کمپرسور باد دست دوم

داشتن پمپ باد می تواند برای افرادی که می خواهند هزینه کمتری برای این دستگاه بپردازند راضی کننده باشد. اگرچه پمپ باد کارکرده ، مانند هر دستگاه کمپرسور باد دست دوم دیگری ، قیمت کمتری نسبت به کمپرسور باد نو دارد ، اما در نظر گرفتن نیازهای خود برای دستگاه و اهدافی که برای آن در نظر گرفته شده و همچنین مشخصات پمپ دست دوم ، بسیار مهم است.

همانطور که گفته شد ، پمپ هوا توانایی تولید هوای فشرده را دارد. بنابراین ، برای عملکرد مناسب دستگاه های مختلف پنوماتیک ضروری است. در واقع عملکرد پمپ هوا مکش هوا به درون مخزن و فشرده سازی آن است. اما نکاتی که باید در نظر گرفت ، حجم پمپ هوا استفاده شده است.

پمپ های هوا در صنایع مختلف در مقادیر مختلف تولید می شوند که طبیعتاً قیمت های مختلفی دارند. بنابراین بهتر است در مورد مشخصات لازم پمپ هوا اطلاعات کافی کسب کنید تا هزینه اضافی پرداخت نکنید.

در گذشته ما فقط تولید پمپ های صوتی هوا را شاهد بودیم ، اما امروز با پیشرفت تکنولوژی ، صنعت پمپ هوا در این زمینه عقب نمانده است و همراه با توسعه تجهیزات تجهیزات خود را به روز کرده به طوری که امروز تولید پمپ های بی صدا حتی در کشور عزیزمان. ایران نیز عملکرد حرفه ای دارد.
دست

چگونه کمپرسور هوای دست دوم مناسب را انتخاب کنیم؟

اولین کاری که باید هنگام خرید کمپرسور هوا دست دوم انجام دهید انتخاب مورد مناسب برای شماست. این بدان معنی است که شما باید کمپرسوری را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد. بنابراین بهتر است بار خود را تعیین کنید و بر این اساس بهترین کمپرسور را انتخاب کنید. انتخاب کمپرسور مناسب برای شغل و فعالیت خود اولین و مهمترین قدم برای خرید کمپرسور هوا دست دوم است.

حال اگر کمپرسور انتخابی برای کار ما مناسب نباشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر کمپرسور انتخاب شده از بار شما پشتیبانی نکند و نیاز به کار مداوم داشته باشد ، ممکن است با گذشت زمان سرعت موتور کمپرسور کاهش یافته و در نهایت بسوزد. و اگر شما یک کمپرسور با قدرت بالا انتخاب می کنید اما کمتر با آن کار می کنید ، برخی از هزینه هایی که می پردازید بدون استفاده باقی می ماند و عمر کمپرسور را کوتاه می کند. بهترین راه این است که کمپرسور مناسب با بار و هزینه خود انتخاب کنید تا به خوبی برای شما کار کند و از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

بررسی اجزای مختلف کمپرسور هوا دسته دوم

هنگام خرید کمپرسور باد دست دوم ، ابتدا باید از چند طریق به کمپرسور نگاه کنید. عملکرد هر یک از اجزای کمپرسور هوا بسیار مهم است. اگر هر یک از اجزای کمپرسور به هر دلیلی آسیب دیده یا آسیب دیده باشد ،

این ممکن است بر عملکرد کمپرسور باد دست دوم تأثیر بگذارد. به همین دلیل توجه به جزئیات کمپرسور هوا دست دوم بسیار مهم است. ما در ادامه بررسی هر یک از اجزای مهمی که در کارکرد کمپرسور مهم هستند ، ادامه خواهیم داد.

سلامت و عمر مخزن و پوشش آن را بررسی کنید

اولین نکته ای که باید هنگام خرید کتابچه راهنمای کمپرسور هوا دست دوم به آن توجه کنید ، مشکل مخزن است. هنگام خرید کمپرسور هوا دست دوم ، مطمئن شوید که آب مخزن خالی است یا خیر. اگر خالی است ، مقداری آب درون مخزن کمپرسور بریزید تا وضعیت آن بررسی شود و سپس تخلیه کنید.

می توانید با استفاده از ابزاری مانند چکش ، ته مخزن را بزنید. اگر مخزن پوسیده و به پایان عمر خود رسیده باشد ، به سرعت شکسته می شود. اتصال به قسمتهای مختلف مخزن در صورت تغییر صدا ، مشخص است که این قسمت مخزن از سایر قطعات نازک تر است.

از آنجا که هوای فشرده شده داخل مخزن با رطوبت کمی همراه است ، پس از مدتی استفاده و خنک سازی ، هوای فشرده شده درون مخزن شروع به تشکیل قطرات آب می کند. به همین دلیل توصیه می کنیم مخزن کمپرسور هوا هر دو هفته تخلیه شود (بسته به ضخامت ورق ، این زمان متفاوت است).

از عملکرد سوئیچ کمپرسور اطمینان حاصل کنید

پس از بررسی مخزن ، به سراغ آزمایشی برای تعویض کلید دست دوم کمپرسور هوا می رویم. قطع کننده مدار وظیفه خاموش و وصل مجدد برق پمپ هوا را بر عهده دارد. این قطعه توانایی تنظیم کمپرسور را در یک فشار باد خاص دارد ، به طوری که در یک فشار خاص قدرت کمپرسور قطع می شود و پس از کاهش فشار هوا ، کمپرسور برق را به موتور متصل می کند تا کمپرسور دوباره کار کند.

دانستن وضعیت سوئیچ خاموش شدن کمپرسور هوا ؛ ابتدا شیر مخزن کمپرسور را باز کنید تا پس از تخلیه هوا هوای داخل آن کاملا تخلیه شود ، کمپرسور را روشن کنید تا موتور روشن شود ، سپس شیر تخلیه را ببندید تا ببینید آیا موتور به عنوان درجه تعریف شده است ، به عنوان مثال 8 آیا 8 یا نه برق را خاموش می کند. این کار را چندین بار امتحان کنید و به درجه خاموش شدن و روشن شدن توربین بادی توجه کنید.

با این حال ، اگر برش به درجه برش داده شده است ، به عنوان مثال 7.5 ، 7 ، این بدان معنی است که دستگاه برش دیگر حساسیت لازم را ندارد و باید جایگزین شود.

بستگی به درجه کمپرسور دارد

مرحله کمپرسور هوا یکی دیگر از اجزای مهم کمپرسور هوا است که وظیفه تخلیه هوای فشرده درون مخزن را بر عهده دارد.

برای اطمینان از در حال اجرا بودن مرحله کمپرسور ، ابتدا هوای مخزن را خالی کرده و سپس کمپرسور را روشن کنید ، افتاده نیست ، به این معنی است که کمپرسور هوا به درستی کار نمی کند. وقتی دمای کمپرسور هوا به درستی کار نکند ، نمی توان از میزان هوای فشرده شده در مخزن کمپرسور هوا آگاهی داشت ، این امر می تواند مشکلات دیگری را نیز برای کمپرسور ایجاد کند.

در صورت نیاز به تبدیل فشار کمپرسور به واحدهای مختلف ، می توانید به صفحه تبدیل واحد فشار مراجعه کرده و هر یک از واحدهای فشار را بصورت آنلاین و بلافاصله تبدیل کنید.

موتور مهمترین قسمت کمپرسور هوا است

موتور کمپرسور هوا قلب کمپرسور هوا است. موتور کمپرسور هوا انواع مختلفی دارد مانند موتور پیستونی ، موتور سیلندر ، موتور یخچال و موتورهای بدون روغن. در واقع نوع هر کمپرسور با توجه به نوع موتور تعیین می شود. روش آزمایش برای انواع مختلف موتورهای کمپرسور متفاوت است ، اما در تست موتور کمپرسور هوا چند نکته مهم را باید در نظر گرفت.

ابتدا مانند قبل ، ابتدا باید مخزن کمپرسور هوا را خالی کنید ، سپس موتور را روشن کنید و منتظر بمانید تا بسته به حجم مخزن ، مدت زمان پر شدن مخزن پمپ هوا دست دوم را ببینید. به عنوان مثال ، مخزن کمپرسور هوا 50 لیتری را در نظر بگیرید ، حدود 5 دقیقه طول می کشد تا مخزن این نوع کمپرسور از 0 به 7.5 و 8 برابر برسد (مطمئن شوید که درجه کمپرسور درست است). اگر دیدید که موتور با تأخیر شروع به پر کردن مخزن کمپرسور می کند ، به این معنی است که موتور با مشکل روبرو شده است.

در موارد دیگر ممکن است موتور کمپرسور نتواند فشار مطلوبی را تحمل کند. در این حالت ، مشکل ممکن است درجه کمپرسور باشد. اما اگر مرحله را بررسی کردید و مشکلی از بابت آن وجود نداشت ، به احتمال زیاد مشکل در موتور کمپرسور است و موتور دیگر نمی تواند مخزن کمپرسور را باد کند و باید قطعه را تعویض کند.

مخزن کمپرسور باد دست دوم همیشه دارای برچسبی با مشخصات است که تمام اطلاعات مربوط به موتور مانند قدرت ، کارایی ، درجه هوادهی و … را نشان می دهد. از آنجا می توانید تمام اطلاعات مربوط به موتور کمپرسور هوا را بررسی کنید.

کمپرسوری که انتخاب کردید پر سر و صدا است یا خیر؟

میزان صدای کمپرسور هوا بسیار مهم است ، اگر موتور کمپرسور مورد نظر برای انتخاب در یخچال یا خاموش باشد ، نباید صدای اضافی ایجاد کند ، اگر کمپرسور از نوع دیگری مانند پیستون یا شعاعی باشد ، نباید زیاد سر و صدا ایجاد کند

اگر روغن موتور کمپرسور روغن موتور به درستی تغییر نکند و در طولانی مدت از روغن بی کیفیت استفاده شود ، این باعث ایجاد صدای اضافی می شود. اگر کمپرسور دست دوم خریداری شده دارای صدای اضافی است ، بهتر است یک بار قطعات اصلی موتور را کاملا تعویض کنید. اگر این صدای کمپرسور گرفته شود ، مشخص خواهد شد که مشکل از کجا بوده و در صورت وجود ، مشکل صدا. مجاز نیست ، بهتر است این موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید.

مشاهده این محصولات در دیجی کالا

پرفروش ترین کمپرسور باد