بهترین مارک قیچی باغبانی و راهنمای خرید قیچی باغبانی

بهترین مارک قیچی باغبانی در بازار کدام است موضوع این مقاله معرفی برترین مدل های قیچی برای هرس کردن شاخه درختان است. قطعاً یکی از ابزارهایی که هر باغبان یا صاحب گلخانه به آن نیاز دارد بهترین قیچی باغبانی است.

این ابزار دستی در اشکال و اندازه های مختلف در بازار موجود هستند و همه آنها کاربرد و هدف یکسانی دارند. اما خرید قیچی باغبانی کار آسانی نست و مستلزم رعایت نکاتی است که در این مطلب قصد داریم به آنها بپردازیم.

قیچی باغبانی چیست؟

قیچی باغبانی و قیچی هرس یکی از ابزار باغداران و افرادی است که به طور کلی گل و گیاه را اداره می کنند. این ابزارهای مهم اشکال مختلفی دارند ، اما به طور کلی همه آنها برای یک منظور طراحی شده اند.

بسیاری از افرادی که مایل به خرید قیچی باغبانی هستند ، با نگاه به ظاهر قیچی ، تصور می کنند که با این ابزار می توان از کیفیت و کارایی محصول اطمینان حاصل کرد.

بهترین مارک قیچی باغبانی

  • رونیکس
  • نووا
  • بهکو
  • واستر
  • اینکو
  • آکواکرفت
  • باهکو

راهنمای خرید بهترین مارک قیچی باغبانی

راهنمای خرید بهترین مارک قیچی باغبانی

انواع قیچی باغبانی از نظر مدل تیغه

قبل از خرید قیچی باغبانی بهتر است تیغه های این محصول که جزء قسمت های اصلی این ابزار است آشنا شویم تا انتخاب هوشمندانه تری داشته باشیم.

قیچی جغجغه ای

از قیچی های باغبانی برای بریدن شاخه ها استفاده می شود. چنین برشی نیاز به منبع قدرت بالایی دارد. به همین دلیل ، هنگام طراحی انواع مختلف قیچی باغ ، از تیغه های کوتاه و دسته های بلند برای ایجاد اهرم بیشتر استفاده می شود.

اما آیا به نظر می رسد این طرح ساده برای ارائه قدرت کافی هنگام برش شاخه های ضخیم کافی است؟ این ممکن است کافی باشد ؛ اما ما قطعاً باید مدل قیچی قوی در باغبانی داشته باشیم.

روش استفاده از قیچی چوب جغجغه ای تقریبا ساده است. یک سیستم مکانیکی صرفه جویی در انرژی ، هر بار که تعدادی قیچی باغبانی را فشار می دهید ، تیغه های فشرده کمی نزدیکتر می شوند. این عملکرد مکانیکی تا برش سطح مقطع شاخه مورد نظر ادامه می یابد.

به این ترتیب ، نیازی به فشردن یک دسته قیچی باغبانی قوی با یکبار فشار نیست و از چندین بار با نیروی بسیار کمتر برای تکمیل عملیات برش استفاده می شود. حتی ضعیف ترین مچ نیز می تواند قوی ترین برش را ایجاد کند.

قیچی سرشاخه زن

قیچی سرشاخه زن

گیاهان باغی از درختان تا درختچه ها و شاید بسیاری از گیاهان نیازهای ما را برآورده کنند. اما آنها نباید به اندازه ای قد ما رشد کنند.

وقتی که شاخه و برگ درختان رشد می کنند، ما با چالش جدی برای هرس آنها روبرو میشویم، برای هرس شاخه درختان به قیچی باغبانی سرشاخه زن نیاز داریم، البته باید قبلا یک قیچی تهیه کنید.

قیچی های شاخه زن به قیچی تلسکوپی شهرت دارند. آنها از دسته دسته تلسکوپی سبک اما کارآمد استفاده می کنند. قیچی تلسکوپی می تواند حرکت شما را برای رسیدن به شاخه هایی با ارتفاعات مختلف فراهم کند.

مفهوم طراحی این است که در پایین دسته ، یک اهرم ساده دارید که از طریق آن می توانید تیغه تعبیه شده در بالای دسته تلسکوپی را کنترل کنید.

به این ترتیب ، باغبان داستان ما ، صرف نظر از قد ، می تواند پای درخت مورد نظر بایستد و با تنظیم ارتفاع قیچی ها شروع به هرس درختان باغ کند.

قیچی شمشاد زن

قیچی شمشاد زن

فرض کنید می خواهید با هرس یک درخت را شکل دهید. در این حالت ، هرس منظم و هدفمند همان چیزی است که شما می خواهید. نمونه اصلی این نوع هرس را می توان در هرس شاخه های درختچه های زینتی مانند شمشاد مشاهده کرد.

اساساً شمشاد یا درختان و درختچه هایی که از شاخه های متراکم سود می برند برای ایجاد فضاهای طبیعی مانند محیط های زیبا باغ استفاده می شود.

در صورت مواجهه با بوته هایی مانند شمشاد متراکم ، هرس شاخه های جداگانه به ما اجازه نمی دهد به هدف نهایی برسیم. از سوی دیگر ، ما باید زمان زیادی را صرف کوتاه کردن آنها کنیم. البته برای این کار از قیچی شمشاد زن استفاده می کنند.

طرح قیچی شمشاد شامل یک تیغه شمشیر بلند است که لبه های آن در انتهای برش شاخه ها در کنار هم قرار گرفته است.

وجود این تیغه های بلند به ما اجازه می دهد تا تعداد زیادی از شاخه های متراکم را همزمان با برش معمولی کوتاه کنیم. به این ترتیب می توانیم به راحتی فضای منظم و زیبا از محیط باغ سبز را ایجاد کنیم.

قیچی چمن زنی

قیچی چمن زنی

چمن ها و علف های کوچک برای پوشاندن منطقه وسیعی از زمین های کشاورزی یا حیاط خلوت رشد میکنند و همچنین باید کوتاه شوند. طراحی قیچی های چمن زن به گونه ای است که یک زاویه عمودی کامل بین دسته و تیغه قیچی ایجاد می کند.

هنگام استفاده از قیچی های ساده هرس برای کوتاه کردن چمن ها یا هر گیاه کوتاه دیگر ، یک مشکل جدی وجود دارد که نمی توان تیغه را به طور کامل در زمین قرار داد. اما در طراحی قیچی چمن زنی، این مشکل با تشکیل زاویه عمودی با تیغه در محور دسته تیغه حل شده است.

انواع قیچی باغ طرح های متنوعی را برای برش گیاهان ارائه می دهد. همانطور که از قیچی های مناسب هرس باید در سطح باغبانی استفاده شود ، مهم است که از قیچی های چمن زنی برای بریدن هر چیزی که ساقه گیاه نیست استفاده نکنید.

شرط اصلی برای استفاده از قیچی باغبانی ، انتخاب ساقه های گیاهی مناسب برای برش است. در غیر این صورت ، به تیغه قیچی آسیب می رسانید یا به خودتان آسیب می رسانید.

قیچی پیوند زدن

این قیچی ها مخصوصا برای پیوند زدن طراحی شدن و دارای امکانات متفاوتی است و قطعا با این قیچی ها می توانید هر نوع پیوندی را انجام دهید.

راهنمای خرید بهترین مارک قیچی باغبانی

راهنمای خرید بهترین مارک قیچی باغبانی

در این قسمت ما به شما کمک می کنیم تا با نکات خرید قیچی مخصوص باغ آشنا شوید تا بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید و از خرید خود راضی باشید.

جنس تیغه

تیغه های قیچی باغبانی از مواد مختلفی مانند فولاد ضد زنگ و تیتانیوم ساخته شده است. فولاد ضد زنگ این تیغه ها ، اگرچه دوام قابل قبولی را ارائه می دهند.

ممکن است لایه بالای فولاد ضد زنگ را از دست بدهند و تیتانیوم وزن کمتری دارد ، مقاومت بالاتری دارد و زنگ نمی زند ، بنابراین دوام بالاتری دارد ، اما همین مزایا باعث می شود قیمت بالاتری داشته باشد.

نوع کاربری

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم قیچی های باغبانی انواع مختلفی دارند که شما میتوانید بسته به هدفتان آن را خریداری کنید.

به عنوان مثال ، برای چمن ، شمشاد ، شاخه های ضخیم یا نازک ،و هرس قیچی مخصوص به خود را دارند که می توان به راحتی از آنها استفاده کرد و عملکرد بهتری از خود نشان داد.

وزن قیچی باغبانی

بعد از مدتی کار ، یکی از چیزهایی که شما را از قیچی باغبانی خسته می کند وزن آن است. وزن این ابزار تعیین می کند که چقدر می توانید به طور مداوم کار کنید و مچ دست شما چقدر می تواند تحمل کند. هرچه قیچی باغبانی سنگین تر باشد ، به دلیل جنس بدنه و تیغه ها ، زودترتر می توانید از این کار خسته شوید.

راهنمای خرید بهترین مارک قیچی باغبانی

ضخامت شاخه

برای شاخه های ضخیم استفاده از دسته های بلند و برای شاخه های نازک قیچی های دسته‌‌ کوتاه توصیه می شود.

ارگونومیک

طراحی ارگونومیک برای دستان خوب است. و به راحتی میتوانید قیچی های باغبانی را نگه دارید و مطمئن شوید که از کار با آنها راحت هستید و عصبانی نشوید. این به همراه فاکتور وزن در ایجاد خستگی در مچ دست و بازوها بسیار موثر است.

ضربه گیری

هنگام استفاده از قیچی های هرس و هرس کردن شاخه های و … ممکن است آسیب جدی نبینید ، اما کمی ایمنی مشکلی ایجاد نمی کند. بنابراین سعی کنید نوع قیچی را انتخاب کنید که دسته ضربه گیر داشته باشد.

ضمانت نامه محصول

خرید هر محصولی، گارانتی و خدمات آن همیشه بسیار مهم است. امروزه قیچی باغبانی از مارک های معروف مانند رونیکس دارای گارانتی مادام العمر است که به سادگی عالی است!

همانطور که مشاهده می کنید ، خرید این ابزار به سادگی باز کردن ، بستن و تعمیر تیغه نیست ، اما نکات خرید آن فراتر از این بررسی ساده است. علاوه بر این ، تعمیر و نگهداری پس از فروش بر دوام و کیفیت کار آن نیز تأثیر می گذارد.

لیست قیمت روز بهترین مارک قیچی باغبانی ارزان قیمت امروز

1. قیچی باغبانی ابزارآلات ایران مدل Henson

قیچی باغبانی ابزارآلات ایران مدل Henson

خرید قیچی باغبانی

من قبلا چند تا قيچي خريده بودم كه خيلي كيفيت پاييني داشت ولي اين يكي خيلي قويه قیچی باغبانی عالی برای مو بری ‌، شاخه ری و باغبانی مناسب است.

باور نمیکردم همچین کیفیتی داشته باشه تیغش عالیه یه خورده سنگینه که من دقیقا همین سنگینیشو میخواستم به نظرم عالیه شک نکنین در خریدش به جرات میشه گفت قابل رقابت با قیچی های بالای 300 تومنیه من چند نوع قیچی قبلا داشتم از 350 تومنی تا 150 تومنی ولی با این که این از همشون ارزونتره ولی حیلی حیلی بهتر از اوناست

به نسبت قیمت بد نیست اما رو جلدش ساخت چین زده نه ابزارآلات ایران این نکته ش خیلی جالب بود از بعیده به نظرم خوب است، البته باید بیشتر استفاده بشه، رنگ دسته ها زرشکی و از کیفیت مناسبی برخوردار نبود‌.

بعضی نفرات که میگن سنگین است سنگین نیست خوش دست و خیلی تیز

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 400 گرم
نوع دسته فلز
نوع تیغه فولادی
قفل دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. قیچی باغبانی آکوا کرفت مدل 360483

قیچی باغبانی آکوا کرفت مدل 360483

قیمت قیچی باغبانی

من ۳ تا از اینها خریداری کردم. اما بعد از ۲-۳ سال و استفاده مداوم، حتی همون اولی هم عالی کار میکنه.

من خیلی ارزون تر خریدم ولی واقعا عالیه به نظرم هنوزم ارزش داره دستشم بلند میشه با توجه به قیمت کیفیت مناسبی داره. تیغه توی روغن نگه داری بشه حتما

واقعا کیفیت خوبی داره البته شاخه های تر رو خیلی بهتر از خشک میبره امیدوارم این کارایی خوب ماندگار باشه

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 1140 گرم
نوع دسته پلاستیک
نوع تیغه فولادی
سایر توضیحات طراحی منحنی دار
دسته تلسکوپی
مقاوم و مستحکم
ساخت تایوان

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. قیچی باغبانی اینکو مدل HPS0308

قیچی باغبانی اینکو مدل HPS0308

پرفروش ترین قیچی باغبانی

جنس مرجوعی برای من فرستاده شده بود بستی که روش بود باز شده بود و یه ذره جزئی از تیغش پریده بود که کسی متوجه نمیشد خیلی کم بود نمیدونم خریدار قبلی با چه چیزی تستش کرده بود! آخه این برای چوبه نه فلز دوست عزیزی که خودت رو زرنگ فرض میکنی نکن این کارو.

بنده مرجوع نکردم چون تیز بود کارش خوب بود و مشکلی هم در کار کردن نداشت و از همه مهمتر حتی‌الامکان عادت مرجوع کردن کالا رو ندارم مگر اینکه واقعا چاره‌ای نباشه در مورد قیچی هم بگم جنس خوبیه ، خیلی تیزه ، دهنش زیاد باز نمیشه خوش‌دسته و قیمتش هم تا حدی خوب بود.

کارکردن باهاش لذت بخشه ارزش خرید داره بنظر من . وزنش هم بنظرم در قسمت مشخصات اصلاح بشه چون ۳۸۰ گرم زدند که خیلی زیاده و احتمالا بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم وزنشه اصلا سنگین نیست. با تشکر از . ولی از فروشنده رضایت ندارم من جنس نو خریدم نه باز شده و تست شده و مرجوعی اسفند ۱۴۰۰ AR230

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 380 گرم
سایر توضیحات طراحی مقاوم و فشرده
لبه های تیز و برنده
مقاوم در برابر رطوبت

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. قیچی باغبانی بهکو مدل 7304

قیچی باغبانی بهکو مدل 7304

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 200 گرم
نوع دسته فلز
نوع تیغه کروم وانادیوم
قفل دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. قیچی باغبانی تیوان مدل AT-803

قیچی باغبانی تیوان مدل AT-803

قیمت قیچی باغبانی

خیلی خوبه فقط مال من رو یه کم سفت کرده بودن که گیر میکرد پیچ تنظیمش رو باز کردم درستش کردم

کیفیت و وزن قیچی ارسالی با مشخصات فنی ثبت شده مغایرت دارد و به عنوان مشتری به اعتراض دارم.

به هر حال کار رو راه میندازه.. ولی کیفیت چندانی هم نداره. امیدوارم زود نشکنه.

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 450 گرم
نوع دسته روکش دار
نوع تیغه فولادی
سایر توضیحات قفل: دارد
دارای یک عدد تیغه و فنر اضافی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. قیچی باغبانی رونیکس کد RH-3108

قیچی باغبانی رونیکس کد RH-3108

بهترین مارک قیچی باغبانی

باسلام خدمت دوستانی که قصد خرید این قیچی رو دارن عزیزان تیغه ی این قیچی کیفیت نسبتا مناسبی داره ،ولی دسته و بدنه نرم و انعطاف پذیره ،من یه شاخه ی قطر یک سانتیمتر رو بریدم دستش کج شد این قیچی واسه شاخه های ضعیف و قطر کم خوبه

سلام این قیچی باغبانی نسبت به قیمتش خیلی بهتر و کارآمدتر هست من که خیلی راضی هستم از تشکر میکنم خوش دست و با کیفیت ، البته قیمتش یه خورده بالاست ولی خوب همه چی گرون شده دیگه

برای باغ بزرگ و شاخه های بزرگ مناسب نیست بیشتر استفاده خانگی و گلخانه ها مناسب هست

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 120 گرم
نوع دسته فلز
نوع تیغه فولادی
سایر توضیحات مجهز به تیغه های مقاوم از جنس فولاد ضدزنگ
تیغه های بسیار تیز و برنده به منظور افزایش کارایی
دسته ی ارگونومیک از جنس استیل مستحکم
مجهز به سیستم قفل کن با دوام به منظور کاربری آسان تر
طراحی با رعایت اصول ارگونومی، بدون خستگی دست در کاربری های طولانی مدت
زیبا ، خوش دست و بسیار روان
قفل: دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. قیچی باغبانی سی آی اس مدل اس20

قیچی باغبانی سی آی اس مدل اس20

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 235 گرم
نوع دسته روکش دار
نوع تیغه فولادی
قفل دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. قیچی باغبانی کورال مدل 02

قیچی باغبانی کورال مدل 02

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 200 گرم
نوع دسته فلز
نوع تیغه فولادی
قفل دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. قیچی باغبانی لومانا مدل LT1559

قیچی باغبانی لومانا مدل LT1559

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 100 گرم
سایر توضیحات – تیغه از جنس SK5 با قدرت برندگی بالا
– فنر بسیار مقاوم و مناسب برای کارهای طولانی
– بسته بندی منحصر به فرد
قفل دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. قیچی باغبانی مدل کمل کد YPFR-F022

قیچی باغبانی مدل کمل کد YPFR-F022

مشخصات ابزار

ابزار قیچی
وزن 245 گرم
نوع تیغه فولادی
سایر توضیحات – قفل: دارد
– قیچی لوله بر مدل کمل
– جنس تیغه فولاد سخت برنده
– قطر باز شدن دهانه قیچی 50 ملیمتر
– دسته فولادی روکش دار ضد لغزش
– دارای یک روکش ابری ضد تعریق و مناسب برای کار طولانی
– سبک و راحت و خوش دست
– تیغه بسیار قوی در کار
– سبک و راحت در کار
– برای هرس گل و گیاه
– دارای قدرت برندگی بالا
– ساخته شده از فولاد
– دارای طراحی ارگونومیک و منحصر بفرد
نوع دسته روکش دار

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست قیمت روز قیچی باغبانی

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *