید که برای برق ولتاژ پایین مناسب است و ایمنی کافی برای برق ولتاژ بالا را ندارد و می تواند باعث ایجاد شوک الکتریکی به کاربر در هنگام کار شود.

از دیگر معایب این مدل فازمتر این است که جریان های ضعیف تر از مقدار تعیین شده برای روشن شدن لامپ نمایش داده نمی شوند. همچنین ، در برخی موارد ، برگشت فاز باعث می شود که فاز متر به اشتباه نشان دهد که هادی خنثی نیز ولتاژ دارد.

راهنمای خرید بهترین مارک فازمتر

فاز متر دو سر یا دو تماسه

فاز متر دو تماسه مناسب ترین نوع فاز متر برای متخصصان سیم کشی اتومبیل است. این مدل فازومتر دارای دو قسمت است که یک سر آن پیچ گوشتی یا لامپ سیم است و در انتهای سیم تعبیه شده است.

توجه داشته باشید که قسمت جلویی آن باید با محل آزمایش تماس داشته باشد و سیم عقب نباید در دست گرفته شود ، باید آن را مستقیماً به زمین وصل کنید.

باید بدانید که اگر ولتاژ ما بین این دو نقطه باشد ، چراغ دستگاه روشن می شود. مهمترین مزیت این مدل فازومتر این است که سیم به کاربر اجازه می دهد تا بفهمد ولتاژ بین دو نقطه مدار وجود دارد یا خیر.

در مدل های تک سر ، شما فقط قادر خواهید بود اختلاف پتانسیل بین یک نقطه از مدار و زمین را درک کنید. توجه داشته باشید که برای درک جریانهای برق شهری ، ولتاژ مستقیم با ولتاژ پایین 12 ولت و برق با ولتاژ بالا تا 2 هزار ولت می توان از مدلهای مختلف این مدل فازمتر استفاده کرد.

فاز متر غیر تماسی

این نوع فاز متر به گونه ای کار می کند که هیچ تماسی با هادی یا مدار مورد نظر وجود نداشته باشد و فقط ولتاژ جسم را تعیین کند ، با استفاده از تغییر در میدان الکتریکی اطراف هادی یا دستگاه AC.

به همین دلیل دیگر نیازی به برداشتن سیم هنگام استفاده از این فاز متر نیست. مهم است که بدانید این امر خطر برق گرفتگی را به حداقل می رساند. بنابراین فقط با حرکت دادن این فاز متر به دور سیم ، می توانید جریان برق را پیدا کنید.

همچنین لازم به ذکر است که این نوع فازمتر قادر به تعیین محل رساناها است ، که در عمق کمی داخل دیوار پشت دیوار قرار دارند. اما باید بدانید که عملکرد اصلی این دستگاه اندازه گیری میدان الکتریکی است و قادر به تشخیص جریان کابل های روکش ضخیم نیست.

فازمتر مولتی کالر

این مدل جدیدترین نوع فازومترهایی است که دارای لامپ نئون با نور زیاد است. بنابراین با توجه به اینکه این فاز متر دارای روشنایی بالایی است ، می توان از این دستگاه به راحتی در محیط های باز و حتی در طول روز استفاده کرد. همچنین لازم به ذکر است که در صورت سوختگی یا خرابی این لامپ به راحتی قابل تعویض است.

فازمتر دیجیتال

این نوع از جدیدترین انواع فازومترها است که علاوه بر تشخیص فاز هادی خنثی ، قادر به نشان دادن ولتاژ و القا نیز می باشد.

برای کار با این مدل فاز متر ، لازم است که قسمت فلزی آزمایش فاز را با قسمت برقی متصل کرده و دکمه تست را با انگشت فشار دهید.

هنگام روشن یا خاموش بودن لامپ تخلیه می توانید فاز و نول را از یکدیگر تشخیص دهید. همچنین ، برای اندازه گیری اثر القایی ، کافی است با نگه داشتن انگشت شست و گرفتن قسمت تستر در کنار سیم برق یا کابل ، اثر القایی را تعیین کنید.

از یک فاز متر دیجیتال می توان برای تشخیص جریان متناوب و مستقیم استفاده کرد. این نوع فاز متر مانند فاز مترهای معمولی با لمس قسمت فلزی (نوک فاز متر) با جریان و فشار دادن دکمه فاز متر می تواند وجود برق را تشخیص دهد.

فازمتر دیجیتال ولتاژهای 12 ، 110 ، 220 ولت را نشان می دهد. برخی از فاز مترهای دیجیتال توانایی تشخیص جریان بدون لمس سیم را دارند. به عنوان مثال ، اگر یک فاز متر دیجیتال را به سیم نزدیک کنیم ، چراغ نشانگر روشن می شود و می توانیم با استفاده از این عملکرد سیم داخل دیوار را پیدا کنیم.

فازمتر القایی

با توجه به پیچیدگی و دامنه کار در شبکه های کابلی و عیب یابی آنها و همچنین زمان و هزینه این عیب یابی ، امروزه استفاده از کنتورهای فاز معمولی عملاً ناکارآمد بوده و استفاده از فاز مترهای جدید الزامی است. آنها توانایی عیب یابی کابل ها و انجام این عملیات عیب یابی را دارند. کنتورهای فاز القایی یکی از مهمترین ابزارهای تشخیصی در شبکه امروزه است

فاز مترهای القایی ، که به آنها فاز مترهای غیر تماسی یا فازهای دیجیتال نیز گفته می شود ، به تماس مستقیم فلز با مدار نیاز ندارند. این برنامه فقط با تشخیص یک میدان الکتریکی در اطراف یک جسم کار می کند. در نتیجه دیگر نیازی به برداشتن سیم نیست و خطر برق گرفتگی به حداقل می رسد. کار با این دستگاه بسیار ساده است.

هنگامی که فاز متر دیجیتال نزدیک یک هادی (کابل برق) قرار می گیرد ، یک تقسیم کننده ولتاژ خازنی ایجاد می شود که شامل ظرفیت بین هادی و سنسور و بین سنسور و زمین (بدن کاربر) است.

هنگامی که فاز متر الکترونیکی جریان عبوری از شکاف را اندازه گیری می کند ، هنگام روشن شدن نور یا به صدا درآمدن زنگ هشدار ، ولتاژ را تشخیص می دهد. از معایب آن می توان به عدم توانایی در تشخیص ولتاژ در کابل های محافظ اشاره کرد.

راهنمای خرید فازمتر

راهنمای خرید فازمتر

قیمت فازمتر

فازمتر با قیمت های مختلف موجود است. عوامل مختلفی در تعیین قیمت فازومتر موثر است که از جمله آنها می توان به نوع فازمتر ، دامنه ولتاژ ، بهترین مارک فازمتر اشاره کرد. به طور کلی قیمت این محصولات در بازار بین 20 هزار تومن تا 2 میلیون تومن است.

نوع فازمتر

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره کردیم ، فازمتر انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای هدف خاصی هستند. بهتر است هنگام خرید فازمتر، ابتدا تعیین کنید که هدف شما از خرید یک متر فاز چیست؟ اگر می خواهید یک فاز متر در جعبه ابزار خانگی داشته باشید ، بهتر است نوع معمولی آن را انتخاب کنید.

اما اگر تکنسین برق باشید ، احتمالاً کارهای زیادی با فاز متر خواهید داشت. بنابراین ، برای ایمنی و راحتی بیشتر ، ما توصیه می کنیم که یک فاز متر حرفه ای مانند یک فاز متر دیجیتال یا القایی را خریداری کنید.

جنس دسته

دسته یک فازومتر خوب باید از موادی ساخته شود که باعث تعریق دست نشود و از دست فرد خارج نشود. علاوه بر این ، برای اطمینان از ایمنی کافی باید عایق بندی شود.

برندهای تولید کننده

شرکتهای مختلفی در تولید و تهیه کنتورهای فاز مشارکت دارند. در زیر برخی از مارک های معروف برای تولید کننده های فازمتر را برای شما ذکر خواهیم کرد. محصولات این مارک ها در بازار موجود است و از کیفیت مطلوبی برخوردار است که عبارتند از:

  • مارک ایران پتک
  • مارک اینکو
  • مارک آروا
  • مارک اسرام
  • مارک اکتیو تولز
  • مارک رونیکس
  • مارک نووا
  • مارک توسن

طراحی فازمتر

فاز متر ابزاری است که به صورت دستی استفاده می شود. به همین دلیل بسیار مهم است که متر فاز مناسب باشد. بهترین فاز سنج حرفه ای باید با ارگونومی دستی سازگار باشد تا در حین کار دست خسته نشود.

نوع لامپ

فاز مترهای معمولی دارای لامپ های معمولی هستند. میزان روشنایی این لامپ ها کم است. فاز مترهای حرفه ای دارای یک لامپ نئون هستند که در تاریکی به خوبی تشخیص داده می شود و در حین کار سوسو نمی زند.

لیست قیمت روز بهترین فازمتر

1. پیچ گوشتی فازمتر حرفه ای لایت AT-190

پیچ گوشتی فازمتر حرفه ای لایت AT-190

بهترین تستر برق دوستان عزیز این فازمتر لایت 5 میل واقعا ارزش خریدن داره شک نکنید وقتی یکیشو بخرید دوباره تشویق میشید.. یکی دیگه هم میخرید از بس.. خوش دست و لذت بخشه. کار باهاش 7 سال هست.کیفیت یک جسم برای حمل اسان دوتاشو خریدم هنوز اولی خراب نشده و جالب اینجاس…. نوک شونو وقتی کنار هم میذارم با اون یکی نو…. مو نمیزنه

کیفیت یک جسم برای حمل آسان الکتریکی ساخت ژاپنه کیفیتش هم خیلی خوبه من از دیجی کالا خریدم فقط قیمتش مقداری بالا هست و با توجه به کیفیتش فکر کنم ارزش خریدش رو داشته باشه.

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری کروم-مولیبدنیوم
جنس دسته پلاستیکی
کاور دارد
سایر توضیحات سرپیچ گوشتی پهن تر و مقاومتر از دیگر فازمتر هاست
برای برق متناوب 220 ولت
آلیاژ : کروم مولیبدن
7.5 اینچ

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. فاز متر GENERAL مدل F01

فاز متر GENERAL مدل F01

بهترین مارک فازمتر

کیفیت ساخت وضعیف داشت . کار راه بندازی خوبه ولی اگه برای استفاده بیشتر از یه بار در ماه می خواهی توصیه نمی کنم

هم از نظر قیمت خوب بود و کیفت هم مورد پسند بود فقط من صورتی انتخاب کردم رنگ ابی اومد

فقط قسمت سر آن که عمل پیچ گوشتی را انجام میدهد ضخیم است و برای بستن پیچهای کوچک مناسب نیست

خرید فازمتر

سری فازی متر کیفیت خوبی داره و به راحتی میشه خیلی از پیچ ها رو باز کرد باهاش

چرا نباید بسته‌ بندی داشته باشه کشورهای دیگر برای کوچکترین محصول هم‌ بسته بندی عالی دارن

برای استفاده منزل خوب، جنس قابل قبولی داره تو این رنج قیمت بیشتر از این توقع نباید داشت. روشنایی لامپ هم با کیفیت.

قیمت فازمتر

برای کارخوبه اگر برای فازمتر واقعا بخوای از قسمت پیچ گوشتیش ضعیفه بخوای استفاده کنی از بین می‌ره

سلام دسته فروشنده درد نکنه اکی نیومده برای هر رنگ ۱قیمت میزان آدم فکر میکنه جنس اسم فرق می‌کنه که قیمت فرق داره آدم و به شک نمینداره بخواطر خرید ۱فازمتر ساده ۲ساعت وقته اتو بگیره

جنسو اندازش خوبه من زردشو گرفتم برا کارای تو خونه خوبو مناسبه کیفیت ساختش خوبه و قیمتش هم مناسب.

مشخصات ابزار

سری دو سو
سری پیچ‌گوشتی دو سو

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. فاز متر جنرال مدل 005

فاز متر جنرال مدل 005

عکس فازمتر

قیمت و کیفیت عالی و بنده کاملأ راضی ام و برای هر خانه یکی یا دوتا نیاز هست کیفیت خوب ولی نورش ذربین می خواد دیده بشه

خریدش رو به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم یک فازمتر بی نام نشون برام فرستادن که از مواد بازیافتی و بی کیفیت تولید شده و با دوبار باز و بستن پیچ نوکش خراب شد دادم بچم باهاش بازی کنه اونقدری که خوشش اومد از ps4 خوشش نمیاد خداروشکر

فازمتر حرفه ای

من دو تا خریدم جنس پیچ گوشتیش افتضاحه چراغشم نورش خیلی ضعیفه یه بار ازش استفاده کردم و چراغش کار کرد. کیفیتش نسبت به قیمتش بد نیست

قیمتش مناسبه ولی چراغش ضعیفه ایشالا که همیشه کار بکنه اندازه پولش می ارزه ولی اگه در کارتون زیاد از فازمتر استفاده میکنید جنس خوب بخرید

من حدود 30 سنت یا 9 هزار تومان از دیجیکالا خریدم که راضی هستم! کیفیتش مثل همون فازمترهای قدیمی هستش و کاملاً کار راه انداز هستش، توی هر خونه لازمه داشته باشید!

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری فولاد
جنس دسته پلاستیکی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. فاز متر نووا مدل 1011_NTT

فاز متر نووا مدل 1011_NTT

از همه نظر خوبه اما برای من سایز جیبی رو ارسال کردن که به درد بازی کردن میخورد به همین دلیل مرجوع کردم باتشکرنوک فازمتر بسیار ظریف میباشد برای بستن پیچ های کنتاکتور اصلا مناسب نیست

کیفیت ساخت و جنس خوبی داره،درمقابل ضربه مقاوم هست.نور خوبی هم داره که در روز مشخصه

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس دسته پلاستیکی
سایر توضیحات – تیغه کاملا پوشیده شده طبق استاندارد VDE
– میله با نوک سخت کاری شده
– دارای استاندارد GS آلمان
140 م م

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. فازمتر آراکس کد 9902

فازمتر آراکس کد 9902

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری فولاد
جنس دسته پلاستیکی
سایر توضیحات طول : 15.5 سانتی متر
ولتاژ عملکرد : 100 الی 500 ولت
قابلیت آهنربایی دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. فازمتر اکتیو تولز مدل AC6014

فازمتر اکتیو تولز مدل AC6014

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری فولاد
سایر توضیحات – دارای گیره آویز فلزی
– تولید شده بر اساس استاندارد GS و CE
– دارای لامپ نئون با کیفیت و بدون نوسان
قابلیت آهنربایی دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. فازمتر ایران پتک سایز 14 سانتی متر

فازمتر ایران پتک سایز 14 سانتی متر

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری کروم-وانادیوم
جنس دسته پلاستیکی
سایر توضیحات – دارای سری دوسو
– قابل استفاده برای ولتاژ 110 تا 230 ولت
– محدوده فرکانس 50 تا 500 هرتز
– دمای عملیاتی: منفی 10 تا مثبت 50 درجه سانتی‌گراد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. فازمتر توسن مدل T9-4110T

فازمتر توسن مدل T9-4110T

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس دسته پلاستیکی
سایر توضیحات – گستره تست: از 100 تا 500 ولت
قابلیت آهنربایی دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. فازمتر جنرال مدل DWG_3030

فازمتر جنرال مدل DWG_3030

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری استیل
جنس دسته پلاستیکی
کاور پلاستیکی دارد
قابلیت آهنربایی دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. فازمتر دو سر کد B109

فازمتر دو سر کد B109

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری استیل
جنس دسته پلاستیکی
قابلیت تعویض سری دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. فازمتر دوپرو مدل SH_3030

فازمتر دوپرو مدل SH_3030

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری استیل
جنس دسته پلاستیکی
قابلیت آهنربایی دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. فازمتر رونیکس مدل RH2714

فازمتر رونیکس مدل RH2714

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری کروم-وانادیوم
جنس دسته پلاستیکی
سایر توضیحات سایز 14 سانتی متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. فازمتر رونیکس مدل RH-2718

فازمتر رونیکس مدل RH-2718

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری استیل
جنس دسته پلاستیکی
سایر توضیحات طول: فازمتر 14 سانتی‌متر
سری:دو سو
تعداد:تک
قابلیت تعویض سری: ندارد
جنس سری: استیل
جنس دسته: پلاستیکی
قابلیت کوبش پذیری: ندارد
قابلیت آهنربایی: ندارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. فازمتر صامو پرشین مدل G 958

فازمتر صامو پرشین مدل G 958

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری کروم-وانادیوم
جنس دسته پلاستیکی
سایر توضیحات فازمتر خوش دست جهت مصارف کارگاهی و خانگی
کاور دارد
روکش کروم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. فازمتر لیماک مدل A5

فازمتر لیماک مدل A5

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری فولاد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

18. فازمتر مدل PHK-21

فازمتر مدل PHK-21

مشخصات ابزار

سری دو سو , چهار سو
جنس سری فولاد
توضیحات تعداد نوک پیچ گوشتی دو سر قابل تغییر و تعویض حالت به دو سو یا چهارسو
قابلیت تعویض سری دارد
روکش کروم
جنس دسته پلاستیکی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

19. فازمتر نووا مدل NTT1901

فازمتر نووا مدل NTT1901

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری فولاد
روکش کروم
سایر توضیحات – دارای گیره
– دامنه‌ی ولتاژ: 100 تا 500 ولت
– نوردهی مناسب لامپ جهت تشخیص جریان فاز
جنس دسته پلاستیکی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

20. فازمتر نووا مدل NTT1902

فازمتر نووا مدل NTT1902

مشخصات ابزار

سری دو سو
جنس سری فولاد
روکش کروم
سایر توضیحات – دامنه‌ی ولتاژ: 100 تا 500 ولت
– نوردهی مناسب لامپ جهت تشخیص جریان فاز
– ابعاد: 18.5 × 1.5 × 1.5 سانتی‌متر
– وزن: 30 گرم
جنس دسته پلاستیکی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین مارک فازمتر

سخن پایانی

به نظر شما یک فاز متر خوب باید چه چیزی داشته باشد؟ اگر انتظار دارید که یک فاز متر جریان و ولتاژ را نشان دهد ، فاز متر دیجیتال گزینه مناسبی برای شماست.

اگر انتظار دارید میزان ولتاژ و جریان ، فرکانس و مقاومت سیم یا دستگاه را به شما نشان دهد ، ما مدل القایی را پیشنهاد می کنیم.

ولی چنانچه تنها می خواهید که در صورت وجود ولتاژ و اختلاف پتانسیل الکتریکی با روشن شدن چراغ درون خود، شما را مطلع سازد نمونه معمولی آن نیز کار شما راه خواهد انداخت.

اما اگر فقط می خواهید به شما اطلاع داده شود ، در صورت وجود ولتاژ و اختلاف در پتانسیل الکتریکی با روشن کردن لامپ داخل فازمتر، یک نمونه معمول این کار را انجام می دهد.

برخی معتقدند که یک فاز متر خوب باید دارای بدنه ای محکم باشد و از دوام بالایی برخوردار باشد. بنابراین ، با توجه به انتظارات شما ، کیفیت دستگاه بسیار متفاوت است به طوری که فقط شما می توانید آن را تشخیص دهید.

منبع
popularmechanicslatimes

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *