12 مدل بهترین پانچو کوهنوردی و طبیعت گردی پرفروش ترینها

بسیاری از مردم بر این باورند که پانچوهای کوهنوردی یا پانچوهای بارانی فقط برای فصول سرد هستند. اما ما می گوییم ایران کشوری چهار فصل است و بسته به منطقه آب و هوایی که می خواهید به آن سفر کنید، حتی ممکن است در تابستان باران ببارد.

پانچو یکی از وسایل لازم برای کوهنوردی و طبیعت گردی است و به همین منظور تصمیم گرفتیم در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این ابزار سفر در اختیار شما قرار دهیم.

بنابراین، ما در قالب راهنمای خرید پانچو کوهنوردی، معیارها و فاکتورهایی را که برای خرید بهترین محصول نیاز دارید به شما ارائه می کنیم. پس در انتخاب بهترین شنل های بارانی کوهنوردی با ما همراه باشید.

تاریخچه پانچو

پانچو یک کلمه اسپانیایی به معنای پوشش سنتی است که از فرهنگ آمریکای لاتین سرچشمه گرفته است. در آمریکای لاتین، پانچو یک تکه پارچه‌ پشمی یا نخی مستطیلی با سوراخی در وسط برای بیرون آوردن سر است.

پانچوهای بارانی عمدتاً برای جلوگیری از نفوذ باران استفاده می شوند و برخی از مواد ضد آب طبیعی برای ضد آب ساخته شده اند. تاریخ مشخص تولید اولین پانچوی کوهنوردی مشخص نیست. اما پانچو اسپانیایی بعدها به ایده ای عالی برای تولیدکنندگان تجهیزات کوهنوردی تبدیل شد.

آشنایی با انواع پانچو

در حال حاضر مدل های مختلفی از پانچو در بازار وجود دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند. از مهم ترین انواع پانچو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پانچو کوهنوردی
 • پانچو بارانی

انواع پانچو

پانچو کوهنوردی چیست؟

همه کسانی که کوهنوری می‌کنند یا طبیعت گرد هستند، حتماً در میان وسایل خود یک پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی دارند. پانچو یکی از پرکاربردترین تجهیزات این نوع سفرها است و از طرفی بخاطر سبک و کم حجم بودن، وزنی به کوله شما اضافه نمی‌کند اما از شما در برابر تغییرات ناگهانی هوا محافظت می‌کند.

همانطور که در مقدمه مقاله اشاره کردیم، ایران کشوری با چهار فصل است و بسته به منطقه جغرافیایی که قصد سفر به آن را دارید، باران می تواند لباس، کوله پشتی و وسایل شما را در فصول مختلف سال تحت تاثیر قرار دهد و ممکن است خیس شود. بنابراین توصیه می کنیم در هر شرایطی این وسیله مفید را همراه خود داشته باشید.

برخی از پانچوهای موجود در بازار بسیار ارزان هستند و این امر باعث شده تا بسیاری از کوهنوردان و طبیعت گردان به خرید این نوع پانچوها روی بیاورند. غافل از اینکه ممکن است به دلیل کیفیت پایین این محصولات در میانه سفر آن هم در فصول سرد و بارانی سال، دچار مشکل شوند.

جنس پانچو کوهنوردی چیست؟ شنل های بارانی کوهنوردی معمولا از نایلون یا پلی استر ساخته شده و سبک و ضد آب هستند.

پانچو بارانی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، برای دور نگه داشتن شما از باران طراحی شده است. فرق شنل بارانی با شنل های طبیعت گردی و و کوهنوردی آن است که آستین دارد و برخی آن را شنل پانچو نیز می نامند زیرا شبیه شنل کلاه دار است.

از طرف دیگر، می تواند بسیار طولانی تر از پانچو کوهنوردی باشد. چترها برای روزهای بارانی واقعا عالی هستند، اما برای مناطق بارانی که همیشه در بهار و پاییز باران شدیدی می بارد، پانچوهای بارانی راه حلی هستند.

پانچوهای بارانی نیز به صورت یکجا تولید می شوند، اما توصیه می کنیم برای محافظت از محیط زیست، عدم تولید زباله و صرفه جویی در هزینه، پانچوی قابل استفاده مجدد ضخیم تری خریداری کنید.

تفاوت پانچو بارانی با مدل کوهنوردی چیست؟

جالب اینجاست که تفاوتی خاصی بین پانچوی کوهنوردی و پانچوی طبیعت گردی وجود ندارد. هر دو محصول برای محافظت از شما در برابر باد، باران و سرمای طبیعت طراحی شده اند. با توجه به توضیحات ما در مورد کاربردهای مختلف پانچو بارانی، حالا این ابزار به یکی از وسایل چندکاره ضروری برای سفرهای طبیعت گردی تبدیل خواهد شد.

تنها تفاوت بین شنل کوهنوردی با شنل بارانی این است که شنل بارانی دارای آستین و زیپ یا دکمه است. داشتن آستین پوشیدن پانچو باران را برای برخی افراد در سفر دشوار می کند، از سوی دیگر توانایی محافظت از کوله پشتی را از دست می دهند و ممکن است آب باران به داخل کیف نفوذ کند.

ضرورت خرید پانچو کوهنوردی

با توجه به همه چیزهایی که در این مقاله در مورد خود پانچو بارانی و سایر کاربردهای آن توضیح داده ایم، به راحتی می توان فهمید که این وسیله یکی از آن وسایل ضروری سفر است.

بهترین مارک پانچو کدام است؟

بهترین مارک پانچو

خیلی ها فکر می کنند پانچو یک وسیله ساده است و کیفیت پارچه و نحوه دوخت آن مهم نیست. بنابراین یکی از مدل ها را انتخاب می کنند و همان را می خرند. اما این یک اشتباه است، زیرا اگر در سفرتان باران شدیدی داشته باشید، متوجه می شوید که کیفیت شنل بارانی چقدر مهم است، اما در طبیعت نمی توانید یک شنل بارانی با کیفیت خوب تهیه کنید.

بنابراین هنگام خرید شنل بارانی، بهتر است با توجه به نکات خرید شنل بارانی بالا، انتخاب کنید. البته خرید از برندهای معتبر را فراموش نکنید. بهترین برند در حال حاضر پانچو صخره نوردی است که در ایران نیز تولید می شود.

 • پکینیو (Pekynew)
 • شینگ یان (Shengyuan)
 • سالیوا (Salewa)
 • هاسکی (Hasky)

آشنایی با کاربردهای مختلف پانچو کوهنوردی

 • درست است که دلیل اصلی خرید شنل بارانی برای پیاده روی، محافظت از خود در برابر باران است، اما استفاده های دیگری نیز برای شنل بارانی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:
 • از چند چوب برای ساختن پناهگاه خود استفاده کنید، سپس پانچو خود را با یک تکه نخ یا ریسمان به چوب ها وصل کنید. حالا شما یک پناهگاه ضد آب دارید تا در مواقع اضطراری رخ دهد یا چادر مسافرتی خود را فراموش کرده اید.
 • هنگامی که زمین خیس یا مرطوب است، از پانچوی بارانی به عنوان زیر انداز ضد آب استفاده کنید.
 • می توانید از پانچوی بارانی خود به عنوان کیسه خواب حتی زمانی که هوا مساعد است استفاده کنید.
 • اگر در زمستان سفر می کنید و اطرافتان برف است، می توانید غذای خود را در پانچو بپیچید و زیر برف قرار دهید تا خراب نشود.
 • یکی دیگر از کاربردهای مهم این ابزار جمع آوری آب آشامیدنی است. بنابراین اگر منبع آب آشامیدنی در نزدیکی کمپ خود ندارید، می توانید از پانچو ضد آب برای جمع آوری آب باران استفاده کنید.
 • اگر یک شنل با رنگ روشن دارید، می توانید زمانی که از دوستان دور هستید یا در طبیعت گم شده اید، از آن به عنوان نشانگر استفاده کنید.
 • در شرایطی که در مسیر سفر باد شدیدی می‌وزد و نمی‌توانید ادامه دهید، سعی کنید با طناب یا بند، پانچو خود را بین دو درخت ببندید تا به عنوان محافظی در برابر وزش باد باشد. در این صورت در پشت این سد حتی می‌توانید آتش هم درست کنید.
 • اگر برای استراحت در محلی خیلی باد می‌وزد، سعی کنید پانچو خود را با طناب بین دو درخت ببندید تا از باد جلوگیری شود. در این صورت حتی می توانید آتش را در پشت سد ایجاد شده توسط این ابزار روشن کنید.
 • یکی از کارهایی که کوهنوردان و طبیعت گردها برای محافظت از غذای خود در برابر حیوانات انجام می دهند این است که غذا را در کیسه ها قرار می دهند و آنها را از درختان آویزان می کنند. اگر کیفتان را فراموش کنید پانچوی بارانی وجود دارد. کافی است غذا را داخل آن گذاشته و سر آن را با طناب یا بانداژ بپیچید و از درختان آویزان کنید.
 • همانطور که می بینید، پانچو می تواند بسیار کاربردی تر از جلوگیری از باران و رطوبت باشد. این وسیله کاربردی سبک و جمع و جور است، بنابراین عاقلانه است که آن را به عنوان بخشی از وسایل سفر معمولی خود داشته باشید.

لیست قیمت و خرید بهترین پانچوی کوهنوردی و طبیعت گردی

1. پانچو کوهنوردی موتال مدل SN2017

بهترین پانچو کوهنوردی کیفیت دوخت و پارچه عالیه، هفته پیش با این پانچو 5 ساعت بارون اومدم. یه قطره آب هم نمیگیره پس درست کردنش با دست

ضرری نداره.از کاربردش مطمئن نیستم ولی خیلی نازک هست و امیدوارم خوبی باشه و زود پاره نشه امروز رسید رنگ آبی رو گرفتم خوشگل و خوش دوخت.

بهترین پانچو کوهنوردی نسبت به قیمتش خیلی خوبه، من آبی رو گرفتم، بهترین رنگش هست.

بهترین پانچو کوهنوردی

یکی از بهترین شنل های بارانی موجود در بازار را می توان محصولی از برند موتال Mutal نامید. طراحی زیبا و شیک آن علاوه بر کارایی، جلوه های ویژه ای را برای سفر شما در طبیعت به ارمغان می آورد. از ویژگی های این پانچو می توان به کلاه بارانی قابل تنظیم، زیپ نیمه جلو و آستین های گتر اشاره کرد.

این پانچو برای پیاده‌روی‌های طولانی و کوه‌نوردی‌های کوهستانی در باران‌های شدید یا طوفان ایده‌آل است. به لطف کاف پانچو، این پانچو بسیار مقاوم در برابر آب و هوا خواهد بود.

مشخصات ابزار

ابعاد ۲۰x۱۰x۴ سانتی‌متر
وزن ۳۷۰ گرم
جنس پارچه
نوع پوشاک
سایر توضیحات بارانی ضد آب و ضد کشش و پارگی

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

2. پانچو کوهنوردی مدل کلاه دار دکمه ای

جنسش خیلی خوبه.خود پانچو حتی از عکسش هم بهتره.خوب دوخته شده و ظاهرش خوبه.من قبلا دوتا بهترین پانچو کوهنوردی داشتم.این یکی از هردوشون بهتره.ممنون میشم همچین محصول خوبی رو معرفی کنید.

چون آستین دارد و دورش بسته است، دست و پا کوچک است، برای افراد بالای 180 سال کمی کوتاه است و شلوار زیر باران خیس می شود، اما سایز کوچک است. خوب.

بهترین رنگ پانچو

یکی از پرفوش ترین های موجود در بازار مدل کلاه دار است که یکی از کاربردهای این بارانی در طبیعت گردی و کوهنوردی است.

حمل این بارانی سبک می تواند بسیار مفید باشد. این بارانی دارای دکمه هایی در جلو است. بارانی اضطراری را می توان چندین بار در پروژه های کوهنوردی استفاده کرد.

مشخصات ابزار

ابعاد ۵۵x۳۵x۱۱۵ سانتی‌متر
وزن ۱۲۵ گرم
جنس نایلون
نوع چند بار مصرف
سایر توضیحات – فری سایز
– ساخته شده از مواد نایلونی بسیار با کیفیت و محکم
– مناسب آقایان و خانم ها – وزن کل: ۱۲۵ گرم
– قد از سرشانه تا پایین: ۱۱۵ سانتی متر
– اندازه سرشانه: ۵۵ سانتیمتر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

3. پانچو کوهنوردی مدل SLP-03

سلام ممنون اگر آبی مشکی یا سبز هست لطفا به سبد خریدم اضافه کنید ممنون ممنون چون مردم عرق می کنند، همه چیز خوب است.

بهترین پانچو کوهنوردی با توجه به مدل های موجود در بازار، چه ضد آب و چه با آستین کش دوخته شده، کاربردی تر از مدل های دیگر هستند، اما رنگ آن را دوست نداشتم.

بهترین پانچو کوهنوردی خیلی باکیفیت و سبکه و آستین دار بودن و انتهاش کش دار بودن خیلی خوبه و برای من قد 185 و وزن 95 رایگانه.

بهترین برند پانچو

این شنل کوهنوردی ضد آب و ضد باد. این شنل بدون آستین دارای دو بند در هر طرف است که هنگام پوشیدن سفت می شود و شنل بندها را دور صورت جمع می کند تا سر را بهتر بپوشاند. می توانید این پانچوی سبک وزن را داخل جعبه ضد آب آن قرار دهید و آن را در طبیعت گردی کنید.

مشخصات ابزار

ابعاد ۰.۲ × ۱۴۰ × ۱۴۲ سانتی‌مترسانتی‌متر
وزن ۳۹۰ گرم
جنس پلاستیک

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

4. پانچو کوهنوردی مدل RC1000

پانچو از خارج خریدم 400000 تومن کیفیت این مدل رو نداشت به نظرم کیفیتش خوبه قیمتش هم خوبه.

به عنوان هدیه روز پدر خریدم. ظاهرش خیلی قشنگه ولی اگه رنگ مشکی داشت قابل قبوله. من خیلی راضی هستم کیفیت خوبی داره و دوخت خیلی خوبی داره به دوستان پیشنهاد دادم

من تحقیقات زیادی روی سایت انجام دادم تا بهترین پانچو را پیدا کنم. توافق در این مورد وجود داشت. بدنم را زیر دوش گذاشتم و سه دقیقه تلاش کردم. آب نگذشته است. وزن سبک و راحت است. بوی پلاستیک نمیده هنکس، من آن را در زندگی واقعی امتحان نکرده ام. فکر می کنم از مجموعه راضی هستم.

بهترین مارک پانچو کوهنوردی

اگر به دنبال یک پانچو با کارایی بالا و مقرون به صرفه هستید، این محصول برای شما مناسب است. پانچو کوهنوردی خفاشی برای صعودهای طولانی و کوتاه طراحی شده است و بهترین انتخاب برای کمپینگ خواهد بود.

شما می توانید این پانچو را به دو روش مختلف به سایبان تبدیل کنید. در مواقع اضطراری، یک سر آن را به زمین و سر دیگر را به چوب پیاده روی یا عصای کوهنوردی خود بچسبانید و این پانچو بارانی تبدیل به یک سایبان موقت برای شما خواهد شد.

در حالتی دیگر، با اتصال پانچو به یک ریسمان و استفاده از دو پایه هم تراز با محور مرکزی، این پانچو به عنوان جایگزینی برای سایبان سقف برای محافظت از شما در برابر باران عمل می کند.

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۵*۵*۵ سانتی‌متر
وزن ۲۵۰ گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

5. پانچو کوهنوردی مدل pb200 چابک

بهترین پانچو کوهنوردی 10 دقیقه زیر دوش امتحان کردم یه قطره آب نمیاد فقط موقع شستن یه بوی کوچیکی میده کم میشه.

خیلی خوب و مناسب، یه مشکل کوچولو پیش اومد که رنگ خاکستری رو سفارش دادم ولی رنگ خاکی (قهوه ای روشن) رو برام فرستادند که خیلی خوشم اومد، کیف کوچیکی داره که حملش راحته.

کیفیتش خیلی خوبه. به فروشنده توجه کنید. من به همان فروشنده ای که از آن خریدم توصیه می کنم. بهترین پانچو کوهنوردی در کل نگران کیفیت نباشید و فقط رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید که سلیقه ای است

قیمت پانچو کوهنوردی

شنل بارانی آستین دارد مدل چابک یکی از محصولات پرفروش بازار می باشد که در مقایسه با محصولات مشابه مزیت این مدل وزن بسیار سبک آن است که پس از ارزیابی های فراوان توسط علاقه مندان به کوهنوردی و سفر تولید و طراحی شده است.

محصول خوب و کیفیت بالایی دارد امید است بتوانیم نیاز ورزشکاران و دوستداران را برآورده و برای استفاده در اختیار آنها قرار دهیم.

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۰۰x۹۰x۵۰ سانتی‌متر
وزن ۵۰۰ گرم
جنس پارچه

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

6. پانچو کوهنوردی مدل Cheriki

بسته بندی خوبی دارد و جنس ضخیم آن در برابر رطوبت و باران مقاوم است و لک دارد و فضای کافی برای پوشاندن کیف دارد.

البته به عنوان یک وسیله دوستدار محیط زیست، حجم و وزن زیادی دارد و نیمی از حجم یک کوله روزی را به خود اختصاص می دهد. متاسفانه برای من خیلی طولانی بود و استفاده نکردم. ، پس ندادم و به عنوان هدیه به دوستانم در نظر گرفتم.

الگوی پانچو کوهنوردی

در مقایسه با سایر پانچو کوهنوردی یا بارانی ها، مهم ترین ویژگی این پانچو سبک بودن آن است.

این محصول علاوه بر وزن کم، ابعاد بسیار کوچک آن به شما این امکان را می دهد که به راحتی آن را حمل کنید.

یکی از ویژگی های این پانچو این است که با بازکردن دکمه های کناری می توان از آن به عنوان سایه بان استفاده کرد.

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۰۵x۱۴۰x۰.۱ سانتی‌متر
وزن ۲۴۰ گرم
جنس پارچه – پلی‌استر
سایر مشخصات ابعاد پانچو: ۱۰۵ در ۲۳۸ سانتی متر
قد : ۱۰۵ سانتی متر ابعاد
پانچو در حالت باز شده : ۲۱۰ در ۲۳۸ سانتی متر
دارای یک کاور کوچک جهت حمل آسان پانچو در کوله
جنس : پارچه شمعی ضد آب علاوه بر پانچو قابلیت سایه بان شدن نیز دارد

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

7. پانچو کوهنوردی گرانیت اکوییپمنت مدل 0001

در عکس این بهترین پانچو کوهنوردی کناره ها باز است و دارای 4 عدد بست زن و مرد است اما این موردی که برای من ارسال شده بر خلاف عکس کناره ها دوخته شده و از پهلو باز نمی شود چون مواد خوبه پس ندادم ولی اگه طرح تو عکس برات مهمه فروشندهتو عوض کن ولی اگه کیفیت برات مهمه خوبه

بر خلاف دوستانی که می گویند مال من سنگین است، مال من سبک است. زیر بغل تنگ بود و پوششی نداشت / از همه بهتر، آب به داخل نفوذ نمی کرد

خواهرم آن را سفارش داد و او آن را دوست داشت. تو شهر سواری قیمتش خیلی بیشتر از این شهر خودمونه. متشکرم

انواع پانچو کوهنوردی

وزن و حجم این پانچو کمی بیشتر از پانچوی کوهنوردی است، اما به لطف پارچه مرغوب، در برابر آب بسیار مقاوم خواهد بود.

این پانچو مانند پانچوی قبلی دارای محفظه اختصاصی برای کوله های کوهنوردی نیست بلکه ساختاری باز دارد که امکان استفاده از کوله پشتی های کوهنوردی  یک روزه را به شما می دهد.

از دیگر ویژگی های این پانچو این است که می توان آن را در مواقع لزوم با نقاط اتصال بند به زیر انداز ضد آب و سایبان ضد آفتاب و باران تبدیل کرد.

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۱۲x۹۵x۰.۱ سانتی‌متر
وزن ۲۵۰ گرم
جنس پارچه
سایر مشخصات دارای کلاه نقاب دار
-دارای سر آستین های کشسان
-دارای بند چسبی مقاوم در قسمت ورودی گردن
-دارای کیسه حمل
-دارای بند و استوپر در قسمت ورودی کیسه حمل
-ارتفاع پانچو از زیر بغل:۸۹ سانتیمتر
-ارتفاع پانچو از زیر گردن:۱۱۲ سانتیمتر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

8. پانچو کوهنوردی کمپسور مدل COS

بهترین پانچو کوهنوردی من رنگ صورتی خریدم با عکس همخوانی نداشت ولی رنگش رو خیلی دوست دارم و نسبت به قیمتش از همه نظر خیلی خوبه. قرمز خریدم ولی زرشکی فرستادند که برمی گردم.

من این پانچو رو بخاطر بارندگی و پشت موتور خریدم جنس ضد آب خوبی داره ولی اولا بخاطر جنس ضد آب خوب دوختش خیلی ضعیفه و میتونه خوب باشه.

همراهش هست ولی روکش نداشت و ثالثا در مشخصات ذکر شده که دور کلاه کمربند داره که اون هم نداره ولی با توجه به آب واقعی و قدرت کارش اینا چیزها می توان آن را درج کرد، اما این به دور از رفتار حرفه ای است، اگر چیزی که آنها ارسال می کنند با آنچه در وب سایت ذکر شده متفاوت باشد، می تواند باعث عدم اعتماد فروشنده شود.

راهنمای خرید پانچو کوهنوردی

یکی دیگر از پرفروش ترین مدل های در بازار این مدل شنل آستین دار بسیار کاربردی است که از الیاف نایلونی 100% ضد آب ساخته شده است.

پانچو کمپرسور علاوه بر محافظت از بدن و لباس کاربر می تواند از کوله پشتی کاربر در برابر باران، برف و شرایط مختلف آب و هوایی نیز محافظت کند.

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۴۵x۰.۲x۱۲۲ سانتی‌متر
وزن 340 گرم
جنس پلی‌استر
سایر مشخصات دارای ۶ محل پانچ شده بر روی پانچو
– دارای یک چسبک برای تنظیم محل ورودی سر در پانچو
دارای دو ردیف چسبک به طول ۸ سانتیمتر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

9. پانچو کوهنوردی کمپسور مدل cam12

اولا رنگش مشخص نیست که من دوست دارم جنسش پلاستیکی و سبکه. بهترین پانچو کوهنوردی به نظر من خوب است که نور در باران حرکت کند و شاید آب را برای مدت طولانی به داخل بیاورد،

مخصوصاً از طریق دوخت. می تونی لباس زیر رو باز کنی و ازش استفاده کنی، یقه هم نیم زیپ داره، من 3 تا سفارش دادم ولی به خاطر رنگش بر می گردم ولی اگه رنگش مشکلی نداره قیمتش از بیرون بهتره.

عکس پانچو کوهنوردی

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۳۰x۱۰۲x۰.۲ سانتی‌متر
وزن ۳۰۰ گرم
جنس پارچه – پلی‌استر
سایر مشخصات آستین دار از جنس پارچه شمعی ضد آب
قد از سر شانه ۱۰۲ سانتی متر
عرض ۱۳۰ سانتی متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

10. پانچو کوهنوردی فوروارد کد FCLT810

بهترین پانچو کوهنوردی اصلا خریدش رو توصیه نمیکنم پوششی نداشت پیچ ها نمی چسبند و اوضاع درست نیست. خریدم و نگهش داشتم چون میخواستم به عنوان روکش روی ژاکت و کیف باشه و خودم رو مهر و موم کنم و محافظت از آب رو بهتر کنم و به قیمتی که خریدم ارزشش رو داره. به عبارت دیگر ارزش بازگشت را نداشت.

وگرنه کیفیت دوخت و پارچه خیلی خوب نیست. خریدش رو اصلا توصیه نمیکنم توصیه می کنم اگر می خواهید پانچو ضد آب بخرید، گزینه های بهتری بخرید.

خیلی خوبه همه چی خوبه یه چیزی هم میخواستم به دوستانی که با الکیس مشکل دارن بگم عزیزم برو با قیمت مناسب خارج از کشور بخر تا بهتر بفهمی همون بهترین پانچو کوهنوردی 360 تومنه بعد دی جی زیر 100 تومن میفروشه و آنها مشکلات زیادی دارند، ای کاش می توانستیم منصف باشیم، متشکرم

مدل پانچو کوهنوردی

 

مواد بکار رفته در ساخت بهترین پانچو کوهنوردی فوروارد ضد آب و قابل شستشو است که 4 عدد دکمه پانچو در دو طرف برای جلوگیری از ورود آب و آب باران به داخل پانچو است.

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۱۰x۱۴۵x۰.۵ سانتی‌متر
وزن ۳۰۰ گرم
جنس پلی‌استر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

11. پانچو کوهنوردی طرح 01

سلام دوستان هر کوهنوردی باید داشته باشه من انتخاب کردم ولی اینجوری رفتار کرد و با دست باد تا زدم تا جلوم رو ببینم.

امروز گرفتم خوب دوخت خوب، پارچه خوب، دوخت کلاه خوب… خلاصه رنگ و قیمتش تو این مملکت خوبه من رنگ صورتی خریدم و هرکی دید خوشش اومد.

بهترین پانچو کوهنوردی از هر نظر خوبه ولی یه کم بو میده که قابل تحمله. به دوستانی که قصد خرید پانچو را دارند توصیه می کنم.

پانچو کوهنوردی اسنوهاک

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۲۰ × ۱۳۵ سانتی‌متر
وزن ۵۵۰ گرم
جنس پارچه
سایر مشخصات – فاصله‌ی سرآستین‌ ها ۱۳۵ سانتی‌متر
– ارتفاع از بالای کلاه تا پایین پانچو ۱۲۰ سانتی‌متر

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

12. پانچو کوهنوردی سبلان

لباس خوب و با کیفیت است. اما جهت آن ضعیف است. اما در کل خرید نسبت به بقیه بهتر است. بله برای کسانی که مشکل دارند بوی پلاستیک کوچکی دارد و البته کیف ندارند

نمیدونم چرا ولی من ورژن مشکی رو سفارش دادم رنگش خوبه ولی توصیه میکنم کیت مونتاژ رنگی رو بخرید صداش بهتره. کیفیت خوبی داره اصلا سنگین نیست. من از آن در چمن نیز استفاده کردم، اما هر چه بیشتر از وسایل خود مراقبت کنید، ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

بهترین پانچو کوهنوردی وزنش خوبه حجمش رنگش خوبه روکش خوبه بو نداره دوختش خوبه هنوز استفاده نکردم امیدوارم خوب بشه ممنون

پانچو کوهنوردی ایرانی

یکی دیگر از بهترین پانچو های کوهنوردی که کمتر از 500 گرم وزن دارد. این محصول ضد آب بوده و می توان چندین بار از آن استفاده کرد و کیفیت دوخت آن برای رفع نیاز شما مناسب است.

مشخصات ابزار

ابعاد ۱۰ × ۲۰ سانتی‌متر
وزن ۵۰۰ گرم

مشاهده قیمت این مدل در دیجی کالا

لیست قیمت پانچو کوهنوردی

من امتحان کردم داخلش آب میده برای مسافت کوتاه و بارون معمولی مناسبه نه بارون شدید

یقه باید دراز باشه گردنش خیلی باریکه ممنون خوب بود ولی گردنش باریک بود به زور روی سرم بود گردن باید از این بلندتر باشه ممنون

جنسش خیلی کوچیکه و به نظرم نسبت به کیفیتش گرونه…کلاه و یقه خیلی کوچیکه..اگه دنبال بهترین پانچو کوهنوردی خوب میگردی باید دنبال خوب بگردی تا بخری.

راهنمای خرید و نکاتی که هنگام خرید باید بدانید:

شاید به گفته برخی ها این وسیله آنقدر ابزار پیچیده ای برای سفر نباشد که در هنگام خرید فقط به رنگ و قیمت آن توجه کنند. اما اهمیت خرید محصول مناسب فراتر از رنگ و بودجه مورد علاقه شماست.

پانچو کوهنوردی یا پیاده روی بخشی از زندگی شماست حتی زمانی که از زندگی اصلی شهر دور هستید. پس با استفاده از نکاتی که در زیر با عنوان راهنمای خرید بارانی کوهنوردی و کمپینگ ارائه کرده ایم، بهترین محصول را خریداری کنید.

 • اولین نکته اندازه پانچو که توصیه ما به شما انتخاب مدلی است که به اندازه کافی بزرگ باشد تا هوا آزادانه در گردش باشد. در غیر این صورت به دلیل تحرک زیاد کوهنوردی و پیاده روی، بدن شما به سرعت عرق می کند و ممکن است بیمار شوید.
 • هنگام خرید مطمئن شوید که پانچویی که انتخاب می کنید باید فضای کافی برای پوشش کوله پشتی شما داشته باشد. زیرا قرار است از وسایل و مواد غذایی موجود در کیف شما محافظت کند.
 • پانچوی انتخاب کرده اید را در فروشگاه امتحان کنید، نباید بلند باشد. طول بهینه پانچو درست زیر زانو است.
 • درست است که اکثر شنل های بارانی آستین بلند ندارند، اما در هنگام خرید توجه داشته باشید که دستان شما باید کمی از شنل بیرون بزند تا بتوانید آزادانه حرکت کنید.
 • برخی از شنل ها دارای زیپ برای پوشیدن راحت تر هستند. اگر پانچوهای معمولی برای شما دست و پا گیر هستند، پانچو زیپ دار را امتحان کنید. فقط مطمئن شوید که قسمت زیپ درست بسته میشود تا در باران خیس نشود.
 • شما یک طبیعت گرد حرفه ای هستید و باید به کوچکترین نکات های ممکن توجه کنید. طبیعت گردان حرفه ای و مصمم علاوه بر تلاش برای آسیب رساندن به طبیعت در سفر، سعی می کنند آرامش حیوانات را بر هم نزنند. بنابراین برای هماهنگی با رنگ های طبیعت برای جلوگیری از ترساندن و آسیب رساندن به حیوانات، پانچو همرنگ طبیعت را انتخاب کنید.
 • درست است، برای حفظ آرامش و ترساندن حیوانات در مناطق توریستی باید با رنگ های طبیعت هماهنگ شویم، اما دیگر نیازی به پنهان کردن خود ندارید! هم تیمی های شما باید بتوانند به راحتی شما را در شرایط اضطراری و شاید خطرناک بیابند.
 • برخی از پانچوها یکبار مصرف هستند، اما توصیه می کنیم برای جلوگیری از هدر رفتن و صرفه جویی در هزینه، پانچوهایی بخرید که به اندازه کافی ضخیم باشند تا چندین بار استفاده شوند و بعداً شسته شوند. در سفر دچار مشکل نشوید.
 • برخی از پانچوها یکبار مصرف هستند، اما توصیه می کنیم برای جلوگیری از هدر رفتن و صرفه جویی در هزینه، پانچوهایی بخرید که به اندازه کافی ضخیم باشند تا چندین بار استفاده شوند و بعداً شسته شوند. در سفر دچار مشکل نشوید.
 • در برخی از سبک های پانچو، کلاه دارای لبه ای است تا باران روی صورت فرد نبارد. برخی از پانچوها همچنین دارای چسب یا کش در سرآستین هستند تا باران وارد پانچو نشود. شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید.
 • هنگام خرید شنل بارانی باید به جنس آن توجه کنید، ضخامت شنل بارانی باید نسبتا خوب باشد تا علاوه بر ضد آب و هوا، مقاومت در برابر پارگی و ساییدگی بالایی نیز داشته باشد.
 • شنل های بارانی معمولا در 3 سایز S، M و L هستند. پس با توجه به اندازه آن، شنل بارانی سایز مناسب خود را انتخاب کنید. اندازه بزرگتر همیشه دردسرساز است، اندازه کوچکتر دامنه حرکتی شما را به شدت کاهش می دهد و نمی توانید به راحتی حرکت کنید.
 • برخی از پانچوهای کوهنوردی به گونه ای طراحی شده اند که فضایی برای کوله شما باز کنند. اگر برای شما مهم است که پانچو شما علاوه بر کوله پیاده روی، تمام بدن شما را نیز بپوشاند، از این نوع محصول استفاده کنید.

سوالات متداول

پانچو حرفه ای چه مارکی خوبه؟

از بهترین مارک خارجی میتوان به برندهای همچون : پکینیو (Pekynew)؛  شینگ یان (Shengyuan)؛  سالیوا (Salewa)؛  هاسکی (Hasky) اشاره کرد.

سخن پایانی

بنابراین اگر در یک شهر بارانی زندگی می کنید، پانچو بارانی بهترین انتخاب برای کاوش در شهر است. اما اگر عاشق سفر و طبیعت هستید، شنل بارانی کوهنوردی یا شنل بارانی طبیعت بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

دوستان برای تکمیل این مقاله تجربیات خود را باما به اشتراک بگذارید. 🌹🙏

مرتضی موسیوند

با سلام، من مرتضی هستم، نویسنده مطالب بخش ابزار های سفر و لوازم ورزشی سایت نقد و بررسی بیک نیک، من دارای بیش از 5 سال تجربه در زمینه فروش و استفاده از ابزارهای سفر و لوازم ورزشی کردم و با توجه به این تجربه، تصمیم گرفتم که اطلاعات مفیدی را در مورد ابزارهای سفر و لوازم ورزشی به اشتراک بگذارم. هدف من در نوشتن مطالب، به اشتراک گذاشتن تجربیات خود و ارائه راهنمایی‌هایی است که بهترین راه برای خرید و استفاده از ابزارهای سفر و لوازم ورزشی را برای خوانندگان فراهم می‌کند. من به دنبال ارائه مطالبی هستم که به خوانندگان کمک کنند تا به راحتی ابزار سفر و لوازم ورزشی مناسبی را برای نیازهای خود پیدا کنند و با آن کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *