13 مدل بهترین ساعت اندیکاتور دیجیتال و عقربه ای

بهترین مارک ساعت اندیکاتور ارزان قیمت کدام است؟ موضوع این مقاله معرفی برترین مدل های ساعت اندیکاتور است، ساعت اندازه گیری یکی از پرکاربردترین انواع ابزارهای اندازه گیری دقیق و تجهیزات اندازه گیری است که در تمام مراحل ماشینکاری ، چرخش یا فرز و در انواع مختلف مانند دیجیتال و دستی در بازار وجود دارد

ساعت اندیکاتور چیست؟

این ساعت یک ابزار مهم برای اندازه گیری طول هر قطعه است. همچنین می تواند پیچ و تاب و انحنای قسمت های مختلف را اندازه گیری کند و دقت اندازه گیری در قطعات بیضوی و انحنای آن زیاد است.

اهمیت استفاده از ساعت های اندازه گیری در صنعت بسیار زیاد است این محصول دارای دو نوع آنالوگ یا دستی و دیجیتال در بازار است. این ابزار از دقت بالایی برخوردار است و می تواند 0.01 تا 0.002 اندازه گیری کند. علاوه بر این ، اکثر ساعت های موجود در بازار بر حسب اینچ و میلی متر کالیبره شده اند که این امر امکان استفاده از این دو مقیاس را برای اندازه گیری ممکن می سازد.

این دستگاه از حساسیت بالایی در اندازه گیری تغییرات خمیدگی کم برخوردار است و می توان از روش های مختلفی برای استفاده از آن استفاده کرد. متداول ترین کاربرد این دستگاه برای اتصال الایمنت کوپلینگ ها است و دقت بالای آن منجر به اندازه گیری دقیق می شود.

بهترین مارک ساعت اندیکاتور

مارک های مختلفی از ساعت های اندازه گیری در بازار وجود دارد و هر مارک محدوده اندازه گیری و دقت متفاوتی دارد. هنگامی که نام تجاری آن بر کیفیت و دقت تأثیر می گذارد ، از طرف دیگر می توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد ، اهمیت انتخاب مارک یک شاخص خوب یک ساعته افزایش می یابد.

  • میتوتویو؛
  • اینسایز؛
  • سیلور؛
  • پیکاک؛

بهترین مارک ساعت اندیکاتور

مارک میتوتویو

بر اساس گزارش فوربس ، در بین مارک های مشابه در زمینه ابزارهای اندازه گیری طیف سنجی صنعتی ، رتبه اول را در جهان دارد. این شرکت همچنین دارای طیف وسیع تری از ابزارهای اندازه گیری ابعادی نسبت به مارک های مشابه ، از جمله سطح ، طول و عمق است.

این برند ژاپنی یک مدل ساعت اندیکاتور را به بازار عرضه کرده است که به عنوان دقیق ترین ابزار اندازه گیری در بازار شناخته می شود.

مارک گوانگلو

یکی از بهترین ساعت های اندیکاتور در بازار از متعلق به برند گوانگلو است. این شرکت چینی ابزارهای اندازه گیری با ضمانت کیفیت ، مانند اندیکاتورها را به بازار عرضه کرده است.

گواهینامه کالیبراسیون ساعت نشانگر این مارک سطح بالای محصولات این شرکت را نشان می دهد و Guanglu را به یکی از معتبرترین شرکت ها در بازار ابزار اندازه گیری تبدیل کرده است.

مارک اینسایز

نام تجاری Insize در سال 1995 تأسیس شد و یک تامین کننده حرفه ای ابزار اندازه گیری است. به منظور خدمت به بازار جهانی ، Insize در حال راه اندازی یک شبکه توزیع جهانی است.

دفتر مرکزی اینسایز Insize در چین است. این شرکت در ایالات متحده ، اسپانیا ، هند و برزیل شعبه دارد و در بیش از 75 کشور توزیع کننده است. Insize تضمین می کند که صرف نظر از جایی که هستید ، محصولات آنها می توانند خدمات و استفاده را برای شما ارائه دهند. تمرکز آنها بر کیفیت ، نوآوری ، خدمات و ارزش گذاری باعث ایجاد تقاضای جهانی برای محصولات این شرکت شده است.

مارک آکاد

مارک آکاد محصولات اندازه گیری با کیفیت بالا را در بازار ارائه می دهد که از جمله آنها می توان به بهترین ساعت های اندیکاتور این شرکت اشاره کرد. محصولات Acad دارای قیمت مناسب است و به عنوان یکی از بهترین ابزارهای اندازه گیری در بازار شناخته می شود و سلامت محصول تضمین شده است.

راهنمای خرید ساعت اندیکاتور

ساعت اندیکاتور چیست؟

وقتی نام ساعت اندیکاتور را می شنوید ، یکی از هیجان انگیزترین چیزها است اما واقعاٌ ساعت اندیکاتور چیست و چه کار می کند.

این ساعت یک ابزار مهم برای اندازه گیری طول هر قطعه است. همچنین می تواند پیچ و تاب و انحنای قسمت های مختلف را اندازه گیری کند و دقت اندازه گیری قطعات بیضوی و انحنای آنها زیاد است. اهمیت استفاده از ساعت های اندازه گیری در صنعت بسیار زیاد است این محصول دارای دو نوع آنالوگ یا دستی و دیجیتال در بازار است.

این ابزار از دقت بالایی برخوردار است و می تواند 0.01 تا 0.002 اندازه گیری کند. علاوه بر این ، اکثر ساعت های موجود در بازار بر حسب اینچ و میلی متر کالیبره شده اند که این امر امکان استفاده از این دو مقیاس را برای اندازه گیری ممکن می سازد.

ساعت اندیکاتور در اندازه گیری تغییرات خمیدگی پایین حساسیت بالایی دارد و از روش های مختلفی برای کار با آن استفاده می کند. بیشترین استفاده از ساعت های شاخص در اتصال عناصر است که دقت بالای آنها منجر به اندازه گیری دقیق می شود.

کاربرد ساعت اندیکاتور چیست؟

کاربردهای زیادی از ساعت های اندیکاتور برای اندازه گیری دقیق وجود دارد. در این بخش ، ما به برخی از مهمترین کاربردها اشاره می کنیم. کاربرد اصلی در ساخت قطعات با دقت بالا است.

از این ابزار می توان برای تشخیص میزان لنگیدن یک میله یا شافت استفاده کرد. به این ترتیب ، پس از اتصال ساعت به پایه و بستن پایه ، با میله ساعت نشانگر عمود بر صورت تماس پیدا می کند و شروع به چرخاندن میله یا شفت مورد نیاز می کند. اکنون می توانید درجه لنگش را با نگاه به دست و حرکت دادن آن اندازه بگیرید.

کاربرد دیگر ساعت اندیکاتور اندازه زبری سطح است. قبل از چرخش و کار از سطح اولیه ، لازم است اندازه بی نظمی ها را افزایش دهید تا میزان بار دستگاه را تعیین کنید.

برای انجام این کار ، ابتدا باید ساعت و پایه را در یک مکان ثابت متصل کنید و پس از قرار دادن نوک نشانگر روی سطح ، میز را حرکت دهید تا اندازه بی نظمی ها اندازه گیری شود. این کار معمولاً در دستگاه های فرز انجام می شود.

سایر کاربردهای متداول ساعت های شاخص خطوط تولید هستند ، به ویژه در زمینه کنترل کیفیت یا QC ساعت های شاخص معمولاً در تولید کنندگان یا کارخانه هایی استفاده می شوند که قطعات با دقت بالا را برای اندازه گیری قطعات و تأیید میزان تلرانس استفاده می‌شود.

بهترین مارک ساعت اندیکاتور

راهنمای خرید ساعت اندیکاتور

دامنه اندازه گیری

محدوده اندازه گیری یک ساعت اندیکاتور یا ساعت نشان دهنده معمولاً از 0 تا 10 ، 0 تا 20 و بیشتر فاصله زمانی است ، مانند 0 تا 100 میلی متر ، و دو واحد متریک وجود دارد ، واحد میلی متر است و واحد امپریال اینچ را اندازه گیری می کند ، همچنین در میلی متر و اینچ نامیده می شود.

دقت اندازه گیری

دقت ساعت اندیکاتور یکی دیگر از عوامل انتخاب این ابزار اندازه گیری است. با توجه به دقت مورد نیاز برای تولید قطعات یا نصب و مونتاژ قطعات دستگاه ، می توان ساعت اندیکاتورنشانگر مناسب را انتخاب کرد.

دقت ساعت اندیکاتور از 0.001 میلی متر ساعت نشانگر دیجیتال شروع می شود ، تا دقت پایین 0.002 و 0.01 میلی متر.

هنگام انتخاب ساعت اندیکاتور ، یکی از مهمترین عوامل این است که دقت و محدوده اندازه گیری مناسب را انتخاب کنید.پس از تعیین صحیح این عوامل ، می توان مارک مناسب را انتخاب کرد.

مارک معتبر

هنگام خرید ، باید از مارک های برتر محصول خرید کنید ، زیرا مارک ساعت اندیکاتور مستقیماً با کیفیت و دقت آن ارتباط دارد.البته مارک های بهتر قیمت بالاتری دارند.

نمایشگر دیجیتال یا عقربه ای

در ابتدای خرید این ساعت ها اولین نکته ای که لازم است به آن توجه شود، نوع نمایشگر این ساعت ها می باشد؛ زیرا همانطور که گفته شد این محصول، در دو نوع دیجیتال یا عقربه ای ( که به آن ها ساعت شیطانکی هم گفته می شود)، قابل عرضه می باشد و لازم است مشتریان متناسب با نوع کار خود، بهترین مدل را انتخاب نمایند. در ادامه برخی از تفاوت های این دو نوع را نام می بریم:

هنگام خرید این ساعت ها ، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید نوع نمایش این ساعت ها است ؛ زیرا همانطور که در بالا ذکر شد ، این محصول دارای دو نوع دیجیتالی یا دستی است و مشتریان باید بهترین را انتخاب کنند. با توجه به نوع کار آنها. در اینجا چند تفاوت بین دو نوع ذکر شده است:

  • همیشه استفاده از ساعت دیجیتال راحت تر از ساعت دستی است.
  • خواندن ساعت های دیجیتال سریعتر از ساعت دستی است.
  • دقت خواندن ساعت دیجیتال بیشتر از ساعت های عقربه ای است.
  • برای اندازه گیری صافی یا سطح دو قطعه کار و همچنین اندازه گیری خمیدگی یا پیچیدگی قطعه کار ، عقربه ای انتخاب مناسب تری هستند.

لیست قیمت انواع ساعت اندیکاتور

1. ساعت اندیکاتور میتوتویو مدل 2046-S

ساعت اندیکاتور میتوتویو مدل 2046-S

بهترین ساعت اندیکاتور

ساعت نشانگر یکی از ابزارهای اندازه گیری است که در بسیاری از صنایع کاربرد فراوانی دارد. از این ابزار اندازه گیری در مراحل مختلف ماشینکاری، فرزکاری، تراشکاری و … برای اندازه گیری میزان نردبان و ارتفاع و تعیین مقدار مورد نیاز برای برش استفاده می شود.

برخی از آنها ساعت های شیطون، ساعت های دارای نشانگر عقربه ای و ساعت های دیجیتال هستند. برندهای مختلفی مانند DASQUA، Mitotoyo، Insize و غیره. از بهترین برندهای تولید کننده این ساعت و سایر ابزار اندازه گیری هستند.

قیمت ساعت اندیکاتور

همانطور که قبلا گفتیم ساعت های نشانگر در انواع عقربه ای دیجیتال و شیطون در بازار به فروش می رسند. در بین برندهای مختلف ساعت نشانگر، برند داسکوا یک برند ایتالیایی شناخته شده است که کیفیتی تضمین شده و مطمئن را به مشتری ارائه می دهد. محصولات این برند با بهترین قیمت در فروشگاه ابزار صنعت به فروش می رسد.

یکی دیگر از برندهای تولید کننده برند میتوتویو یک برند ژاپنی است و محصولات آن سال هاست که مشتریان خاص خود را در ایران دارد. برند اینسایز اصالتا اتریشی است که محصولات آن ساخت چین می باشد.

در زیر ساعت های شاخص را ارائه می دهیم. که در مقاله راهنمای خرید ساعت نشانگر به طور مفصل در مورد آن صحبت کردیم.

مشخصات ابزار

ابعاد 10x6x6 سانتی‌متر
وزن 150 گرم
جنس فولادی
دامنه سنجش 10 میلی‌متر
دقت سنجش 0.01 میلی‌متر
سایر توضیحات ساخت شرکت میتوتویو ژاپن برترین سازنده جهان در ابزارهای اندازه گیری
دامنه اندازه گیری 1 تا 10 میلی متر
دقت اندازه گیری 0.01 میلی متر
مقیاس اندازه گیری 0 تا 100 و 100 تا 0 میلی متر
دارای LUG BACK
حاوی پیچ تنظیم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. ساعت اندیکاتور میتوتویو مدل 2046s

ساعت اندیکاتور میتوتویو مدل 2046s

خرید ساعت اندیکاتور

ساعت‌های نشانگر دیجیتال از نظر نمایشگر دیجیتالی با ساعت‌های معمولی متفاوت هستند. علاوه بر این، برد و دقت اندازه گیری آنها بیشتر است و در صنعت بهتر استفاده می شود. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در خرید ساعتی با نشانگر دیجیتال کمک می کند که می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

در خرید ساعت با نشانگر دیجیتال باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید اپلیکیشن مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید، در اینجا به خلاصه ای از نکات و کاربردها بسنده می کنیم.

بسته به کاربردی که ساعت اندازه گیری را برای آن انتخاب کرده اید و حجم و اندازه قطعه، محدوده اندازه گیری باید در نظر گرفته شود. محدوده اندازه گیری ساعت های نشانگر در دو واحد میلی متر و اینچ بیان می شود.

قیمت ساعت اندیکاتور ارزان

واحد میلی متری به عنوان واحد متریک نیز شناخته می شود و واحد اینچ نیز به عنوان واحد امپراتوری شناخته می شود. محدوده واحدهای میلیمتری معمولاً به شرح زیر است:

دقت اندازه گیری عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود. ضریب دقت بسیار مهم است، به خصوص برای ماشین های تراش و کاربردهایی که نیاز به تلرانس پایین دارند. در واحدهای میلی متری، دقت ساعت های نشانگر از 0.001 میلی متر تا 0.01 و 0.02 شروع می شود. واحدهای اینچی معمولاً دارای دقت ساعت 0.00005 تا 0.0005 هستند.

شاید این دو عنصر مهم ترین نکات برای خرید ساعت با نشانگر دیجیتال باشد. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید، مانند نوع صفحه نمایش ساعت که در مقاله خرید ساعت دارای نشانگر به آن پرداخته شده است.

مشخصات ابزار

ابعاد 11x5x2 سانتی‌
وزن 100 گرم
دامنه سنجش 1-10 میلی‌متر
دقت سنجش 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. ساعت اندیکاتور مدل ST02

ساعت اندیکاتور مدل ST02

مشخصات ابزار

ابعاد 10x6x3 سانتی‌متر
وزن 100 گرم
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر
سایر توضیحات با کورس 1 سانتیمتر پشت دار- 4 پیچ

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. ساعت اندیکاتور مدل M-513-404

ساعت اندیکاتور مدل M-513-404

مشخصات ابزار

ابعاد 6x4x3 سانتی‌متر
وزن 150 گرم
دامنه سنجش 0.8 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. ساعت اندیکاتور لینکز کد 01-805 گستره 0.2-0 میلی متر

ساعت اندیکاتور لینکز کد 01-805 گستره 0.2-0 میلی متر

مشخصات ابزار

ابعاد 0-0.2 سانتی‌متر
وزن 100 گرم
دامنه سنجش 0-0.2 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.002 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. ساعت اندیکاتور کاتکس مدل A101

ساعت اندیکاتور کاتکس مدل A101

مشخصات ابزار

ابعاد 6*5*12 سانتی‌متر
وزن 200 گرم
نوع آنالوگ
دامنه سنجش 10 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. ساعت اندیکاتور شیطانکی اینسایز کد 08-2380

ساعت اندیکاتور شیطانکی اینسایز کد 08-2380

مشخصات ابزار

ابعاد 8x3x3 سانتی‌متر
وزن 80 گرم
دامنه سنجش 10 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. ساعت اندیکاتور سیلور مدل RC-10

ساعت اندیکاتور سیلور مدل RC-10

مشخصات ابزار

ابعاد 11×5.5×2.5 سانتی‌متر
وزن 90 گرم
نوع آنالوگ
دامنه سنجش 10 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. ساعت اندیکاتور دیجیتالی مدل A-12

ساعت اندیکاتور دیجیتالی مدل A-12

مشخصات ابزار

ابعاد 10x5x5 سانتی‌متر
وزن 200 گرم
دامنه سنجش 12.7 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. ساعت اندیکاتور دیجیتال کد 289

ساعت اندیکاتور دیجیتال کد 289

مشخصات ابزار

ابعاد 10x5x5 سانتی‌متر
وزن 200 گرم
دامنه سنجش 12.7 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. ساعت اندیکاتور دیجیتال اینسایز مدل 10-2112

ساعت اندیکاتور دیجیتال اینسایز مدل 10-2112

مشخصات ابزار

ابعاد 5×6×12.5 سانتی‌متر
وزن 122 گرم
دامنه سنجش 0-10 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.0005 – 0.01 میلی‌متر
سایر توضیحات – تحت لیسانس اتریش با کیفیت بسیار عالی
– ساخته شده از استیل ضد زنگ
– باتری CR2032
– حاوی گیره LUG BACK
– مجهز به سیستم خاموش شدن خودکار ساعت
– دارای دکمه خاموش / روشن
– امکان گرفتن خروجی از داده ها
– قابلیت تبدیل اینچ به میلی متر و بالعکس
– صفحه نمایش دیجیتال جهت خواندن آسان نتیجه انداره گیری شده
– مجهز به بلبرینگ یاقوتی
– صفحه مدرج جهت اندازه گیری های دقیق
– دارای برگه کالیبره
– گستره 10-0 میلی متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. ساعت اندیکاتور پیکاک کد207SF-LL گستره20-0 میلیمتر

ساعت اندیکاتور پیکاک کد207SF-LL گستره20-0 میلیمتر

مشخصات ابزار

وزن 165 گرم
دامنه سنجش 0-20 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر
سایر توضیحات کورس بلند
با اهرم بلندکنندۀ نوک
پشت تخت

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. ساعت اندیکاتور اینسایز مدل 2308-10A

ساعت اندیکاتور اینسایز مدل 2308-10A

مشخصات ابزار

ابعاد 12x6x5 سانتی‌متر
وزن 200 گرم
دامنه سنجش 10 میلی‌متر
دامنه سنجش 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین ساعت اندیکاتور

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *