راهنمای خرید لوازم جانبی دوچرخه شهری و کوهستان

تا به حال فواید دوچرخه سواری را فقط کالری سوزی و تقویت عضلات پا می دانستند اما باید بگویم دوچرخه سواری برای افزایش سلول های مغز است و این تنها بخشی از خواص دوچرخه سواری است. برای تناسب اندام و سالم ماندن باید فعالیت بدنی داشته باشید.

فعالیت بدنی منظم می تواند از شما در برابر بیماری های جدی مانند اضافه وزن، بیماری های قلبی، سرطان، بیماری های روانی، دیابت و آرتریت محافظت کند. دوچرخه سواری منظم یکی از بهترین راه ها برای کاهش خطر مشکلات سلامتی با سبک زندگی کم تحرک است.

دوچرخه سواری یک ورزش سالم است که همه سنین از خردسال تا بزرگسال می توانند از آن لذت ببرند. همچنین سازگار با محیط زیست، سرگرم کننده، ارزان و راحت است. دوچرخه سواری تا محل کار یکی از موثرترین راه ها برای گنجاندن ورزش منظم در برنامه شلوغ شماست.

تقریباً یک میلیارد نفر برای حمل و نقل، اوقات فراغت یا ورزش در روز دوچرخه سواری می کنند برای سواری ایمن و لذت بخش نیاز به لوازم جانبی است که ما در ادامه پرکاربردترین ها را معرفی میکنیم.

کلاه ایمنی دوچرخه

کلاه ایمنی

این نوعی کلاه ایمنی است که برای کاهش شدت ضربه ناشی از سقوط دوچرخه سوار بر روی سر استفاده می شود و به گونه ای طراحی شده است که کاهش دید دوچرخه سوار را به حداقل برساند تا کمترین مشکل بینایی را در استفاده از دوچرخه داشته باشد.

کلاه ایمنی. تحقیقات کنونی نشان می دهد که اثر حفاظتی کلاه ایمنی دوچرخه در هنگام تصادف بسیار مهم و قابل توجه است و استفاده از کلاه ایمنی نیز بر رفتار دوچرخه سواران تاثیر گذاشته است.

به خاطر داشته باشید که حتی سقوط هنگام کاهش سرعت دوچرخه سوار در مسیرهای مختلف دوچرخه سواری می تواند باعث آسیب شدید مغزی شود.

اطمینان حاصل کنید که کلاهی که انتخاب می کنید با میزان محافظتی که برای شما مهم است و قیمت آن مطابقت دارد. حداکثر تناسب به این معنی است که کلاه به خوبی روی سر شما قرار می گیرد، تمام قسمت های سر را می پوشاند، باعث می شود با پوشیدن کلاه احساس راحتی کنید، نه فقط سبک. کلاه ایمنی به هیچ وجه نباید حتی یک اینچ از سر شما حرکت کند و به هیچ وجه از سر شما بیفتد.

لیست پرفروش ترین کلاه ایمنی

قفل دوچرخه

قفل دوچرخه

قفل دوچرخه برای محافظت از دوچرخه بسیار مهم است. اگر قصد خرید قفل دوچرخه را دارید، بهتر است با انواع قفل دوچرخه و امنیت آن ها آشنا شوید. دزدی دوچرخه بسیار غم انگیز است، دوچرخه ابزار فوق العاده ای است و برای بسیاری از مردم فقط وسیله حمل و نقل نیست، بلکه با آن زندگی می کنند.

زمانی می رسد که یک دوچرخه سوار تصمیم می گیرد دوچرخه سوار تور شود و دوچرخه خود را در مکان های مختلف قرار می دهد و انتخاب قفل نه تنها می تواند نگرانی شما را کاهش دهد، بلکه با توجه به وزن آن می تواند بر نوع درخواست شما نیز تأثیر بگذارد.

آمارها نشان می دهد که دوچرخه ها هر 90 ثانیه دزدیده می شوند. این خبر برای دارندگان دوچرخه به خصوص کسانی که دوچرخه های زیبایی دارند نگران کننده است. همچنین اگر در یکی از سه شهر کرج، تهران یا مشهد زندگی می کنید، بیشتر باید مراقب دوچرخه خود باشید چون آمار این سه شهر در سرفت دوچرخه بالا است.

برای دوچرخه سواری ایمن، اما نیازی به حمل بارهای سنگین ندارید، باید یک قفل دوچرخه قوی اما سبک همراه خود داشته باشید. خوشبختانه ما نکات کاربردی را ارائه کرده ایم تا انتخاب قفل مورد نظر را برای شما آسان کنیم.

لیست پرفروش ترین قفل دوچرخه

دستکش دوچرخه

دستکش دوچرخه

امروزه در دنیای دوچرخه سواری لوازم جانبی زیادی وجود دارد که هر کدام کاربرد ویژه و مهمی دارند که یکی از مهم ترین آنها نوع دستکش دوچرخه است. داشتن یک جفت دستکش دوچرخه سواری حرفه ای یا نیمه حرفه ای به شما این امکان را می دهد هنگام دوچرخه سواری مسافت های طولانی تری را طی کنید و از دوچرخه سواری لذت ببرید و احساس خوبی داشته باشید.

دلیل استفاده بسیاری از افراد از دستکش دوچرخه کمی نامشخص است زیرا در نگاه اول ایمنی و زیبایی بالایی برخوردار نیست، اما نکته ای که وجود دارد و برای دوچرخه سواران بسیار حائز اهمیت است این است که آنها از دستکش دوچرخه استفاده می کنند تا بتوانند آن را در دست بگیرند. فرمان خوب و حفظ کنترل خوبی بر روی دوچرخه و مهمتر از آن، دستان آنها خیلی خسته نمی شود.

برای به دست آوردن یک دستکش دوچرخه سواری با کیفیت، ابتدا باید بدانید که برای تهیه بهترین دستکش دوچرخه به چه چیزی نیاز دارید و از یک دستکش چه انتظاری دارید. در ابتدای فرآیند خرید باید مشخص کنید که برای چه فصلی به این دستکش ها نیاز دارید و در مرحله بعد باید ویژگی های انواع دستکش های مد نظر خود را در نظر بگیرید.

از ویژگی های یک دستکش دوچرخه سواری ارزان و حتی حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:طراحی برای ایجاد اصطکاک بیشتر در صورتی که یک دستکش دوچرخه سواری معمولی این ویژگی ها را نداشته باشد، بله، به نظر ما ایمنی و کیفیت خوبی ندارد.

لیست پرفروش ترین دستکش دوچرخه

کیف دوچرخه

کیف

اگر به دنبال راهی امن برای حمل وسایل خود در حین دوچرخه‌سواری هستید، چرا خودتان این کار را انجام ندهید؟ کیف های دوچرخه سواری نه تنها سفرهای روزانه، خرید و سفر شما را آسان می کند، بلکه به دلیل توزیع وزن متعادل وسایل، ثبات و تعادل بهتری را در هنگام دوچرخه سواری فراهم می کند.

چه از دوچرخه خود برای سفرهای معمولی و چه برای سفرهای طولانی تر استفاده کنید، قطعاً به دنبال راه حلی برای حمل مهم ترین چیزها هستید، در واقع به چیزی نیاز دارید تا کیف کوچک برای تکمیل تجهیزات مورد نیاز برای کمپ تهیه کنید. گاهی اوقات کیف برای سفرهای کوتاهتر مناسب است، اما گاهی اوقات شما وسایل بیشتری دارید و باید آن را به دوچرخه خود متصل کنید،

لیست پرفروش ترین کیف دوچرخه

چراغ دوچرخه

چراغ دوچرخه

دوچرخه سواری در شب نیاز به استفاده از چراغ دارد. چراغ های دوچرخه در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند و برای خرید چراغ دوچرخه باید به نکات زیادی توجه کرد.برای خرید بهترین چراغ دوچرخه این مطلب را مطالعه کنید تا از دوچرخه سواری ایمن در شب لذت ببرید.

اولین نکته در خرید چراغ های دوچرخه محل نصب چراغ است.برخی چراغ ها را می توان روی فرمان و صندلی و برخی چراغ ها را روی کلاه ایمنی و بازو نصب کرد. در این میان چراغ های قابل نصب روی فرمان و زین بهترین گزینه برای خرید لامپ دوچرخه هستند.

روشنایی لامپ بر حسب لومن اندازه گیری می شود. هرچه چراغ‌های جلو بالاتر باشد، دید بیشتری در هنگام دوچرخه‌سواری خواهید داشت. آنچه در مورد چراغ های دوچرخه با نوردهی بالا قابل توجه است قیمت بالای این محصولات است.

چراغ های خطر دوچرخه معمولا قرمز هستند و قرمز بهترین نوع چراغ های خطر است، چراغ های جلو در رنگ های مختلف موجود هستند و رنگ سفید بهترین گزینه برای خرید چراغ دوچرخه است.

چراغ های دوچرخه در دو سبک بطری خور و شارژی طراحی و تولید می شوند.چراغ های باطری ارزان تر از چراغ های دوچرخه شارژی هستند اما خوبی خرید چراغ شارژی این است که نیازی به تعویض مداوم باتری ندارید. البته قابل ذکر است که لامپ های شارژی نوردهی بالاتری دارند.

لیست پرفروش ترین چراغ دوچرخه

جک دوچرخه

جک دوچرخه

جک دوچرخه به عنوان تکیه گاه برای نگه داشتن دوچرخه استفاده می شود. از افتادن دوچرخه جلوگیری می کند. جک دوچرخه که به نگهدارنده پایه نیز معروف است در مکان هایی که پارک تصادفی دوچرخه ها وجود ندارد وجود جک ضروری است.

دوچرخه سواری یکی از تفریحات و ورزش های پرطرفدار است که لذت دوچرخه سواری را با لوازم جانبی عالی چند برابر می کند. یکی از مهمترین این لوازم جانبی جک وسط دوچرخه است.

لیست پرفروش ترین جک دوچرخه

کیلومتر شمار

کیلومتر شمار

امروزه بیشتر دوچرخه سواران به این فکر می کنند که چگونه می توانند از نظر فنی در این ورزش پیشرفت کنند تا بتوانند از بهترین رکابزنان باشند و رکورد رکاب زدن خود را بشکنند.

تاکنون تمرینات بسیار و متنوعی برای دوچرخه سواران انجام شده است تا ورزش خود را توسعه دهند که به آمادگی جسمانی و افزایش قدرت عضلانی و حجم هوازی کمک می کند.

با این حال دوچرخه سواری به تجهیزاتی نیاز دارند تا بتوانند خود را در این زمینه تقویت کنند. به همین دلیل یکی از بهترین لوازم جانبی دوچرخه ارائه شده به آنها خرید کیلومتر شمار حرفه ای است که با هر برنامه و رکابی به آنها کمک می کند

تا از گذشته خود پیشرفت کرده و رشد کنند. بنابراین انواع کیلومترشمار دوچرخه از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه بوده و تمامی نیازهای شما را برای سواری خوب برآورده می کند.

لیست پرفروش ترین کیلومتر شمار

بوق دوچرخه

بوق دوچرخه

بوق دوچرخه یکی از کاربردی ترین لوازم جانبی دوچرخه است و کاربردهای زیادی برای دوچرخه سواری دارد. به عنوان مثال، اگر در حین رانندگی با این وسیله، کودکی از جلوی شما بپرد یا ماشینی جلوی شما بیاید یا بزرگسال بخواهد به آرامی در خیابان راه برود بدون اینکه متوجه حضور شما شود، فقط می توانید حضور خود را به صورت بوق به او اطلاع دهید.

در دنیای امروز که همه چیز بوی استرس، اضطراب و نگرانی می دهد، ورزش روزانه یکی از نیازهای اساسی افراد است. ورزش به دلیل هورمون هایی که در بدن ترشح می کند باعث نشاط و شادابی ذهن و بدن می شود. البته باید گفت که هر ورزشی این ویژگی را ندارد و نقاط قوت و ضعف زیادی در این زمینه دارد، اما دوچرخه سواری دقیقا همین ویژگی را دارد و به روح و روان شما آرامش می دهد.

از آنجایی که داشتن وسیله نقلیه نوعی مسئولیت در قبال شهروندان و افراد دارای دوچرخه ایجاد می کند، نصب وسایلی مانند بوق یا زنگ بر روی موتورسیکلت ضروری است تا میزان تصادف برای شخص مقابل یا خود دوچرخه سوار به حداقل برسد. پس بهتر است یک بوق دوچرخه بخریم و نصب کنیم تا خودمان از دوچرخه سواری لذت ببریم و دیگران کمتر از ما آسیب ببینند.

لیست پرفروش ترین بوق دوچرخه

زین صندلی

زین صندلی

برای خرید زین یا صندلی دوچرخه انتخاب های زیادی در بازار وجود دارد و مدل های بسیار متفاوتی وجود دارد. قطعا انتخاب بین این همه مدل و برنامه کاری بسیار سخت خواهد بود. وقت آن است که ترس های خود را کنار بگذارید و با واقعیت روبرو شوید.

اگر بخواهیم 3 قسمت از دوچرخه را ارائه دهیم که در تماس مستقیم با بدنه هستند، قطعا یکی از آنها زینی است که بیشترین وزن را تحمل می کند و 2 قسمت دیگر پدال و فرمان و هر 3 عنصر است. بسیار مهم هستند.

اگرچه اکثر برندهای مطرح دوچرخه که به عنوان بهترین دوچرخه های دنیا می شناسیم، زین مناسبی را برای دوچرخه خود در نظر می گیرند، اما عوامل مختلفی مانند جنس، ساختار بدن و نوع دوچرخه سواری در انتخاب دوچرخه نقش دارند.

لیست پرفروش ترین زین صندلی

گریپ دسته

گریپ دسته

دسته یا روکش فرمان دوچرخه که جایی که دست روی فرمان است می کشد. نه تنها بر کیفیت و هیجان دوچرخه سواری و کنترل فرمان تأثیر می گذارد، بلکه تأثیر بسزایی در سلامت ورزشکاران دارد.

اگر دسته دوچرخه به درستی انتخاب شده باشد؛ دوچرخه سواری طولانی مدت از خستگی و بی حسی دست ها جلوگیری می کند و فشار روی مچ دست را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

گریپ دسته دوچرخه قیمت مناسبی دارد و می توانند هر از چند گاهی آنها را تعویض کنند. شاید در نگاه اول اهمیت گریپ دسته مشخص نباشد و به راحتی بتوانید از آن چشم پوشی کنید، اما گریپ دسته خوب و باکیفیت در هنگام دوچرخه سواری لذت بیشتری به شما می دهد و از همه مهمتر کنترل شما بر دوچرخه افزایش می یابد.

لیست پرفروش ترین گریپ دسته

قمقمه آب

قمقمه آب

مقمه دوچرخه اساساً به گونه ای طراحی شده است که دوچرخه سوار می تواند در حین دوچرخه سواری نوشیدنی مصرف کند و گیره قمقمه نیز روی دوچرخه نصب می شود تا فرد برای گذاشتن بطری آب خود مشکلی نداشته باشد.

قمقمه دوچرخه یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی دوچرخه است. نوشیدن آب در هر ورزشی برای جلوگیری از کم آبی ضروری است. به همین دلیل توصیه می شود هنگام ورزش، مخصوصاً هنگام دوچرخه سواری، یک بطری آب همراه داشته باشید.

قمقمه های دوچرخه روی دوچرخه های کودکان و بزرگسالان موجود است و به صورت کارکردی همراه با دوچرخه موجود است. قمقمه های دوچرخه دارای مدل های متفاوتی هستند که توسط شرکت های بسیاری ساخته و تولید می شوند و باعث شده تا رقابت در این زمینه افزایش یابد و مردم به نفع محصول و کیفیت، قمقمه های آب دوچرخه را خریداری کنند.

لیست پرفروش ترین قمقمه آب

کیت پنچرگیری

کیت پنچرگیری

دوچرخه سواری راهی عالی برای سالم ماندن و تناسب اندام است، چه برای رفت و آمد روزانه به محل کار و چه برای کاوش در طبیعت منطقه شما. همه دوچرخه سواران حرفه ای از ارزش کیت پنچرگیری دوچرخه آگاه هستند زیرا پنچر شدن لاستیک اجتناب ناپذیر است.

از آنجایی که زمان برای دوچرخه سواری بسیار مهم است، باید یک کیت پنچرگیری خریداری کنید تا بتوانید با استفاده از آن در کمترین زمان ممکن لاستیک دوچرخه را پنچر کنید.

خوشبختانه امروزه می توانید کیت های تعمیری پنچری عالی تهیه کنید که در کمترین زمان ممکن تایر پنچر شده را وصله می کند، سپس آن را در لاستیک قرار داده و در نهایت باد می کند. ما بهترین تجهیزات پنجره موجود را با شما به اشتراک گذاشته ایم، از برچسب های ساده پنجری گرفته تا کیت های مجهز به ابزارهای مختلف و حتی تلمبه باد دوچرخه انتخاب کنید.

لیست پرفروش ترین کیت پنچرگیری

رکاب

رکاب

رکاب و پدال یکی از مهم ترین قسمت های دو طرف دوچرخه است و فشار پای سوار را به رینگ منتقل می کند و باعث حرکت دوچرخه می شود، بدون پدال دوچرخه شما هرگز حرکت نمی کند.

پدال ها در طرح ها و رنگ های متنوعی مانند مشکی و نقره ای موجود هستند و معمولاً از ترکیب پلاستیک و فلزاتی مانند استیل، آلومینیوم و استیل ساخته می شوند. امروزه انتخاب پدال مناسب و با کیفیت برای دوچرخه سواران حرفه ای بسیار مهم تلقی می شود.

لیست پرفروش ترین رکاب

شانژمان دنده

شانژمان دنده

دوچرخه ای با اجزا و قطعات مختلف و تولید هر جزء با تنوع زیاد، انتخاب را با مشکل مواجه می کند، بنابراین باید اطلاعات لازم و کافی برای انواع قطعات دوچرخه را داشته باشید تا بتوانید خریدی مطمئن و با کیفیت را تجربه کنید. یکی از این قطعات مهم تجهیزات دوچرخه است.

داشتن دنده های بیشتر دوچرخه سواری را برای ما در محیط های راحت تر می کند.به این معنی که داشتن دنده های متعدد باعث می شود دوچرخه حالت های سرعت چندگانه داشته باشد و این همان تغییر سرعت است.

به عنوان مثال وقتی می گوییم دوچرخه دو دنده دارد منظورمان این است که دوچرخه با دو سرعت متفاوت تغییر می کند به طوری که دوچرخه های 3 دنده دارای 3 دنده مجزا هستند که هر کدام به عنوان یک قسمت جداگانه کار می کنند.

لیست پرفروش ترین شانژمان دنده

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *