22 مدل بهترین مولتی متر دیجیتال با دقت بالا

مولتی متر دیجیتال چیست؟ بهترین مارک مدل دیجیتالی کدام است؟ موضوع این مطلب معرفی پرفروش ترین مدل های دیجیتال از بهترین برند های برتر در بازار ایران است.

یکی از سوالات متداول بسیاری از مبتدیان و حتی متخصصان نحوه خرید است. که در ادامه به راهنمای خرید مولتی متر میپردازیم.

مولتی متر چیست؟

این وسیله یکی از ابزارهای اندازه گیری است که برای اندازه گیری مقادیر فیزیکی اعم از ولتاژ ، جریان الکتریکی و مقاومت اهمی استفاده می شود.

برخی از مولتی مترها برای اندازه گیری ظرفیت خازن و فرکانس سیگنال متناوب یا تعیین سالم بودن پین های دیود یا ترانزیستور طراحی شده اند.

کاربرد دیگر مولتی متر این است که می توان از آن برای بررسی اتصالات مدار استفاده کرد.

زیرا اهم مترها می توانند این سه مقدار را محاسبه کنند. اگر می خواهید مقدار اهم مقاومت را با اهم متر اندازه گیری کنید ، ابتدا باید محدوده مقاومت را انتخاب کنید ، سپس سیم های اهم متر را به دو سر مقاومت وصل کرده و مقدار اندازه گیری شده را بخوانید.

انواع مولتی متر ها

انواع مولتی متر ها

نوع آنالوگ: این نوع شامل یک صفحه ، عقربه ، یک انتخاب کننده ، تعدادی پورت ، پتانسیومتر تنظیم صفر و سیم های رابط است.

نوع دیجیتال: این نوع مقادیر قابل اندازه گیری توسط این دستگاه را به صورت دیجیتالی بر روی صفحه نمایش این دستگاه نشان می دهد.

نوع رومیزی: این یک نوع دقت بالایی دارد و در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع انبری: یکی از انواع این دستگاه است که علاوه بر عملکردهای ذکر شده برای آوومتر شامل یک انبر نیز می باشد. این انبر به ما کمک می کند تا جریان عبوری از یک عنصر را بدون نیاز به سری کردن آوومتر با عنصری در مدار اندازه گیری کنیم.

کافی است سیم حامل جریان را بین این عنصر بین براکت های آوومتر قرار داده و مقدار جریان عبوری از عنصر مورد نظر را بخوانید. در زیر نمونه ای از این نوع آوومتر آمده است:

بهترین مارک در بازار ایران کدام است؟

  • مارک فلوک
  • مارک ویکتور
  • مارک زویی
  • مارک هیوکی
  • مارک کیوریتسو
  • مارک مستک
  • مارک پروسکیت

راهنمای خرید بهترین مارک مولتی متر دیجیتال ارزان

در این مقاله ما ویژگی های اصلی یک مولتی متر و قابلیت های آن را برای کاربردهای مختلف مورد بحث قرار می دهیم تا شما را با کارآیی این دستگاه اندازه گیری مفید آشنا کرده و از طرف دیگر ، به شما در خرید یک مولتی متر مناسب کمک کند.

راهنمای خرید بهترین مارک مولتی متر دیجیتال ارزان

انتخاب مدل مناسب

هنگام خرید یک مولتی متر که از همه ویژگی ها استفاده نمی کند ، بیش از نیاز خود هزینه کرده اید ، و اگر یک مولتی متر را خریداری می کنید که ویژگی های لازم را ندارد ، به زودی باید یک مولتی متر جدید بخرید.

همچنین ، هنگام کار با ولتاژ بالا ، اگر مولتی متر شما استانداردهای ایمنی مورد نیاز را برآورده نمی کند ، می تواند برای شما خطرناک باشد.از سوی دیگر ، شما اغلب مولتی مترهای بی کیفیت را در بازار پیدا می کنید. شاید بهتر باشد فریب قیمت ارزان این مولتی مترها را نخورید!

گستره مولتی متر

محدوده یک مولتی متر با تعریف به معنی کوچکترین تغییر در ولتاژ اندازه گیری شده است که باعث تغییر در شماره اعلان مولتی متر می شود. گستره مولتی متر دیجیتال با تعداد ارقامی که مولتی متر می تواند نمایش دهد تعیین می شود. مولتی متر دستی در واقع دارای سه موقعیت عددی است که می توانند از صفر تا نه را نشان دهند و یک موقعیت عددی که فقط می تواند صفر و یک را نمایش دهد.

دقت

دقت در مولتی متر به معنای حداکثر خطایی است که در اندازه گیری قابل قبول است. خطای مولتی متر معمولاً به صورت زیر نمایش داده می شود: ±(% عدد اندازه گیری شده + کمترین عدد قابل توجه )

این عدد دقت مولتی متر شما را نشان می دهد و حداکثر خطای اندازه گیری در اطراف عدد واقعی اندازه گیری شده را نشان می دهد. مقدار پایین تر (LSD) در واقع به شما نشان می دهد که خطای خواندن در کوچکترین رقم مولتی متر به دلیل خطای گرد کردن ، صداهای مختلف و خطای مبدل دیجیتال چقدر است.

امپدانس ورودی

وقتی یک مولتی متر را به مدار وصل می کنید ، اتصال الکتریکی باعث می شود که جریان از طریق مولتی متر عبور کند. اگر این جریان بیش از حد زیاد باشد ، بر عملکرد مدار اندازه گیری شده نیز تأثیر منفی می گذارد و به دلیل تغییر مدار اندازه گیری شما با خطای بزرگی روبرو می شود.

برای جلوگیری از این امر ، مقاومت یا به طور کلی امپدانس ورودی مولتی متر باید بسیار زیاد باشد. به طور کلی ، امپدانس مولتی متر بیشتر از یک مگا اهم است.

اما مولتی مترهای بی کیفیت می توانند امپدانس کمی داشته باشند ، بنابراین هنگام خرید مولتی متر ، به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید دقت اندازه گیری بالایی داشته باشید ، بهتر است مطمئن شوید که امپدانس ورودی مولتی متر شما به اندازه کافی بالا است.

انتخاب براساس امکانات این ابزار

انتخاب مولتی متر

یک مولتی متر معمولی می تواند ولتاژهای AC / DC ، جریانهای AC / DC ، مقاومت و اتصال سیمها و دیودها را اندازه گیری کند. بنابراین هنگام خرید مولتی متر ، باید توجه داشته باشید که مولتی متر شما باید حداقل دارای این ویژگی ها باشد.

برخی از مولتی مترهای پیشرفته همچنین دارای ویژگی های بیشتری مانند اندازه گیری خازن ، فرکانس شمار یا فرکانس متر ، فشارسنج و دماسنج و تست کننده ترانزیستور هستند.

این واقعیت که مولتی متر عملکردهای زیادی دارد ، کیفیت آن را نشان نمی دهد. به نظر می رسد برخی از مولتی مترهای بی کیفیت و ارزان قیمت در بازار دارای ویژگی های پیشرفته ای هستند. اما در واقع دقت و کیفیت آنها آنقدر پایین است که تجهیزات آنها عملاً غیر قابل استفاده است.

مولتی متر معمولی

اندازه گیری ولتاژ AC یا DC

هنگام خرید مولتی متر دیجیتال ، یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید ، توانایی مولتی متر در اندازه گیری ولتاژ است. هنگام کار با مولتی متر ، متداول ترین کاربرد مولتی متر برای اندازه گیری ولتاژ است.

مهم است که محدوده اندازه گیری ولتاژ اصلی یک مولتی متر بیشتر از وسایل خانگی یا لوازم صنعتی (اگر کار شما صنعتی است) باشد. تقریباً در سراسر جهان ، از جمله ایران ، ولتاژ خانگی حدود 220 تا 230 ولت است ، اما در ژاپن ، آمریکای شمالی و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی ، این مقدار در حدود 100 تا 127 ولت است.

اندازه گیری جریان AC یا DC

برای اندازه گیری جریان ، همچنین باید مطمئن شوید که مولتی متر شما می تواند در برابر جریانی که با آن سروکار دارید ، مقاومت کند و بتواند آنها را اندازه گیری کند. مسئله دیگر نیز هنگام اندازه گیری جریان مهم است.

ایمنی تجهیزات! هنگام اندازه گیری جریانهای بالا، اگر تجهیزات استاندارد نباشند ، ممکن است دچار شوک الکتریکی شدید شوید. این امر به ویژه در مورد مولتی مترهای ارزان قیمت که معمولاً ویژگی های ایمنی ندارند صادق است.

هرگز از مولتی متر برای اندازه گیری جریان بیش از تحمل آن استفاده نکنید. از مولتی مترهای ارزان قیمت و بی کیفیت حتی برای چند ثانیه و حتی زیر محدوده تحمل اعلام شده استفاده نکنید!

آزمایش دیود

بسیاری از مولتی مترهای موجود در بازار نیز دارای عملکرد تست دیود هستند. در این عمل ، افت ولتاژ روی دیود مستقیماً به صفحه نمایش مولتی متر (معمولاً بر حسب میلی ولت) متصل می شود.

اهم متر

یکی از اساسی ترین عملکردهای مولتی متر اندازه گیری مقاومت و بررسی عدم قطعیت سیم ها است. در حقیقت ، یک مولتی متر مقاومت بین دو نقطه تماس الکترودهای خود را اندازه گیری می کند. برای انجام این کار ، مطمئن شوید که قطعات مورد نیاز شما باید از مدار اصلی جدا شوند.

همانطور که همه می دانیم ، مقاومت مدار باز بی نهایت است و مقاومت مدار بسته کوچک است ، نزدیک به صفر. بسیاری از مولتی مترها در طراحی خود از صدای بوق استفاده می کنند.وقتی مقاومت بسیار کم اندازه گیری می شود ، صدای بوق و هشدار اتصال کوتاه صادر می شود.

برخی از مولتی مترها دارای هشدارهای بصری هستند ، مانند دیودهای ساطع کننده نور ، که نشان می دهد مقاومت بسیار پایین است. هنگام خرید مولتی متر ، لطفاً مطمئن شوید که بلندگوی مولتی متر شنیده می شود و نور آن در نور شدید به وضوح قابل مشاهده است.

مولتی متر نیمه پیشرفته

اندازه گیری ظرفیت خازن

اگر قصد خرید یک مولتی متر با عملکرد اندازه گیری ظرفیت خازن را دارید ، باید توجه داشته باشید که مولتی متر برای اندازه گیری ظرفیت خازن از روش های مختلف خازن و سلف (LCR متر) استفاده می کند.

مولتی مترها خازن را با شارژ تعیین می کنند و سپس زمان و میزان تخلیه خازن را ثبت می کنند. با این حال ، این روش به دلایل زیادی ، مانند جذب دی الکتریک ، جریان نشت ، پراکندگی و مقاومت معادل ، روش دقیقی نیست. به همین دلیل است که نمی توانید اینقدر به مقادیر اندازه گیری شده ظرفیت مولتی متر اعتماد کنید.

خازن سنج از یک سیگنال AC دقیق با فرکانس مشخص استفاده می کند و ظرفیت را به طور دقیق تعیین می کند. این روش بسیار دقیق تر از تکنیکی است که توسط مولتی متر برای اندازه گیری ظرفیت استفاده می شود. بنابراین ، اگر اندازه گیری دقیق خازن ها و سلف ها برای شما مهم است ، مولتی متر برای شما انتخاب مناسبی نیست و شما باید LCR بخرید.

فرکانس شمار

اگر لوازم خانگی و صنعتی شما به فرکانس حساس هستند، و نیاز به فرکانس ثابت منبع تغذیه AC دارند یا باید فرکانس شمار سیگنال اندازه گیری شده را دریافت کنید.

شما نیاز به توانایی شمارش فرکانس در مولتی متر دارید. مولتی مترهای شمارش فرکانس معمولاً فرکانس ، دوره کارکرد و عرض پالس را فوراً محاسبه و نمایش می دهند.

به یاد داشته باشید که مولتی مترهای معمولی معمولاً فرکانس متر نیستند و خرید مولتی مترهایی که دارای فرکانس متر هستند معمولاً برای شما گرانتر است.

اندازه گیری دما

برخی از مولتی مترها قابلیت اندازه گیری دما را دارند. معمولاً این دستگاه ها دارای دو دماسنج یا دماسنج دیفرانسیل (اختلاف دما بین دو نقطه) هستند ، می توانید همزمان دو دما را اندازه گیری کرده یا اختلاف دما بین دو نقطه را اندازه گیری کنید.

اگر به دماسنج و به ویژه اندازه گیری اختلاف دما بین دو محیط مختلف نیاز دارید ، می توانید مولتی مترهای را که قابلیت دماسنج دارند را خریداری کنید. اما به خاطر داشته باشید که خرید دماسنج معمولاً گران است.

مولتی متر پیشرفته

مولتی متر پیشرفته

علاوه بر ویژگی های ساده و نیمه پیشرفته ای که در بالا ذکر شد ، برخی ویژگی ها و عملکردها در مولتی مترها وجود دارد که پیشرفته هستند و معمولا خرید یک مولتی متر با ویژگی های پیشرفته غیر از نیازهای خاص و کارهای دقیق تفاوت چندانی با یک مولتی متر نیمه پیشرفته ندارد. این نوع مولتی متر معمولاً هزینه زیادی خواهد داشت.

صفحه گرافیکی

برخی از مولتی مترهای پیشرفته دارای صفحه های گرافیکی هستند که می توانند بلافاصله اندازه گیری شکل موج متغیر را انجام داده و آنها را در قالب یک نمودار نمایش دهند.

اگر به دنبال ناهنجاری خاصی هستید یا منبع نویز را در سیگنال ها پیدا می کنید ، این گزینه برای شما بسیار مفید خواهد بود. اگر معمولاً از کار با شکل موج های پیچیده و غیر خطی خسته شده اید ، واقعاً ارزش آن را دارد که یک مولتی متر گرافیکی برای خود داشته باشید.

قابلیت ثبت داده‌ها

Data Logger به شما امکان می دهد داده های اندازه گیری شده توسط یک مورد خاص را مشاهده و مستند کنید تا تغییرات را در یک دوره زمانی مشخص مشاهده کنید.

نرم افزار جمع آوری داده ها می تواند داده های گرفته شده از مولتی متر شما را ضبط و دسته بندی کند و سپس نمودارها و آمارهای بسیار مفصلی برای تغییرات مختلف برای شما تهیه کند که برای تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری بسیار موثر و مهم است.

چنین ویژگی برای نصب ، تعمیر و نظارت بر سیستم هایی مانند تهویه مطبوع ، گرمایش ، موتورهای الکتریکی و موارد دیگر بسیار مفید است.

امکان فیلتر پایین گذر

فیلتر پایین گذر در مولتی متر یک دستگاه تخصصی برای عیب یابی و تعمیر موتور الکتریکی است. خروجی فرکانس متغیر (VFD) یک ولتاژ سینوسی با تعدیل عرض پالس به موتور می فرستد.

حتی اگر مولتی متر شما مجهز به عملکرد RMS واقعی باشد ، باز هم نمی توانید آن را به دلیل پهنای باند زیاد اندازه گیری کنید. فیلتر پایین گذر داخلی برای فیلتر کردن فرکانسهای بالاتر از 1 کیلوهرتز هنگام اندازه گیری ولتاژ AC طراحی شده است.

این امر دقت شکل موج های سینوسی مجازی و PWM های مورد استفاده در درایوهای موتور و اینورتر را بهبود می بخشد.

حالت امپدانس پایین

همانطور که در بالا ذکر شد ، مولتی مترها امپدانس بالایی دارند. این امپدانس بالا در حالتهای خاص ، مانند حالت شبه خازنی بین سیمهای حامل جریان ، می تواند باعث خطاهایی به نام ولتاژ القایی شود. هنگام شک در مورد وجود ولتاژ روح ، امپدانس کم تنها راه غلبه بر این مشکل است. اگر مشکوک هستید که ممکن است ولتاژ در برنامه وجود داشته باشد ، باید یک مولتی متر حالت امپدانس پایین بخرید.

لیست قیمت و خرید اینترنتی بهترین مدل ها در بازار ایران

1. اتورنج سلکتوری AC،DC کارخانه DEC مدل DEC330FC

مولتی متر دیجیتال اتورنج سلکتوری AC،DC کارخانه DEC مدل DEC330FC

مدل های ارزان

مولتی متر خوبیه کارو را میندازه ولی دقیق نشون نمیده من یک مقاومت 10 کیلو اهم باهاش اندازه گرفتم روی نمایشگرش زد 10 مگا اهم برای کارهای خانگی خوبه

با سلام این مولتی متر رو حدودا چهار ساله که دارمش البته از دیجیکالا نخریدم چون اون زمان نداشت ولی الان که دیدم اورده تعجب کردم تجربه چند ساله استفاده من از این وسیله اینکه واقعا عالیه من اینو توی جعبه ابزارم گذاشتم کنار ابزار های دیگه هنوز آسیب خاصی ندیده و سلکتورش انگار مثل روز اول کار میکنه ،

هیچ جایی دستتون رو خالی نمیزاره چون واسه تست هر چیزی رنج خودشو داره از جمله خازن ترانزیستور دیود و و و به نظر من اگر بودجه در این حد دارید برای خرید مولتی متر سراغ مارک های دیگه نرید که پشیمون میشین ،

خرید اینترنتی جدیدترین مدل ها

این مولتی متر با این قیمتش واقعا در حد یک حرفه ای کار میکنه و کار کردن باهاش لذت بخشه حتی من تست کردم دیدم جریان ضربه رو هم نشون میده که از مولتی متر های بالای یکی دو میلیون برمیاد در کل dec مارک معروف و خوبی هست من به همه پیشنهاد میکنم بخرین

من این مولتی متر را ۳ سال پیش برای کار تعمیرات گرفتم خیلی دقیق و با کیفیت و سریع عمل میکنه تو رنج جریان نوشته حداکثر تا ۱۰ آمپرمتر ولی من با ی سره کردن فیوزش تا ۱۸ آمپر هم اندازه گرفتم. به این راحتیا خراب نمیشه

در کل مولتی متر خوبیه، ارزش خرید داره، اگه قیمتش پایین تر باشه، مخصوصا تو شگفت انگیز واقعا پری ها از کیفیت خوبی برخوردار نیست ولی خود مولتیمتر کیفیت خوبی داره . و برای مبتدیان عالیه .

قیمت روز

سلام من حدود 7/8 ماه پیش 180 تا از یه سایت دیگه خریدم… برای تعمیرات برد های الکترونیکی استفاده میکنم…از لحاظ کیفیت و کارایی راضی کنندست و تا الان مشکلی نداشته…فقط کیفیت پراب ها پایینه …خودمم یه پراب جدید گرفتم یا حق

بسیار پیشنهاد میکنم از هر نظر بخوام بگم تو این رنج قیمت مولتی متر خیلی خوبیه برای من هیچ کدوم از اتصال ها هم هیچ مشکلی ندارن به پیشنهاد یکی از دوستان این مدل رو تهیه کردم و کاکلا راضیم

مولتی متر خوبی و از نظر جنس عالیه برای کسانی که تعمیرات موبایل انجام میدن عالیه ممنونم

مشخصات ابزار

ابعاد 154×75×33 میلی‌متر
وزن 200 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 400m-4-40-400-600-5steps
دامنه جریان AC: 400m-40m-4-10A
ولتاژ AC: 600
دامنه ولتاژ DC: 4-40-400-600 4steps
دامنه جریان DC: 400m-40m-4-10A
ولتاژ DC: 600
مقاومت: 400-4k-40k-400k-4m-40m
شمارش: 1000V DC – 750 V AC – 10A

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. اتورنج سلکتوری AC،DC کارخانه Victor مدل VC97

مولتی متر دیجیتال اتورنج سلکتوری AC،DC کارخانه Victor مدل VC97

توصیه این حقیر به دوستان و کاربران عزیز اینکه رنگ زرد یا نارنجی هیچ فرقی نمی کند فقط باطری کتابی در واقع مقرون به صرفه تر از باطری قلمی می باشد چون قابل شارژ بوده

یک عمر به راحتی برای شما کار می کند برعکس باطری قلمی که زود زود خراب می‌شود این مولتی متر چه رنگ زرد چه رنگ نارنجی هر دو از کیفیت عالی و استاندارد جهانی برخوردار می باشدو با توجه به قیمت مناسب

آن قابل رقابت با مولتی مترهای چند میلیونی می باشد و حتی از آنها بهتر می باشد خودم چندین سال در کار تعمیرات انواع برد و رادیو تلویزیون، انواع ال ، ای ، دی ، ال، سی ،دی و تمام دستگاه های الکترونیکی می باشم و چند مولتی متر مختلف دارم به جرات میگم این مولتی متر ( ویکتور۹۷) بسیار عالی و با کیفیت و خیلی دقیق است.

داشتن قابلیت Auto که کار رو برای کاربر راحت تر میکنه و احتمال خرابی دستگاه نسبت به مدلهای پایین تر به مراتب کمتر میشه فقط یه مکث چند ثانیه ای برای نشان دادن عدد داره که برای من مهم نبود

بهترین مولتی متر

در مورد این مولتی متر باید بگم که بردمش زیر تست و عملکرد نسبتا خوبی داره تنها ایرادی که میشه بهش گرفت اینه که وقتی خازن رو باهاش تست میکنی تا ظرفیت رو نشون بده سه یا چهار ثانیه طول میکشه ، که البته با توجه به رنج قیمت و قابلیت هایی که داره میشه ازش چشم پوشی کرد و در کل مولتی متر خوبیه ، ممنون بابت سرعت عمل در ارسال سفارشات

دستگاه دقیق عالی ایی هست و کار راه اندازه دقتش برای خازن و حداکثر اندازه گیریش خیلی خوبه برخلاف دستگاه های دیگر که 200 میکرو هستند خلاصه پیشنهاد خریدش قطعی است.

اونایی هم که میان میگن بده چون نور صفحه زیاد روشن نمیمونه اگر بالا تر از اینم بگیرید حتی بعضی برند ها نور صفحه همینقدر روشنه ولی اگر باهاش کار کنید نور صفحه دیر تر خاموش میشه

پرفروش ترین مدل ها

یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین مولتی متر هایی که مهندسین در حوزه برق خودرو و الکترونیک و….. ازش استفاده می کنند، در خریدش شک نکنید. داداش چیه مگه ؛ توقع عجیب غریب نداشته باشین یه مولتی متره دیگه باتری خوبی داره و کارش درست انجام میده برای تعمیرات موبایل توصیه میشه تامام

به نظر من مولتی متر خوبیه و کارایی که مولتی متر های گران قیمت انجام میدن این محصول با قیمت خیلی کمتر برای شما انجام میده. چیز بستیه خصوصا توی این رِنج قیمت من خریدم و تا به الان کاملا ازش راضی بودم و هندل میکنه تقریبا همه کارای مهندسی و قیمتشم که تیر آخره به هم رنج هاش..

من خریدم و از خریدم راضی ام ، پیشنهاد میشه نسبت به اینهمه مدل و قیمت های مشابه ولی کم کیفیت و امکانات.

آنباکس مولتی متر دیجیتال اتورنج سلکتوری AC،DC کارخانه Victor مدل VC97

مشخصات ابزار

ابعاد 180x90x50 میلی‌متر
وزن 410 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 4-40-400-700 – 4steps
دامنه جریان AC: 400μ-4m-40m-400m-10A
ولتاژ AC: 700
دامنه ولتاژ DC: 400m-4-40-400-1000 – 5steps
دامنه جریان DC: 400μ-4m-40m-400m-10A
ولتاژ DC: 1000
مقاومت: 400-4k-40-400-4M-40M
شمارش: 1000V DC – 700 V AC – 10A

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. اکسل مدل DT-9205A

مولتی متر دیجیتال اکسل مدل DT-9205A

آخه چقدر گرونتر از بازار !!! تو بازار قیمتش ۱۶۰ هزار تومنه. آخه دیجیکالا چرا هیچ نظارتی نمیکنی اینطوری حق ما مصرف کننده (مخصوصاً ساکنین شهرستان که دسترسی به بازار ندارند) تضییع میشه.

برای کارهای ساده خیلی خوبه ، یک مقدار سفت هست ولی فکر میکنم یه مقدار کار کنه روانتر بشه ، لبه هاش هم یه مقدار پلیسه داره ،در مجموع کیفیتش بد نیست

مشخصات ابزار

ابعاد 190x90x35 میلی‌متر
وزن 250 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 0 ~ 750 ولت
دامنه جریان AC: 0 ~ 20 آمپر
ولتاژ AC: 5Range 200mV/2V/20V/200V/750V
دامنه ولتاژ DC: 0 ~ 1000 ولت
دامنه جریان DC: 0 ~ 20 آمپر
ولتاژ DC: 5Range 200mV/2V/20V/200V/1000V
مقاومت: 0 ~ 200 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. مولتی متر دیجیتال بست مدل BST-58X

مولتی متر دیجیتال بست مدل BST-58X

مشخصات ابزار

ابعاد 190x90x70 میلی‌متر
وزن 230 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 600mV~750V
دامنه جریان AC: 600mA~10A
دامنه ولتاژ DC: 600mV~1000V
دامنه جریان DC: 600mA~10A
مقاومت: 600Ω~60MΩ

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. بست مدل DT-9205M

مولتی متر دیجیتال بست مدل DT-9205M

بعد اینکه خریدم مشابهش رو تو ی سایت دیگه ارزونتر پیدا کردم من قبلا ازشون استفاده کرده بودم راضی بودم از کارشون دوباره ازشون تهیه کردممن این کار رو مرجوع کردم یکی دیگه برام اومد که خیلی از این بهتر بود

من برای دومین بار دارم از این جنس میخرم بار اول برای داداشم خریدم کارایشو دیدم و واسه خودم خریدمش

من دو سه روزیه که محصول رو از دیجیکالا خریدم و خیلی هم راضی ام.یکی دو نفر گفته بودند که کیفیت بدنه اش کمه که اتفاقا میخوام بگم کیفیت بدنه اش خیلی خوب و محکم و با کیفیته.صفحه نمایششم بسیار خوانا.تین پولتی متر تا ۲۰ آمپر رو جوتب میده که عالیه از این نظر.باتری ای هم که داخلش بود قابل قبول بود و پُر.

قیمت دیجیتال

محصول خوبی و خوشحالم که اونو از خریدم ولی قیمتش یه مقداری از بیرون گرون تره که با احتساب قیمت پست و بیرون نرفتن تو شرایط کرونایی معقوله

سلام دوستان این مدل با توجه به قیمتش واقعا نیاز ها رو برآورده میکنه و از نظر دقت من با مدل های آزمایشگاهی پیشرفته مقایسه کردم حدود ۱.۵ درصد خطا داشت که قابل قبوله و من واقعا ازش راضیم اگه برای کار های خیلی تخصصی نیاز ندارید حتما پیشنهاد میکنم

با سلام این مولتی متر رو سفارش دادم کیفیت محصول نسبت به قیمت خوب و راضی کنندست اعداد با فونت بزرگ نمایش داده میشه پشت محصول پایه برای قرار گیری حالت ایستاده وجود داره باطری هم داخل محصول وجود داشت

خرید اینترنتی مدل دیجیتال

ال ای دی و هشدار صوتی اتصال کوتاه هم دارد.ولی دیجی کالاخیلی دیر محصول رو رسوند با اینکه مبلغی بخاطر ارسال با پست پیشتاز دریافت کرد ولی بیشتر از ده روز ارسال طول کشید.

با این قیمت پایین انتظار چیز با کیفیت نداشته باشین اما در کل برای گرفتن ولتاژ باتری ها مناسب

برای کارای معمولی خوبه ، اگه میتونید جنس و مارک بهتری بخرید اینو پیشنهاد نمیکنم

چه مارکی خوبه؟

نسبت به قیمتش اصلا نمیارزه،بجای این مارک وکتور رو بگیرید،کیفیت ساختش افتضاحه،قیمتشم خیلی بالاست اینجا،اگه میخواید مولتی متر بگیرید برید پاساژ های الکتریکی ببینید همین مارک قیمتش چنده.

کلا خوبه برای کارای معمولی روی خودرو و… ولی اعشار نداره وپراپاش خیلی ابتدایی ومعمولیه.

مولتی متر خوبی هست نسبت به قیمتش توانایی سنجش جریان تا 20 آمپرش واقعا خوبه صفحه نمایش بزرگ داره وای باطری که داخلش هست باید عوض بشه

مشخصات ابزار

ابعاد 190 * 90 * 35 میلی‌متر
وزن 192 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 200mV-700V
دامنه جریان AC: 2mA-20A
دامنه ولتاژ DC: 200mV-1000V
دامنه جریان DC: 2mA-20A
مقاومت: رنج تا 200 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. پروتئوس مدل p2-m53

مولتی متر دیجیتال پروتئوس مدل p2-m53

خیلی خوبه، اتورنجه،کلید چرخان بسیار نرم و روان هست، پرابها با کیفیت وراحت جایگذاری میشوند اگه دما سنج داشت همه چی تمام بود.

برای همسرم خریداری کردم.هم خوش دست بود و هم کیفیت بالایی داشت.درکل رضایتشو اعلام کرد. نسبت به چیزی که توی عکس بود اندازش کوچیکتر و خوش دست بود

مشخصات ابزار

ابعاد 120x70x40 میلی‌متر
وزن 260 گرم
سایر مشخصات قابلیت اندازه گیری ولتاژ AC/DC از 60 میلی ولت تا 600 ولت
قابلیت اندازه گیری جریان AC/DC از 600 میکرو آمپر تا 10 آمپر
قابلیت اندازه گیری مقاومت از 600 اهم تا 60 مگا اهم
قابلیت اندازه گیری ظرفیت خازنی از 10 نانو فاراد تا 100 میلی فاراد
قابلیت اندازه گیری فرکانس از 60 هرتز تا 10 کیلو هرتز
اندازه گیری دیوتی سایکل از 10 تا 95 درصد
دارای تست دیود و پیوستگی
قابلیت ردیابی غیر تماسی برق NCV
قابلیت اندازه گیری True RMS
دارای نور پس زمینه و Data Hold
دارای چراغ قوه برای کار در مناطق تاریک
نمایشگر 6000 رقمی
قابلیت خاموشی خودکار در صورت عدم استفاده
تغذیه با سه عدد باتری 1.5 ولتی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. پروسکیت مدل MT-1232

مولتی متر دیجیتال پروسکیت مدل MT-1232

دستگاه من نو است تازه خریدم ولی نمی دانم چرا صفحه نمایش آن در نور خورشید گاهی رنگین کمانی میشه ؟ ولی با نور مصنوعی داخل منزل هیچ مشکلی ندارهخوبه راضی ام. کاش رنج تست خازن بیشتر بود

ولی برای من که کار تعمیراتی کولر انجام میدم کافیه چون خازنهای کولر کمتر از ۱۰۰ میکرو هست. گیره سوسماری که به پرابها وصل میشه هم بگیرین، البته حیف دیجی کالا نداره.

کیفیت ساخت خوب. کوچک و جمع و جور و پرابهای با کیفیت. اگه کیف هم همراهش بود عالی میشد من چند سالی هست ازش استفاده میکنم خداییش ازش راضیم

مشخصات ابزار

ابعاد 147×78×41 میلی‌متر
وزن 183 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 4V تا 600V
دامنه جریان AC: 400 میکرو آمپر تا 10 آمپر
ولتاژ AC: 600V
دامنه ولتاژ DC: 400mV تا 600V
دامنه جریان DC: 400 میکرو آمپر تا 10 آمپر
ولتاژ DC: 600V
مقاومت: 400 اهم تا 40 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. پروسکیت مدل MT-1280

مولتی متر دیجیتال پروسکیت مدل MT-1280

مشخصات ابزار

ابعاد 182×90×46 میلی‌متر
وزن 320 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 2V تا 750V
دامنه جریان AC: 20mA تا 20A
ولتاژ AC: 750V
دامنه ولتاژ DC: 200mV تا 1000V
دامنه جریان DC: 200 میکرو آمپر تا 20A
ولتاژ DC: 1000V
مقاومت: 200 اهم تا 200 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. پروسکیت مدل MT-1710

مولتی متر دیجیتال پروسکیت مدل MT-1710

مشخصات ابزار

ابعاد 190x95x45 میلی‌متر
وزن 550 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 400mV / 4 V / 40 V / 400 V / 750 V
دامنه جریان AC: 400μA / 4000 μA / 40 mA / 400 mA / 10 A
دامنه ولتاژ DC: 400mv/ 4 V / 40 V / 400 V / 1000 V
دامنه جریان DC: 400μA / 4000 μA / 40 mA / 400 mA / 10 A
مقاومت: 400Ω / 4 kΩ / 40 kΩ / 400 kΩ / 4 MΩ / 40 MΩ

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. تی اس آی مدل DT832

مولتی متر دیجیتال تی اس آی مدل DT832

مشخصات ابزار

ابعاد 130x70x28 میلی‌متر
وزن 160 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 0 ~ 750 ولت
دامنه ولتاژ DC: 0 ~ 1000 ولت
دامنه جریان DC: 0 ~ 10 آمپر
مقاومت: 0 ~ 2000کیلو اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. تی اس آی مدل TS-302

مولتی متر دیجیتال تی اس آی مدل TS-302

مشخصات ابزار

ابعاد 130×65×25 میلی‌متر
وزن 130 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 60 میلی ولت تا 750 ولت
دامنه جریان AC: 60.00 میلی آمپر تا 10 آمپر
ولتاژ AC: 750 ولت
دامنه ولتاژ DC: 60 میلی ولت تا 1000 ولت
دامنه جریان DC: 60.00 میلی آمپر تا 10 آمپر
ولتاژ DC: 1000 ولت
مقاومت: 600.0 اهم تا 60.00 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. مولتی متر دیجیتال مدل DT700D

مولتی متر دیجیتال مدل DT700D

مشخصات ابزار

ابعاد 25 × 17 × 125 میلی‌متر
وزن 120 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 0 ~ 750 ولت
دامنه ولتاژ DC: 0 ~ 1000 ولت
دامنه جریان DC: 0 ~ 10 آمپر
مقاومت: 0 ~ 2000 کیلو اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

13. مولتی متر دیجیتال مدل DT-830D

مولتی متر دیجیتال مدل DT-830D

مشخصات ابزار

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

14. مولتی متر دیجیتال مدل DT-9205A

مولتی متر دیجیتال مدل DT-9205A

مشخصات ابزار

ابعاد 35×90×190 میلی‌متر
وزن 200 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 0 ~ 750 ولت
دامنه جریان AC: 0 ~ 20 آمپر
دامنه ولتاژ DC: 0 ~ 1000 ولت
دامنه جریان DC: 0 ~ 20 آمپر
مقاومت: 0 ~ 200 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

15. مولتی متر دیجیتال مدل VEYRON VL-9205

مولتی متر دیجیتال مدل VEYRON VL-9205

مشخصات ابزار

ابعاد 190x90x30 میلی‌متر
وزن 210 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 0 ~ 750 ولت
دامنه جریان AC: 0 ~ 20 آمپر
دامنه ولتاژ DC: 0 ~ 1000 ولت
دامنه جریان DC: 0 ~ 20 آمپر
مقاومت: 0 ~ 200 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

16. ویرون مدل VL9205

مولتی متر دیجیتال ویرون مدل VL9205

مشخصات ابزار

ابعاد 190x90x30 میلی‌متر
وزن 210 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 0 ~ 750 ولت
دامنه جریان AC: 0 ~ 20 آمپر
دامنه ولتاژ DC: 0 ~ 1000 ولت
دامنه جریان DC: 0 ~ 20 آمپر
مقاومت: 0 ~ 200 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

17. ویکتور مدل VC97

مولتی متر دیجیتال ویکتور مدل VC97

مشخصات ابزار

ابعاد 180x90x50 میلی‌متر
وزن 600 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 750
دامنه جریان AC: 10
ولتاژ AC: 750
دامنه ولتاژ DC: 1000
دامنه جریان DC: 10
ولتاژ DC: 1000
مقاومت: 40 مگا اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

18. زویی مدل ZT-M1

مولتی متر زویی مدل ZT-M1

مشخصات ابزار

ابعاد 47x91x176 میلی‌متر
وزن 400 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: از 800mV تا 750V
دامنه جریان AC: از 8mA تا 20A
ولتاژ AC: 750V
دامنه ولتاژ DC: از 800mV تا 1000V
دامنه جریان DC: از 8mA تا 20A
ولتاژ DC: 1000V
مقاومت: تا 80M اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

19. کلمپ مدل DT-266

مولتی متر کلمپ مدل DT-266

مشخصات ابزار

ابعاد 33×96×233 میلی‌متر
وزن 320 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 750 ~ 0 ولت
دامنه جریان AC: 1000 ~ 0 آمپر
دامنه ولتاژ DC: 1000 ~ 0 ولت
دامنه جریان DC: ندارد
ولتاژ DC: تا 600 ولت
مقاومت: تا 2000 مگااهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

20. کلمپی مدل MT87

مولتی متر کلمپی مدل MT87

مشخصات ابزار

ابعاد 28×67×150 میلی‌متر
وزن 115 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 450 ~ 0 ولت
دامنه جریان AC: 400~ 0 آمپر
دامنه ولتاژ DC: 600 ~ 0 ولت
مقاومت: 200 ~ 0 کیلو اهم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

21. مدل DT9205A

مولتی متر مدل DT9205A

مشخصات ابزار

ابعاد 180*80*30 میلی‌متر
وزن 320 گرم
سایر مشخصات دامنه جریان AC: آمپراژ AC از رنج 2mA تا رنج 20A
ولتاژ AC: ولتاژ AC از رنج 200mV تا رنج 750V
دامنه جریان DC: آمپراژ DC از رنج 2mA تا رنج 20A
ولتاژ DC: ولتاژ DC از رنج 200mV تا رنج 1000V

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

22. ویکتور مدل VC88C

مولتی متر ویکتور مدل VC88C

مشخصات ابزار

ابعاد 189x97x35 میلی‌متر
وزن 400 گرم
سایر مشخصات دامنه ولتاژ AC: 750V
دامنه جریان AC: 2mA-20mA-200mA-20A
ولتاژ AC: 750V
دامنه ولتاژ DC: 200mV-2V-20V-200V-1000V
دامنه جریان DC: 2mA-20mA-200mA-20A
ولتاژ DC: 1000V
مقاومت: 200-2K-20K-200K-2M-20M-2000M Ω

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

پرفروش ترین مولتی متر دیجیتال

سوالات متداول

مولتی متر اتورنج چیست؟

مولتی مترهای دیجیتالی اتورنج می توانند ولتاژها را از صدها میلی ولت تا 1000 ولت بدون تنظیم دستی اندازه گیری کنند. نحوه آزمایش قطعات الکترونیکی با مولتی متر دیجیتال بسیار ساده است ، فقط ولتاژ AC را آزمایش کنید. رنج یاب را روی قسمت ولتاژ AC قرار دهید و ولتاژ DC را آزمایش کنید ، و رنج یاب را روی قسمت ولتاژ DC قرار دهید.

علاوه بر این ، برای اندازه گیری مقادیر دیگر ، مانند مقاومت یا مقدار اهمی تقویت کننده ، شاخص رنج باید در قسمت مربوطه قرار گیرد. به این نوع مولتی متر تنظیم خودکار ، مولتی متر اتورنج می گویند.

تفاوت مولتی متر آنالوگ و دیجیتال در چیست؟

مولتی مترهای دیجیتال با استفاده از مدارهای الکترونیکی و پردازنده های ساده ، پارامترهای الکتریکی مختلف را اندازه گیری کرده و آنها را بر روی صفحه نمایش LED نشان می دهند.

اما مولتی مترهای آنالوگ قدیمی تر پارامترهای اندازه گیری شده با دستگاه دستی را نشان می دهند. تفاوت مولتی مترهای دیجیتال و آنالوگ تنها در صفحه نمایش نیست. شاید مهمترین تفاوت در دقت اندازه گیری و تنوع توابع در مولتی مترهای دیجیتال نسبت به آنالوگ باشد.

مولتی متر دیجیتال به دلیل هزینه کم ، دقت بالا و سهولت استفاده در مقایسه با مولتی مترهای آنالوگ مورد استقبال گسترده مصرف کنندگان قرار گرفته است. دقت اندازه گیری و همچنین سهولت استفاده از ویژگی های مهم مولتی مترهای دیجیتال است.

اگر به دنبال خرید مولتی متر دیجیتالی با کیفیت با قابلیت حمل آسان هستید ، می توانید به قسمت اوله این مطلب مراجعه کنید.

دقت اندازه گیری دستگاه مولتی متر چقدر است؟

همه دستگاه های اندازه گیری دارای محدودیت خطای مجازی هستند ، دقت دستگاه اندازه گیری بیان می کند که مقدار اندازه گیری شده چقدر به مقدار واقعی نزدیک است. معمولاً از مقدار پیش فرض به جای مقدار واقعی استفاده می شود و دقت به صورت خطای دستگاه و به صورت درصد بیان می شود.

دقت مولتی مترهای آنالوگ 3٪ استاندارد است در حالی که دقت مولتی مترهای دیجیتال 0.5٪ استاندارد است و در مولتی مترهای پیشرفته این مقدار کمتر است. خطا به صورت (+ و -) بیان می شود.

برخی از مولتی مترها دارای دقت 0.01 هستند. مهم است بدانید که دقت مولتی متر در صورت کالیبره شدن آن حفظ می شود.

رزولوشن مولتی متر چیست؟

رزولوشن مولتی متر دیجیتال با اعداد نشان داده شده بر روی صفحه نمایش مشخص می شود. برای مولتی مترهای دیجیتال ، محدوده اندازه گیری متفاوت است و این تفاوت به دلیل تفاوت در ویژگی رزولوشن صفحه نمایش مولتی متر است. رزولوشن یک مولتی متر توسط یک شمارنده یا یک عدد بیان می شود.

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *