راهنمای خرید بهترین مارک کولیس دیجیتال و ساده

فهرست مطالب نمایش

کولیس چیست؟ بهترین مارک کولیس دیجیتال و ساده کدام است؟ موضوع این مطلب معرفی برترین مدل های کولیس دیجیتال و ساده است، وقتی دقت اندازه گیری مهم است ، ما به ابزارهایی نیاز داریم که از متر دقیق تر باشند.

اگر تا به حال نام کولیس را نشنیده اید ، باید بگوییم که این وسیله در این شرایط به شما کمک می کند. کولیس می تواند قطر داخلی ، قطر و عمق خارجی را تا میکرومتر اندازه گیری کند.

کولیس چیست؟

کولیس یکی از پرکاربردترین ابزارها در مهندسی ، پزشکی و صنایع مختلف است. این دستگاه که ابزاری برای اندازه گیری دقیق قطر و طول داخل ، خارج و عمق است ، ابعاد را به صورت کاملا مستقیم و با دقت بسیار بالا اندازه گیری می کند.

دقت اندازه گیری در این ابزار معمولاً 0.0005 و 0.001 اینچ است و محدوده اندازه گیری در انواع مختلف متفاوت است ، از 3 مدل: 0 تا 15 سانتی متر ، کولیس دیجیتال 20 سانتی، کولیس دیجیتال 30 سانتی تقسیم شده.

این محصول با توجه به نوع اندازه گیری به سه دسته تقسیم می شود و روش خواندن به این سه دسته بستگی دارد.

 • دسته اول مدلهای ورنیه یا ساده هستند که رایج ترین نوع کولیسها هستند.
 • دسته دوم به مدلهای عقربه ای یا ساعتی اشاره می کند
 • دسته سوم به صورت دیجیتال است. در واقع ، مدل های دیجیتال بهترین و دقیق ترین نوع ابزار هستند که استفاده از آنها راحت تر از انواع دیگر است.

کولیس چیست؟

تاریخچه کولیس

در سال 1949 ، فردی به نام میتوتویو اولین مجوز ساخت خود را در زمینه تولید کوليس دریافت کرد و همان سال تولید خود را در کارخانه میزونوکوچی در کاوازاکی ژاپن آغاز کرد. در سال 1953 ، کارخانه به اتونومی منتقل شد و تولید انبوه را آغاز کرد.

دستگاههای کوليس از سال 1961 تولید می شوند. آیا می دانید کولیس هایی که طول 450 میلی متر و بیشتر را اندازه گیری می کنندکوليسهاي heavy duty نامیده می شوند امروزه کالیپرهایی با ابعاد 2000 میلی متر نیز تولید می شود. بدنه این نوع کولیس برای سبک بودن از فیبر کربن ساخته شده است و بدین ترتیب مشکل بزرگ این کولیس ها که وزن آنهاست برطرف شده است.

بهترین مارک کولیس

 • کولیس ورنیه
 • کولیس اینسایز
 • کولیس گوانگلو
 • کولیس میتوتویو
 • کولیس رونیکس

راهنمای خرید کولیس دیجیتال و ساده

راهنمای خرید کولیس دیجیتال و ساده

انواع کولیس

کولیس ورنیه

این معروف ترین نوع ابزار اندازه گیری است. در اکثر کارگاه ها و آزمایشگاه ها از این نوع کولیس استفاده می شود. Collis Vernier توسط ریاضیدانی به نام Collis Vernier اختراع شد. او خط کش ورنیه را اختراع کرد ، که در این نوع نیز استفاده می شود.

کولیس ورنیه برای اندازه گیری قطر داخلی یا خارجی اجسام بسیار مناسب است زیرا تعمیر دهانه آن به راحتی امکان پذیر است. اندازه اکثر کولیس‌های ورنیه می تواند تا 30 سانتی متر با دقت 2 صدم میلی متر باشد. این کولیس ها می توانند قطر داخلی ، قطر خارجی ، عمق و گام را اندازه گیری کنند.

کولیس عقربه‌ای

کولیس عقربه ای بسیار شبیه به کولیس ورنیه است ، با این فرق که دارای یک نشانگر برای نشان دادن طول به جای درجه بندی خطی است. عقربه برای کار از چرخ دنده و سطوح ناهموار استفاده می کنند. انواع مختلف کولیسها می توانند 15 سانتیمتر تا 30 سانتیمتر با دقت بین دو صدم میلی متر تا یک هزارم میلی متر اندازه گیری کنند.

کولیس دیجیتال

این جدیدترین فناوری مورد استفاده برای تولید کولیس است. کولیس دیجیتال شبیه به یک کولیس ساده است با این تفاوت که به جای دست صفحه ای دیجیتال دارد و طول آن را نشان می دهد. حداقل دقت این کولیس حدود یک صدم میلی متر است که معمولاً از کولیس های دیگر دقیق تر است.

علاوه بر این ، آنها می توانند طول را در واحدهای مختلف (متر ، اینچ ، پاها …) نشان دهند. آنها همچنین دارای دکمه تنظیم مجدد هستند که می تواند برای تنظیم مجدد شماره صفحه نمایش در هر نقطه صفر استفاده شود. برخی از کولیس های دیجیتال نیز به رایانه متصل هستند ، بنابراین اطلاعات را می توان مستقیماً به یک فایل اکسل منتقل کرد.

انواع کولیس

کولیس پرگاری

این نوع کولیس برای خط انداختن چوب یا فلز استفاده می شود و قابل اندازه گیری نیست. با استفاده از این کولیس می توانید فاصله ها را مقایسه کرده یا قطعه ای از فلز را برای برش مشخص کنید.

کولیس فنردار

این کولیس شبیه به کولیس مدل قبلی است ، اما برای علامت گذاری استفاده نمی شود. این نوع کولیس را می توان اندازه گیری کرد ، اما باید از خط کش متفاوتی استفاده کرد ، این بدان معناست که خود کولیس درجه‌ بندی نشده است.

اندازه این نوع کولیس بین 7 تا 30 سانتی متر است. اگرچه امروزه از این نوع کولیس کمتر استفاده می شود ، اما اگر مهارت داشته باشید ، می توانید از آن بسیار خوب استفاده کنید.

انواع کولیس از نظر دقت

اندازه‌گیری قطر خارجی

ابتدا باید شیء اندازه گیری شده را تمیز کنید. سپس شاخک ها را باز کنید ، جسم را بین شاخک های بلند قرار دهید و سپس دهانه را ببندید تا دو شاخه در انتهای بدنه به هم برسند. به نظر می رسد ساده است ، اما اگر کمی کج باشد ، اندازه گیری دقیق نخواهد بود. خود کولیس باید کاملاً افقی باشد ، در یک جهت و عمود اندازه گیری شود.

اندازه‌گیری قطر داخلی

ابتدا باید جسم مورد اندازه گیری را تمیز کنید. سپس شاخک های کولیس را باز کنید ، جسم را بین شاخک های کوتاه قرار دهید و دهانه را ببندید تا دو شاخک کوتاه دو سر شیء را لمس کند.

اندازه‌گیری قطر داخلی ساده به نظر می رسد ، اما اگر کمی آن را کج کنید ، اشتباه خواهد بود. خود متر باید کاملاً افقی در یک جهت و عمود بر جسم اندازه گیری شود. اندازه گیری قطر داخلی سخت تر از اندازه گیری قطر خارجی است و باید بیشتر مراقب باشید.

انواع کولیس از نظر دقت

اندازه‌گیری عمق

زبانه‌ ای در انتهای دستگاه وجود دارد که با بازکردن شاخک ها طول آن افزایش می یابد. این بخش برای اندازه گیری عمق استفاده می شود. ابتدا دهانه ای ابزار را طوری باز کنید که زبانه به اندازه کافی بیرون بیاید ، سپس زبانه را در جایی که می خواهید عمق آن را اندازه گیری کنید قرار دهید و سپس سوراخ را طوری ببندید که لبه انتهایی آن در لبه عمق شما باشد.

اندازه‌گیری گام

هنگامی که قسمتی از جسم بالاتر است و می تواند به بالای کولیس تکیه دهد ، از اندازه گیری گام استفاده کنید. ابتدا بدنه جسم را تمیز کرده و سپس قسمت بالایی کولیس را در مقابل قسمت بیرون زده بدن قرار دهید. سپس دهانه را ببندید تا شاخک های متحرک پایینی به پایین جسم برسند.

در تمام مراحل ، مطمئن شوید که پیچ بالای درجه‌ بندی ورنیر را باز کنید تا بتوانید دهانه را باز کنید. اگر نمی خواهید دهانه را بعد از اندازه گیری تکان دهید ، باید آن را محکم ببندید.

اجزای اصلی کولیس ها

 • گیره ‌های خارجی بزرگ: این بخش برای اندازه گیری قطر خارجی یا اندازه یک شی استفاده می شود.
 • گیره ‌های داخلی کوچک: این گیره ها وظیفه اندازه گیری قطر داخلی یک جسم را بر عهده دارند.
 • میله عمق: این بخش برای اندازه گیری عمق یک جسم یا حفره استفاده می شود.
 • مقیاس اندازه ‌گیری اصلی متریک: این مقیاس برای اندازه گیری بر حسب میلی متر است.
 • مقیاس اندازه‌ گیری اصلی امپریال: از این ویژگی برای اندازه گیری کسر بر حسب اینچ استفاده می شود.
 • مقیاس اندازه‌ گیری ورنیه متریک: این مقیاس یک دهم یا یک صدم میلی متر دقیق تر است.
 • مقیاس اندازه ‌گیری ورنیه امپریال: مقیاس ورنیه امپریال برای اندازه گیری دقیق تر (کسری از اینجا) مناسب است.
 • نگهدارنده: از ثابت کننده برای ورنیه برای کاهش خطاها استفاده می شود.

لیست قیمت روز انواع کولیس قیمت امروز

1. کولیس تایگر کدp1 گستره 0_150 میلیمتر

کولیس تایگر کدp1 گستره 0_150 میلیمتر

کولیس دیجیتال

من این ابزار رو یه سالی میشه گرفتم دقتش نسبت به پولی که می‌پردازید واقعا عالیه همون‌طور که در مشخصاتش نوشته پلاستیکیه یعنی باید طرز کارو بلد باشید کار ظریفه ولی دقتش در حد دهم میلیمتر عالیه دوستانی هم که میگن اصلا به درد نمیخوره دارن اینو با برند می توتو ژاپن مقایسه میکنن خلاص!

شیش تاشو باهم بخرید که هفته ای یکیش استفاده کنید .گرفتی مطلبو

واسه کسی که میخواد شاید ماهی یه بار استفاده کنه عالیه من تقریبا یکی دوز یه بار باهاش کار دارم و واقعا بهتر از 1میلیون پول کولیس دادنه. تقریبا هم همینکار رو میکنه

بهترین کولیس دیجیتال

واسه کارهای ساده و معمولی مناسبه ولی مراقب باشید که خیلی شکننده است خوبه به قیمتش میارزه شکننده است ولی برای مصرف خانگی خوبه تقریبا دقیقه

من واسه مدرسه و کارای اداری خریدم.کار راه اندازه.بخرید پشیمون نمیشید

خیلی نمیشه رو دقتش حساب باز کرد برای کارهای دقیق باید دیجیتالی بخرید یه مقدار حرکتش هم نرمه و فیکس هم نمیشه که موقع دیدن اندازه جابجا نشه،،

بهترین مارک کولیس

خوبه کار راه اندازه من برای داداشم خریدم ک خب فعلا راضی بودجنسشم معمولیه وپلاستیکه نسبت به قیمت کارایی خوبی دارد، من برای مصارف در اعمال زیبایی گرفتم

یک کولیس معمولی و پلاستیکی یک اسباب بازی بچه ولی با این گرانی برای خانه کار راه انداز

خداروشکر داخل بار آسیب بهش نخورده بود،و من برای کار زیبایی میخاستم که بدردم میخوره،ممنون از دیجی کالا بابت تحویل به موقع و با این قیمت الان هیچ چیزی نمیشه خرید بنرم می ارزه

بهترین برند کولیس

مشخصات اشتباهه . تو مشخصاتش نوشته ۳۰ گرم ۳۰ تومان قیمت زده در حالی که با ۱۵ گرم که ۱۷ تومانه هیچ فرقی نداره

بهترین مارک کولیس دیجیتال بیشتر شبیه اسباب بازیه ولی اسباب بازی که بعضی وقت ها کارت رو راه میندازه

برای کارگاه مناسب نیست فقط کارای تمیز خانگی بیشتر اسباب بازیه تا یه وسیه فنی ولی خب بد نیست کار راه بندازه

مشخصات ابزار

طول 20 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 17 گرم
شیوه خواندن معمولی
حداکثر میزان اندازه‌گیری 15 سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
دقت اندازه گیری 0.05 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. کولیس دیجیتال 15 سانتی‌متر اینسایز مدل 150-1112

کولیس دیجیتال 15 سانتی‌متر اینسایز مدل 150-1112

انواع کولیس از نظر دقت

وقتی دقت اندازه گیری مهم است، به ابزار دقیق تری نسبت به متر نیاز داریم. اگر تا به حال نام کولیس نشنیده اید، باید بگوییم که این ابزار در چنین مواقعی به شما کمک می کند. ضخامت سنج ها می توانند قطر داخلی، قطر خارجی و عمق را تا میکرومتر اندازه گیری کنند. برند Insize بر پایه کیفیت و دقت تولید می‌شود و تولید کننده ابزار اندازه‌گیری با کیفیت بالا می‌باشد.

راهنمای خرید کولیس

“Digital Caliper Insize Model 150-1112” از پنج جزء تشکیل شده است: – فک های بیرونی یا فک های پایینی که برای اندازه گیری قطر بیرونی بدن استفاده می شود، فک های داخلی یا همان فک های بالایی که برای اندازه گیری ابعاد داخلی استفاده می شوند، تیغه اندازه گیری عمق، رتبه بندی پایه، ورنیه.

خرید کولیس دیجیتال

برای اندازه گیری قطر داخلی از فک بالا، برای اندازه گیری قطر بیرونی از فک پایین و برای اندازه گیری عمق از میله انتهایی کولیس استفاده می کنیم. کولیس دیجیتال Insize از فولاد ضد زنگ ساخته شده است، دارای دکمه روشن/خاموش، دکمه تنظیم مجدد، دکمه تغییر واحد اندازه گیری بر حسب اینچ و میلی متر و صفحه نمایش مایع با کیفیت بالا می باشد.

کولیس دیجیتالی

بیشترین کاربرد این محصول در تراشکاری، قالب سازی، فلزکاری، خودروسازی، پزشکی و … می باشد. بهتر است قبل از استفاده از کولیس آن را با حوله تمیز کنید و مطمئن شوید که قطعات متحرک به راحتی حرکت می کنند. به یاد داشته باشید که اعمال فشار به کولیس باعث کاهش دقت آن می شود.

مشخصات ابزار

طول 24 سانتی‌متر
جنس استیل ضد زنگ
وزن 171 گرم
شیوه خواندن دیجیتال
حداکثر میزان اندازه‌گیری 15 سانتی‌متر
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. کولیس دیجیتال اینستار کد 100120 گستره 150-0 میلی متر

کولیس دیجیتال اینستار کد 100120 گستره 150-0 میلی متر

کولیس دیجیتال چیست

در یک کلام واقعا عالیست، دقیق، محکم، با دوام، من برای کارهای منزل گرفتم، اما دقتش چیزی بیش از نیاز کارهای منزل است. در خریدش شک نکنید. در مورد جعبه درون ان کمی لق لق می‌خورد که ناشی از فضای خالی طولی باندازه ۲، ۳ میلیمترست که من با قطعه‌ای از پاک‌کن انرا پر کردم و فیکس شد.

کیفیت ساخت فاجعه… اندازه گیری در رفت و برگشت 5 میلی متر خطا دارد… مسیر حرکت اصلا روان نیست… بین فک فاصله دارد و اندازه گیری سره با وسط فک خطلا دارد… فک ها روی هم لق است… با تخفیف 80 درصدی هم نمی ارزه بخری…

خرید کولیس دیجیتالی

کیفیتش بد نیست و دقت اندازه گیریش خوبه ولی یک ایراد مهم و اساسی داره وقتی کولیس رو بیشتر از ۵ سانتی متر باز میکنی و دوباره میبندی پنج میلیمتر به صفر کولیس اضافه یا کم میشه… اولش میخواستن مرجوع کنم ولی بعد گفتم با این مشکلش کنار میام…

قرار باشه از این استفاده کنم کولیس ساده میگیرم. به قیمتش نمی ارزه وقتی باز میکنی و می بندی گاهی صفر نمیشه.کلا با تخفیف هم ارزش خرید نداره.

باتری کولیس دیجیتال کیفیت فک کولیس خوب نیست بزرگ کوچیک داره مخصوصا داخل سنجش،ولی دیجیتالی خوبه دقیقه

مشخصات ابزار

طول 23 سانتی‌متر
جنس استیل ضد زنگ
وزن 500 گرم
شیوه خواندن دیجیتال
حداکثر میزان اندازه‌گیری 15 سانتی‌متر
سایر توضیحات امکان اندازه گیری به دو واحد میلی متر و اینچ
3 دکمه ( On/Off – mm/inch – ZERO )
دارای غلتکی انگشت شست برای استفاده راحت تر
مناسب برای اندازه گیری داخل و خارج و عمق و گام
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. کولیس دیجیتال تک اینسترومنت مدل TEC15CA گستره 150میلی متر

کولیس دیجیتال تک اینسترومنت مدل TEC15CA گستره 150میلی متر

این کولیس نسبت به کولیسهای بازار با قیمت های بالاتر ، خیلی می ارزه. هم کیفیت بدنه خوبی داره و هم دقتش بالا هست . خریدش رو توصیه می کنم.تا الان که مشکلی نداشته و کیفیت خوب و خطای قابل قبولی داشته

اجزای کولیس

کاش میشد از چندین کارت هدیه برای خرید یک کالا استفاده کرد. من کارت های 100 تومنی و 50 تومنی دارم (به تعداد ) اما برای کالاهای قیمت بالا عملا خیلی کمک کننده نیست.

در بعضی از نقاط مقدار پرش دارد و درست کار نمیکند(یک ویدیو از پرش عدد گذاشتم)

کار با کولیس دیجیتال

دقت خوبی نداره. صفحه دیجیتال هم روشنایی کمی داره تو نور روز و محیط روباز مشکل قرائت داره. در کل پیشنهاد نمیکنم با توجه به این قیمت

مشخصات ابزار

طول 23 سانتی‌متر
جنس استیل ضد زنگ
وزن 300 گرم
شیوه خواندن دیجیتال
واحد اندازه گیری میلی متر
سایر توضیحات – نمایش دیجیتال به میلی متر و اینچ
– 3 دکمه ( On/Off – mm/inch – ZERO )
– دارای غلتکی انگشت شست برای استفاده راحت تر
– تحت لیسانس کانادا با کیفیت عالی
– مناسب برای اندازه گیری داخل و خارج و عمق و گام
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. کولیس دیجیتال کد 150 گستره 0-150 میلی متر

کولیس دیجیتال کد 150 گستره 0-150 میلی متر

بهترین کولیس دیجیتال

برای کارهایی که دقت خیلی بالایی نیاز دارند خوب می باشد و خطای یک دهم دارد

تنظیم صفر بسیار آسان به MM و اینچ برای هر کاری بسیار خوب و از بدنه فلزی ساخته شده من که رازی هستم

خرید راحت داشتم و با اطمینان.. کالا هم به موقع به دستم رسید و از چیزی هم که می خواستم راضی هستم.

بهترین مارک کولیس

این کولیس رو تازه خریدم بدستم رسید باتریش قابل تعویض جعبه مرتبی داره سبک و خوبه جنسش بر خلاف دوستان که گفتن پلاستیک اصلاً پلاستیک نیست و کربنی هستش.ظریفه و برای کارهای غیر صنعتی مثل چوب خیلی عالی جواب میده.خلاصه به نظر من در کل کولیس خوبیه نسبت به قیمتش.

با تکان خوردن هم روشن نمیشه نگران این مورد نباشید.هر موقع هم طولانی مدت نخوایید استفاده کنید می تونید باتری رو از دستگاه خارج کنید.

خیلی خوب و با کیفیت هستش بدنه خیلی کم حس میشه که پلاستیکی باشه دقت خوبی هم داره

بهترین برند کولیس

جنس خوبی نداره و خیلی ضعیف به نظر میرسد من برای کار مکانیکی ماشین سنگین میخواستم و برای من خیلی ضعیف بود

کیفیت قابل قبول. بدنه پلاستیک فشرده صنعتی است اما با فلزی برابری نمیکن دقت قابل قبول هست با فلزی دقیق تست کردم

بنظرم نسبت به قیمت عالیه و ایراد یا اشکال خاصی نمیبینم ؛ الان چند روز که استفاده میکنم و خیلی هم خوب و دقیق اندازه گیری میکنه و بنظر من دوستانی که میخوان در همین اندازه هزینه کنن بهترین انتخابه و بین کولیس های با جنس پلاستیک یا بقول یکسری فیبرکربن ؛ این کولیس بهترین انتخاب خواهد بود

بهترین مارک کولیس دیجیتال

کولیس خیلی خیلی معمولی و فقط در حد کار راه بنداز. اگه برای کارهای سنگین نمیخواین خوبه ولی خیلی پلاستیکیه و تو ذوق میزنه. بیش از حد سبکه و حالت اسباب بازی داره

چگونه بازوهای آن لاکی می باشد بنابراین فاقد دقت کافی در حد دیجیتال است (اسباب بازی است)

مشکل اصلی این کولیس روشن شدن و روشن ماندن با کوچکترین تکون خوردنی هست که باعث میشه همیشه روشن باشه باید با کش کوچیک ببندینش تا باز نشه مثل توی عکس که من کش کوچیک سر گذاشتم براش.

انواع کولیس از نظر دقت

باتری LR44 یا همون CR2032 بهش میخوره و برای من که رسید توی بسته بندیش روشن بود و ضعیف شده بود پیشنهاد میکنم حتما باتری زاپاس بخرین.

برای کار های خانگی و سبک خوبه ولی به دلیل نداشتن کیف یا همون هارد کیس برای کارهای صنعتی مناسب نیست

واسه من خراب بود و جهش میکرد روی اعداد منفی.مرجوع کردم.درسته ارزونه اما دیگه نه اینکه کار نکنه!!!

مشخصات ابزار

طول 29 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 130 گرم
شیوه خواندن دیجیتال
واحد اندازه گیری میلی متر
سایر توضیحات حداکثر میزان اندازه‌گیری: 15 سانتی‌متر
قابلیت اندازه گیری در دو واحد اینچ و میلی متر
بدنه از الیاف کامپوزیت
سبک و با دوام
به همراه باتری
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. کولیس دیجیتال کد 6523

کولیس دیجیتالی

برای کارهای خانگی و معمولی خوبه. زیاد روی دقت ۱۰۰ میکرون حساب نکنید. شاید ۲۰۰ میکرون درست تر باشه. یه دلیلش اینه که جنس بدنه از مواد غیر فلزی هست و دقت ساخت بالایی نداره.

در مجموع اگر وسیله اندازه گیری برای کارهای غیر حرفه‌ای می‌خواهید که زیر یک میلیمتر رو اندازه بگیره این گزینه بدی نیست.

نسبت به قیمتش خوبه ولی جنسش فلزی نیست پلاستیک فشرده است ظاهراً خوبه فقط باید با ظرافت برخورد کنید البته برای کارهای خیلی دقیق مناسب نیست

کولیس چیست

کیفیت و کارایی کولیس به میزان قیمتش هست ، منتها توی عکس معرفی محصول ، با باکس پلاستیکی نشان داده شده ولی جنس ارسالی بدون باکس ارسال شده و با توجه به حساسیت دستگاه ، میتونه عمر دستگاه رو کاهش بده ،

برای این که بتونید چند تا چیز رو اندازه بگیرید خوبه چون هم دقت کمی دارد هم پلاستیکیه

نسبت به قیمتش خوبه بنظرم در حد ماکت سازی هم خوبه شاید اگر خیلی خیلی حساس نباشید در کارهای برش لیزری هم خوب باشه

کولیس اندازه گیری

برای کسانی که دنبال کار فیبروز و اینا هستن و در حد مبتدی میخوان راه اندازه

دوستان نسبت به قیمتش خوبه برای کارای خونگی خوبه ولی برای کارگاه و مصارف صنعتی اصلا پیشنهاد نمی کنم چون یکم که کثیف بشه ممکنه دقت لازم نداشته باشه . کلا وسایل کار راه بنداز و به قیمتش می ارزه .

خیلی عالیه ،برای هر خانه واجبه ،خیلی دقیقه و دیجیتالش پر نوره ،قاب داره ،فقط موقع کار باهاش خیلی باید دقت کنی که صدمه نبینه مخصوصا میله اندازه گیری عمق که به راحتی میشکنه،موقع بازوبست کردن فکهای کولیس برای اندازه گیری باید خیلی نرم و آرام کارکنید ،

نحوه کار با کولیس دیجیتال

اون موقع دقیق ترین اندازه گیری رو برات انجام میده و خیلی خیلی دقیق ،من با کولیس دیجیتال خودم که فلزی و ژاپنی هست اندازه گیری و مقایسه کردم ،

دقیقا یکی بود به غیر از ۲ دفعه از ۱۹ دفعه اندازه گیری،که یکیش حدوداً0/1mm و بار دوم حدوداً0/01 mm ،کوچیکتر نشان می داد، به نرمی و لطافت باهاش کار کنید هم یه عمر کلیس براتون هم دقیق ترین اندازه رو بهتون میده ،

عکس کولیس

من رشته تحصیلیم ماشین ابزار ،دانشگاه هم که صنایع گرایش تکنولوژی صنعتی(همون ماشین ابزار یا تراشکاری) الان خداییش با ۱۸۰ یا یه کم بیشتر یا کمتر چیزی بهت میدن ،اونم کولیس دیجیتال ،خداییش‌خوبه نخرید از دستتون میره

نسبت به قیمتش خیلی خوبه ولی اگه lock هم می‌داشت خیلی عالی بود

انواع کولیس از نظر دقت

برای انجام پروژه گرفتم خوب اندازه میگیره ولی با این حال بعضی وقت ها دقت تغییر میکنه و مدام باید فیکس کنه ولی مناسب با قیمت می ارزه

با توجه به قیمتش و انتظاری که نسبت به کارایی و کیفیتش داشتم کاملا مناسبه ، من برای گلخانه و اندازه‌گیری گیاه کلکسیونی استفاده میکنم

کولیس خوبیه، اگه دنبال یه کولیس ارزون با یک دهم دقت اندازه گیری هستین گزینه مناسبیه ولی باطریش رو باید هر دفعه استفاده در بیارین

کولیس اینسایز ساخت کجاست

برای کارهای سبک و خانگی پیشنهاد میشه و اینکه خطش در حد دو دهم میلیمتر که بعد چند بار استفاده متوجه میشین و خطاشو میگیرین .جنسش پلاستیکیه ولی پلاستیکش به نظرم با کیفیت بود.

قیمتش خوبه سایزش هم مناسبه اندازه گیری دقیق کیفیت کالا هم معمولیه

انواع کولیس

از این کولیس دیجیتال دو مدل در بازار موجود است. مدل اول که خیلی خوب هست و همین رو پیشنهاد میکنم بخرید داخل پک پلاستیکی هست و محافظت خوبی از کولیس دارد و مدل دوم شبیه همین کولیس که کیفیت افتضاحی دارد ولی داخل کاور طلقی بسته بندی شده است.

درود بر دوستان این کولیس دقت خوبی داره با چندین کولیس دقیق و مارک دار مقایسه کردم تا الان دقت خوبی داشته و اشتباه نبوده جنسش از پلاستیک سخت و چیزی به عنوان فیبر کریم وجود نداره

معرفی کولیس

نمیدونم چرا این نوشتن شاید برای تبلیغات اما پلاستیک نسبتا محکمی ولی باید خیلی ازش مواظبت کنید چون دهانه های اندازه گیری اگر سر سوزنی خش برداره دقت دستگاه از بین میره برای کارهای حساس اصلا پیشنهاد نمی کنم

چون بعد از چند بار استفاده حتما فک های مشکل دار میشه فقط برای کارهای دم دستی خوبه و برای افراد مبتدی که کارهای دم دستی رو باهاش راه بندازم.

کار با کولیس دیجیتال

توجه کنید که فقط باید در حالتی که فک هاش کاملا بسته است روشن کنید وگرنه اندازه گیری رو معکوس میزنه مثلا اگر فک کولیس در ۱۲ م م باشه و روشن کنید وقتی میارید روی صفر منفی ۱۲ میلی متر میزنه .جعبه داره برای نگهداریش که خوب.تبدیل اینچ و میلیمتر هم داره

من با یک نوک مداد اتود ۰/۷ امتحان کردم که کاملا عدد رو درست نشون داد و در این مقیاس کاملا دقیق بود .

خرید کولیس دیجیتال

نظرات کالا را خوندم و سفارش دادم، متاسفانه دفعه اولی که از یه فروشنده سفارش دادم کالای غیر اصل بسیار بی کیفیت ارسال کرد، دوباره از فروشنده دیگه ای سفارش دادم که کالای صحیح رو ارسال کرد و کیفیتش خوب بود

من بارها تستش کردم کاملا دقیقه و جنس خیلی محکمی داره روش نوشته جنسش از فیبر کربن اگر این دروغا که نوشته راست باشه خیلی بیشتر ازین می ارزه….

خرید کولیس

دقت 0.1 میلیمتر است. +/-0.1 میلیمتر هم خطا داره. ای کاش دقت بهتری داشت. تقریبا پشیمونم که به جای مدل معمولی که دقت بیشتری دارد دیجیتالی گرفتم.

خوبه نسبت به سایر کولیس ها که قیمت بالایی دارد فقط حیف که شاخکاش پلاستیک هستن اگه بیفته میشکنه

با توجه به قیمتش خرید مناسبه البته واسه ما که کار حرفه ای نمیکنیم جنس خوبی داره دقت شم عالیه راضی کنندست

بهترین برند کولیس

بسته بندیش مثل بقیه نیست !!! باتری داخلش هست به نظر دقیق میاد ولی جعبه نداره خیلی ناراحتم واقعا نمیدونم مرجوع کنم به خاطر جعبه اش یا نکنم …

به قیمتش واقعا می ارزه بعد از هر بار استفاده برگردونید توی ظرفش که آسیبی نبینه کار من رو که راه انداخت

عکسهایی بگذارید که اندازه سایز کولیس مشخص بشه مثلا در کنار یک خط کش بگذارید

کولیس دیجیتال

در حد یک دهم خطا داره و تمام قطعات اش پلاستیکی هست و قیمت اش بالاست.

درسته که فلزی نیست و همینطور تو نگهداری ازش خیلی باید مراقب بود اما با توجه به قیمت پایینش رضایت منو جلب کرد

دوستان اگه نسبت به هزینه ای که پرداختند سطح توقعاتتون رو هم پایین بیارید میبینید که ضرر که نکردید هیچ برنده اید من که راضیم ضمنا برای کارای خونگی فوق العادس

بهترین کولیس دیجیتال

خب متأسفانه فلزی نیست و به همین دلیل نوکش کمی انعطاف داره و اندازه گیری باهاش قلق خاصی داره، همچنین متوجه شدم وقتی دهانه اش رو میبندم کامل بسته نمیشه و روزنه تاریکی از نور نمایان است، اما با همه ی این ها فکر میکنم با قیمت اش نمیشه نمیشه رقابت کرد پس توصیه میکنم. هارد کیس پلاستیکی هم داره.

سلام این کولیس برای کارهای سبک خانگی خوبه بدنه کاملا پلاستیکی ولی دقت خوبی داره و همراه باطری ارسال شده بود

بهترین مارک کولیس

الان بعد از ۸ ماه استفاده دارم نظر میدم. من برای کار ماکت سازی و مصرف خانگی خریدم و کاملا راضیم. تقریبا دقیقه ، بدنه پلاستیکی که اگه با ظرافت باهاش رفتار کنید مشکلی نیست.

چند روز پیش خراب شد و اعداد اشتباه نشون میداد ، اگر برای شما هم اینجوری شد برچسب پشتش را بکنید ، ۴ تا پیچ هست باز کنید و با الکل سفید و گوش پاک کن سنسور های روی برد و خط کشش را تمیز کنید

کولیس دیجیتال کد 6523

مشخصات ابزار

جنس تفلون
وزن 46 گرم
واحد اندازه گیری میلی متر
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. کولیس دیجیتال مدل Extra Strong کد 1515

کولیس دیجیتال مدل Extra Strong کد 1515

مشخصات ابزار

طول 24 سانتی‌متر
جنس تفلون
وزن 60 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 15 سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. کولیس دیجیتال میتوتویو کد 196-500 گستره 0-150میلی متر

کولیس دیجیتال میتوتویو کد 196-500 گستره 0-150میلی متر

مشخصات ابزار

طول 24 سانتی‌متر
جنس استیل ضد زنگ
وزن 152 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 15 سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
سایر توضیحات باطری با قابلیت تعویض
شیوه خواندن دیجیتال
اندازه گیری قطر داخل و خارج
با قابلیت اندازه گیری اینچ و میلیمتر
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. کولیس دیجیتال میتوتویو کد 500 گستره 0-150میلی متر

کولیس دیجیتال میتوتویو کد 500 گستره 0-150میلی متر

مشخصات ابزار

طول 23 سانتی‌متر
جنس استیل ضد زنگ
وزن 200 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 15 سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
شیوه خواندن دیجیتال
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. کولیس کد 22 گستره 0-155 میلی متر

کولیس کد 22 گستره 0-155 میلی متر

مشخصات ابزار

طول 21 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 15 گرم
سایر توضیحات دارای قابلیت اندازه‌گیری اینچ و میلی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
شیوه خواندن معمولی
دقت اندازه گیری 0.05 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. کولیس کد 2019 گستره 120-0 میلی متر

کولیس کد 2019 گستره 120-0 میلی متر

مشخصات ابزار

طول 17 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 16 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 12 سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
سایر توضیحات شیوه خواندن: معمولی
مناسب کارهای معمولی و روز مره
سایز جیبی و سبک
بازه اندازه گیری 12-0 سانتی متر
دارای اندازه به سانتی متر و اینچ
سبک و بادوام
دقت اندازه گیری 1 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. کولیس مدل KP150 گستره 0-150 میلی متر

کولیس دیجیتال کد 150 گستره 0-150 میلی متر

مشخصات ابزار

طول 23 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 20 گرم
واحد اندازه گیری میلی متر
سایر توضیحات – دارای درجه بندی سانتی متر
دقت اندازه گیری 1 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. کولیس مدل P150 گستره 0-150 میلی متر

کولیس مدل P150 گستره 0-150 میلی متر

مشخصات ابزار

طول 21 سانتی‌متر
جنس پلاستیک
وزن 15 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 15 سانت سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
سایر توضیحات دارای درجه بندی اینچ و میلیمتر
مصارف آموزشی
شیوه خواندن معمولی
دقت اندازه گیری 0.05 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. کولیس مدل R150 گستره 0-150 میلی متر

کولیس مدل R150 گستره 0-150 میلی متر

مشخصات ابزار

جنس استیل ضد زنگ
وزن 155 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 15 سانت سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
شیوه خواندن معمولی
دقت اندازه گیری 0.05 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. کولیس مدل وارنیر گستره 0-125 میلی متر

کولیس مدل وارنیر گستره 0-125 میلی متر

مشخصات ابزار

طول 21.5 سانتی‌متر
جنس استیل ضد زنگ
وزن 250 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 12.5 سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
شیوه خواندن معمولی
دقت اندازه گیری 0.02 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. کولیس میتوتویو مدل 118-530 گستره 0-200 میلیمتر

کولیس میتوتویو مدل 118-530 گستره 0-200 میلیمتر

مشخصات ابزار

طول 31 سانتی‌متر
جنس استیل ضد زنگ
وزن 170 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 20 سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
شیوه خواندن معمولی
دقت اندازه گیری 0.02 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. کولیس میتوتویو مدل 193-500 گستره 0- 300 میلیمتر

کولیس دیجیتال میتوتویو کد 196-500 گستره 0-150میلی متر

مشخصات ابزار

طول 40 سانتی‌متر
جنس استیل ضد زنگ
وزن 240 گرم
حداکثر میزان اندازه‌گیری 30 سانتی‌متر
واحد اندازه گیری میلی متر
سایر توضیحات باطری با قابلیت تعویض
اندازه گیری قطر داخل و خارج و عمق سنج
با قابلیت اندازه گیری اینچ و میلیمتر
شیوه خواندن معمولی
دقت اندازه گیری 0.01 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین کولیس دیجیتال

منبع
biknikautoguide

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

1 دیدگاه

 1. کولیس اولین و رایج ترین ابزار در بین تجهیزات و ابزارهای اندازه گیری دقیق برای اندازه گیری بسیار دقیق طول و عرض قطعه، قطر داخلی و خارجی سیلندرها (شفت، گرده و میله) و عمق سوراخ یا ارتفاع قطعه است. با دقت 0.01 یا یک هزارم 0.001 میلی متر استفاده می شود. دقت و کالیبراسیون کولیس ارتباط مستقیمی با برند و کیفیت ساخت آن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *