راهنمای خرید بهترین بالابر زنجیری و پولیفت

بهترین بالابر زنجیری و پولیفت کدام است؟ موضوع این مقاله معرفی برترین مدل های بالابر زنجیری و پولیفت از بهترین مارک های ابزار آلات ایرانی و خارجی است.

انجام برخی کارها ، مانند جابجا کردن اجسام سنگین ، به ویژه در جهت عمودی یعنی بالا یا پایین کشیدن یا بسته بندی اجسام و حجم های بزرگ و حجیم ، آسان نیست و باید از ابزار های مناسب این کار کمک بگیریم.

بهترین ابزار برای این کار بالابر زنجیری و پولیفت است، این ابزار پولیفت نام دارد. حالا شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پولیپ چیست؟ پولیپ ابزاری است که به شما کمک می کند اجسام سنگین را به صورت عمودی حرکت داده یا با استفاده از یک زنجیر فولادی ضخیم در جهت مورد نظر بکشید.

جرثقیل دستی زنجیری چیست؟

جرثقیل دستی زنجیری وسیله ای است که از نیروی چرخشی چرخ دنده ها برای انتقال نیروی چرخشی زنجیر به جسم سنگین تا وزن 20 تن ، بدون استفاده از برق استفاده می کند و تنها از نیروی انسانی برای حرکت در ارتفاع 6 متری از سطح زمین استفاده می کند.

انواع جرثقیل دستی زنجیری

انواع جرثقیل دستی زنجیری

جرثقیل های دستی زنجیری معمولاً در مارک های معتبر با قابلیت های زیر ارائه می شوند:

0.5 تن ؛ 1 تن ؛1.5 تن ؛ 2 تن ؛ 3 تن ؛ 5 تن ؛ 7.5 تن ؛ 10 تن ؛ 15 تن و 20 تن در دو مدل VP (بوشی) و VL (بلبرینگی) دو ارتفاع 3 متر و 6 استاندارد تولید و به فروش می رسد

پولیفت یا تیرفور چیست؟

این نوع تجهیزات با طناب ، بند یا زنجیر با طول های مختلف برای حرکت عمودی اشیاء به بالا و پایین ، کشیدن اجسام در جهت مشخص و همچنین کمک از بسته بندی های بزرگ استفاده می شود.

پس از نصب تفور و اتصال بار مورد نظر به قلاب حرفه ای این تجهیزات ، می توانید با حرکت دسته پولیفت به سادگی بار را در جهت مورد نظر بکشید.

با توجه به ساختار پولیپ در مکانهایی که فرد به تجهیزات دسترسی دارد ، استفاده از این تجهیزات بسیار مناسب است ، زیرا برای کار با آن ، کاربر باید به خود دستگاه نزدیک باشد تا بتواند دسته را در آن حرکت دهد.

یکی دیگر از ویژگی های آن ، توانایی کشیدن بار از تجهیزات در تمام زوایا است. همچنین به دلیل سادگی طراحی و تعداد کمی از قطعات ، به کاربر این امکان را می دهد که به راحتی این تجهیزات را نگهداری کند.

بهترین مارک بالابر زنجیری و پولیفت

پولیفت سیم بکسلی چیست؟

پولیفت سیم بکسلی زیر مجموعه ای پولیفت ها هستند که در آنها به جای زنجیر از سیم بکسل استفاده می شود.این مدل بیشتر برای کارهای سبک استفاده می شود.

کاربرد پولیفت سیم بکسلی چیست؟

کاربرد پولیفت سیم بکسلی چیست؟

 • پولیفت سیم بکسلی برای کشیدن اجسام در باغبانی و سیم کشی استفاده می شود.
 • پولیفت سیم بکسلی پولیپ برای جابجایی اجسام به صورت عمودی یا جابه جایی اشیاء در جهت مورد نظر استفاده می شود.
 • پس از نصب این دستگاه در مکان مورد نظر ، می توانید تجهیزات خود را به راحتی به مکان های مختلف منتقل کنید.

مزیت استفاده از پولیفت یا تیرفور

 • بالابر بدون نیاز به برق و روغن
 • ارزان تر از آسانسورهای برقی
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • جابجایی بار از همه زوایا

تفاوت پولیفت و تیفور چیست؟

شاید بخواهید بدانید تیفورها چیست و چه تفاوتی با پولیپ دارند. لازم به ذکر است که تیفورها نوع دیگری از دستگاه ها هستند که برای کشیدن بار در جهت افقی استفاده می شوند. در تیفور ، یک سیم بکسل قلاب دار 20 متری برای انتقال انرژی استفاده می شود.

راهنمای خرید بهترین بالابر زنجیری و پولیفت

مزایای استفاده از این ابزار بسیار زیاد است. اگر به درستی انتخاب شوند ، بسیار ارزان هستند و نگهداری آنها آسان است. در صورت لزوم کار با آنها آسان است.

روش اشتباه خرید این ابزار ، تصمیم گیری در مورد قیمت است. اگر ابزار درست شغل مناسب خود را انتخاب کنید ، می تواند مدت طولانی بدون هیچ مشکلی دوام بیاورد. لازم به ذکر است که استفاده از گزینه اشتباه یا استفاده از ظرفیت کمتر از حد لازم می تواند خطرناک باشد.

ارزش پول و زمان شما برای سرمایه گذاری مطمئن ترین گزینه برای بالابر زنجیری و پولیفت شما خواهد بود تا در طول عمر مفید دستگاه بهترین عملکرد را داشته باشد.

نکاتی که برای خرید بالابر زنجیری و پولیفت باید بدانید:

راهنمای خرید بهترین بالابر زنجیری و پولیفت

چگونه می توانید محصول مناسب خود را انتخاب کنید؟ ما پارامترهای اصلی انتخاب را در این قسمت به شما ارائه کرده ایم:

اجزای ساختار پولیفت

 • قرقره آویز
 • فنر گیربکس
 • چرخ دنده ها
 • محافط زنجیر
 • زنجیر متحرک
 • دسته متحرک
 • ضامن چرخ دنده ها
 • قلاب ثابت و متحرک

ظرفیت پولیفت

این دستگاه کاربردی با ظرفیت های مختلف از 0.5 تن تا 50 تن در بازار موجود است که متناسب با نیاز طراحی شده اند. بنابراین به حداکثر وزنی که نیاز دارید فکر کنید و سعی کنید با خیال راحت انتخاب کنید. برای جابجایی وزنه 2 تنی لازم نیست پولیفت 10 تنی بخرید.

فاصله LIFT

هنگام خرید ، باید به ارتفاع بلند کردن آن توجه کنید. این فاصله از بالابر زنجیری تا بار برداشته شده است. معمولاً ارتفاع 3 متر یا 6 متر وجود دارد.

لوازم یدکی موجود

مدلی بخرید که شامل قطعات استاندارد و قابل تعویض باشد. هنگامی که ابزار شما نیاز به تعویض قطعات فرسوده یا شکسته داشته باشد ، به راحتی بتوانید قطعات را جایگزین کنید.

زنجیره استیل آلیاژ

قبل از خرید بهترین بالابر زنجیری و پولیفت بهتر است مشخصات کامل ابزار را مطالعه کنید، اطمینان حاصل کنید که قاب و روکش از آلیاژ آلومینیوم قوی ساخته شده است. زنجیر دستی باید گالوانیزه شود و مواد زنجیره بار باید از فولاد آلیاژی 80 درجه ساخته شود.

بررسی محیطی که میخواهید از دستگاه استفاده کنید:

نوع محل استفاده از این دستگاه را در نظر بگیرید. هوای که قرار است از دستگاه استفاده کنید گرم یا سرد است. توجه به این پارامتر بسیار مهم است ، زیرا شما باید مدلی را انتخاب کنید که دوام و عملکرد آن را با توجه به شرایط و محیطی که در آن کار می کنید تضمین کند. به خاطر داشته باشید که انتخاب مدل اشتباه به معنای به خطر انداختن عمر و عملکرد آن است.

نکاتی که برای استفاده از بهترین بالابر زنجیری و پولیفت باید رعایت کنید:

 • همیشه از زنجیر و لوازم جانبی به درستی استفاده کنید و مطمئن شوید در محل مناسب قلاب قرار دارند. همچنین اطمینان حاصل کنید که قفل ایمنی نصب شده روی قلاب کاملاً بسته باشد.
 • بالابر زنجیری و پولیفت را به طور منظم چک کنید و از بالابر زنجیری و پولیفت با ویژگی های غیر معمول ، آسیب دیده یا ساییدگی زیاد استفاده نکنید.
 • همیشه زنجیره پولیفت را به خوبی روغن کاری کنید و از آن در برابر نشت و سایر آلودگی های مخرب محافظت کنید.
 • هرگز محوله ها را نزدیک افراد منتقل نکنید. همچنین ، برای جابجایی افراد از پولیفت استفاده نکنید.
 • قبل از بلند کردن بار ، از سالم بودن بالابر زنجیری و پولیفت و عملکرد خوب آن اطمینان حاصل کنید.
 • قبل از بلند کردن بار ، مطمئن شوید که پولیپ در وضعیت خوبی قرار دارد و عملکرد خوبی دارد.
 • هنگام استفاده از دستگاه پاهای خود را محکم نگه دارید تا در مواقع لزوم ایمنی را حفظ کنید.
 • همه افراد در محل کار باید کاتالوگ دستگاه را بخوانند و تمام دستورالعمل ها را دنبال کنند.
 • هرگز بیش از ظرفیت مشخص شده بالابر زنجیری و پولیفت استفاده نکنید.

جرثقیل دستی زنجیری چیست؟

CHAIN BLOCK وسیله ای است که از نیروی چرخش چرخ دنده ها برای انتقال زنجیری استفاده می کند که می تواند اجسام سنگین تا 20 تن را بدون استفاده از برق و تنها با کمک دست انسان در ارتفاع 6 متری از زمین بلند کند. سطح متحرک زمین .

علیرغم پیشرفت تکنولوژی و سهولت کار جرثقیل های برقی، جرثقیل های خزنده هنوز بسیار ارزان تر از انواع دیگر جرثقیل های برقی هستند (به عنوان مثال، یک جرثقیل دستی 1 تنی حداقل یک دهم جرثقیل برقی 1 تنی هزینه دارد). در کارگاه ها و صنایع کوچک

انواع جرثقیل دستی زنجیری

راهنمای استفاده از جرثقیل های دستی زنجیری

به علت اینکه جرثقیل های زنجیری معمولا جهت جابجایی بار در ارتفاع نصب میشوند، جهت انتقال نیروی دست به چرخ دنده های فولادی از یک زنجیر معمولی که به صورت یک حلقه بسته دور یک فلکه قرار گرفته است استفاده میشود که به آن زنجیر راهنما یا زنجیر فلکه می گویند.

اگر شما نیاز دارید که پس از بلند کردن بار آن را در راستای افقی نیز حرکت دهید میتوانید جرثقیل دستی را روی یک ترولی (کالسکه) نصب کنید و با سوار کردن ترولی بر روی یک تیر آهن که در زیر سقف سالن شما نصب شده است بار را در راستای افقی نیز حرکت دهید.

ویژگی های پولیفت زنجیری

پولیفت زنجیری های زنجیره ای دستگاه های هوشمندی هستند که با انرژی مکانیکی کار می کنند و با انرژی نسبتاً کم می توانند بارهای بسیار سنگین تری را جابجا کنند.از دیگر ویژگی های خوب آن قابل حمل بوده و در انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای قابلیت های جابجایی متفاوتی هستند. پلی چربی های زنجیره ای با ظرفیت 250 کیلوگرم تا 9 تن می باشد. موجود در بازار که هر کدام دارای مشخصات کیفی بسیار خوب و واضحی هستند.

پولیفت زنجیری دارای اجزای مختلف و ساده ای مانند بدنه، قلاب بالا و پایین، چرخ دنده، کلاچ و اهرم، زنجیر و دستگیره فولادی می باشند. برای استفاده از پولیفت زنجیری کافی است دسته یا اهرم را به صورت ربع دایره در جهت دلخواه بکشید تا اهرم شروع به حرکت کند و بار حرکت کند.بر خلاف جرثقیل های دستی دیگر (China Block) که فقط مناسب هستند. برای بلند کردن و پایین آوردن اجسام

پولیفت زنجیری را می توان در هر جهتی تنظیم کرد و بار را جابه جا کرد. مقدار وزنی که پولیفت زنجیری می تواند حرکت کند به وضوح روی بدنه پولیفت زنجیری مشخص است و باید توجه داشت که وزن کابل، طناب و بار نباید از ظرفیت قابل انتقال پولیفت زنجیری بیشتر شود.

کاربرد های پولیفت یا تیرفور

پلی فات ها در صنعت کاربرد فراوانی دارند، در ایران از پلی استایرن در پالایشگاه ها و گاراژها برای بلندکردن شاسی ماشین های تصادفی، کشتی ها و نیروگاه ها و همچنین برای جابجایی ستون های ساختمان و جعبه سازی آن استفاده می شود. و جوش داربست و … پرکاربرد.

پولیفت زنجیری با دو قلاب متصل به سر زنجیر بار را در آن قرار داده و به حرکت در می آورد که یکی از این قلاب ها ثابت و دیگری متحرک است و قلاب ثابت تکیه گاه محکمی مانند دیوار است و یا سقف وصل می شود. قلاب دیگر به محموله متصل است.

اهرم های این پلی فات ها به صورت متقابل عمل می کنند و پس از کشیده شدن زنجیره بار متصل به قلاب متحرک به سمت پولیفت زنجیری حرکت می کنند. برای افزایش طول عمر پولیفت زنجیری باید نکات زیر را رعایت کرد از جمله: آن را در محیط مرطوب نگهداری نکنید و همیشه در محیط خشک نگهداری کنید.

باید دقت شود که اجزای مختلف آن مخصوصا چرخ دنده ها به طور مداوم روغن کاری شود و همچنین زنجیر به طور مرتب چک شود تا فرسوده نشود و در صورت سایش حتی یک قسمت زنجیر با زنجیر محکم تعویض شود. و همچنین باید مراقب قلاب ها بود تا C شکل یکسانی داشته باشند و سوراخ باز نباشد.

لیست قیمت روز بالابر زنجیری و پولیفت ارزان قیمت امروز

1. بالابر زنجیری نووا مدل NTC 2806

بالابر زنجیری نووا مدل NTC 2806

مشخصات ابزار

ظرفیت 5 تن
طول 3000 میلی‌متر
عرض 200 میلی‌متر
پهنا 180 میلی‌متر
وزن خالص 39.8 کیلوگرم
ارتفاع حمل (استاندارد) 3 متر
سیستم امنیتی بار اضافه دارد
سایر توضیحات – قطر زنجیر بار: 34 میلی‌متر
– تعداد رشته‌های زنجیر: 2
– عرض دهانه قلاب: 50 میلی‌متر
– دارای زنجیرهای گالوانیزه با گرید 80
– دارای استاندارد ISO9001:2008
– مجهز به قلاب فولادی
– ابعاد زنجیر: 10 × 30 میلی‌متر
– کلاس زنجیر: 80
– میزان فشار وارده به زنجیر برای بالا بردن بار: 402 نیوتن
– وزن بار آزمایش شده: 7.5 تن
– زنجیر دستی: 5 × 25 میلی‌متر

 

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. بالابر زنجیری نووا مدل NTC-2803

بالابر زنجیری نووا مدل NTC-2803

مشخصات ابزار

ظرفیت 1.5 تن
طول 368 میلی‌متر
عرض 173 میلی‌متر
پهنا 151 میلی‌متر
وزن خالص 15.8 کیلوگرم
ارتفاع حمل (استاندارد) 3 متر
سیستم امنیتی بار اضافه دارد
سایر توضیحات – قطر زنجیر بار: 8 میلی‌متر
– تعداد رشته‌های زنجیر: 1
– عرض دهانه قلاب: 33.5 میلی‌متر
– طراحی قاب چرخ دنده بصورت خورشیدی جهت کاهش نیروی کششی
– دارای سیستم دو محوره
– دارای زنجیرهای گالوانیزه با گرید 80
– دارای استاندارد ISO-16877 ، ISO9001:2008 و CE و TUV/GS
– مجهز به قلاب فولادی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. بالابر زنجیری ویتال مدل JV2

بالابر زنجیری ویتال مدل JV2

مشخصات ابزار

ظرفیت 1 تن
طول 250 میلی‌متر
عرض 170 میلی‌متر
پهنا 220 میلی‌متر
وزن خالص 10 کیلوگرم
عرض دهانه قلاب 42 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. بالابر زنجیری ویتال مدل JV3

بالابر زنجیری ویتال مدل JV3

مشخصات ابزار

ظرفیت 1.5 تن
طول 270 میلی‌متر
عرض 180 میلی‌متر
پهنا 230 میلی‌متر
وزن خالص 12 کیلوگرم
عرض دهانه قلاب 52 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. بالابر زنجیری وینکس مدل EH1310

بالابر زنجیری وینکس مدل EH1310

مشخصات ابزار

ظرفیت 1 تن
طول 170 میلی‌متر
عرض 140 میلی‌متر
پهنا 150 میلی‌متر
وزن خالص 10.9 کیلوگرم
ارتفاع حمل (استاندارد) 3 متر
ظرفیت ثبات 15 کیلونیوتن
سایر توضیحات – وزن اضافه به ازای هر متر حمل3 متر1.6 کیلوگرم
– نیروی مورد نیاز: 300 نیوتن
– سیستم امنیتی بار اضافه: دارد
– قطر زنجیر بار: 6 میلی‌متر
– تعداد رشته‌های زنجیر: 1
– دارای زنجیرهای گالوانیزه‌ی مقاوم
– دارای سیستم دومحوره
– مجهز به بلبرینگ تنظیم فشار روی قلاب پایین

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. پولیفت تیوان مدل AT-001.6 ظرفیت 1.6 تن

پولیفت تیوان مدل AT-001.6 ظرفیت 1.6 تن

مشخصات ابزار

ظرفیت 1.5 تن
سایر توضیحات -1.6 تن

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. پولیفت نووا مدل NTL-2810

پولیفت نووا مدل NTL-2810

مشخصات ابزار

ظرفیت 1.5 تن
طول 335 میلی‌متر
عرض 148 میلی‌متر
پهنا 163 میلی‌متر
وزن خالص 9.7 کیلوگرم
ارتفاع حمل (استاندارد) 1.5 متر
سیستم امنیتی بار اضافه دارد
سایر توضیحات – قطر زنجیر بار: 7.1 میلی‌متر
– تعداد رشته‌های زنجیر: 1
– عرض دهانه قلاب: 33.5 میلی‌متر
– طراحی و تولید به روش آهنگری سرد
– دارای زنجیر گالوانیزه با گرید 100
– دارای دسته گردان 360 درجه با دندانه های ریز
– مجهز به بلبرینگ تنظیم فشار بر روی قلاب پایین
– دارای بدنه تمام فلزی و مقاوم در برابر ضربه
– ایمنی بسیار بالا تا چند برابر ظرفیت
– دارای استانداردهای: ISO9001:2008 و CE و TUV/GS

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. پولیفت ویتال 1.6 تن – هاردوایر

پولیفت ویتال 1.6 تن - هاردوایر

مشخصات ابزار

ظرفیت 1.5 تن
طول 1000 میلی‌متر
عرض 300 میلی‌متر
پهنا 300 میلی‌متر
وزن خالص 10.160 کیلوگرم
سایر توضیحات نیروی مورد نیاز: 5 نیوتن
قطر زنجیر بار: 30 میلی‌متر
تعداد رشته‌های زنجیر: 2
عرض دهانه قلاب: 50 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. پولیفت ویتال مدل PW1

پولیفت ویتال مدل PW1

مشخصات ابزار

ظرفیت 1 تن
طول 590 میلی‌متر
عرض 10 میلی‌متر
پهنا 8 میلی‌متر
وزن خالص 2.080 کیلوگرم
سایر توضیحات ظرفیت ثبات: 900 کیلونیوتن
عرض دهانه قلاب:30 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. پولیفت ویتال مدل PW2

پولیفت ویتال مدل PW2

مشخصات ابزار

ظرفیت 2 تن
طول 590 میلی‌متر
عرض 10 میلی‌متر
پهنا 8 میلی‌متر
وزن خالص 3.190 کیلوگرم
سایر توضیحات ظرفیت ثبات: 1810 کیلونیوتن
قطر زنجیر بار: 5 میلی‌متر
عرض دهانه قلاب: 30 میلی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست پرفروش ترین پولیفت

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *